Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано22.02.16 13:12



А магазините споменати от Вяра могат на мен да ми влязат в работа,благодаря...



Тема Re:Добро утро!нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.02.16 14:16



Тиа, мисля, че можеш да получиш решение от ортопедична комисия за специално изработване на обувки според твоите нужди. Доколкото знам, се полагат при различни вродени или придобити деформации, включително плоскостъпие, "кокалчета" (халукс валгус) и пр. Имаш право на един чифт всяка година -
по избор летни, зимни или есенни, а на 6 месеца - и на чифт стелки. Каква е процедурата:
С решение на ТЕЛК се отива при ортопед, който издава протокол, че имаш нужда от такива обувки (за да не плащаш, може да ползваш направление от личния лекар). Мисля, че самият ортопед също може да ти съдейства за решение на ТЕЛК. И така, с протокола и решението на ТЕЛК отиваш в Социалните служби към съответната Община, попълваш декларация и молба. От там издават документ, който носиш до Института в Горна Баня. Там ти взимат мерки, избираш си модел и до месец обувките/стелките са готови. Изглежда досадно, но се прави веднъж. Освен това, ако решиш сама да си ги купиш, първо няма да са правени точно за теб и второ, цената им понякога стига до 200 лв.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.02.16 14:59



Прекрасен ден и от мен, милички! Времето е прекрасно, само за любов!





Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re:Добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано22.02.16 15:01



Благодаря Джул ,но аз от години съм извън системата - ТЕЛк ме отряза последния път.И така съм омагьосан кръг. Нямам здравно осиг. права и нямам средства да платя за 5 години назад ,както изисква министъра.
Чудя се дали да мина платено на някакви специалисти и оттам на ТЕЛК ,дали въобще е възм. подобен вариант.Сега се пооправи времето ,трябва да се разщъкам ,но всеки ден имам много работа покрай търтеите вкъщи.



Тема Re:Добро утро!нови [re: LlDlru]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано23.02.16 12:04



Значи от матраци и аз съм патила и то от скъпи, някаква мемори пяна от Happy dreams - не препоръчвам! Препоръчвам пружинните на Икеа, има различни видове като мекота/твърдост и определено са добри,че са и по-евтини от тези в Happy dreams.



Тема Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 13:28



Мемори пяната ми беше фикс идея преди години, когато правих ремонт на спалнята. Мъж ми отишъл и купил матрак с пружини за 200 лв. без да ме пита. Доволен и щастлив. Обаче аз не бях хаха. Кръгом и заедно с матрака обратно в магазина. Доплатих още ненам колко си стотин отгоре и се сдобих с гордостта да съм притежател на матрак от мемори пяна. Обаче след няколко месеца взехме да потъваме в средата му. Чуквахме си среща в средата на матрака

Добре, че има дълга гаранция.

Хайде пак обратно. Отново вадя портмонето - още някой лев и се сдобих с по-високия клас матрак от мемори пяна и ненам какви си други пластове Слава богу, този път биваше.

Но после дойдох в квартирата на пружинен. И сега като си отида в Пз на меморито не ми е толкова удобно.... Та така с матраците. Мъж ми и до днес ме гъбарка



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано23.02.16 15:20



Мда, значи не само аз намирам кусури на тази мемори пяна. И понеже вкъщи мъжът ми се занимава с такива покупки доста съм му мърморила за този матрак. Цената беше четирицифрена. Сега съм много доволна. По-твърдо е и по-удобно. Пружинните матраци в Икеа са няколко вида, така че има за всеки джоб.



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано23.02.16 17:40



Да пушиш още в 5 клас....Съученичките на Антония.Тя не иска ,но е започнало едно обработване....Всички готини момичета пушат...от една цигара нищо няма да ти стане...знаете как е.Тя ,милата се страхува от заболявания ,Дева е.Това ми е надеждата.

5 клас представяте ли си?



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: Tia maria]  
Автор viara6767 (новак)
Публикувано23.02.16 19:52



Родителите на тези деца не усещат ли, че пушат децата им, за да вземат мерки?! Трудна е тази възраст...Добре е,че детето споделя с теб, защото от няколко месеца моят син, който е шести клас, се затвори и ние с баща му правим всичко възможно да провокираме някакви разговори и общи интереси. Приемам предложения за подходящи за възрастта книги. Дали сме му една с духовна насоченост: "Гатанки от небето" , но тази вечер я свършва и после пак се изправям пред трудността да го заинтригувам с някоя книга.

Моето притеснение са компютърните игри, всичките му приятели играят и то непрекъснато... направо е като зависимост. Или на телефоните, или на компютъра, понякога на плей стейшъна, то са безкрайни игри... Играят ли вашите деца?



Тема Re: Това с матраците е голям майтапнови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.02.16 19:53



Е, моят беше трицифрен, но явно и 4 да е бил, пак същата






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.