Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Благодаря ти [re: bubble]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано20.08.06 12:25



че написа това...


В труден момент ми припомни какво имам.


Non nova, sed nove.

Тема Re: Благодаря ти [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано20.08.06 12:35



а вие двамката сте си щастливци - пазете си щастието и се обожавайте:-)



Тема Офф/ не сме... [re: bubble]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано20.08.06 12:54



.. в момента хич не сме щастливи.


Удължиха му насила контракта с още 1 месец.
И аз се поболях - вече 4 месеца чакам и толкова много си мечтаех за тази среща, а то...
Затова ти и благодарих, защото ми напомни, кое все пак е важното...

Ще се саморедактирам после, за да не "цапам" темата...с лични неща.

Non nova, sed nove.

Тема само месец... [re: MamaNetty]  
Автор bubble ()
Публикувано20.08.06 14:49



а можеше да е началото на първите четири....мразя клишетата....но е така
Усмихвай се, а аз ти благодаря, че те има в клубчето





Тема Re: Интересно... [re: MamaNetty]  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 21:58



Е мен ме е страх от по-прости неща, това за фин. независимост е твърде сложно за мен. Страх ме е, че след години, като срещна детето ми на улицата, то няма да ме познае, че ще се е превърнало в копие на хората, с които е живяло.



Тема Поправям колегата ком [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано21.08.06 06:59



макар, да не им е ясно за какво точно ще си използват финансовата независимост.

---------------

Изпуснал е "не".

--------------

Ела и питай мойта бившата за какво си използва независимостта. Оня ден се видяхме по случай рождения ден на сина. Зададох й някакъв подобен въпрос:

- Като си независима отвсякъде, как я караш?



Тема Уау, извинявам се! [re: ASSASSlN]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано21.08.06 07:04



Колегата вече се бил поправил.





Тема Леко, успокой се [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор koм (новак)
Публикувано21.08.06 08:13



Никой не се е нахвърлил върху жените, просто темата е за това. Една от малкото теми за ролята на жените в развода - ако трябва да сме честни.
А това, което си написала е всъщност доста показателно - а не ти ли хрумна, че мъжа ти не е знаел за какво говориш и не е проумявал къде е проблема именно защото е мислел, че сте "двамата заедно, в една посока, с една цел"?
В целия си постинг с огомен патос си писала за това как не всичко се мери с пари и колко е лошо, че всичко се свежда до материалната му страна, а в същото време си мечатела да купиш ти нещо, и за теб е било огромен проблем и ти си се чувствала незначителна, защото не си можела да купиш нещо. Извини ме, ама от всичко това излиза, че точно ти си измервала собствения си принос и собственото си самочувствие в... пари. Тъжно, нали?
Не е само твоя мъж, дето не е разбирал къде е проблема - и аз не разбирах. И сега продължавам да не го разбирам. Обаче - вече отказвам да се чувствам виновен за това, че имам кариера, за това, че мога и затова, че съм доставял необходимото на семейството си, когато е трябвало.



Тема Re: Има истина [re: koм]  
Автор karu ()
Публикувано21.08.06 08:23



а не ти ли се вижда възмойно, жената наистина да напредне с кариерата си и да стане добра, когато бремето на децата намалее малко. защото точно така стана с моята майка. тя беше красавицата, баща ми правеше парите, държеше ни без пари само и само майка ми да се чувства зависима. сама ни е гледала до 12-13 годишната ни възраст, давала е винаги цялата си заплата, многократно по малка от на баща ми , той си купуваше разни офиси, гаражи и тн, но винаги при скандал й казваше "къде се намираш- това е моето". майка ми си намери работа, доста по високо платена, което за нейната специалност е много трудно- тя е научен работник и тогава можеше да работи единствено в БАН и пътуваше всеки ден от седмицата от провинцията до софия и обратно, за да може да се прибира при семейството си- да не би да изневери нещо.
мога да ти кажа, че тази финансова независимост и позволи да каже едно голямо "чао" на баща ми и ревностите му и да се чувства ценна . и не става дума само за пари. кариерата не е само пари, тя е начинът, по които ние сме полезни на обществото. майка ми невероятно много се зарежда от работата си, общува със студенти- млади хора, и това поддържа духът и млад. с парите може да си позволява типично женски неща като дрехи и козметики. заради кариерата си не е имала и едно лято в БГ- обикаля света и общува с интересни и за нея хора. а какво щеше да стане иначе- на баща ми бизнесът му се провали/както често се слуцва в БГ/
тя щеше да бъде тъпкана изнудвана , побийвана , аз и сестра ми сме над 20 годишни и със свой живот. тя щеше да си седи в къщи да мие чинии/нещо, в което никога не е била особено добра/ и да ни пили на главата как се е жертвала за нас, както правят много други жени. щеше да си седи самотна измъчена и необичана от баща ни, и д асе опитва да си осмисли живота по някакъв начин, да няма пари за да живее достойно и според стандарта си и така. айде живей ти така щом ти харесва, на мен не ми . жената , както и мъжът, освен семейство имат нужда и от лична изява и това е вродена необходимост, както и имането на деца, и не по малка!



Тема Че кой тук е казал [re: karu]  
Автор koм (новак)
Публикувано21.08.06 09:12



че на жените не им се полага кариера и успех - няма такова нещо. Я прочети пак темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.