Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема херпес Зостернови [re: Phillip]  
Автор viara6767 (минаващ)
Публикувано03.11.16 11:00



По темата за херпес Зостер. Преди около 20 години изкарах лека форма на този вирус- излязоха две-три пъпчици на вътрешната част на крака, силно болезнени, защото възпалението е по хода на нерва. Мина ми без особени усложнения и драми. Но дъщеря ми тогава беше на 5 години и след около месец изкара много тежка форма на варицела, явно се зарази от мен


Обаче какво се случи преди две години, точно на Нова година. Така и не разбрах откъде и как се провокира пак този вирус. Никакъв имунитет не ми помогна. Започна със силни болки в кръста, които не минаваха от нищо. След което сърбеж и постепенно избиване на обрива. За около седмица такъв страшен обрив се получи от кръста преминавайки отпред по хълбока към слабините и корема - беше нещо страшно. Адски болезнено, станаха рани направо....държа ме около месец. Обаче синът ми, който не е карал варицела, нищо не му стана. Не знам да се радвам ли или да съжалявам, че той не прихвана този вирус, да го изкара докато още е дете. Като се има предвид, че в началото си мислех, че е дископатия или нещо такова и го прегръщах, целувах... и пак не се зарази. Няма правила с вирусите! А иначе докато го карах този херпес Застер, само мърморех, че и това не ме подмина, защото наистина е много тежка болест.



Тема Re: херпес Зостернови [re: viara6767]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.11.16 18:23



Аз също миналата година бях с Херпес зостер. Нямах много пъпки, но го хванах в началото и ме лекуваха в болница. Никой от нас не се разболя... Много е важно лечението при първите симптоми. Понякога трябва да се сблъскаме с много неща... Така ставаме по-силни.



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: херпес Зостернови [re: mammita63]  
Автор iliana.k (ентусиаст)
Публикувано04.11.16 10:53



Дъщеря ми е със същия проблем и излизаше всеки месец, няколко дни преди цикъл.По препоръка на хомеопат започна да пие Vaccinnotoxinum 15ch и вече четвърти месец не се е появявал.



Тема Re: херпес Зостернови [re: iliana.k]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано13.11.16 20:53



Да помрънкам малко и аз Чувствам се лично засегната от Тиа защото аз съм едно от малките птичета дето „чистят зъбите на крокодила“ според квалификацията и в друга тема в клуба Демек защитавам КОЦ-Пловдив Не бива заради една метилява овца да се изколи цялото стадо Заради един дедо останал да работи след пенсия и поставял грешни резултати от хистологични изследвания направиха барливи сумати кадърни и невинни докторя Та .....не роптая против съдбата си Благославям касапина който ме осакати и поради тази причина съм жива Възползвам се от телк,пенсия и всички последствия от диспансеризирането си На всичкото отгоре имам и нахалството да работя С рак с мерак и с болен далак не съм била лузър-няма и да стана Получила съм и болест и леченеие според заслугите си Какъвто е бил Божия план за мен и каквото съм си заслужила според делата ми това ми се е случило Живота и здравето ми от тук нататък пак ще вървят според Неговия план и според заслугите ми Толкова от мен Много време не влизах в клуба а от тук нататък изобщо няма да влизам Така че за този ми пост дали ше има осанна или разпни го няма и да видя

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Не така!нови [re: adiorthoti]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.11.16 20:32



Луди ли сте, побъркахте ли се?!? Адио, какво е пък това ... его ... Айде сега, поспорили сте малко и ... веднага казваш "майната ви". На това ли те научи диагнозата ти?!

Ами бъркат и те, лекарите!

Ама ние да се караме заради грешките на другите ли? Заради грешките на онези, от които зависи животът ни... щото не се знае кой кога ще изтегли късата клечка! Има нужда от този скандал, има! Щото, ей го на - реват лекарите от бърза помощ, че ги биели, ама тоя, тази вечер по новините, човек ли е, лекар ли е - кьоркиндил отишъл, залита ... лекар ли е това?!?! Бърза помощ ... обърках се на кого трябва да се окаже...

Така, че стискайте зъби, къде справедливо, къде не, къде покрай сухото и суровото, но трябва да се променят нещата! Трябва да се въведат нови регулации, контролни органи, да имат страх, защото много от хората с тази професия се самозабравят наистина, наистина! Окото не им мига, колят и бесят и накрая пари необложени с данък искат! Аз няма да се посвеня пак да разкажа за случката с Дионисиева - не е лекар това нещо, не е и човек, за да каже "Ще види тя какво ще я направя като ми легне на масата!" Лично го чух с ей тия две уши! Ама на някой вършела работа - ми не ме интересува въобще! Това заслужава собствената си заплаха към другите! Още ме яде от вътре, че не успях да намеря жената, зад гърба на която го каза, за да свидетелствам в съда. Ще нося този грях цял живот!

Има нужда от промяна и това е пътят - с гласност, с обществена дискусия, със съдебни мерки! Тези, които по природа са лекари ще останат, другите трябва да се откажат, това е!

Щото при толкова много грешки, осакатяване и убиване на хора, съм далеч от мисълта, че само лаборантът е виновен! Та нима не го знаят?!?! Нима?! Знаят го и още как, всичко се знае в един общ кюп, в един екип, в една болница, в която резултатът зависи от работата на всички! Това не е от днес. Този не е одъртял от вчера, не допуска грешка за първи път - всичко това се вижда от останалите по веригата, те не са слепци, режат тела и виждат! Как тогава се доверява съответният лекар на изследването?! Как взима решения на сляпо?! Не исккам дори да произнасям това, което си мисля, защото, който знае това и си мълчи и оперира, и взима решения за лечение на база на тези лабораторни резултати, е точно същият! Нито на йота не отстъпва по грях!

Недейте така! Не съм чела спора ви, честно казано не ми се и чете... Обаче, извинете, или недейте, ако не щете, но е супер тъпо да се караме помежду си, хора!

Този пост ще го видиш, Адио, това е ясно като бял ден! И за това ти пиша: ако искаш влизай, твое право да решиш.

Но, мисля, ще е добре да има някой насреща, когато на някой се наложи да влезе тук, тук да има и някой друг ... Това е точката на пречупване, в която, може да влизаме рядко, но не се караме помежду си - никога! Ние сме тук, от време на време, за да можем да поразтоварим част от бремето си, получавайки и давайки съпричастност и подкрепа, мнения за лекари и лечение, защото, ако не го правехме, отдавна да ги няма и тези, които са устояли до днес. Защото, ако се доверяваш само на лекарите, изборите, които правиш не са твои. На друг са, и често този друг не милее за живота ти. Ти си просто статистика и парични знаци, това е суровата истина, сори, ако е новина за теб.

Може би и Тиа не е била права, не знам. Всеки е склонен към крайности, понякога - знаеш, това зависи от обувките. Хора сме, съдим и ни съдят, с право и без право. Но, ако сте тук, знаете - добрият тон е задължителен. А пък това, че и аз се газирам в момента - не сте вие причината... Просто съм на вълна "кучка" и сосам наред... И аз съм човек... и аз съм грешна...

Редактирано от Ekna на 14.11.16 20:32.



Тема Re: Не така!нови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано14.11.16 22:25



За малките птички ,които чистят устата на крокодила не визирах точно Адио ,нека ме извини за това.Ето как стана.Нали съм в Плевен и сррщам в квартала някои представители на лекарското съсловие ,,Ау защо ти е такъв крака " ,,Ау ,ми защото
еди кой си ми го нсправи".И да видиш как бъзльовците си сменят физиономиите и млъкват ,а аз вися ...сякаш аз съм ги спряла ,сякаш аз съм им натрапила този разговор.И аз неловко казвам довиждане ,а тоя слугинаж се заглежда в друга посока.И както се върнах ядосана ,отварям Фейса и хоп - група в подкрепа на виновните лекари!Тая държава никога няма да се оправи ,бъдете сигурни!
Та за тези хора мислех ,а не за Адио.


Екна и аз това писах за Маслев,но не успях да го пусна.Само ще прибавя за пълната липса на емпатия ,която Христамян показа спрямо пострадалата.Ми случило се ,кво толкоз.Ама при вас е система!
И жената ,вярно не е грамотна и не може да се защити.Получила е пари от адвокатите за да си вземе блокчетата и да има доказателство при дело.Защото те надушват тлъсто обезщетение в този случай.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.11.16 13:45



Мила adiorthoti, смятам, че всеки има мнение и само деликатните и толератни хора го споделят по начин, който не пречи на другите. Ние всички тук сме в клуба, защото сме попаднали в нужда за съжаление, но аз никога няма да забравя помощта от хората тук и именно това е целта на този клуб. А от тук идва и необходимостта от спазване на добър тон.
Не мога да отрека, колко си права по отношение на пловдивските хирурзи, да и мен ме спаси един от боговете в гръдната хирургия , но не одобрявам прикриването на грешките на колеги и взимането на пари под масата, защото тук говорим за човешки съдби- дали ще е спасяване или осакатяване.
Аз също няма да застана зад тяхната защита поне на този етап. Не че не съм простила, а просто като един типичен овен не мога да се съглася с неправдата.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Не така!нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано17.11.16 18:42



Аз се изнасям ,що се отнася до тази тема ,във Фейсбук,само искам да обърна внимание на следното. Грешките на Маслев са все в посока ,която облагодетелства колегите му ,все в посока на по - скъпи операции....Случайност ? Не мисля.
И да ,в едно отделение всичко се знае.От патоанатомите ръководството често изисква доклади ,но те са за вътрешно ползване ,а не за да бъде запозната обществеността.Моя позната имаше такава задача - да изясни истинската причина за смъртта на няколко родилки ,с не това ,което е съобщено на близките.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано29.11.16 16:29



Мъча се да не унивам.Не спря да вали ! Това означава ,че до края на седмицата нямс да изляза ,страх ме е с този крак....
Остава да решавм задачи с Антония.Понеже имаме малка дъска ,като запичнах да си решавам...и накрая се обърнах да попитам ,,Разбра ли ? " в видях ,че се е завила през глава на спалнята ,за фа не чува и не вижда нищо от омразната математика
Като ми решаваш задачи ,Пенке ,ле..

.



Тема Re: Не така!нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано10.12.16 10:34



Предстои преглед ..Леко ми р притеснено.От 6 години имам нещо ,мн. общ признак и си живея сякаш го няма....Ако се окаже ...Е ,не съжалявам.Поне се наволих.
Тяло ми е ,воля ми е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.