Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема много оффффф и уффф  
Автор anbra (аз)
Публикувано08.07.06 13:28



С молба за съдействие - много спешно ми се налага цялостен ремонт на апартамента на майка ми - къртене на стени /тухла/ и плочки, ВиК, електро, фаянс, теракота, гипскартон - това се сещам на първо четене, а сигурно ще се отвори още работа.
Не е каприз, а необходимост.
Сезонът е супернеподходящ и натоварен, но болестите и последващите ги проблеми, уви, не се съобразяват с това.
Положението в момента е като в деветия кръг на ада...
Трябва, обаче, да се преборя и с това.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: много оффффф и уфффнови [re: anbra]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано08.07.06 13:44



Относно електроинсталацията и ВиК дай малко подробности - изграждане на нови такива или ремонт на съществуващите? Дай и някакви срокове, които се гонят, както и приблизителен обем на работата за да мога да ти кажа дали мога нещо да направя по въпроса.

Внимавайте със Снейп, защото има палава писалка, дълги уши и голяма уста...



Тема Мога само да съчувствам...нови [re: anbra]  
Автор XeйЖивoт! (enjoy the life)
Публикувано08.07.06 13:45



Лелееее! Какъв е тоя ремонт с къртене на целия апартамент и то по необходимост!?

И спешен? А да не би да си спечелила и от тотото? Щото да не те плаша - ама както си го замислила - вероятно тия ремонтни работи ще ти излизат между 50 и 100 лв на кв.метър от апартамента... А и майсторите са едни такива удивително туткави - успяват да свършат работа за два часа в рамките поне на два дена, дори и да не са на надница, ами на парче. Т.е. - готви се за поне двумесечна одисея. Сигурно си имате основателни причини, ама няма ли как поетапно да го правите?
Бе ще си проверя майсторските тефтери за телефони, ама засега с това ще се ограничавам - съчувствие и стискане на палци.

Желанията ни трябва да са леки като перце...

Тема Съчувствам ти...нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано08.07.06 16:39



Ужасна работа е да правиш ремонт в къщи..

Имам един приятел, който се занимава с такива дела, не знам дали е свободен, ще питам и ще ти кажа. Стискам ти палци, да имаш нерви и Сила да устискаш всичкия хаос, който ще настане...



Тема Питах го, но имали обект,нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано08.07.06 17:07



и след него ги чака още един... Той няма да може спешно, но, ако до след месец не си намерила - пиши, ще ви свържа. Така каза той. Успехи и до ново писане





Тема Re: много оффффф и уфффнови [re: Severous_Snape]  
Автор anbra (аз)
Публикувано08.07.06 21:20



Сградата е строена 36 или 38 г. В моя спомен някъде 70те години нещо се работи по ел. инсталацията, но тогава ми е било все тая и не съм сигурна. ВиК обаче май не е много-много пипано.
Представям си, че всичко това трябва да бъде подменено, съответно изкарани нови контакти на нови места.
Работата е в това, че първо трябва да се посъборят една-две стени и свалят до тухла тапети и мазилки, за да стане ясно къде какво да се сложи.
Трябва да се подмени изцяло камениновата тръба, щото тече и наводнява. В банята е паднал половината таван. Апартаментът е практически необитаем. Ако питаш защо е докаран дотам - защото майка ми отказваше всякакъв опит за ремонт - последният беше преди 4-5 г козметичен, но от него вече няма и помен - всичко е ликвидирано... Не ме питай защо, ще кажа само, че възрастните хора си имат някои особености, които са непонятни докато не стигнем ние самите дотам.
Така че, първо е къртенето...
А сроковете - те, по силата на притисналите ме обстоятелства, вече текат...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мога само да съчувствам...нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор anbra (аз)
Публикувано08.07.06 21:32



Да, по необходимост...
Майка ми я изписаха вчера за пореден път /3 за 3 месеца/ от болницата, но вече само на легло и с огромен зор, викове /щото я боли/ и много време успяваме засега да стигнем до тоалетната. Тоест тя е при мен. Но тук е съвсем малко жилище и трима души не могат да се сместят, особено когато единият учи за изпити, другият работи, а третият вика и стене. Забележи - имаме две легла и сега стана рокада - синът ми отстъпи неговото на нея, аз моето на него и сега спя на походно в едно помещение с него... Нещо като туристическа спалня. Или къпминг - все пак е лято... И куче...
В нейното, което е по-голямо, не може да се отиде без да е ремонтирано, то е неизползваемо дори за на зор време... Това съм го пообяснила в постинга към Снейп.
Днес, в суматохата, успяхме да отидем със сина да почнем да разглобяваме мебели и да ринем боклуци - ама не става бързо, а и не мога да я оставя сама за дълго време.
Поетапно също не става, щото като се започне, трябва да се завърши максимално бързо всичко, а не на парче и ние с нея да се преселим там да се гледаме.
Приказка, нали?



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема нормално...нови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано08.07.06 21:36



и аз познавам разни майстори, но никой не може да дойде в момента, защото са заангажирани отдавна на други места.
Благодаря ти за съпричастността.
Поздрави на адашката



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: много оффффф и уфффнови [re: anbra]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 11:33



Здравей Анбра!
Мои приятели два пъти извикаха една и съща строителна фирма да им прави домашните ремонти /и на стария, и на новия им апартамент/ и са доволни, за тях цените на строителната фирма са умерени, но те гонеха голямо качество със скъпи материали /примерно цена на латекса 4 пъти по-висока от бг производство/. Нямам представа какви точно финансови възможности за този ремонт имаш, ако искаш мога да ти дам координатите на шефа на тази строителна фирма, да ти направи оценка /оферта, пък ти си преценявай. Другият момент е, че понеже сезона наистина е натоварен, се чака доста докато ти дойде ред......... аз също мисля да ги ползвам като ми дойде реда на моя ремонт.....защото доста препатих от други пишман майстори, и от майстори върху майстори ми излезе двойно



Тема Re: много оффффф и уфффнови [re: Kим]  
Автор anbra (аз)
Публикувано09.07.06 13:18



Благодаря ти.
На мен ми е спешно и то много, но естествено искам да имам някаква оферта, за да мога да сравнявам с други.
Днес един господин ме замая със двумесечен срок и космически суми, и много много идиотски обяснения... Което не може да бъде, дори и за един лаик като мен...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.