Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано03.06.14 13:55



И аз ти благодаря, Екна


Ако съм в Сф на тази дата, ще дойда!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано08.06.14 16:46



Мили момичета, здравейте отново! Имам въпрос, свързан с Герисан. Засега се спряхме на него като добавка, която леля да взема при химиото. По-натам може да вземем и Деодан, макар да идва скъп.
Четох в темата за добавките при химиотерапия, но никъде не се споменава откога точно да започне приема на Герисан, трябва ли да се избягва деня на вливането и няколко дни преди и след него... Можете ли да ме ориентирате, ако имате опит с тази добавка?



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано08.06.14 18:03



Здравей, мила!

Имах спомен, че в описанието на Герисана пишеше, че може да се взема и по време на химиотерапия, но не си го потвърдих сега като ровнах в нета.

Аз лично спирах добавките един ден преди вливката и ги започвах отново 2-3 дни след това.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано08.06.14 18:24



Привет faith5, на мен са ми казвали(включително и лекари) че в деня на вливката, дори и един ден преди и след това Не е желателно да се взимат добавки, за да може лекарството(химията) да си свърши работата.

Аз лично съм взимала и Герисан и Деодан, разбира се не по едно и също време и от двете добавки, в зависимост от това как съм се чувствала след вливките, и не през цялото време на химиотерапията, най-вече няколко дни преди и след вливките. Понеже на мен много драстично ми падаха показателите след химио и определено поне при мен мога да кажа че и от двете добавки имаше някакъв ефект, както при химио, така и при лъчетерапията.

Деоданът знам, че може да се взима 5дни преди вливката и 5 дни след вливката, мисля, че по 5 прахчета на ден бяха, като се изключва деня на вливането(така ми е казвал д-р Богданов и така съм го приемала). Предполагам по-добре е да се взима през цялото време на химиотерапията(без деня на вливането), но точно в този период , в който аз правих химио, те бяха спрели да го произвеждат и разполагаха с много малко количество и затова тогава аз го приемах само по пет дни преди и пет дни след вливката. Ти предполагам знаеш и за Нормофлор(според мен страхотен пробиотик) който също се произвежда от производителите на Деодана и който също добре повлиява стомашните неразположения вследствие на химиотерапията.

Както вече написах - преди една година бяха спрели производството на Деодана и нямаха налични количества от него и поради тази причина исках да те питам - ти имаш ли някаква информация дали отново са започнали да го произвеждат? Ако имаш някаква информация - моля те, да споделиш какво знаеш, защото и аз искам да си купя да приемам отново Деодан.

Много хора понасят леко химиотерапията, някои мои познати, с които ни вливаха едни и същи лекарства дето аз ги понасях много зле - а те казваха, че абсолютно никакви оплаквания не са имали, така че не се притеснявайте, може леля ти да понесе леко химиотерапията, а и не винаги е задължително да се чувстват някакви оплаквания. Иначе има и много други методи за вдигане на показателите, дори и шепа накиснати стафиди или малко годжи бери също са действат. Храненето(както са написали и другите момичета) също е от значение. Но вие ще си прецените. Просто видях въпроса ти и реших да ти отговоря, предполагам и други ще се включат със съвет.


Дано да съм ти била поне малко от полза, пожелавам ви всичко при вас да е добре занапред и леля ти да понесе много леко химиотерапията.

Редактирано от TNBC на 08.06.14 18:28.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TNBC]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.06.14 09:22



Здравей, фейт, аз искам да споделя, че герисана е чудесен. Пиех го от самото начало на лъчетерапията - високата доза, не за профилактика.

Всички показатели ми бяха в норма през цялото време. Освен това, той се препоръчва специално по време на лъчетерапия. Давам го и на децата и зимен грип не са карали, нито те , нито аз.
Мисля, че наистина върши чудеса.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано09.06.14 14:46



Мила Екна, благодаря ти за включването! Как са нещата при теб? Прегръщам те





Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: faith5]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.06.14 15:13



Честно казано хич не знам

Не съм си пускала изследвания. Каня се тези дни да си пусна маркер и ПКК. Този месец съм и на сцинтиграфия, че не съм правила от години. Иначе се чувствам горе-долу добре, благодаря ти, че попита

Захващам нещо ново и интересно и там са ми мислите

Целувки! Поздрави и леля ти и майка ти!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: TNBC]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано09.06.14 15:20



Здравей, Тони!


Много ти благодаря за ценната информация и съвети! Много си мила! И аз се надявам нещата да минат сравнително леко! Малко ме плаши това, че ни предупредиха, че могат да се очакват алергични реакции, но утре ще се види...

За съжаление не мога да ти дам информация за Деодана, тъй като не съм звъняла във фирмата. Оставих го за по-натам. Ти последно на каква цена вземаше опаковката от 5 пликчета?

Не срещнах коментари за Нормофлор, но ти благодаря, че ми го подсказваш. В тази връзка, какви други пробиотици сте вземали, от които сте доволни, момичета?

Ще прочета и за стафидите, мернах ги в някъде и ще си припомня.



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: kras4o_k]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано09.06.14 15:25



Красчо, благодаря ти за включването!

Много здраве на теб и на цялото ти семейство!



Тема Re: Рак на яйчника - 3нови [re: Ekna]  
Автор faith5 (непознат )
Публикувано09.06.14 15:30



Благодаря ти, миличка

Дано всички изследвания са ок!

Успех и в новото начинание




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.