Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано23.07.19 19:00



Честита внучка и от мен, мила Феникс!
Иначе, да ти напомня за Герисан – много добре действа за повишаване на хемоглобина.
Освен това, виж в старите теми за Таксол – необходима е премедикация, за да се намалят тежките странични ефекти.
Прегръщам те, мила!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: TheaO5]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано01.09.19 21:37



Здравейте, утре е третата химиотерапия от третия цикъл седмични терапии. Почивам една седмица и отново следващия цикъл от три седмични вливки. Много тежко понасям терапията, минала съм през годините около 20 химии,но тази ми е най-тежко поносима. Въпреки премедикацията и добавките. Обмислям да откажа пети цикъл. Вече имам невропатия и се страхувам да не стане необратима, не мога да спя, нервна съм, всичко ме дразни,тъжна съм. Станах ленива,малко се движа, пропуших .... дано поне подейства.....
Това е при мен.
Желая на всички приятна, спокойна и уютна вечер.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.09.19 22:56



Стискам ти палци, миличка, и се моля да преминеш по-леко през този цикъл!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.09.19 19:29



То и аз съм така, горе - долу, макар да не съм на хт в момента.

Но как ме заболи нещо, а то все нещо има, и хоп! Излавям се с черни мисли. И си викам охоо, не! Не може така, крайно време е. Избрах една психотерапевтка от нета, която от сайта й поне ми извиква доверие и доста се колебаех, защото е скъпо, а аз съм без доходи сега. Но да са живи и здрави близките. Самият акт на решение да направя нещо за психиката си, вече ми действа успокояващо.

А и най-после се реших и на имунолога да се запиша. Имам горещи препоръки за него - доц. Манев. По настояване на ден ми и сестра ми. Той ще изготви диета, а на мен ми е много трудно да спазвам някакви строги канони. Но е нещо, което ще направя за физическото се състояние. Той е имунолога с интерес към онкологията. Зет ми казва, че целта на диетите е да се подготвя организма за да издържа следващите курсове хт... Неговата цена на консултация е 60 лв. Май ще ми пуска някакви изследвания, ще видя.

Споделям, да помислиш дали и ти да не предприемеш подобни действия.

И за двете неща. Ако имаш възможност, вярвам, че тези стъпки ще помогнат да си стъпим на краката.

Що се отнася до схемата... пак ти казвам, мила, обсъди го с лекуващия. Нека да предложи друга схема, ако прецени, че не поемате риск, де. Но може временно да смени за "почивка". Както на мен бяха предложили винорелбин. Схемата е подобна на твоята, но е много по- леко понасянето. Само дето ми изгори вината... хаха, няма леко.

Стискам палци, миличка! Пиши ми, ако искаш координати на горните специалисти.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Ekna]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.09.19 14:34



започнах четвъртия цикъл от три седмични вливки - първата мина. И нещата стават по-непоносими - мислех че ще умра на втория ден. Ето днес е вече четвърти ден и все още съм замаяна и не съвсем в кондиция. ав понеделник - пак. Мисля,че терапията не се оказва толкова ефикасна при мен - едни мети се кротнаха и намаляха, други избледняха, ама основният рецидив на опрационния ръб не помръдва, даже леко се увеличи. подуват ми се ръцете, един лиф.възел на шията се появи - ту намалява,ту се уголемява. направо не знам какво да мисля и правя. Днес бях на косултация при хирург и за съжаление основния рецидив не е още за операция, а толкова се надявах... Другата седмица ще говоря много сериозно с проф.Тимчева, ако дойде на работа, че днес я нямаше.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.19 16:18



Фениксче, а ти взимаш ли нещо, което да засили организма ти при тази терапия?

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: *jull**]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано20.09.19 16:42



Взимам мила, герисан, маоло, алфалипоева киселина, витамини А,Ц,Е, минерален комплекс с калции,селен и още неща, витамин Д, котешки нокът в по-дългата почивка, куркума, чай за бъбреци, чай за диабетици/от лекарството се повишава захарта/, зелен чай,пресни сокове....



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано27.09.19 12:17



Здравейте, смениха ми лекарството с ново. Вече съм на нова схема - 1-ви и 8-ми ден, почивка до 21-ви ден и отново същата схема. Товаа лекарство е с по-поносими реакции. Мислех ,че другото щеше да ме убие при ново вливане и резултатът не беше такъв какъвто очаквах. Едни мети се повлияха, но рецидива на ръба на операцията даже се уголеми и започна да секретира, един лимфен възел се поду там където въобще нямаше нищо и тум. маркер не спадна. Та така - да видим как ще е с новото лекарств

о. Нещо се отчаях много



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.09.19 12:38



Без тия работи, никакво отчаяние!
Ще се справиш, силна прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 7нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.09.19 01:32



Съгласна съм с Бубето!

Скъпа, постарай се да повярваш с цялото се сърце и душа, че това лечение вече е твоето и работи много успешно!

Прочети онази книга, която показах във фейса - Победа на ума над медицината. Там са описани безброй случаи на спонтанна ремисия на различни заболявания и за много от тях са посочени източници. Авторката разказва за плацебо и ноцебо ефектите, а това значи колко е важно вярваш или не вярваш в лечението и добрия изход.

Не съм стигнала още до съветите й КАК да го постигаме. Как да накараме ума си да повярва и как да се самоизлъжем, че не ни е страх.

Но книгата е хубава. Не се чете трудно и дава яснота и по други въпроси, а някои наши отдавнашни прозрения ги затвърждава. Като например важността на т.нар. грижовно внимание от страна на лекарите.

Така че повярвай, мила!

Ако искаш слушай и водената ми медитация, която правих с такава цел. Срамота, че самата аз рядко си я пускам, което ме подсеща...

Прегръщам те!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.