Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 01.07.24 
Градове
   >> Разград
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как да си намеря работа в Разграднови  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 16:23



Моля кажете ми как в Разград човек може да си намери работа.Всичко с връзки ли става.В весниците търсят само сервитьорки.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Авторmariana (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 18:58



И ние си търсим работа,но явно всичко става с връзки.Обаждаме се на много обяви,ходим на интервута,записват ти телефона и вече чакай.100%съм сигурна,че тези обяви се подават просто така,всеки си има определен човек когото да назначи.При наличието на толкова безработни,този който подава обявата просто няма начин да няма някой негов познат,или на познат познат, да го вземе на работа.Не им вярвам вече изобщо,и дори не смятам повече да се обаждам на обяви.успех в търсенето на работа по обява



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
АвторKлoшapa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 19:07



За съжаление това е положението."Ако имаш вуйчо владика ставаш поп".
Един съвет не търси съдействие от фирма "Мираж" преди 3 г. се намираше в х-л "Централ".Ще ти вземат паричките и ще имааааа да чаааакаш.И ако дочакаш ще те извикат да ти предложат за сервитьорка ако си с добра външност.Ако си мъж може и да те огрее за шофьор-снабдител,охрана на някое фалирало предприятие.Не по-различно е положението с Бюрото по труда.Ще се подписваш до припадък с надеждата, че ще ти намерят работа.А може и да намерят я за шивачка (ж) я за зидаро-кофражист (м).Ще блъскаш в някоя частна фирма на псевдо биснесмен (биснесдама) от зори до мрак без трудов договор и осигуровки за минимална работна заплата. А като дойде деня за разплата ще се чудиш дали ше си получиш уговорената заплата, дали няма да имаш някакви удръжки заради това че си дишал(а) въздуха на "голямото тяло".Забравих ли нещо ? А да всеки ден ще трепериш да не би да си за последен ден на работа.
Помисли ако ти си работодател(ка) от къде и какъв човек би си взел(а) за дадена работа.От някоя посредническа агенция или БТ ? Или някой "наш човек" ? И ще разбереш в тези посреднически инститиции какви работодатели какви работяги си търсят.Никой не го е*е, че си с поне едно висше образование, че знаеш поне един западен език и т.н.Ако все пак те огрее ще се примириш да бъдеш десеторъкия Буда, момче/момиче за всичко = 160 лв.
Да ама сиренето и хляба са еднакво скъпи и за тоя с дебелия портофел и за тоя с празния джоб.Те това е положението.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Автортттт (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 19:40



каква специалност имаш



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Автормими (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 20:53



Завърщих Техническия университет-Варна-инжинер Транспортна техника и технологии.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Автор Florian ()
Публикувано24.01.06 11:54



Кандидатствай в "Тракция" АД в Самуил. Ако търсят инженери - там е перфектно за теб.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Автордo Mимитo (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 12:35



Миме, аз не мога да ти помогна да си намериш работа, но ме учудва следното нещо. Ти пишеш в питането си"весници" вм. "вестници" и друго, че си била с диплома на "инжинер". Чоджум каква "инжинерка" си, когато правилното е "инженер"!!! Ти малко си неграмотно бе, писе. Ако си пишеш Молби за търсене на работа по този начин, можеш да срещнеш трудности. Пробвай за сервитьорка.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: Florian]  
АвторKaндидaт (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 20:15



Може би било по правилно е да се напише "Атракция" АД Самуил. Яяяя какви хубави колици си има.. Машаала. Пу да не им е уроки.



Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: дo Mимитo]  
Автор FadeToBlack (минаващ)
Публикувано25.01.06 00:36



То, че МимИто е неграмотно остави... ама Ти радетелю/ко за правилен БЪЛГАРСКИ език като си решил/а да правиш корекции поне си прочитай постовете по няколко пъти!
Първо използвал/а си ТУРЦИЗЪМ - "Чоджум"
Второ си го използвал/а неправилно -"Чоджум" означава "Момчето ми"
Разбира се и по-нашия край има вероятност с този прякор (nickname) това да е момче но... според мен е от женски пол!
Тогава правилната форма на турски е "Къзъм" което означава "Момичето ми"
Трето ако не си от Рз... да те информирам, че сме чувствителни на тема ТУРЦИЗМИ тука по нашия район... нищо, че ни се налага да познаваме турския език както може би вече си забелязал/а!




Тема Re: Как да си намеря работа в Разграднови [re: мими]  
Авторquot;дo мимитoquot; (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 08:40



Не знаех това за "чоджум" и "къзъм".Научих го и благодаря. На мен много отдавна една стара туркиня ми викаше "чоджум", та оттам. Не искам никого да обидя, заради етнопринадлежност. Просто исках да заостря вниманието на Мимито да внимава, когато си подава документите с които кандидатствува за работа, молба, CV, да не прави грешки. Може да се е почувствувала малко оскърбена от забележката ми, но по-добре е да я преглътне и се поправи. Мисля, че е за нейно добро. Коленопреклонно моля за прошка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.