Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: ilenkako-188816]  
Автор belvedere1 ()
Публикувано23.03.15 11:52



здравейте, от много дълго време не съм писала в темата. Майка ми се бори с рак на яйчниците от 2013 година. Оттогава е на химиотерапия. Не могат да вкарат стойностите на туморния маркер в граници. Сега по време на химиотерапията с карбоплатина и таксол, стойността му започна да се вдига и в момента е 340 .
По препоръка на лекуващия лекар, се налага да сменим лечението, като трябва да закупим лекарството caelyx.
Разбрахме, че може да се купи от Турция.
Ще бъда много благодарна ако може да ми споделите дали на някого му се е налагало да го купува. Събирам всякакви идеи. Много благодаря!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: belvedere1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.03.15 12:02



Пробвай с Гърция - тел. 003023244091100 Лилия Воцис питаш цена, искат ли рецепта, доставка с куриер до адрес тук в Бг.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Buba67]  
Автор belvedere1 ()
Публикувано23.03.15 13:06



Благодаря много, Buba67!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: belvedere1]  
Автор veras (непознат )
Публикувано23.03.15 18:48



Здравейте,
С моята майка ходим на всеки 21 дни в Турция на химиотерапия, другия вторник ще пътуваме пак. Искате ли да попитам в аптеката или болницата за цена?



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: belvedere1]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.03.15 20:59



Наистина е най-евгино в Турция, дори в страната на производителя е по-скъп. Предполага се, че държавата частично дотира.

Но инфото ми е от преди година. А се отразява и курса на лирата в крайната цена.

Поръчва се в която и да е аптека и го доставят до 2-3дни.

Успех!



Тема Историята на една жена, която победи рака - д-р Динови [re: Ekna]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано05.04.15 20:29



Историята на една жена, която победи рака - д-р Диана Лекова в Боуен Център




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.10.15 20:22



Време е да се запиша в темата с кратък преглед и настоящо състояние.

За тези, които не знаят историята ми, накратко:

- 2006, есента - На 33 г. съм - операция и дигностициране със серозен папиларен кистаденокарцином. Последвала ХТ - 6 курса таксол и платина
* Откривам силата на позитивното мислене. Спирам цигарите. По време на лечението спазвам общоприетата диета, известна в средата ни.

- 2012, есента - една година не съм пускала маркер, оказва се двойно над нормата и аз се паникьосвам. Последва тройно скачане на маркера в кратък срок и двугодишно лечение - ХТ, операция, ХТ. Така до май 2014.
* Вече смятам, че позитивното мислене не трябва да се тълкува и прилага на всяка цена. Не спирам цигарите, защото смятам, че спирането им няма да е панацеята, чрез която ще изчезне рака.

- 2015, есента - Маркерът ми продължава да пълзи на горе и днес е 76,8 при норма 35. През август беше 66,8. Тимчева, през май 2014 ми беше казала, че това ще е така от микрометите по перитонеума, щото, нали, те никнат като гъбки. На въпроса ми кога да се разтревожа и да я потърся, тя каза, че, ако на скенер не се вижда нещо, може и 100 да стане и едва тогава да я потърся. Преди 3 г. гледах по друг начин на това - бързах да ми ръгнат абоката и химията, налегна ме паника и бързо сама си вдигнах маркера.

* Сега гледам по друг начин. Няма за къде да бързам. Най-лесното е да ми наръгат иглата. Защо да бързам да се чувствам зле... Скенерът от юли беше чист. Маркерът пълзи, не скача. Вярно, чувствам се изморена, не успявам да се наспя, не успях да сменя стресовата работа. Не съм спирала Саментото. Правя нисковъглехидратна диета, защото кортикостероидите от 2-годишното лечение ми натрупаха мазнини в областта на корема, а те са рисков фактор за други видове заболявания. Продължавам да пуша, не мога да спра. От както тръгнах на работа не ходя редовно и на йога - нещото, с което успешно заместих пониженото в ранг от мене позитивно мислене. Действаше ми много добре, но не мога да вляза в ритъм. Днес мислех да поставя началото на редовно посещение на йога курса, но взех, че си пуснах маркер и настроението и решимостта ми изчезнаха. За кратко, надявам се.

Та така. Всеки път е различно. Самата аз съм различна. Стигам до различни изводи с годините. Може би, защото така е по-лесно. Може би ми се иска нормален живот. Може би ми се иска да забравя, че това някога се е случвало. Но то се случи и напомня за себе си все по-често. И все през октомври. Есенна тъга, какво да я правиш...

През октомври, обаче цели девет години по-късно.

Мъдър е Шишо Бакшишо. Животът, казва, е радост и тъга. Ами така си е. Лято и зима, радост и тъга, раждане и умиране. Ето, миналата седмица спечелих 500 лв. от Тото 2. Радост. Днес пускам маркер. Тъга. Следва отново радост, нали



Ами няма да стане, пък! Не сега, не от рак. Друго ще ме вземе някой ден, нейде на към 70-те


Ставам да си ям гадната тиква

Редактирано от Ekna на 12.10.15 20:23.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.10.15 01:14



Екна, сигурно знаеш за Алекс Орбито - феноменалния хилър от Филипините, който прави безкръвни "операции". Вчера имаше предаване по тв, в което участваха хора, които са се лекували при него. Имам позната, която се записа за февруари и с нетърпение очаквам впечатления от първа ръка. Каза, че всичките й разходи - самолетни билети, настаняване, 8-дневен престой и лечение - ще й струват 3800 лв.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: *jull**]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано13.10.15 08:52



Катенце, тъкмо щях да те подканям за маркера, но ти вече си го пуснала. И си го приела такъв, и си започнала и продължаваш с НВД! Няма място за никаква паника, аз се настроих в едно такова измерение, където не гледам какво ме очаква, дали би се случило нещо, как продължавам от тук нататък... просто стоя и си гледам напред, без въпроси към себе си! Правя си химиите, със сигурност наблягам на правилното хранене според моите представи, пия си добавките и те така!


А пък работата ... преди живеех за нея, а сега само я използвам! И ми е леко и не се притеснявам, че днес е 13-ти пък някой не си подал ДДС-то!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Рак на яйчника - 3 [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.10.15 21:20



Не, Джулче, не съм чувала за това. Но микромети няма как да се оперират, защото са микро и са много. Ама ще се поинтересувам какво се има в предвид под безкръвна операция в случая. Тенкс. Цунки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.