Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:17



Миличка Вяра,

толкова много те обичам! (И Джулче също

, и всички вас)

Да, това ми е проблем. Знам си го отдавна. Твърде много автоцензура си правя. Опитвам се да не се обвинявам, че не съм стегната и т.н. И давам воля на натрупалото се напрежение в моменти като този с буркана. Но явно трябва да го правя по-рано за да не се стига до там. Проблемът е в това, че не се усещам. Въпреки, че, понякога дори прекалявам със самонаблюденията.

Аз си се наревах много хубаво след като ми се опъна пустия буркан. Със супа спанак, междувпрочем. От нашите вчера като си бях в Пз. Бях на път да ги обвиня, че така зверски са го затворили...

Та ... щом се усетя спирам контрола. Отдавна вече знам, че е бива да затъпквам негативното в себе си, преструвайки се на щастлива тапа.

Да, Ошо и аз много не го приемам... Отива в крайности и дори цинизъм. Но има и добри прозрения. Ще погледна и следващия ти пост.

Ще идвам тези дни. Още не знам кога, защото не мога да се свържа с отделението по ХТ на МБАЛ Надежда. В отпуск съм до 18-ти. Непременно ще ти кликна и, ако не си възпрепятствана, много ще се радвам да се видим и да си побъбрим на воля. Отдавна се каним.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: viara6767]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:33



Мдаа... така си е. Прекалените емоции, няма значение добри или лоши, трябва да бъдат излети.

Може и с боксова круша

Вчера си мислех да набия спалнята, обаче е ремонтиран преди да се нанеса крака й и ме хвана страх да не я почупя

Благодаря ви, приятели, благодаря!!!

А междувпрочем, още миналата седмица една колежка ми каза, че наша клиентка продава свещи в църквата близо до офиса. И тя споделила, че при тях има икона на светец и частици от мощите му, който светец имал силата да лекува хора като нас. И днес имаше някакво събитие в негова чест (простете, не съм много ведуща по тези въпроси и не мога да бъда съвсем конкретна). Та, колежката дори беше разговаряла с тази жена да ми съдейства да извика попа за да ме мироса.


Отидох днес и се срещнах с всички тях. Двама от поповете и жената, която продава свещи. Миросаха ме и ми разказаха за този светец, а и личната си история ми разказа жената, която също е с рак, но твърдо вярва, че този светец я пази, откакто работи там и всеки ден го поздравява. Запалих свещички, а едната беше специално за вас и всички болни. Когато излязох, беше слънчево и топло, лек ветрец ме погали, и почувствах лекотата, която толкова ми липсваше от няколко дни.

Единият отец ми каза, че от 17 ч. ще водят и акатист, но аз забравих... за голямо съжаление... пак в работа се улисах, че нали няма да ме има и да я свърша всичката Чак сега се сетих, когато ви го пиша.

Прегръщам ви всички! Обичам ви!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.11.15 09:18



Екне за отварянето на бурканите не гледаш ли рекламата по телевизията.Много хитро устройство за отваряне на всякакъв размер капачки на буркани - струва 50 лева.На времето когато затварях по 200,300 буркана щеше да ми е от полза ама сега нищо почти не затварям и не ми е нужно.Купи си го и няма да се мъчиш. По последното ти мрънкане те съветвам да идеш в църквата Св. Мина - тази на Бунарджика. Кажи да ти пеят над теб Киприяновите молитви. Всичко ще бъде тогава ОК. Това са моите съвети.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: flora bg]  
Автор anetoh (минаващ)
Публикувано04.01.16 09:11



Сутринта на път за работа ми отказаха спирачките

, добре, че усетих на светофара как ми хлътна педалът, а не стана в движение. Отсега го мисля как ще се прибирам довечера.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: anetoh]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.01.16 10:20



Добър е бил Господ, както се казва. На непочистена магистрала пред нас пък изскочи някакъв неадекватен шофьор и заради
него направихме извъртяхме два пируета. Добре, че не ни връхлетя някой забързан зад нас... Та и ние се отървахме леко.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.16 10:24



Важното е, че сте се разминали само с уплахата.
Господ да ни пази. Амин!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 06.01.16 10:25.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано14.02.16 20:06



повод - днешното предаване по БТВ
НЕ!- НЯМА да благодаря на рака ми! и преди имах операции по различни поводи по моето скъпоценно тяло, но просто те се случваха и аз ги отминавах, като страшен сън и толкова, а тази болест-РАК разби и отне много и от естеството на моята личност и характер, и от здравето ми, и от живота ми, и от живота на семейството ми, и от бизнеса ни, и от още много други неща ...
ДА - РАДВАМ се, че Живея, че съм с моите близки и се радвам на техните дни, горда съм от себе си, че се научих да търпя болките, от моята издръжливост, радвам се на волята на Мирозданието да ми отпусне още живот
но НЯМА да благодаря на рака! и точка!
Бъдете здрави!





Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: LlDlru]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано14.02.16 21:22



А ,Лиди ,много съм съгласна с теб !Това с благодарността винаги ми е звучало и лигаво и превзето ,а в най- добрия случай - наивно.Живота ми се съсипа на 30 ,а аз още не бях живяла ! Сега съм на 50 и като се обърна какво виждам - яма ,в коятоса потънали и младостта ми и мечтите ми ,и надеждите и всичко. Бутам живота някак си,защото това ми се е паднало ,но съм се заклела пръст да не мръдна за да се спасявам. Каквото - такова.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано14.02.16 22:38



Ай, ай, ай...

Момичета, по друг начин разсъждавам аз, но аз съм си аз! Променях се всеки път, когато трябваше да започна отначало. Като в онзи филм, в който главният герой се събуждаше все в един и същи ден. И честно казано благодаря на Рака за някои неща. Например за това, че ви срещнах. И за уроците. За това, че се харесвам все повече. За усещането ми, че помъдрявам. За откритите съкровища от ресурси в мене! За преоткриването на творчеството. Ако се замисля навярно и други неща ще се сетя.

Иначе, може би някой ден и аз ще размисля дали да влошавам качеството си на живот с още и още химии и операции. Но не бих се клела. И този ден още не е дошъл при мен.

Но това съм аз. А всеки си има право на изборите!

Обичам ви! Бъдете здрави!





Тема Журналисти!нови [re: Tia maria]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано15.02.16 16:50



Имайте предвид как се прави такъв репортаж. Аз съм участвал, макар и не на здравна тема. Журналистите така те омайват и пързалят сладкодумно, че да изтърсиш, каквото им трябва "да съответства на сценария и висшите журналистически методи". После следва една яка касапница, пренареждане и редактиране на материала. Накрая като си го видиш излъчено по ТВ и направо се получава ефектът "Гледам и не вярвам на ушите си, това аз ли съм го бил казАл!"



___

Съдери тапетите!!!
(Котешки девиз.)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.