Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Съветникнови  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.10.06 13:30



От гледна точка на личния опит - дайте съвети какво да правим/ не правим за да оцелее една връзка.



Тема На туй му казвамнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано03.10.06 13:57



"вдигни високо маймуната
да и видиш Г.З."

Ако целта е само да оцелее връзката въпреки всичко останало - направи така че теб да те гонят по петите с цел да те хванат - и бъди само на 1 ръка разстояние.
Ако връзката е със зрял човек - тогава рутината не би била проблем (просто той си дава сметка за нея). В тоя случай може да бъде даденост и на тази база да градите общо бъдеще.



Тема Re: А какъв е горе-долунови [re: Drona]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано03.10.06 14:02



проблемът?
Защото хората могат да имат различни
очаквания от връзките /което в много случаи
си е неразрешим проблем/,
ама аз имах впредвид нещо от сорта,
че мен рутината може да ме кефи,
пък партньорът ми да го дразни -
да в този дух - ако може -
някакви компромиси?



Тема Re: А какъв е горе-долунови [re: .....]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано03.10.06 14:35



няма проблем.

От всичко споделено и обсъдено тук .... сред хора изстрадали връзките си ... ценен опит и поуки ...

Ето излезе рутаната като възможен рушител на една връзка.

А как да се предпазим от рутината? До колко да се възползваме от нейните преимущества - ясно е какво да се прави и се действа на автопилот. Както се изказа една моя позната:

"След 10 години брак и още 5 връзка преди брака ми е писнало от това, че всичко е все едно и също..... знаем кой кога и какво ще направи, с какъв жест и в каква последователност .... няма време за глезотии - ставаме, мъжът ми облича децата, аз се приготвям за работа ...на бегом вземаме стълбите...мъжът ми ни разкарва по училища, детски градини и офиси и той хуква по задачи ...прибира ги на обяд, вземаме от офиса .... аз тичам че работя и на второ място..... той пазарува.... прибираме се .... готвене... да прегледам домашното на ученика .... вечеря...къпане на децата.... аз сядам да поработя още малко, а мъжът ми заспива пред телевизора... и така всеки ден .... празниците сме или у неговите или у моите родители.... отпуските караме все с едни и същи приятели...."



Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано03.10.06 14:44



Да правим компромиси, но да не правим твърде много компромиси.



Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Даааа,нови [re: Drona]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано03.10.06 15:05



тия хора имат сериозен "проблем". Могат да разчитат на "утре" ..... жалко че не го разбират и оценяват.
Аз не бих се пазил от подобна рутина. Винаги има време за една бира или бутилка вино насаме с половинката - допълнителната работа не е чак толкова важна.



Тема Връзките ... и подходящите обувки към тях!нови [re: Drona]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано03.10.06 15:16



Тъкмо щях да пускам почти същата тема днес....



Сега обаче, като я видах написана от друг и почувствах изведнъж главата си като изпразнена от мисли...


Както и да е... ето някои от моите стъпълца към хепиенда.
/ ако се сетя после за други - ще ги добавя!/

1. Приеми дълбоко в сърцето си, че няма хепиенд на никоя връзка!
Има "хепи момент"!
А преведено на български това означава - живей в мига на вашите взаимоотношения, а не в мечтите за тях!
Дори и при добро здраве - всички умираме някога, всички остаряваме, погрозняваме и винаги идва един момент, когато спираме да правим секс.... хепиендът на една връзка е мираж, защото дори и да не ви раздели друго преди това - накрая смъртта ще го направи.

Забележка: Не че няма любов дори след смъртта, но това вече не е ХЕПИ!


2. Избери правилно човека!
/ за тази цел е добре първо да знаеш, какъв човек е най-добър за теб, а затова пък е добре първо да поопознаеш себе си/
Подборът на подходящ партньор е отделна тема - засега я оставям настрана...
Имаше една тема за " червените лампички", които ни светват в отношенията с нов човек след развода - тук и е мястото.

3. Изпитай бъдещия партньор!
Това с принцесите, дето пращат рицаря на бял кон да извършва подвизи не е някаква лигава романтика, а съвсем практичен подход!
Всеки си знае, от какво има нужда, за да повярва в любовта на друг човек - не се колебайте да искате доказателства за любов! Думите са си думи...
Нека видим, какво може другия - както какво може по принцип, така и какво би направил, заради нас...

3. Бъди готов да бъдеш изпитан/а на свой ред!
Ако не си готов/а да бъдеш поставян/а на изпитания заради едни още неопределени взаимоотношения - бъди откровен/а с кандидат-партньора и поискай отсрочка, докато се почувстваш готов/а.

Всяка връзка има етапи и на всеки етап ние сме готови да приемем различни неща за партньора си и да направим различни неща за него, или заедно с него.
Много внимавайте, на кой етап точно сте!

Например не прибързвай да кажеш " Обичам те, Коста!", преди да си готова да защитиш думите си с дела...Ако толкова те напира да ръсиш нежни глупости, защото серотонинът в мозъка ти прелива, след качествения секс - просто смени репертоара - " Обичкам те, коте, като ми правиш така...", е далеч по-удачно.

А за мъжете, май е по-добре изобщо да не използват думите "обичам те" преди да са убили триглавата ламя, преди да са построили, ако не замък, то поне триетажна къща, преди да са направили на дамата, ако не тройка близнаци от раз, то поне бебе в епруветка....да не говорим, че е добре преди това да са осигурили образованието на внуците в Кембридж....хе-хе... шегувам се.
Идеята е, да не се дават фалшиви обещания и да не се подвежда партньора с аванси за сигурност в чувствата, каквато на практика не съществува на дадения етап от връзката - макар, че би могла да съществува евентуално на един следващ етап.


4. Не смесвай новата връзка със старата - поне доколкото ти позволява съзнанието.
Подсъзнанието винаги ще ти прави номера...и добре е, да не се виниш за това!
Аз и досега понякога наричам приятеля си с името на бившия - почват с една и съща буквичка... Странното е, че и бившия си понякога наричам с малкото име на приятеля...хе-хе... гадничко нали?!
Те и двамата обаче, не се впечатляват особено, защото съм си дала труда предварително да им покажа, че миналото си е минало и новата връзка не е като старата.

5. В съвместния си живот с партньора не правете компромиси по отношение на истинската си същност.
Във всяка връзка се налагат компромиси от ваша страна - но нека те са с маловажните неща - навици, притежания, време и куп дреболии..., но не и компромиси с личните принципи, мирогледа и чувствата, които крепят връзката.
Иначе накрая самата връзка се превръща в един голям компромис.

6. Не търсете компромиси по отношение на истинската същност на партньора - ако ви е допуснал до нея.
Например - ако по природа е спокоен домошар, който си пада по рутината и мрази излишните рискове - трябва да го приемете такъв, а не да го променяте до някакъв вариант на Индиана Джоунс.
И обратното - можете спокойно да направите компромис за нещо дребно - например, ако той за пореден път не е успял да спре пушенето за повече от 6 месеца, но по принцип е отговорен към здравето си. Това са само примери...

Идеята е веднъж завинаги да се откажете да променяте някого в същината му. Помнете, че ако изобщо е възможна промяна в някого, то тя ще започне отвътре навън, а не обратното!

7. Отделяйте в ежедневието си специално ВРЕМЕ да оставате насаме с партньора и се подготвяйте емоционално за тези интимни моменти.... Разнообразието и изненадите помагат.... целта - все по-голяма близост помежду ви!
Сексът може да дойде, може и да не дойде в тези конкретни периоди на общуване - важното е да си прекарвате добре насаме, а не само заобиколени от вашите или неговите деца, от роднини, приятели или ...работа.

8. Обичате сами себе си и се грижете за здравето си!
Връзките оцеляват трудно когато единият или двамата партньори боледуват физически, имат зависимости / алкохол, дрога или др/ или не понасят самите себе си / комплекси и лошо самочувствие/

9. Усъвършенствайте се!
Бъдете все по-добри за себе си и връзката ви също ще стане по-добра!
Усъвършенствайте се в секса и във всичко останало, което касае връзката ви - общи хобита, общо домакинство, общи приятелства, общи приключения....дори в мечтаенето заедно.

10. Говорете за проблемите - проблемите на всеки поотделно и проблемите на самата връзка. Мълчанието убива близостта!
Никой не може да познава другия достатъчно - често не познаваме добре и самите себе си. Говоренето за слабите места на връзката е начин да се опознаем и да опознаем другия.
А ако той е човекът за нас - колкото повече го опознаваме, толкова повече ще се привързваме към него и ще го обикваме все по-дълбоко.
Говорейки, обаче не забравяйте и да изслушвате! / това казано за някои прекалено бъбриви дами/
Освен това - обсъждайки за проблемите си не забравяйте и да се похвалите един друг за постигнатия напредък и щастливите моменти, изживени заедно!

11. Извинявайте се искрено за грешките си, когато ги осъзнаете - не крийте глави в пясъка като щрауси, ако се усетите, че причината за конфликта е била във вас....Няма нищо срамно в това да признаеш, че си сгрешил и си наранил партньора погрешка.
Така се запазва вярата в добронамереността на другия и в крайна сметка се утвърждава едно взаимно уважение.


12. Не се опитвайте да правите партньора си щастлив!
Това не е ваша отговорност и никога няма да бъде!
Достатъчно е, ежедневно да мислите за него с любов и да се опитвате да го зарадвате, когато можете...
Ако той е човекът за вас - радостта от това, което му давате прибавена към неговото собствено здраве, самочувствие и лична реализация ще го направят щастлив на мига. А пчелата от мед не бяга, знаем...

13. И накрая - носете отговорност за връзката си, след като вече сте я признали, но не я приемайте за даденост!
Тя е ваше дете - грижете се за нея, развивайте я, но не се опитвайте да я притежавате!
Връзката е процес, а не предмет... тя е жива точно толкова, колкото сте живи и вие. Затова бъдете готови, както става с децата, да я пуснете в един момент да си отиде...
Няма хепиенд - има хепи моментс!



Non nova, sed nove.

Редактирано от MamaNetty на 03.10.06 15:59.



Тема Както рутината, така и прекомерното разнообразиенови [re: Drona]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано03.10.06 15:26



могат да развалят една връзка.

Ами, мааму стара, каква беше при нас тая мания за разнообразие вкъщи? То бива, бива, ама бях пощръклял. Абе, нищо не мога да намеря, бе! Днес вилиците, лъжиците и ножовете са в едно чекмедже, утре - в друго, вдруги ден - трето, после ножовете са вече преместени в четвърто, че да не се порежел някой... После цикъла се затваря и започва пак. Като се умори да мести вилиците и лъжиците - започва се с преоценка на тенджерите, тиганите, черпаците, после идва ред на чиниите... И това като се съчетае с разместването на печка, хладилник, маса, диван - хаосът е пълен. (Дребна жена, пък, яка, бреееЙ. Сама ги местеше, поради категорическия мой отказ да си губя времето с щуротии. Пералнята, обаче, не успя да премести. Колкото и да не ги разбира тия работи, видя че нещо стърчи и влиза някъде в стената.)

Дай, кай, да преместим секциите на другата стена, че да видим как ще изглежда! Дай да сменим тапетите, че тези вече ми омръзнаха.

Малиии! По един час съм я чакал да излезем на разходка. Бах тая суета, бах туй чудо, бах туй разнообразие! -С тази пола как съм? Ами с тази, а сега? С тази блузка, с тази, с тази... - Ади, мааа! На театър ли ще ходеш? Хвърляй някакъв парцал на гърба си и да тръгваме!

Уф, пак ме е хванало приказливото. Та, вкратце! Както рутината може да руши, така и прекалената динамичност в промените може да изнерви обстановката!

За проблема с шматкането по магазините ще отделя специално внимание по-нататък.



Тема За шматкането по магазинитенови [re: Drona]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано03.10.06 15:36



Или за по-неразбираемо - "шопинг терапия".

Абе, ееей, мили женички! Обяснете ми какъв кеф ви доставя шматкането ви по магазините? Абе, какво толкова свръхестествено търсите, та все не го намирате? Хайде да влезем в тоя магазин, дай да видим в оня, дай в третия, четвъртия, петия, да се върнем в първия, ама в третия май беше по-евтино, ама чакай, утре-вдругиден ще зареждат, пак ще дойдем...

Баси лудницата!

Съвет към жените. Не влачете със себе си мъжете из магазините! Пазарувайте си сами! И колкото може - по-пълни торби. Носете торбите пеш, че да ви видят повече хора, какви героини сте. Ще имате после удобна тема за оплакваници пред приятелки: - Откачиха ми се ръцете да мъкна тия торбби!

Редактирано от ASSASSlN на 03.10.06 15:45.



Тема Семейството е като огнището.нови [re: Drona]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано03.10.06 15:46



Ако поддържаш огъня навреме и както трябва ще ти бъде по-лесно да се грееш на него от колкото да запалиш огън в студено огнище. Освен това трябва да се съобразяваш и с количеството на материала за поддръжка на огъня, защото ако хвърлиш в него всичките си дърва наведнъж след това няма да има с какво да го поддържаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.