Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: ani]  
Автор jojo835O (непознат )
Публикувано09.05.09 15:15



Здравейте, моля ви за вашето мнение! Имам доста оплаквания, започвайки със постоянна температура в порядъка на 37.2 - 37.5, всекидневно главоболие (много от болкоуспокояващите не ми действат вече), шум в ушите, отпаднала съм, кожата ми си промени цвета, избледня, имам проблеми и с говора - убърквам се, забравям мнго неща все по-често, имам и зрителни изменения - виждам някои неща по странен начин и като шофьор все имам чувството че ще се блъсна в обект с който се разминавам, вие ми се свят, гади ми се доста често, дори се случва през нощта да ставам да повръщам, изнервена съм прекалено, имам мускулни болки в областта на раменете и ръцете, а в краката ми се схващат много болезнено...
Мислите ли че имам оправдание да се притеснявам, правих изследвания на кръвта -добри са малко нисък хемоглобин и завишени левкоцити, невролога каза че няма видима причина за това ми състояние, гърдите ми са чисти на слушалка, УНГ - няма видима причина за това ми състояние...а аз съм все по-зле!?
Вие какво мислите!?



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано09.05.09 15:31



Иди за второ мнение при някой добър невролог



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: Лoли]  
Автор jojo835O (непознат )
Публикувано09.05.09 16:03



Благодаря ти за отговора, но дали има причина да се притеснявам, възможно ли е да ми има нещо и по-специално да имам тумор



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
АвторmamaD (Нерегистриран)
Публикувано09.05.09 17:15



jojo8350, не бързай с тези песимистични заключения.Какви изследвания си си правила?Насочвал ли те е специалист към подобна диагноза?Поговори с GP-то да те насочи към подходящ специалист, към някакво изследване от образната диагностика.Можеби ядреномагнитен резонанс - не знам, само предполагам. Мисля,че трябва да разбереш обезателно защо се чувстваш по този начин и не бързай с диагнозите.Успех!



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано10.05.09 06:17



Това по-скоро ми прилича на Миниеров синдром, тоест нарушение на вестибуларният апарат, затова може би трябва да се обърнеш към доктор от УНГ. Ако си от София най-добре отиди в бившият Исул. Сега мисля, че се казва "Царица Йоанна".

Е, аз си се харесвам

Редактирано от *jull** на 10.05.09 09:24.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: mamaD]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано11.05.09 10:50



jojo, за съжаление аз съм се слъскала с този проблем - тумор в мозъка. Не съм лекар, мога само да дам съвет. Първо не се паникьосвай!!!! Но за да се чувстваш така има някаква причина. Може дори и да е на нервна почва. Но на всяка цена настоявай за ЯМР. Ако не ти дадът направление, отиди и си го плати. Съжалявам че нас нямаше кой да ни посъветва за това и изгубихме много време. Лутаха ни между невролози и уши, нос и гърло 10 месеца. Пожелавам ти всичко при теб да дъде наред. Мисли позитивно.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: ana8]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано11.05.09 11:37



здравей jojo, не искам да те плаша но моята дъщеря която е само на 25 години ,преди три месеца започна да се оплаква от главоболие, което не беше непрекъснато в началото и се повлияваше от болкоуспокояващи.Впоследствие обаче зопочна да се засилва .Ние го отдавахме на преумора /тогава тя беше в сесия/, но след като започна да вижда двойни образи предположихме, че има някакъв проблем, като в никакъв случай не сме мислелиза тумор в мозъка.Прегледа я очен лекар и той се усъмни и ни изпрати при невролог, а пък той на скенер.На никого не пожелавам да чува тази диагноза особено когато се отнася за детето му-най-страшната-глиобластом.Стоях като попарена и не знаех какво да кажа, добре че невролога излезе по-съобразителен та помоли дъщеря ми да излезе и съобщи на мен диагнозата.
Намерихме връзки и по спешност я оперираха-проф.Бусарски.За мое щастие първоначалната диагноза не се потвърди, оказа се астроцитом ІІ степен, не че това е много добро но в сравнение с глиобластома е по-малко зло.Не мажаха да извадят целия тумор и сега тя е на лъче и химиотерапия.
Като човек минал едва ли не през ада те съветвам НЕ ОТЛАГАЙ,НАПРАВИ СИ СКЕНЕР ИЛИ ЯДРЕНОМАГНИТИН РЕЗОНАНС, по-добре да направиш едно изследване в повече но да си сигурна че няма проблем.Пожелавам ти успех!
Надявам се ,че тревогите ти ще са напразнии , но вси пак се презастраховай и си направи това изследване.Успех!Пиши какъв е резултата.



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано15.05.09 11:47



здравей jojo8350, как си?какво направи с изследванията?надявам се всичко да е добре!стискам палци!



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: reni56]  
Авторjojo835O (Нерегистриран)
Публикувано17.05.09 10:26



Здравейте, искам много да ви благодаря за подкрепата и съветите! Не ви писах до сега, защото имах проблем с нета.
Сега по въпроса - всеки ден ходя по болницата да ми правят всякакви изследвания: Пулмолога две седмици ме лекува с антибиотици, въпреки че изследванията, снимката и на слушалка всичко е наред, нямам и хрема, и въпреки антибиотиците, температурата не спадна нито за секунда, върна ме при невролога, който ме изпрати при ендокринолог - тя предположи че имам желязодефицитна анемия, защото съм много много бледа - почти сивкава ми е кожата, изследванията обаче показаха, че абсолютно всичко ми е в норма, т.е. нямам анемия, нямам проблем и със щитовидната жлеза - и тя ме върна при невролога, той ме изпрати отново в инфекциозно - там също нищо не намериха, от там отново при невролога и той ме изпрати при вътрешен лекар - тя ме прегледа назначи ми още по-подробни изследвания на кръв и урина - всичко е нормално, ехограф на коремните органи - всичко е наред, направих проба Манту, във вторник ще ходя да отчетат резултата, междувременно обаче забелязаха една моя голяма бенка точно над пъпа, която беше кръгла и малко изпъкнала, а сега и много изпъкнала като топче, цялата е напукана, стана от кафява - много тъмна, почти черна и ронлива повърхност, питаха ме дали винаги е била такава, и дали имам други подобни, аз имам едни гроздовидни образования точно под окото, което беше само като едно белегче, а сега са няколко едно до друго, много изпъкнали и странни на цвят като в едното се вижда нещо като кръв вътре в него - та във вторник ще ме гледа и дермотолог след като отчетат Мантуто...
Общо взето всички "дребни" проблеми са отхвърлени, което означава че остават по-сериозните прогнози, а аз се чувствам все по-зле и по-зле, температурата не спада, вие ми се свят, главоболието е постоянно, имам задух вече, просто не ми стига въздух, почти постоянно ми се гади, нямам никакъв апетит, а ако се насиля да хапна нещо и го изкарвам...
Все повече съм притеснена...
Това е за сега, ще пиша като имам отново резултат, а вие може ли да ми обясните по-подробно за вашите симптоми на вашите близки и мислите че имам причина да се притеснявам (аз мисля че колкото повече по-дребни проблеми се отхвърлят - толкова по вероятно е да е нещо по-сериозно) - просто ще се побъркам, много ми е лошо и вече почти съм неспособна да се грижа и за децата си, дразни шума, светлината, реакциите ми са толко забавени или никакви...чувствам се като цяло много зле...
Поздрави от мен



Тема Re: симптоми-тумор в мозаканови [re: jojo835O]  
Автор ana8 (новак)
Публикувано17.05.09 12:17



Настоявай за ЯМР от невролога. Учудвам се защо до сега не са те пратили. Стискам ти палци всичко да е на ред. Не се притеснявай предварително и не се настройвай за сериозни неща. До като не се установи, защо се чувстваш така нищо не се знае. Положителното мислене е от голямо значение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.