Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Във връзка с тованови [re: parvaty]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано05.10.06 03:04



Не е отправена към теб лично репликата, но ме подсети за неща, които и мен са ме дразнели.
Не знам защо жените си въобразяват, че мъжа трябва постоянно да "се бори" за тях и "да се доказва" само защото те са жени, а той е мъж. Някак си изглежда са свикнали да се приемат като безценни и неповторими и забравят, че всъщност света е пълен с жени и - като ще има борба - може да е и за някоя по-хубава от тях.


Та - по твоите две изречения - първото показва, че ти гледаш (или си гледала) на тази връзка като нещо временно, а второто показва, че имаш намерение да замениш тази "временна" връзка с друга (в смисъл - с друг човек). На мен лично след първото ми светва сигналната лампа, а след второто - почвам да кроя планове, в които жената не съществува. Ако изчакам до второто.



Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Автор78 (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 05:44



има една книжка само за това, там е казано всичко- "Пустото му неуловимо щастие". не помня автора



Тема Ето това, Ком, е едно от нещата,нови [re: koм]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано05.10.06 08:42



което никога не съм умеела в една връзка - да изисквам от един мъж да се бори за мен... Някак си, когато имам връзка, оставям другия с убеждението, че аз съм даденост, и той започва да се държи точно КАКТО СИ ИСКА! И не съм от жените, които се БОРЯТ за един мъж - просто си тръгвам... Имала съм три или четири връзки, и всеки един от партньорите ми ВИНАГИ е искал, след време, да се върне при мен... Вероятно точно заради усещането за сигурност, което създавам, не знам как... Или пък има друга причина... Друг е въпроса, че не съм от хората, които започват връзка с някого, без да усещат привличане - не мога да разбера фразата "Любовта идва полека" - аз искам гръм и мълнии!!!

Сега, относно моите две изречения, погледнати през призмата на твоите мъжки очи - ами, прав си - напълно. Бях принудена да ги съставя точно защото човека не се държеше като някой, който е влюбен, пък и бях изключително изнервена, сигурно от бременността. И исках да го мотивирам - по някакъв начин - да ми докаже, че всъщност не ме обича, и не иска да се женим - и той го направи - отиде си. Друг е въпроса дали съм го обичала, или не - може би съм го обичала, но не исках такова отношение, каквото той ми предлагаше... А и, както се оказа, просто не беше готов за семейство и т.н. и аз не виждах смисъл да се женя за мъж, който не е сигурен първо в себе си, после в мен и т.н. Разбирам, че вината е, донякъде, в мен, но пък и, той не положи никакви усилия да ми покаже, че го интересува всичко, което се случва около нас двамата - твърдеше, че ме обича, но действията му не подкрепяха думите по никакъв начин... Така, че изпитателните думички си свършиха работата чудесно! Друг е въпроса дали имам право да се сърдя на него при това положение, но има далеч по-елегантни начини да прекратиш една връзка от този, който той избра. Макар, че, в интерес на истината, той дочака до второто изречение... Леле, че дълга стана тази моя бележка.





Тема В известен смисълнови [re: MamaNetty]  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано05.10.06 09:22



да, но не съвсем

И все пак си е големо облекчение.

Колкото до разминаването - не е само в денонощния ритъм. Даже снощи пуснах темичка за това, преди да съм прочел този постинг.

Ама и ти пък - кафето преди секса!.... Дано не го пиеш турско, представяш ли си

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ


Тема Какво е това "кеф"?нови [re: MamaNetty]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано05.10.06 11:38



Имаше навремето поредица вицове с главен герой Заю Баю. Ето един.

Заю Баю хванал американец, францудин и бай Ганьо и им заповядал да му покажат какво е това кеф. Американецът го качил в автомобил, газ до ламарините, високи скорости... Да, ама заека рекъл, че било много страшно и че не е никакъв кеф. Французина завел заека в публичен дом, секс, секс, секс... Заекът - пак недоволен, защото много се бил уморил.

Бай Ганьо го турил на масата. Бира с картофки. Наздраве, наздраве. Една бира, втора, трета. Заека искал да отиде да се изпикае, ама бай Ганьо не му разрешил. Четвърта бира, пета, шеста. Заекът взел да се подува. Да, ама бай Ганьо не му дава. Наздраве, наздраве. Седма бира, осма... Еее, на заека вече щели да му изхвръкнат очите от зор. Бай Ганьо го пуснал, заека се върнал ухилен и рекъл:

- Е те това е кеф!

------------

Та, ставаше дума за сутрешното пикаене на мъжете. Ами, кеф си е, ама е много кофти, когато пениса е еректирал. Предсавяш ли си каква поза трябва да заема, а? А, има и по-лесно решение - пикае се без никакви извратени пози. Направо горе в тоалетното казанче. Страхотно е! Като гейзер хвърчи! Но се иска опит, за да бъде уцелено точно казанчето. Иначе... Представяш си...

Да, да, ама много често след пикането ерекцията пада.

Ето ти хамлетовски въпрос:

Кога да пикае мъжа сутрин? Преди или след секса?



Тема Добре де Парвати,нови [re: parvaty]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано05.10.06 12:57



ти си му предложила да си отиде - и той си е отишъл (дори не веднага).
"Бях принудена да ги съставя ... " - не си била принудена. Просто си решила - и си получила адекватен резултат. Може би ти си искала да видиш мъж който "на всяка цена" иска брак с теб ? При мъжете "на всяка цена" кънти на кухо - няма да чуеш мъж да употребява този израз - особено в сферата на личните отношения. За сметка на това при жените се среща доста често - не знам защо нито какво наистина влагат в него, особено когато искат нещо (поне за момента) невъзможно.

ПП: Не залитай да ми говориш че вземам страна, обвинявам или оневинявам някого. Просто си коментираме онези 2 твои изречения.



Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Автор Aйшa (натюр)
Публикувано05.10.06 14:32



Както обикновено - съгласна съм със забавните и мъдри съвети на Мама Нети.
Но днес режимът на ангажименти към другия е толкова либерален, да не кажа разхлопан до кухо, и е толкова модно връзката да се приема като нескончаемо развлечение, та става сложно да се дават съвети в насипен вид.
Тая свобода, която още не сме научени да менажираме в наша полза, предполага голяма доза хазарт за оцеляването на която и да било връзка, независимо от инвестираните в нея любов, пари и внимание.
Така че сега повече от всеки друг път най-добра би била импровизацията.
Още повече, на мен животът на организма, наречен "двойка" винаги ми е приличал на индивидуалния човешки организъм. Колкото може да се прогнозира за оцеляването на една човекоединица, толкова може да се предсказва и продължителността на живота на една човекодвойка.
Вярно, за удължаване на срока на младеене и живот допринасят фактори като предразположеност, разумен режим, избягване на безогледни крайности, поддържане, лечение, хирургична намеса и т.н. Но все пак - ако утре ме блъсне камион? Или ми падне ледена висулка на главата?
Същите са и рисковете при организма-двойка.
От външните, поддържащи доброто и здраве фактори, съм приела за ефективни тези:
- Изберете си партньор, с който имате добра сексуална съвместимост и относителен съвпад на ритъма на либидото.
- Не правете нежелани деца. Или изобщо не правете деца, ако няма кой да ви отменя за неблагодарната и затъпяваща фермерска работа по тях.
- По възможност, не изневерявайте.
- Изберете си човек, на когото искрено да сте Фен № 1, по възможност - и той на вас.
- Редувайте, по възможност спонтанно ролите на доминиран и доминиращ, далеч не само в секса.
- Не се опитвайте да променяте човека до вас, а ако все пак много ви се иска и начесто - по-добре си стегнете багажа, за да не си губите взаимно времето.
- Не се женете.





Тема Да, Джейми,нови [re: jamie]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано05.10.06 19:12



в духа на коментара - прав си - това исках, и в крайна сметка - това получих. Каквото повикало - такова се обадило. Може би наистина имам страх от обвързване, може би съм виждала, че с въпросния човек наистина не сме един за друг, и че той в крайна сметка е това, което е, и нищо не може да го промени... Не знам... Може наистина да съм искала доказателства, че ме обича, а не само думи... Просто, това, което му казах, беше в резултат на негови действия или липса на такива спрямо мен... Все едно - важна е темата - аз спомогнах за нашата раздяла именно опосредством тези мои думи. И това е истината. Дали аз съм виновна, че не съм се сдържала, дали той - защото ме е предизвикал да му ги кажа - вече няма никакво значение... Факт.





Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано06.10.06 09:40





Два дена се чудя с какво да допринеса към дискусията ....

Всъщност вчера бях на един медицински преглед, който освен просто неприятен беше и доста болезнен ...

Аз съм от самостоятелните жени, от които някои мъже получават комплекси .... т.е. всички ония жени които са подредили живота си; чувстват се добре в кожата си и с лекота вземат решения и са самодостатъчни.

Та.... преди да се запозная с Дронов щях да отида сама на този преглед; после щях някак да се прибера и да се погрижа за себе си.

Но.... Дронов рече че иска да дойде с мен при доктора; доктора доста трудно го изгони от кабинета - щял да пречи..... излизам от кабинета препотена от болка и гледам че Дронов и той се е препотил .... от притеснение и безпомощност .... зле ми е.....и Дронов - защото е много тактичен и чувствителен човек ме остави да охкам и пъшкам без да ми обяснява как след малко ще ми мине..... спира пред магазина и ми купува огромен шоколад - точно който обичам ... ям шоколада с благодарност и наистина след 15-тина минути вече ми е по-добре .... казваму че шоколада ми е помогнал....Дронов грейва .... аз грейвам .....

просто житейска дреболия .... та по повод темата:

и тук в клуба сме чели оплаквания предимно от жени : той е един мухльо, нищо не прави както трябва ; не помага, каквото пипне - разваля..... и т.н. и т.п. Мсля си че като се правим на свръх жени ощетяваме себе си; човека до нас и връзката ни ....

Не знам кое поражда този свръхкритицизъм - може би е повод за отделна тема?



Тема Re: Съветникнови [re: Drona]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 09:46



Много са нещата, които да правим и да НЕ правим в една връзка.

Първото, което ми идва наум, е да не критикуваме злобно и истерично, което разбира се предполага, че връзката е поне няколкогодишна. Това охладнява отношенията, дори и за момента да ни е било (уж) простено.
Трябва да премълчаваме някои неща, просто е жизнено важно. Не е здравословно партньорът (ката) да знаят всичко. И обратното - да не се опитваме на всяка цена да научим тайните на другия. Трудно е, особено за най-младите, които са импулсивни, но се учи с годините.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.