Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ТУМОР В МОЗЪКА - СИМПТОМИнови  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 16:49



Някой може ли да ми каже какви са симптомите на тумор в мозъка и може ли да има и в белия дроб и в мозъка? едновременно.

Редактирано от *jull** на 21.03.09 14:25.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: kaт]  
Авторнaнo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 22:24



пак съм аз-значи при баща ми се получи така-от ракът на белият дроб се получи тумор в мозъка и ноември го оперираха.зависи коя част е засегнал-при него беше лявата половина-не можеше да си командва ръката и кракът.днес даже пак го водихме на неврохирург защото почна да говори от време на време неадекватни неща.лекарят каза,че или до мозъка не достига достатъчно кислород/защото единият дроб не работи/или отново има разсейка.по принцип ракът на белия дроб най-често дава разсейки в мозъка и костите.майка ти има ли някакви симптоми за да се съмняваш.знаеш ли какво забелязах-когато му разчовъркаха рака в дроба/правиха му 3 биопсии/му се получи разсейката в мозъка,а когато го оперираха за 20 дни ракът обхвана целият дроб-до тогава от доста време стоеше на едно и също положение



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: kaт]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано04.03.06 12:00



моята майка е с първичен тумор в мозъка;откриха го след като от известно време започна да забравя имена,думи и получи главоболие.симптоматиката зависи от това в кой дял е разположен и дали е засегнат център........



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: caмoдивa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 17:51



Пак съм аз.Съпругът ми имаше адси болки в главата и никакво хапче не му помагаше.На първия скенер се откриха 4,но после казаха че са два опасни.Обясниха ми че всеки един момента можело да се засегне нерв и да се парализира или в най-лошия случай да падне и да си остане на място.Ето защо решихме да ги премахнем.Но той понесе много леко операцията на първия ден сам се обслужваше ина 8 си беше в къщи



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Bили]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 09:48



maika mi ponqkoga i se shva6ta kraka- muskol li e,suhojilie li e ,no mn q boli.Poslq za 2-3 min i minava.Dali e simptom?i za6to nikoi ne i napravi skener na glavata,izob6to ne q pregledaha tam.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: kat]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 15:42



Лошото е че докторите обръщат внимание на нещо,когато вече е късно.Съветвам ви да йнаправите скенер с направление е безплатно аза да бъде качествен се прави с цветен контраст.Влива се едно лекарство струва 60лв.и се плаща,но със сигурност ще знаете какво става.мен лично най-много ме плаши нешзвестното.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Bили]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано23.03.06 10:52



майка ми също понесе добре операцията,но проблемите ни почнаха после:((сега е на лъчетерапия ,благодаря на Бога че я понася добре засега,но вече има нарушени мисловни процеси,трудно и е да пише,казва че знае думата,но не може да я изрече и напише.....най лошото е че осъзнава и е много тежко....



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: caмoдивa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 11:16



И моят съпруг сега е на лъчетерапия в Пловдив.Понася я добре и за два дни му вдигнаха незнам какво от 0.6 на 1.4.Какзва ,че се чуства отлично.Преди 3 месеца му поставиха диагнозата и ни пратиха в къщи без химотерапий и операций да чакаме края,но до този момент,слава на Бога не е имал такива признаци.Проблема е че немога да го убедя да не кара кола,въпреки забраните на лекарите.Дано тази лъчетерапия помогне на майка ти.Докторката в отделението ме увери,че тази процедура много щяла да подобри състоянието му.Надявам се и на майка ти.
Успех и споделяй,нали се учим едни от други,а така помагаме на близките си



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Bили]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано27.03.06 12:36



минахме лъчетерапията и сега ни назна4иха химиотерапия но само че в в.търново защото ни е по близо(ние сме от свищов)тази седмица трябва да отидем за съставяне на протокол за лекарствата .ина4е и моята майка получи схващане на крака горе в областта на тазобедрената става и накуцва -незнам дали е от засегнат нерв или.......проста претоварен крак........



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: caмoдивa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 15:01



Когато го опирираха в София и се прибрах ме му се беше схванал крака.Всички мислехме,че има мускулна треска,кадето е лежал 8 дена.Сега като чета писмата ви започвам да си мисля,че не е било мускулна треска.Ще ви кажа как се оправи за около 3-4 дни.Разтривах го с мехлем от мас и счукан невен.Всичко на кашица.Зада бъда сигурна ще питам мама.Тя сама си я прави и помага при рани,напуквания,изгаряния и др.В момента е на село,но как се върне ще взема рецептата и ще я споделя с вас.Сега няма проблеми с надувания и схващания.Опитайте може и на вас да помогне.(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.