Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Малко да си помрънкам от химиятанови [re: kras4o_k]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.10.15 22:25



Красчо, не се бой, всички сме минали през това! Аз също като ми вливаха Таксола първите 3-4 дни съм имала страшна невралгия в краката, направо не можех да спя от болки. С Херцептина пък ми " прилупваше" сърцето и ме стягаше, но това са страничните ефекти и трябва да ги превъзмогнем. Имаш страхотни мъже, които ще те гледат когато трябва. Ти си силно момиче и знаеш приказката: "И това ще мине". Целувам те, миличка!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.11.15 19:27



Малко съм ядосана... Разплака ме един буркан, който не успявам да отворя... Символ на моята временна безпомощност и отприщен гняв. Това е просто една нормална фаза, през която всеки път преминавам. Просто ... знам, че е егоистичнно да тревожа всички, но ... този буркан... той просто свали маска, която слагам дори пред себе си. И ... знам, че ще се утеша и ще се стегна, и ще запретна ръкави да се справя с това за пореден път, но ... сега застоялият въздух в дробовете ми и напрежение във всяка клетка от тялото ми настояваше да експлоадира. И нека, нека излиза навън.

Простете ми, че ви тревожа... ако можете.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.11.15 09:05



Една голяяяяяма прегръдка от мен.
Като съм в това положение, буркана го хвърлям на земята. У дома няма килими и се чупи с трясък, изтича съдържанието, с него и яда. Оставям го така, докато ми мине, после почиствам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.15 09:19



Миличка, всеки човек има нужда отвреме-навреме да си го изкара на някой буркан (примерно). Доколкото разбирам, ти в момента си едновременно и "пациент", и психотерапевт (сама на себе си). Не знам това доколко е добре и дали не попадаш в омагьосания кръг на тежки въпроси и неясни полуотговори, които провокират нови въпроси и засилващо се напрежение... Да успееш да се справиш сам в такава ситуация е "висш пилотаж", но дали всеки е готов за това? Може би сега ти е нужен човек, пред когото да захвърлиш маската, да разкриеш всичките си страхове, да отприщиш напрежението. Може да е психолог, може да е близък човек, на когото имаш доверие... ти си знаеш. Но вземи мерки, че иначе ще изпочупиш всички буркани!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано09.11.15 11:39



Екна, мисля за теб напоследък...
Не се мъчи да контролираш всяка емоция, всяка ситуация, нито пък да се обвиняваш, че не не си "стегната" и "във форма". И аз като Джул мисля, че трябва да говориш, да избухваш , пък било то дори и пред себе си. Наскоро четох нещо много добро за сълзите от Ошо. Ще го потърся и ще го пусна. По принцип не харесвам тези източни гурота, а за Ошо съм чела и притеснителни факти, но не мога да отрека, че точно някои негови размишления са много точни и удрят право в целта.



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Ekna]  
Автор viara6767 (непознат)
Публикувано09.11.15 11:46



"Сълзите са най-красивото нещо, което идва от вътрешността ти, защото те идват от преливането на съществото ти. Те не са задължително породени от тъга: понякога идват от огромна радост, понякога от покоя в теб, а понякога от екстаз и любов. Всъщност те нямат нищо общо с тъгата и щастието. Всяко нещо, което раздвижва много силно сърцето ти, всяко нещо, което те превзема, всяко нещо, което е прекалено много, което не можеш да поемеш и започва да прелива – това се превръща в сълзи.
Приеми ги с голяма радост, пусни ги, подхрани ги, приветствай ги и чрез сълзите ще знаеш как да се молиш. Чрез сълзите ще знаеш как да виждаш. Очите пълни със сълзи могат да видят истината. Пълните със сълзи очи могат да видят красотата на света и благословията му. "



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.11.15 12:42



Бубе, ще ти донеса буркани с попреминал срок на годност.
Чупи тях, а читавите пази. Ще си ги разменяме...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 18:56



Да ти кажа честно тази картина с хвърлянето на буркана съвсем ясно я видях в главата си

И Лори сега е командирована в Пз, така че беше изпълнимо. И сега като ми казваш чак ме хваща яд, че отново се въздържах Щото да не се порежа, яно по-важното - щото да не чистя после хаха

Ееех, Бубенце.... сега си го изреваах, обаче за другия път ще знам



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 18:58



Джулче, имаш ли повечко така... с изтекъл срок

Нов терапевтичен подход откри Бубенцето! Якоо!



Тема Re: Тема за мрънкане № 2нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.11.15 19:02



Джулче, да, права си. Но аз дори не осъзнавах пудкакво (както казваше някой от образите при Слави) напрежение съм. При все че толкова се наблюдавам и уж се познавам.

Бурканът ми го показа.

Разбрах какво имаш предвид. Ще ти пиша след малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.