Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Направете услуга на бившите:нови [re: EvaB.]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.11.06 13:31



оставете ги намира.



Тема Re: Направете услуга на бившите:нови [re: jamie]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано16.11.06 13:51



Няма, пък!!!
На бившите трябва регулярно да им се звъни, за да им се напомня от какво са се спасили - един вид терапия за ощастливяване





Тема Няма проблем,нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано16.11.06 14:15



пожелавам ти такова чудо като Асасина





Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: EvaB.]  
АвторEлka (Нерегистриран)
Публикувано16.11.06 14:38



Аз пък мисля, че това, което изпитваш, е много хубаво. Бих платила много висока цена и аз да го изпитам. Ние се разведохме преди 1 година, а все още в мен има само горчилка. Той е виновен за всичко и той е този, който трябва да се извини. Ако и аз чувствах поне малко вина, толкова по-лесно щях да живея. Ако чувствах, че съм си заслужила това, което ме е сполетяло... Как искам да има нещо, за което да му кажа:"Прости ми".
Не знам дали има смисъл да му го кажеш. По-важен е смисълът за самата теб.



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Eлka]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано16.11.06 16:28



'Ако и аз чувствах поне малко вина, толкова по-лесно щях да живея.'

недей! да чувстваш вина е ужасно! още повече ако не си виновен. съдя по себе си разбира се. и при теб не е утихнала болката, както се вижда. хей, една година е доста време. вземи се в ръце и хвърли камък назад

Avatarx


Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: EvaB.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.11.06 01:34



Тези понятия са колкото субективни,колкото и обществено приети ,дори повече второто,понеже едни ценности не са ли споделени ,не са ценности.
Както и е сигурно,обаче,че ако всички мислят различно,не всички от тях мислят правилно

.
Та,като говорим за ценности,аз се придържам към християнските.Така,че очевидно е -не споделяме едни и същи.Не съм фен нито на древното езичество,нито на новия прочит на неоезичеството,което се вихри в съвременността ни и те не са авторитети за мен.

"...прошката е именно да приемеш напълно станалото и да се примириш с него. "

"съзнанието, че си сгрешил, съчетано обаче с мисълта, че можеш да продължиш напред въпреки това, без повече обвинения и терзания. "

Никъде не пишеш за "изпрявяне "на поведението и мотивациите,на вадене поука от грешките.Какъв е смисъла от това да продължиш напред ,продължавайки да грешиш и да "вървиш" напред без терзания?Аз не откривам.
То,тогава да дръпнем шалтера и на правосъдната система,понеже и без това,доколкото съм слушал изявления на затворници,ввсеки от тях е осъден несправедливо,т.е.простил си е на себе си,извършил е "вътрешното движение".А на обществото му остава, "да приеме напълно станалото и да се примири с него".
Себе си разбираме чрез реагирането си спрямо другите,чрез тях.Ако не бяхме социални,ако си сама и самодостатъчна,нямаше да можем да дефинираме изобщо понятието морал.Морала се появява,когато има поне двама души.
А ти не се сърди толкова-не исках да те засегна.Поставяш тема,нямай очаквания за конкретен отговор,понеже това би обезмислило питането ти,а очаквай всякакви мнения.Нали си се интересувала от различните пътеки,аз ти посочих своята.



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 08:47



Е, след като споделя тук за измъчващото я желание, не си е чак толкова самодостатъчна.

Извинявай, ако намираш намесата ми за недостатъчно сериозна.



Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: avatarx]  
АвторEлka (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 14:16



Не знам. Уж всичко е минало. Животът ми продължава с пълна сила, кариера, забавления, нов прекрасен приятел. Почти не мисля за бившия, не поддържам никаква връзка с него, изтрила съм всички телофонни номера и имейли, но понякога го сънувам и след това се чувствам зле. В сънищата ми е добър и мил, както в началото. Събуждам се подтисната и почвам да мисля за несправедливостта, която ми поднесе. Наистина мисля, че да се чувствам виновна е по-поносимо от това да се чувствам предадена. Или ако не по-поносима, то поне по-разбираема щеше да е постъпката му и аз нямаше да го виждам в сънищата си.



Тема Re: Няма смисълнови [re: EvaB.]  
Автор Pocu ()
Публикувано17.11.06 14:37



Извинявай, че ще ти го кажа, обаче освен да нахраниш собствената си съвест, това няма да доведе до нищо добро.
Фактът, че си направила някаква ревизия пред себе си, не означава, че трябва да ангажираш с нея другия човек. Казвам ти го от опит - не знаеш какво ще си помисли той. Не знаеш в какъв житейски момент ще го хванеш, нито пък как ще му повлияе.
Като цяло - ако не възнамеряваш да поддържаш някакви отношения с този човек, използвай тези емоции за лична консумация. Новият поглед върху миналото си е изцяло твоя гледна точка и няма нужда да я споделяш с него. Нужно ли ти е неговото одобрение, "ратификация"?

Е, освен ако не си решила да възстановиш отношенията. Тогава би имало смисъл да го направиш, без да има гаранция за добър ефект. Но можеш поне да опиташ.
Представи си как би се почувствала ти, ако той направи същото. Няма ли да ти е смешно, абсурдно и да ти изглежда като опит за ангажиране на вниманието - "бе, дойдох аз тук, да ти кажа, че ревизирах някогашното си отношение към теб и си осъзнах грешките." Чудо голямо


Лично на мен би ми станало досадно, бих се зачудила какво ли иска от мен и изобщо бих се настроила подозрително, но не и добронамерено.

Ако не отговарям, може би причината е

Тема Re: Измъчва ме едно желание...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано17.11.06 17:16



Ти пък,

ти си ми еталон от пишещите тук за интелигентност,остроумие и тактичност.Казвам го искрено.(Не се сещам защо да го крия.Ако усетя друго ,ще си го кажа.)
Ох,ето че и аз се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.