Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.06.21 12:29



Не си стресирай организма. Намалявай постепенно храната, спирай за почивки и апетитът изчезва. Отдавна съм се отказала от диетите, поумнях. Почти през цялото лято се храня с пресни зеленчуци + извара с малко сирене и маслини. Понякога пропускам някои от съставките, зависи от наличното в хладилника. Не правя диета, просто много обичам такава салата. Сега чакам да излязат слънчевите зеленчуци и пак да мина на тази комбинация.
Че се отслабва, няма нужда да казвам, подразбира се.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.06.21 10:14



О, стига вече с тези диети! Като направих 70 години и спрях с здравословната диета за онкоболни. Сега е не прекалено но си хапвам и кайма и тестени неща и са,,,,,ламче,луканка по малко де и то не всеки ден, ама почнах малко да си угаждам на душицата.ЧЕ ТО ЗНАЕ ЛИ СЕ КОЛКО МУ ОСТАВА НА ЧОВЕК НА МОЯТА ВЪЗРАСТ АААА Но все още не ям бял хляб,захар,сланини,масло,прясно мляко. Продължавам с лиция,който си го имам в двора на дръвче, с хинапа,който си го имам на дърво, различи хр. добавки,които смеям на три месеца. Скоро привърших с седемчатката, сега малко почивка и почвам малко магнезий да пия. През зимата пих витамин 17, но миго донесоха от Англия.Вече втора година го пия, а зеления чай,джинджифиловия,куркуманния чай ми са всекидневни. Та такивами ти работи. Джул добре съм с паролата но бях на вилата,че там имахме майстори и нямах време за клуба. Сега съм си в къщи, но тук от вече втора годи4на стром и правим ремонти и пак съм много заета, но поне в клуба ще пиша.Откакто се върна със семейството си сина от Англия къщата остана само на основи всичко се бута,кърти,гради,маже.....иска да си направи къщата по европейски стил.Нека младите да им е удобно, пък еи затова е работил в чужбината, да си уреди живота нали? А аз се надявам да не искат ваксина задължителна при пътуване в чужбина, за да мога да замина на гости в Паориж.А сега вече ще ходя и а гости в Милано, където се установи за постоянно внучката ми София. Но ако искат ваксина - сориии ще си остана тук.Не искам да се ваксинирам и да се зомбирам. Казах!



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: flora bg]  
Автор viara67 (член)
Публикувано02.06.21 13:18



Точно на тема начин на хранене съм :) Една приятелка нещо ме зариби със "Зоната" и сега чета, смятам... ще излезе, че без да знам по принцип съм се хранила така. Както казва и Джул - на всяко хранене да има зеленчуци, но да има и малко сирене, извара, мляко или някакво бяло месо. Та сега съм купила един куп книги първо се образовам. Междувременно почнах да прилагам все пак нужните пропорции на повечето хранения за деня. Аз никога не съм спазвала диета в строгия смисъл на думата и това си е предизвикателство за мен. Ще видим до къде ще стигна :)



Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: viara67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.06.21 14:04



Ти изглеждаш прекрасно ,няма драми при теб.Разбира се като начин на хранене може, да

Дядо ми беше с диабет и се замислям ,това поне може да се предотврати.Имам проблеми със стомаха ,мисля че е лъчев колит ,може би и херния на мястото на операцията ,може би и двете.Трябва промяна.А и за остеопороза не съм се изследвала...

И аз няма да се отказвам от млечни ,особено от сирене ,но ще ги ям отделно ,накрая по френски.





Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано02.06.21 17:42



Да, от месото само пилешко и то без кожата. Никакво свинско и телешко и дивеч. От млечните продукти самокисело мляко и малко извара и сирене.Никакво прясно мляко,майонези,масла и ай-вече захар и силно захари изделия.Повече зеленчуци и плодове,никакви газирани бял хляб,бял ориз, повече бобови.оФ 15 ГОДИНИ Я ПОЛЗВАХТАЗИ ДИЕТА И МОЖЕ БИ МИ ПОВЛИЯ НА РЕМИСИЯТА. мОМИЧЕТА НАИСТИНА СПАЗВАЙТЕ ДИЕТАТА ЗА БОЛЕСТТА, ЗАЩОТО Е МНОГО ВАЖА. Но най-важото е позитивното мислене.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: flora bg]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано02.06.21 18:39



Съгласна съм ,Фло .Нищо преработено !

Аз забравих да да те поздравя за успехите на София ! Ами да ,Милано е една от модните столици ! Съвсем подходящо .Прекрасен град ,ще бъде слолучлив декор за красотата й !



Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: Tia maria]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано03.06.21 10:10



Прекрасни сте, момичета!Обичам да ви чета

.
Относно диетите, моят прицип е, че всичко в умерени количества е позволено.



Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: iliana.k]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.06.21 12:48



Илианче, права си за умерените количества от всичко, но за беля, когато метаболизмът е нарушен, човек напълнява само като ги гледа...


Аз пък не понасям горчивите неща - нито в умерени, нито в неумерени количества! А като напук, почти всички полезни неща са горчиви,
имам предвид билки (включително пелиново вино). Иначе по принцип не ям големи количества, просто не мога. И понякога ужасно ме е яд!


"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано04.06.21 14:03



Аз пък ям много малко неща, но с количествата съм скарана

.
Липсва ми контрол.
От един доцент съм запомнила две неща : Най-вкусното е най-вредно, и че между маргарина и нефта разликата е една мулекула.



Тема Re: Раздумка пролет 2021нови [re: iliana.k]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.06.21 09:38



Ей, момичета да не отидохте групово на мо

рето вече а, никакви ви няма тук?

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.