Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
АвторЯнa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.11 14:17



Опитайте с Трамал.Пих го в продължение на 9 месеца, по 4-5 на ден.Помогна и на моя позната - при силни болки ,оперирана от рак на бел. дроб.



Тема Re: хора помагайтенови [re: Янa]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано15.10.11 20:31



На каква рецепта е? Да се подготвя и аз..



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор jorsibg (непознат )
Публикувано16.10.11 20:44



При това положение е добре да се комбинира оксиконтина с НСПВС като Етодин или Профенид или Солпадеин.Ако не стане може да се увеличи дозата на оксиконтина.При опиатните обезболяващи си има стълбица и не трябва да се прескачат стъпала- Почваме Профенид,Трамал,ДХЦ Континус,Виктанил,Оксиконтин,Долтард таблетки,инжекционен морфин,инжекционен морфин в комбинация с Виктанил.Не трябва да се бърза с морфина защото в един момент действието му се изчерпва и тогава какво правим.....



Тема Re: хора помагайтенови [re: jorsibg]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 23:46



значи след оксиконтина е Долтард таблетки,,така ли да го разбира?



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata78]  
Автор jorsibg (непознат )
Публикувано18.10.11 22:06



И двете лекарства са горе-долу на едно ниво даже оксиконтина е по силен и с по малко вреди на черния дроб ,но при коремни болки долтарта действа по добре.Разбира се за всеки организъм нещата са различни.Според мен в случая мисля че е по добре да се увеличи дозата на оксиконтина.На каква доза сте в момента?Защо го купувате а не ви го изписват от диспансера или казват че няма ?Действието му се усилва доста ако се съчетае с профенид,не разбрах опитахте ли?

Редактирано от jorsibg на 18.10.11 22:18.



Тема Re: хора помагайтенови [re: jorsibg]  
Автор ana8 (член)
Публикувано26.06.12 13:59



Объркана съм и не мога да мисля нормално. Помагайте...


Мама е оперирана от рак на дебелото черво, диагнозата й е сарком, след 2 месеца и половина е с множество метастази. Почнахме с трамадол, изписа го личната, не действа. Ходих в диспансера и там ни дадоха долтард от 30мг. 2х1 на 12 часа. Давам го от вчера. Пила го е в 20 ч. но в 11 ч. болката е била много силна, пила е един аулин, и чак тогава я е успокоило. Въпроса ми е колко време след приема на това лекарство, то започва да действа. На опаковката пише че е с удължено освобождаване.
Сега като изчетох темата разбирам че има и по-слаби болкоуспокояващи, а нас ни дадоха директно морфин. какво ще правим после....Лекарката от диспансера каза, че започваме от най-слабото, а то май не е така.
Какво е степенуването на тези лекарства.
Дано съм успяла правилно да задам въпроса си, ако е много объркано, извинете ме - аз просто не мога да мисля в момента.....



Тема Re: хора помагайтенови [re: ana8]  
Автор nakata788 (новак)
Публикувано26.06.12 17:06



ами да ти кажа след долтарт освен морфин ампули инжекцион друго няма да ви помогне,не искам да ви плаша но започнете ли на морфин връща не няма,и все повече ще увеличавате дозата,ние стигнахме до 10/12 ампули на ден през 2 часа даже някой път и 2 часа не можехме да изкараме!долтара започва да действа след 1,30 до 2 часа след приема ако сте улучили точната доза ако не сте ще си го пиете и ще си ви боли!моя съвет като и много изпатил с тези силни лекарства е да пробвате по слаби обезболяващи и ако никое не действа тогава да минавате на морфин,но дозата ще си е определите вие не слушайте коя докторка какво ви казала,защото нея не я боли и не знае какво е да стоиш и да гледаш как човек го боли и не можеш да му помогнеш!дайте и 30мг ако има болка и с аулин и минава нека да пие аулин по безвредно е от морфина,ако не и действат 30мг вдигнете дозата ако трябва с още половин хапче аз докато улуча дозата разделях хапчетата на парчета,давай на майка ти колкото трябва за да не я боли,не я мъчи жената,само трябва да знаеш че морфина вреди много на сърцето,ако нещо съм пропуснал питай каквото мога ще помогна имам и останали ампули морфин но все още не ти препоръчвам



Тема Re: хора помагайтенови [re: nakata788]  
Автор ana8 (член)
Публикувано26.06.12 17:48



Много благодаря за бързата реакция. Болките й са повече през ноща, през деня са по-слаби, да кажа поносими. Според теб може ли да взима само вечер долтард, т.е. не на 12, а на 24 часа.



Тема Re: хора помагайтенови [re: ana8]  
Авторuвa (Нерегистриран)
Публикувано26.06.12 20:09



давай го на 12ч., ако не повага увеличи таблетките пак на 12ч., но не пропускай прием



Тема Re: хора помагайтенови [re: ana8]  
Автор nakata788 (новак)
Публикувано26.06.12 20:38



разбира се че колкото по малко взима толкова по добре за организма,колкото може по малко давайте,ако през деня и минава от аулин и давайте аулин а вечер долтаран не я трови допълнително по рядко по добре това го казвам на 100% от опит не че някой си доктор казал нещо си




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.