Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 18.06.24 
Градове
   >> Разград
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано22.05.05 13:55



Само преди броени дни отмина онзи шеметен момент, който очакваме цели 5, а може би 12 години. Денят премина толкова наусетно.
Вкъщи цялата фамилия се суети, на мен ми е някак замъглено, не усещам как лети времето и ето, че дойде време за прическа и грим. Оказва се, че преди мен е някаква капризна кукличка, която не понася дори собствената си коса. Трябва да чакам... но ето вече е готова и моята прическа, и моят грим, и моят маникюр. Баща ми ме прибира бързо вкъщи, защото само след няколко минути щяха да пристигнат гостите. Трябва да си облека роклята и сложа бижутата... и вече гостите дойдоха. Нашите решили, че този момент трябва да го има на касета, затова тук беше и един човек с камера. Имах чувството, че съм филмова звезда, следеше всяка моя стъпка и разговор.
Обаче вече трябваше да тръгвам към така омразното ми до преди дни даскало, а сега мисълта за него ме изпълва с тъга. Та аз прекарах в него повече време отколкото с приятелите, учителите, колкото и строги да бяха, успяха (поне някои) да ми легнат на сърцето, дори те вече ми липсват. А добрата класна, която правеше всичко за нас, не заслужаваше и капчица от това, което сме и причинили.
И все пак колата вече приближава този дом на болка и страдание, но също така на радости и веселие. А аз все повече искам това да не е истина, сега да посреща някой друг бала си, а не аз. Но ето ги съученичките, леле, без малко да не ги позная, прекрасни са, като малки принцески. А като се сетя, че се сближихме толкова много буквално преди бала. Възрастните хора правилно са казали, че осъзнаваме колко държим на нещо, едва когато го загубим, или почнем да го губим.
Отново почват снимки, фотографи, родители правят снимка след снимка, и вече не зная накъде да гледам, а, ето я и моята камера, и той не спира да снима... няма спокойствие. От всякъде светкавици и само чувам едно "щрак" и е готова новата снимка... имам чувството че никоя от нас не е това, което е всъщност. Ето аз едва познах най-добрата ми приятелка. До сега не бях я виждала с грим и официална прическа, а те я направиха толкова женствена и красива, колкото никога не е била.
Трябва да излизаме пред училище, да чуем някое и друг слово, да ни поздравят с песен, и да тропнем едно хора. Страшна работа е с тези токчета да се играе хоро особено в този гъч. Само малцина се престрашиха.
Ето в суетнята вече трябва да тръгваме към ресторанта, толкова коли трънаха натам, че нямаше откъде да се мине. Най-сетне успяхме да се съберем всички отпред, и отново започнаха снимки... омръзна ми, но знаех, че цяла вечер ще е така. Скоро все пак влязохме в ресторанта и там продължиха снимките.
Най-сетне се настанихме и почнаха хора и танци, наздравица след наздравица. Цяла вечер поздрави. Да се чудиш дали класните се радват, че се отървават от нас, или и на тях им е мъчно. Може би за последен път виждах някои от тях... и само през ума ми мина мисълта "Ще се завърна!"
И сега ми е адски тъжно като се сетя за всеки миг в това училище, за всеки миг изпълнен със смях или гняв. Обичам всичко преживано до сега в моето даскало!



Тема Welcome to the real world [re: Bewitching Mermaid]  
Автор FadeToBlack (минаващ)
Публикувано23.05.05 19:01



Тепърва ти предстои да разбереш какво си изгубила... търпение!
За сега е само съмнението, че си загубила нещо
Хахаха...
Обаче няма начин... всички са минали по този път!
Дано когато поглеждаш в огледалото за обратно виждане... хубавите неща които остават край пътя са повече от... останалите!
А сега... натисни педала на газта... НАПРЕД и внимавай за насрещно движещи се влакове в тунелите!
хахаха



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови [re: Bewitching Mermaid]  
Автор vogelfrei (reunion)
Публикувано27.05.05 18:13



сафката ли ви е класен? :)



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови [re: vogelfrei]  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано31.05.05 01:45



Не, слава богу Нямам дори щастието да ми е преподавал



Тема Re: Welcome to the real worldнови [re: FadeToBlack]  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано31.05.05 01:48



Дори сега като сега като се видим със съученичките не говорим за нищо друго... всичко се върти около училище, кандидатстване и бал.
Ех, ама живота наистина тепърва започва, дано не остана разочарована



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимонови [re: vogelfrei]  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано31.05.05 11:03



е копеле то и т'ва оставаше



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови [re: Bewitching Mermaid]  
Автор vogelfrei (hauser)
Публикувано18.06.05 21:52



той с по-малки момиченца ли се занимава?



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови [re: vogelfrei]  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано19.06.05 00:47



Ами той не подбира... има и малки и големи, но каза че си падал по "руси и тъпи". Познай защо



Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимо"нови [re: Bewitching Mermaid]  
Автор vogelfrei ()
Публикувано22.06.05 01:28



да ги моделира за ПМЛ? :о

Кърмачетата изпищяват
името на любимия мъпет...


Тема Re: "Абитюрентски бал" или "Сбогом, училище любимонови [re: Bewitching Mermaid]  
Авторнeзлoнaмepeнo (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 17:09



АБИТУРИЕНТ, а не както си го писала




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.