Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ТЕЛК № 3  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.06.11 14:55



Напълнихме две теми, продължаваме напред с номер 3.
Старите теми:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Пожизнен срок на решение на ТЕЛК [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.06.11 15:01



Нещо, което е важно за срока "пожизнено" на решението на ТЕЛК.
Когато по време на срока на действие на решение на ТЕЛК, навършите години за пенсия за изслужено време и старост, получавате разпореждане от НОИ, че инвалидната пенсия е пожизнена /без срок/.
Но НАП, МВР и други институции не уважават решението на ТЕЛК, ако е изтекъл срока му. И ще ви искат такова с валиден срок към датата, на която ги посещавате.
Говорих с дама от РКМЕ /на ул. Макариополски/ и д-р Атанасов от НЕЛК, ако искате да имате решение на ТЕЛК, трябва да се явите наново и самата комисия в решението да запише срок пожизнено.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 28.06.11 15:03.



Тема Re: Пожизнен срок на решение на ТЕЛК [re: Buba67]  
Автор ana8 (член)
Публикувано29.06.11 10:13



Само да споделя за безхаберието.... Лично отидох до ТЕЛК-ка в 5-та гр-ца. Дадоха ни дата за 12.07., а решението ни изтича на 01.07. Твърдят, че са ни изпратили писмо, но уви просто са ни забравили, писмо няма, дори нямахме определена дата.... Не съм знаела, че е трябвало много по-рано да се разровя. Една жена, може би лекарка от комисията ми каза, че пращали писмата поне 2 месеца преди изтичане на датата. Е сега вече знам. Така че ако някой има като моят проблем, да е наясно - не дойде ли писмото - търсети си го сами, но по-рано, защото сега ще ни спрат пенсията и ще си чакаме, но кой му пука....



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Автор kamelia77 (непознат )
Публикувано13.07.11 15:25



Здравейте момичета, четох другите теми, но пак не съм много наясно, затова моля за няколко отговори.
Баща ми е с рак на белия дроб и досега е ползвал 5 месеца болнични. Разбрах, че след 6-тия, трябва да се върне за ден-два на работа и има право на още 6 месеца болнични. Така ли е и кога трябва да подготвим документите за ТЕЛК, след изтичането на първите 6 месеца или по време на следващите 6?
Естествено по-изгодно финансово за него е да ползва болнични, отколкото пенсия, затова питам. И други дребни въпроси ме вълнуват - кой трябва да следи за изтичането на 6 месеца - онкодиспансера или ние?
Благодаря Ви предварително, уж чета всичко, но в главата ми е каша.

Желая здраве и дълъг живот на всички!

Редактирано от kamelia77 на 13.07.11 15:26.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: kamelia77]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.07.11 16:55



Здравей kamelia77,
След изтичане на 6 месеца болнични, пациента се явява на ТЕЛК. Кажете на лекуващия лекар /или личния лекар/ да подготви нужните документи за ТЕЛК. От тук следват два варианта, още 3 пъти по 2 месеца болнични /ако има изгледи за оздравяване/ или решение на ТЕЛК за намалена работоспособност.
Болничните листа като дни, трябва да са записани в картона му. Следете ги и вие.
Явяването на ТЕЛК става по желание, не е задължително.
Но е важно да знаете:
"Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването, отпускът се разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца."

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано04.01.12 10:46







Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: EFO75]  
Авторнaнu (Нерегистриран)
Публикувано11.01.12 13:50



имам въпрос къде да го задам?



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: нaнu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.01.12 14:05



Ако е за ТЕЛК, тук.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
АвторMepu (Нерегистриран)
Публикувано13.01.12 16:41



Не зная въпроса ми дали е за тук ,ако греша се извинявам!
Работя на трудов договор в системата на образованието,като учител.
На 04.11.2010 г ми беше поставена диагноза -белодробен карцином,последваха операции,химиотерапии и бях в болнични до 08.09.2011 година.През това време от ТЕЛК ми бе присъдена 95% нетрудоспособност с право да упражнявам пофесията си.От 09.09.2011 г съм в годишен платен отпуск до 07.02.2012г.На 06.01.2012г се установи ,че болестта се е върнала и сега ми предстои нова операция.Въпросът ми е ще имам ли право на болнични след 07.02.2012г или трябва да напусна работа?Ако загубя работата си определено ще се отрази негативно на лечението ми с оглед факта,че съм на 46 години,обичам професията си и ще мога да се справям със задачите си.
Благодаря за отзивчивостта предварително.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Mepu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.01.12 16:56



Да, имаш право на болничен. Не, не се налага да напуснеш работа заради заболяването.
Отговаряш и на двата критерия да ти се изплати болничен като пациент с онкологично заболяване и решение на ТЕЛК за намалена работоспособност. Първо, нямаш 12 месеца болнични в рамките на две календарни години,
второ има обостряне на болестта.
Трето, дори да имаш 12 месеца болнични, ТЕЛК може да разпореди заплащането им след протокол от ЛКК в болничното заведение, защо се налага да ти издадат болничен лист.
Лекувай се спокойно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.