Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Tia maria]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано02.10.12 20:08



Eй, още един човек смел, безстрашен и мислещ различно. Браво Ася, ама защо чак там ти се е качил постинга



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано03.10.12 09:17



Просто в такъв период съм явно. По-объркан от обикновено. Сега да отговарям на всички въпроси няма смисъл. По-добре нещо ново да кажа, ама нови неща рядко има.
Новото ми го каза един доцент по биохимия, който е печелил в "Минута е много". Много разностранни интереси има. Та, в София дошъл да изнася лекция един чужденец нобелов носител и накрая при въпросите от слушателите някой го попитал нещо. Лекторът казал, че не знае отговора. Казал, че във ВСЯКО област има годишно по десетки хиляди нови публикации и просто е невъзможно да се следят всичките, дори и в една единствена област.
Представете си за рака при неконтролируемо делене колко информация трябва да се филтрира, за да се стигне до нещо реално и ефикасно, и изпълнимо в домашни условия.
Аз го правя това филтруване. Страшно се изморявам и после няма резултат никакъв. Практически никой не се интересува от моите изводи. Хората си настояват на проблема и чакат съответните длъжностни лица да се погрижат.
Нямам iPAD имам една бракма на 15 години и е 400 мегахерца с 6 гигабайта хард.
Сега си мисля, че вместо да го правя това филтруване за рака, трябва да го правя филтруването за това как се печелят пари, защото всички и всеки само за това мисли.
Започнете вие да го правите това изтощително филтруване на тоновете информация. Сега вие отговорете на Жени какво да прави със сина си. Вижте какво ви пита и надали ви лъже и на йота




Здравейте!

Отчаяно търся Антималигноцит, защото друго почти не остана като вариант, а няма много време.
Касае се за рак на тестисите на млад мъж (26г) от Пловдив. :(
Опериран е, но има разсейки и за 1 месец всичко това се е развило с безобразна скорост в тялото му и вече е с 15 килограма по-слаб, не яде поради липса на апетит.

Лекарите от клиника Каспела са малоумни - назначили са му прегледи с комисия, която 2 седмици не може да се формира и онкоболният е принуден да ходи всеки път да търси въпросната "комисия" с надеждата, че най-после ще се предприеме нещо, но уви - никой не намира и вече не може да изкара и час навън без да му призлее, а всеки такъв му е жизнено важен!

Моля, ако някой има информация или може да помогне за това как и от къде мога да намеря този препарат да ми пише на jorre@abv.bg.

Благодаря Ви!




Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано03.10.12 20:46



Красив, ще потърся някой неща на ютуб и ще ти ги пусна, за начало, колкото - толкова, а когато си купиш айпад ще имаш море, океан от информация - обаче се питам още, и още за пореден път - медицината ли е твоето призвание, сигурен ли си, че това точно е твоята професия, сигурен ли си, че точно това искаш да учиш, и нали знаеш, че трябва да си работиш професията в България, ако излезеш в Европейския съюз пак трябва да учиш и да се настройваш на изискванията които имат държавите там за където гледаш, ако не се разпадне съюза след време. И много лекари тръгнаха, но не работят по специалността си, или пък комбинират учат и работят, хич не им завиждам, защото всяка държава си създава кадри за нейната си държава и нещата са сложни. Някой неща се признават, но много не. Да си емигрант не е най-приятното нещо и много хора се чувстват объркани, депресират се, не знаят кой път на къде да хванат, рядко са успелите хора, те обикновено идват с много пари, имат гръб, подкрепа, или работят с договор по някаква програма за определен период от време към фирма, интитут. Не всички издържат на трудностите. И след време се връщат обратно, понякога това напред-назад разкъсано време обърква много и личния живот, работата, бъдещето изобщо, устройваш се тук, устройваш се там и накрая нищо. Където и да отидеш на друго място по света в цивилизованите държави да работиш трябва да учиш отначало, което е един дълъг период, много четене, приравняване, напасване, всяка държава си има изисквания и те трябва да се покрият, малко са предметите които се признават. Много лекари който дойдоха в щатите от България учиха отначало, имат и много проверки за дипломите си които представят, а да учиш вече на едни по сериозни години е трудно и много се отказаха, просто работят нещо друго. Всеки има различна настройка и преценява възможностите си. Например зъболекар който работи като водопроводчик, или гинеколог който работи нещо друго в администрацията, но не по специалността си, много са такива. Нали знаеш колко години отнема образованието в медицината и колко зависимости има в нея. Свободолюбивите хора са творчески личности, без граници и със собствено виждане, имат свободата да избират и да се пренастройват. Няма нищо по хубаво от свободата в този живот, без спирачки и прегради. Особенно за хора необвързани, без семейни задължения, специално за тях е много бързо приспособяването. Всичко това е хубаво ако нямаш болезнена носталгия която много хора трудно преодоляват. Това е болест, която може да те извади от релсите, ако нямаш близки хора поне в първите години около себе си. И понеже в чужбина хората са много заети и нямат време за нищо, рядко някой на някой обръща внимание да не говорим, че не всеки може да помогне, защото самия той си има същите проблеми, смятай че самотата е това което ще те споходи веднага. И трябва да знаеш, че такъв е живота, за да не се затриеш, трябва да се занимаваш само със собствените си задължения дори и в извънработно време, буквално нямаш лично време, ако не работиш - гледаш да прочетеш, да научиш нещо ново, да свършиш още и още служебна работа макар и от вкъщи. Понякога няма събота няма неделя, никакви претенции, работи се постоянно. Няма не искам, няма не мога, - поне тук е така. Ние не сме социална държава. Тук хората се стремят колкото се може повече да работят, а не да празнуват или почиват. Особенно в частния сектор, а то тук почти всичко е частно. На друго място незнам как е.

Има професии които дават такава свобода имам предвид свободата да избираш държава в която да работиш - една професия навсякъде по света, можеш да се местиш докато намериш най-доброто, та се чудя защо не се насочиш към тях. Това са и переспективни за близките 20 години професии - компютърни специалисти, банково дело, психология, обаче трябва да си мозък в тази област ако искаш да си добре, но виждам, че и в България не са зле, а много хора си работят в България за други фирми по света и парите им идват в банковите сметки директно, щом имаш договор и работиш перфектно хората оценяват труда ти. Не е нужно да си сменяш адресите, държавата, дома. Все пак ти си знаеш интересите и възможностите

освен това има и още една възможност, да учиш и да работиш, сега се предлага електронно висше образование, има толкова хубави специалности и се учи само това, без излишни обременяващи предмети, и може това да го направиш от града в който живееш чрез компютъра, не е необходимо да ходиш нито веднъж в университета където учиш, образованието е на половин цена от редовното по принцип, и обучението се прави за удобство на всеки студент, според неговите възможности, лична програма имаш. Нужен ти е скайп, камера и желание. Освен това някой университети предлагат според дохода на студента и напълно безплатно образование, независимо, че ще учиш в друга държава. Говоря за държави в Европейския съюз. Защо не помислиш за всичко това, може би не знаеш, или не си се сетил, или нещо друго, но ти си млад и бързо ще се ориентираш във всичко. Не случайно в предишния си постинг те питах имаш ли родители които да ти помагат или подкрепят. За такива неща си трябва обсъждане, говорене, преценяване, това са лични работи. Освен това висше образование в някой държави се взима за 3 години - само специалност. Много държави разчупиха образователната си система и гледат младежите бързо да учат, бързо да почват работа, просто държавата го е изчислила. Дори и в България имате електронно висше образование. Тази година не съм гледала за цените, възможно е да са по високи, но пък има държави които имат програми за напълно безплатно образование. Имаш страхотно предимство - важи за граждани само от европейския съюз. За медицината незнам как стоят нещата, защото никога не съм се интерисувала, но знам, че това е много обвързваща специалност в държавата която си подготвя собствените кадрите. И е под прицел винаги. То няма лекар в затвора за грешка, но пък има отнемане на лиценза за работа. И тогава цялото ти образование отива по дяволите. Медицината се развива и има големи крачки, за някой неща е много напред, ама много, но онкологията изостава с тази токсична химиотерапия, фармацията прави много пари от това и ти го знаеш, оправия няма.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано04.10.12 18:39







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано04.10.12 22:02







Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.10.12 19:25





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано02.11.12 23:05



Отивам аз един уийкенд на Витоша с един алпинист итой ми казва да не ходим по отъпканите пътеки, а да забием в по-дивото и аз се съгласих. Качихме се на едно мъничко връхче и там нямаше кой знае какво. Обаче като погледнах към съседното връхче и много ми заприлича на "Лъвската глава" край Ропотамо, край морето, дето се вижда от шосето преди моста.
Бях гледал по телевизията, че точно под "Лъвската глава" има пещера с доста керамика и други артефакти. Древните траки са си търсили естествени места за светилища и почти нищо не са местили от мегалитите. Не са действали като дроидите с тяхния Стоунхендж или древните египтяни с пирамидите и храмовете.
Та, отиваме ние до второто малко връхче и като се огледах веднага забелязах дребни подробности, които ако не знаеш какво търсиш не ти правят впечатление. Едно издълбаване в скалата, което е с обем около десет литра и един голям вдлъбнат камък, нещо като огромна "мида", лекичко наклонена, сигурно за да се излива кръвта от жертвоприношения.
Аз, като останах сам на майтап стъпих в вдлъбването в скалата и след около 30 секунди започна да ми става лошо. Махнах се и отидох да седна и да гледам по посока на Македония. След малко идва при мен и алпиниста и ми казва, че легнал в "обърнатата мида", че била много удобна за лежане, за да се попече на слънце и започнало да му става лошо.
Не знам какви са тези точки и за какво са ги използвали, но ако има толкова активни вредни точки няма как да няма и подобни полезни точки. Даже не знам дали има описани древни тракийски светилища на Витоша или аз съм първия, който го открива това.
Ако искате потърсете в интернет дали има описани, или карта на древните тракийски оброчища в района на Витоша, а аз ще пробвам да видя с компас дали има някакви магнитни аномалии. Може да сложа за една нощ например вода да се зареди и да поливам бобчета в памук с нея и да сравни темпа им на разтеж с някоя контрола, която е поливана с обикновена чешмяна вода, и една друга с хубава планинска.
Може да видим дали касетофон записва нормално или се чува само шум или някакви подобни аномалии и да поканим Нешънъл Джеографик да направи филм. Те обичат мистериите.
За съжаление, обаче гледах един филм където се казва, че в древните храмове наистина се е завихрял звук и сега лесно се измерва и доказва, но това не е мое откритие, а се знае отдавна от учените. Даже строителите на тези места, където звука се завихря най-силно са рисували спирали по таваните или на други места, за да се знае.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано11.11.12 10:40



В яхуу в папката спам получих това писмо. Искам да попитам това спам ли е или истина.


Hello Beloved,


I am Mrs.Zaniab Al-Kharafi from Kuwait. A widow to late Nasser Al-Kharafi. I am a dying woman who has decided to donate what I have to charity through you.You may be wondering why I chose you.But someone has to be chosen. I am 60 years old and was diagnosed for cancer three months ago and my doctor said I will die in 2 months.



I have been touched by God to donate from what I have inherited from my late husband to charity for the good work of humanity,rather than allow my in-laws who neglected me after my husbands death and made away in changing the beneficiary of the companies to their names due to the religion rites and they also use my husband's hard earned funds inappropriately.





I have asked God to forgive me all my sins and I believe he has,because He is merciful. I will be going in for an operation,and I pray that I survive the operation.I have decided to Willing/Donate to charity through you for the good work of God,and to help the motherless,less privileged and also for the assistance of the widows.



At the moment I cannot take any telephone calls, due to the fact that my in-laws are around me, monitoring to know if I still have any of my husbands property or fund in my possesion so they can do away with it like they use to.I have been restricted by my doctor from taking telephone calls because I deserve all the rest I can get.



IF YOU CAN SINCERELY USE THIS FUND FOR CHARITY THEN I WILL WAIT FOR YOUR REPLY.ONLY REPLY IF YOU CAN RECEIVE THIS FUND AND USE IT FOR CHARITY.




Regards,
Mrs. Zaniab Al-Kharafi




Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано11.11.12 18:28



За това писмо немога да ти отговаря, може да е истина, може и да е шега.

Красив, можеш ли да ми помогнеш да открием РАЗТВОР НА КАЛИЕВИ СОЛИ - течен,
- калиев ацетат
- калиев глюконат
- калиев фосфат
Тези електролити се прилагат в Герсон терапията, но в течна форма. Без да си ги набави човек не би трябвало да почва терапията, защото това са соли жизнено необходими за сърцето, мускулите, клетките. Говаря за медицински цели и закупуване не само информация за четене. Тези които ги включват на системи в болниците. От храната не е достатъчно.
Така ще помогнеш на всички които искат да приложат терапията на Герсон.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано12.11.12 04:27



Не, не мога да ги намеря, но каквото го има в болниците, абсолютно всичко (без опасните материали) се доставя от доставчици, които се конкурират за поръчките на болниците.
Аз изобщо не съм фен на химията, още повече на тази химия, която избягва защитата на тялото и директно се влива в кръвоностната система.
Аз даже не влизам в болници в момента, а само теория има за нас. Само през лятото има задължителен стаж, който ти взима ъкъла. Google знае всичко, а и питай клиницистите тука.
Нас все още ни учат по физиология на нещо такова "Натрият и калцият се придвижват в клетките от натриево-калциевата помпа в клеткете и при голямо увеличаване над референтните стойности на едното или другото може да има проблем в сигнализацията между клетките, съответно блокажи на функции, като мускули, нерви и други".
Тоест провери защо тези неща не се продават свободно и, ако е така значи вливките са винаки под контрол, а не в домашни условия.
Не ЗАБРАВЯЙ случая от тези дни с родилката, дето преноси бебето с един месец и чакаше то само да се роди в домашни условия, защото не вярваше на системата и то горкото се е родило умряло. Преносените деца имат жълти точки по носа от феталния хемоглубин и билирубина, нещо като жълтеница, която може и да е много отровна.
Защо ти е ? Да нямате някакъв рецедив там при вас

Редактирано от Crasiva на 12.11.12 05:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.