Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано22.05.12 11:15



да се отчета за моят ТЕЛК, който беше на 16 май
дадоха общо 66%, от които 50% - за онкото; и 16% сборно за хипотиреоидизъм, полирадикулопатия и панкреатит с обострения
това последното не искаха да го признаят и се държаха отвратително, което ме потресе за пореден път
състава беше същия като и преди 2 години-няма никаква човечност
съгласна съм, че държавата е в криза, но не бива така да се държат с хората ...
въпроса към мен - кога е била операцията
аз - коя от всичките, аз имах 5 бр
те - имате само една важна
аз - всичките бяха върху мен и всичките са важни за мен
те - само една ни интересува за дебелото черво
аз- през 2006
те- изследвания правите ли
аз - да, рак вече няма
те - така вие си мислете, добре , че се надявате


и все в такъв дух
не искаха да разглеждат новите епикризи и изследвания, свързани с основния ми проблем засега - панкреатита
казват, че на си ги искали
искат да видят само това , което са написали в писмото
направо лекарката хвърли листовете на масата и каза "който иска да ги чете"
единственно един лекар, като е видял името на проф.З.Кръстев, явно е взел под внимание проблема, защото все пак са признали панкреатита в решението...
а другите и се подиграваха "та професора е на 100 г..."
въобще преживявах наново унижение и отвращение от цялата бизнес-машината в медицината ...


... butterfly effect ...

Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: LlDlru]  
АвторNuset (Нерегистриран)
Публикувано29.05.12 09:52



Здравейте, извинявам се ако темата не е за тук, но спешно ми трябва отговор.Mного моля за съвет. Става дума за преосвидетлестване пред ТЕЛК, получила съм писмо, но тъй като в момента съм в чужбина, ще пропусна датата за явяването ми.Как се процедира при такъв случай.Не знам какво да правя сега, имам ли право да се явя на друга дата и как може да стане това?
Може ли да се поиска нова дата за явяване по телефона или трябва да се отиде на място. Благодаря Ви предварително.Сърдечни поздравии!



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Nuset]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.05.12 10:01



След прибирането си, отивате и искате нова дата. Не може по телефона. Ще спре пенсията и всички други плащания за времето, през което не сте с решение на ТЕЛК. Всичко ще се възстанови с новото решение и нови молби.

Кога сте получили писмото и кога ще се приберете? Питам, защото имам идея.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
АвторNuset (Нерегистриран)
Публикувано29.05.12 10:25



Много благодаря за бързия отговор!

Писмото е получено преди около месец, а трябва да се явя на 11.06.2012 година., моето прибиране ще е или на 9 или 10.06.2012 година.В никакъв случай няма да мога да успея да събера документите, които изискват от ТЕЛК.Още веднъж благодаря за вниманието!



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Nuset]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.05.12 11:10



Как получихте писмото? С обратна разписка или обикновено?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
АвторNuset (Нерегистриран)
Публикувано29.05.12 11:40



обикновено



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Nuset]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.05.12 11:55



Тогава като се прибереш отиваш в РКМЕ /районна картотека на медицинска експертиза/ и казваш, че не си получила писмо и питаш къде да потърсиш, ако се е загубило. Пращат те в регистратурата на ТЕЛКа, на който трябва да се явиш, като кажеш, че не си получила писмо, ти дават нова дата. Но тогава в решението пише, че забавянето не е по твоя вина и няма дупки в плащанията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
АвторNuset (Нерегистриран)
Публикувано30.05.12 14:34



Buba67-Благодаря за вниманието, коментарите и съветите!Много сте мили всички тук...

Желая ви всичко най-добро!



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Nuset]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано16.06.12 13:29



Бубе ,дали такива като мен ,здравнонеосигурени могат да се явят пред ТЕЛК ,като заплатят сами необходимите изследвания? Защото отдавна съм попаднала в параграф 22

-заради лимфедема стоя без работа и съответно нямам средства да го лекувам. Последният път преди 6 год. за онкото не ми дадоха нищо ,за лимфедема 40 % ,което си е...нищо,нямам право на пенсия и .т.н.Все пак си внасях вноските до преди 3 години , когато ми писна окончателно. Според извоюваното от Жени Адърска , вече имам право на 50 % до живот за онкологичното заболяване ,така че ще опитам пак.
Според мен не би трябвало да има връзка между здравното и социалното осигуряване ,но...

Лиди ,за ТЕЛК-а в Плевен просто нямам думи. Големи спестовници! Ще пиша в Плювалнята , да се посмеем поне.

Редактирано от Tia maria на 16.06.12 13:49.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.06.12 23:05



Не знам, не съм имала такъв случай до сега. Това не пречи да опиташ.
Лошото е, че се започва от направление за ТЕЛК издадено от личен лекар. Ти като си извън системата, предполагам нямаш личен лекар.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.