Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Автор Дapeнa:-) (непознат)
Публикувано06.10.06 13:06



Привет Drona,
Отношението на Дронов е било ... трогателно мило. Браво на момчето.


А и е прекрасно, че ти си имала очи да видиш и сърце да усетиш неговата грижа към теб. Защото доста честно се случва някой да е мил и всеотдаен към нас, а ние въобще да не го осъзнаваме и го приемаме едва ли не като даденост.
Такива „житейски дреболии” са много показателни за отношенията ни един към друг.
Сполай ви ... и все така се грижете с любов един към друг

Искам да споделя нещо по повод рутината, за която говорихме. Някак си й вменихме голяма вина за невървежа в една връзка. А дали всъщност си даваме сметка, че когато има рутина ... другите неща са наред. Не би имало рутина, ако някой от двамата има любовна връзка и половинката му разбере за това ... кофти работа, нали. Не би имало рутина, ако някое от децата ни се разболее (да не дава Господ). Не би имало рутина, ако грижите така ни връхлетят, че да не може дъх да си поемем ...
Та в тази връзка, мисля, че Jamie е прав за едно - „винаги има време за една бира или бутилка вино насаме с половинката”. И не рутината ни е виновна, а ние самите. Това да можеш да разчиташ на утрешния ден си е едно многооо хубаво нещо.

И още нещо, което според мен е важно за да е добре една връзка - всеки трябва да дава най-доброто от себе си за тази връзка (според възможностите му), както и всеки сам да се бори със собствените си комплекси (негативни мисли, неудовлетвореност и пр.), защото половинката не ни е виновна за това как НИЕ самите се чувстваме. Ако и двамата дават най-доброто от себе си и не заключват поведението на партньора си в рамките на собствената си представи и очаквания ... тогава нещата ще вървят



Тема Re: Съветникнови [re: Дapeнa:-)]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.10.06 13:33



Човек цени уюта на рутината, когато го загуби.



Проблемите май започват когато увлечени от рутината губим своята чувствителност за другия човек ....

Колко оплаквания тук сме чели :"приема ме като част от мебелировката" и т.н.

Мисля си че тук са спасителни малките ритуали... жестовете на внимание ....

Една моя колежка пита мъжа си - "какво ще ми подариш за свети валентин?

"Къв Свети валентин ма!!!-ние сме женени!!!!"



Тема Както е фактнови [re: parvaty]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано06.10.06 16:15



и че ако той беше реагирал различно - щеше да му поднесеш следващото "изпитание" (на практика това се е и получило). И така докато се откаже. Аз го наричам различно - не си искала раздялата да дойде от теб - затова си я провокирала. Финала също е типичен:
"защото ме е предизвикал да му ги кажа", определено не и неочакван


Ух, стана ми гадно ! Приятен ден Парвати ....



Тема Джейми,нови [re: jamie]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано06.10.06 21:43



Гледам, че си умно момче, макар в момента да си афектиран - на твое място всеки би бил афектиран, но - позволи ми да ти дам един съвет.
Хубаво е, че правиш анализ на поведението на жените. Обаче - трябва да направиш и следващата крачка, а там ми се струва, че малко залиташ в грешна посока.
Няма начин да накараш една жена да мисли като мъж - това е загубена кауза. Просто използвай изводите, които си направил от анализа в отношенията с жените като информация - не се опитвай да променяш жените, опитвай се да им поднасяш фактите така, както те очакват да ги получат.
С други думи - манипулирай ги в собствена полза и тогава вместо да им се сърдиш - ще стигнеш до момента да им се наслаждаваш. Което е значително по-приятно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.