Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хора помагайте, болкоуспокояващинови  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано13.10.11 23:52



хора помагайте,татко има метастаза в костите и много го боли ръката и рамото,какво да му давам два три дена докато се видим с лекуващия лекар и тои да каже какво да правим,какви хапчета да му давам кажете

Редактирано от Buba67 на 14.10.11 10:07.



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано14.10.11 00:15



Ох.. ами обезболяващо нещо... пробвал ли си нещо до сега? Баща ми започна да го боли глава вече, явно метастазата натиска.. но за сега се справяме с беналгин. Имам и няколко аулина за всеки случай.. За сега това помага при нас..



Тема Re: хора помагайтенови [re: Вяра Желязкова]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано14.10.11 07:57



давах му пи аолин но не му помага,и сега пие оксиконтин но и то не помага и му давах тази нощ да изпие 3 оксионтина и каза че малко го поотпуснало но не на цяло,пак го боляло и до другата седмица какво ще правя не знам какво ще му давам дано някой даде съвет



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано14.10.11 09:33



Имам останал малко DHC. Баща ми вече е на морфин. Ако сте от София, мога да ви ги дам.



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.10.11 10:06



Пробвай тези комбинации, поне лекарствените.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: хора помагайтенови [re: Buba67]  
Автор ondinche (бореща се)
Публикувано14.10.11 10:57



Попринцип костните метастази доста добре се влияят от Аулина. Ние имахме уникални болки в целия десен крак и част от гърба, мама не можеше да помръдне без да извика от болка. Трамал и какво ли още не, окси мокси нишо не помагаше и тогава проф. ни каза да вземем Аулин. Един единствен път на ден и я успокояваше болката. Така карахме до процедурите и операциите.

"Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar."


Тема Re: хора помагайтенови [re: Buba67]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано14.10.11 10:58



какво е това DHC той е с операция на панкреаса и не знам дали ще може да го пие



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано14.10.11 13:53



Това е синтетичен морфин. По-силен от трамала, но по-слаб от морфина. Баща ми го пи 4 месеца, преди да мине на морфин. Баща ми е с рецидив на дебело черво и мети в костите. С много силни болки е в десния крак и седалищни части. Имам и един блистер трамал.



Тема Re: хора помагайтенови [re: sara123]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано14.10.11 19:46



Някой от София има ли ампули морфин? Баща ми в момента е със страхотни болки, а имаме само хапчета. Не искам да минава все още на инжекции, макар че е на макс. брой хапчета + всякакви други обезболяващи. Ампули ми трябват за случай като този, когато вие от болка, а хапчетата не помагат.



Тема Re: хора помагайте [re: sara123]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.11 08:49



ние още гледаме да не минаваме на морфин защото ми казаха че минем ли на морфин и човека се превързва и няма спиране!,затова нямам още такива силни лекарства и караме на оксиконтин!но явно той не ми помага вече,аз сам от пловдив но тези хапчета може по еконт да се пратят




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.