Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Цветята израстват по - бързо и равномерно с тованови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано10.10.13 13:57







Тема РАДИЕСТЕЗИЯТА Е АБСОЛЮТНО НЕПОЗНАТА В МЕДИЦИНАТАнови [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано20.10.13 07:50



Радиестезията е абсолютно непозната в медицината. На практика човек има ограничени сетива и винаги използва някакви помощни средства за да констатира нещо или да се опита да прогнозира нещо.
По микробиология се правише някакъв опит с бактерии Салмонели, които предизвикват салмонелозата и стана въпрос за това как в България някои пътеки са по три дена дълги, а посявките на хранителна среда на бактериите и определянето на вида на бактериите отнема повече. Тоест пациента или е умрял или го изписват за да сее зараза щастлив по света.
Писиар методите за два часа ти дават ДНК на бактерията и са максимално точни, но това на запад и на изток. Тук не.
Естествено в болниците го знаят това и никой не чака резултатите антибиограмата за чувствителност на конкретния щам към антибиотици, а веднага започват с каквото имат под ръка.
По - бърз начин и сравнително достъпен за нашите скромни възможности е използването на серумни китове, скоито си определя грубо типа на щама. Те представлянат някакви пластчасови тубички с пипетки в тях. Просто се капва една капка на предметно стъкло за микроскоп и с една тел наречена йози се размиват вътре малко бактерии от една колония, което означава, че те предварително трябва да са отгледани в хранителна среда, а изисква време.
Аз трябваше да взема шест или осем такива шишета и да определя дали има аглутинация в някоя капка, тоест гранулиране. Където има аглутинация там има съвпадение на типа бактерия Салмонела.
Не знаех с кое шишенце да започна и един колега се избазика защо не използвам радиестезично махало. Аз се ядосах и, защото знам, че от десетки хиляди години хората и животните използват не серумни проби, писиар, сателити, микроскопи или други "махала", а багети и реални махала, за да си отговорят на нелогични и неясни въпроси.
Аз просто казах на ум, че като движа върху шишенцата лявата си ръка и тя ще се закъчи за отговарящата на щама серумна бутилчица.
Закъчи се за първата от ляво на дясно и за седмата. Избутах ги от редицата и казах, че ще започна с тях, а ако не са те другите ги карам наред. Оказа се още първото. Всъщност на него средния ми отпуснат пръст се закачи най - силно и то първо там.
Реакцията беше нещо от рода егати. Аз също се учудих. Но интересното е, че никой не направи следващата стъпка да ме разпита как става този номер и дали трябва да си джедай, за да го можеш това.
Всъщност това е нещо, което всяка наша клетка прави постоянно, за да комуникира със света и с другите клетки. Тя използва ДНК за багета.
Никой, ама абсолютно никой не се поинтересува за книги от този тип и как като обикновен човек с обикновена енергетика да развие тези свои способности и да ги доведе до съвършенство с тренировки.
Познавам само един човек с по - силна енергетика от нормалната, който лепи стотинки на челото си и лекува с ръцете си хората около него. При него единствената разлика при използването на радиестезията би била, че радиестезичната реакция би била по - силна от средната при другите. Тост кристално махало може да се пръсне, крушки да горят, дървени багети да се счупват, и съответно така съзнанието му ще разпознава повече неща, които идват като тих глас от подсъзнанието. Неговата повишена енергетика ще му служи за усилвател на тези сигнали.
Великата Ванга е с огромна и плътна аура и направо вижда образи, като филми.
Няма нужда да обяснявам, че това може да се усвои от всеки и да се използва за всичко. Включително за многокротно повишаване на шанса да се предсказват мачове или тото.
Развиването на тези способности не изисква някакви уникални способности като природна даденост, но изисква тренировки и заповеди от ваша страна, защото вашите заповеди се изпълняват и от света и от вашето тяло при продължително повтаряне.
Тоест заповеди от типа сега пръстите на лявата ми ръка сами ще се оплетат в точното шишенце се изпълняват.
Не забравяйте случката с един католически светия, който приема предизвикателството на един комарджия за хвърли три зара и да заложи магаренцето си срещу това комарджията да отиде в манастир и да служи на бог до края на живота си.
Комарджията ги е можел тези ментални техники и хвърля две шестици и една петица, а светията три шестици.
Просто тук се срещат две способности, които ги имаме всички ние с нормална енергетика, това са способността на всеки човек да нарежда на света и на себе си какво да се случи и способността да нареди на нещо да му предскаже точно нещо, за което в момента няма абсолютно никакви индикации.
Учудвам се, че никой от вас не използва тези скрити възможности на психиката и физиката, за да се излекива, да излекува някой друг или да спечели пари в най - бедната страна в континента.
Единственото превъзходство на хората родени със силна енергетика пред вас е, че те могат да лекуват по - бързо и при предсказване да получават по - силни радиестезични реакции, тоест по - ясно да виждат или усещат това, което трябва да знаят. Липсата на изключителен природен талант в нас може успешно да се компенсира с повече тренировки.
Изключителният природен талант не е гаранция за успех. Например човека, за който ви казах, че лепи когато се концентрира стотинки по челото си и понятие си няма от нещата, които току що написах и вие ги знаете. Просто при еднакво ниво на подготовка той ще е по - способен, което изобщо не значи, че вие няма да сте пък.



Тема ФИЛОСОФИЯТА НА ХИМИОТЕРАПИЯТА [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано23.10.13 06:48



В последния брой на вестник Доктор шефката на онкоцентъра и цялата окръжна болница на Велико Търново, която е учила и в Швейцария и я е измъкнала от кризата, говори за философията на химиотерапията.
Философията на химиотерапията не е много по - различна от философията на антибиотичното лечение при тежки бактериални инфекции.
Основната идея на шефката е да не се подмазват на пациентите и да започвот с най - скъпото и силно лекарство, за да покажат колко много работо вършат и как започвот директно с най - силното и скъпото, а да карат първо първа линия на химиотерапията, когато тумора прогресира след две години втора линия на химиотерапията, после като пак прогресира трета линия и така удължават живота на пациентите с до десет години, а не след най - скъпото и най - силното след една или две години да има рецедив и метастази и вече нямат какво да предложат.

Микробиолозите също се опитват да наложат едни червени бележки, с които да се дава разрешение за най - новите антибиотици, които са много непознати на бактериите и те още не са резистентни на тях.
Лекарите клиницисти обаче гледат да си свършат работата, особено при забавени микробиологични посявки и дават директно тези антибиотици даже и на деца. Такива деца стават носители на бактерии, които през целия им живот ще мислят как да оцелеят следващия път при срещата си с този антибиотик. По този начин се развива бактериална резистентност към този най - силен антибиотик и ако не се появи нещо ново и непознато за бактериите просто е зле.
Химиотерапията е същото нещо, което от една страна звучи страшно, но от друга това показва колко са затъпели раковите клетки, направо са се превърнали в стадо от едноклетъчни. А това ги прави лузъри при прилагането на информационни методи, като объркване и поправянето на сбърканата им клетъчна програма.
Това показва колко универсални могат да са информационните метози да лечение и как успишно и без странични ефекти да лекуват бактериални и вирусни инфекции, рак причинен от тях, както и всички видове тумори и мутации на ДНК.
Преди време във влака имаши едно момиченце със слаба форма на умствено изоставане, което беше много общително и игриво. Тъкмо си мислих как може такива генетични мутации да се лекуват, и смятах, че рак е лесно, но такива унаследени мутации са невъзможни за лечение, когато сякош за да ми каже, че греша тя дойде и се облегна на рамото ми ей така както съм седнал и си чета. Наскоро по генетика ни казаха, че на много генетични заболявания има мозаечни форми, което е мутация в някои клетки, но не навсякъде, а като мозайка, някои клетки са здрави, а други не са. Затова и има по - леки и по - тежки форми на такива генетични заболявания, в зависимост от броя на здравите и с мутирало ДНК клетки.
При рака нещата като, че ли са подобни, но нещата започват на пръв поглед от един момент в живота след раждането. Всъщност не е точно така, защото има много изследвания при определянето на типа левкози, при които се използват техники от генетиката и при деца и при възрастни. Това е



Тема РАЗСЪЖДЕНИЯ ЗА ПАРИТЕ,ДЕМОКРАЦИЯТА,НЕЗАВИСИМОСТТА [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано27.10.13 08:37



Просто искам да напиша някои разсъждения за парите, независимостта на индивида погледнат като самостоятелен елемент, глобализацията и демокрацията.
Според мене има много странно разминаване между нуждите и интересите на отделния индивид умножен по няколко милиарда и глобализацията. Глобализацията дърпа човечеството като цяло напред, но като че ли повечето индивиди не се возят на влака наречен глобализация, а го бутат и никак не са доволни, дори и да не го показват явно поради липсата на сили до крещят против нещо, което не могат да променят.
Очевидно човечеството като цяло се развива, иначе сега нямаше да пиша това и всеки, който има интернет от което и да е място на света да го прочете. Развитие има, но и недоволството не е малко.
За да се постигне тази магия глобализацията прави един или много, но все еднотипни фокуси. Един от тях е, че всичко, което притежават масово хората или, което могат да произведат или добият от природата е с много ниска цена. Нека само да кажа, че предворително всичко е сведено до някакви число наречени цена. Ако нещо е с ниска цена значи, че не е ценно нищо, че за някой може да е безценно или жизнено важно.
А всичко, което е в ръцете или под контрола на малко брой хора, които всъщност медиират глобализацията, както през социялизма например подобна роля имаха ченгетата и военните, е много скъпо нищо, че може и да е безполезно.
По този начин самото човечество чрез малка група облагодетелствани хора провежда глобализацията, която наистина върши чудеса. Подобно е било положението с нацизма, който е изградил цяла подледна държава под Антрактида и са я нарекли Нова Швабия, но ако сега попитаме германците дали са доволни от нацизма те ще ни кажат, че нито те, нито окупираните народи са доволни. При шест милиона убити германци и сринати градове, няма как да са доволни да не говорим за останалите им противници.
Глобализацията и малкото хора, които я обслужват срещу добро заплащане временно са единствените печаливши в свят на хора настроени всеки срещу всеки.
Тези, които я обслужват обаче не знаят, че в концлагерите в баните газ не се е пускал от душовете, а се е сипвал от техен сълагерник от един прозорец на тавана и като реагира с водата от душовете и се отделя токсичен газ. Човекът, който е изсипвал праха от тавана не е знаел, че на определено време и неговото съсловие ще го сменят, а него ще го пратят да се къпе. Може би го е знаел, човекът като вид е много интелигентно същество, но просто е нямало какво повече да направи и се е надявал войната до тогава да свърши.
Според мене и ние сега сме в подобно положение мякяр, че нещата не са така явни вече.
Не знам дали правя правилен ход, но моят избор за път на оцеляване минава не през това да се харесам на шефовете на лагера и да ми дадат "работа" на покрива на банята, а да се опитам да убедя тези в банята да се опитаме заедно да се измъкнеме от банята и лагера.
Глобализацията, дори и да й сменят името след като вече стане мръсна дума, като нацизма, ще свърши чяк след сто и двадесет години и до тогава нещата ще са "дог ийт дог".
Единственият шанс на индивида е или да отиде в спокойна страна, която ще запази неутралитет, както е било с Швеция или Швейцария през времето на нацизма, или да се "закачи" за нещата, които само тези, които прокарват глобализацията притежават и, които винаги имат висока цена.
Учудващо е колко се обезценява цената на всичко, което е масово и, което притежават масите. Какво стана с цената на висшето образование. Студентите в сега протестиращите университети всъщност учат за безработни не защото техните специалности не са необходими на хората, а защото тези, които държат пазарите просто казват, че ако нещо не е предимно или изцяло тяхна собственост, тогава ще е с минимална цена.
Не мисля, че протестът е спонтанен, защото това са същите платени типове, които се преместиха от пред Министерски съвет на задния вход на СУ.
Но тези, на които не им се плаща, а такива със сигурност има, реално не протестират против правителството, а против липсата на пари. И при ново правителство ще са недоволни. И две правителство да управляват по едно и също време пак няма да има пари за масата от хората.
Аз ви предлагам три насоки за оцеляване през тези сто и двадесет години, ако решите да останете на територията на България и ако не успеете да бъдете от тези, за които глобализацията е шанс да се изявят, както например нацизмът е бил за някой млад и напорист лейтенант от СС на служба в Освиенцим.
Предлагам ви или да промивате злато от нашите реки, които не са нещо особено, но е по - добре от нищо, или да правите злато, предимно от вода, или да предсказвате бъдещето и така да се насочите към нелинейните области, където компютрити и статистическата логика са безсилни, като например тото или предсказването на спортни резултати.
И трите области ви гарантират пълна независимост от решенията на Берлин и от решенията на обслужващите конкретния лагер по територия, от началника на лагера до картечаря на вишката.
Знам, че и трите звучат абсурдно и са малко от обикновените хора като нас, които ще се занимават с тях, но точно заради това и те не са регулирани, нацистите не им обръщат никакво внимание и на практика през следващите сто и двадесет години и трите ще са извън хоризонта на нацисткото внимание.
Тези три неща са "професии", на които можете да разчитате, че няма да има реформи в тях, че няма да останете без място в тях, че няма да ви намалят заплатата, че някой роднина или познат с връзки няма да ви измести от тях.
По повод предсказването на бъдещето ще ви кажа какво ми каза една жена, която работи на КСЕРОКС, а има две висши образованиа едното, от които е богословие.
Тя ми каза, че в Новия завет пише, че ако двама или трима пожелаят нещо в името на Бог той ще ги чуе. Това ми прилича на това, че група от хора имат сборно по - силна енергетика от сам човек. Напомня ми, че при търсенето на вода с багети когато човек има слаба енергетика и при него не се получава и когато някой със силна енергетика си сложи ръката на кръста му или на рамото му като, че ли енергията се предава и багетите реагират.
Или например сцените в египетските гробници, при които единжрец е поставил дясната си ръка на дястото рамо на друг, който с дясната си ръка държи радиестезично махало.
Или за Стария завет, който е половината пълен с жребеи, тояги, ясновидение, ясночуване, знаци и какво ли не още, нещо като вселенски интернет.
По повод промиването на злато опитах на теория да подобря коритото за промиване на злато и открих, че промиването на злато е по - скоро нещо, на което трябва да се научиш и, което е линейно, а не нещо, което трябва да откриваш сам, защото никой друг не го може. Тоест, моят дизайн в практиката се провали и си го признавам. Сега разбирам защо в най - големия български форум ми изтриха тъпата идея. Заслужавах и да ме банват, но не го направиха.


По отношение на правенето на злато от вода нямам никакви успехи до сега, защото просто не мога да се организирам. Но знам, че не е много по - трудно от другите две. Например в Замунда в секция наука видях един руски филм от последните, в който се казва, че в Румъния има едно място където камъните се уголемяват с огромна скорост. Това става предимно след дъжд. За десетина години едно паве може да стане колкото морена.
Освен това теорията, че бреговата линия на всички континенти е като пъзел и едно време Земята е била с по - малък диаметър, а официалната версия е същата, но че е била със същия, но просто е имало един огромен континент. и един огромен океан.
По отношение на третото, то то е много тясно свързано с второто, защото според еврейската религия човешката душа и оттам ум идват постепенно с израстването и развитието на човека.
Никой не оспорва, че човечеството е по - умно сега отколкото е било преди милиарди години по времето на тези, които имат само една трета от нашите гени, тоест едноклетъчните. Тогава и Земята е била по - малко в диаметър и "хората" са били по - тъпи. Очевидно, натрупването на материя в Земята и удължаването на нашето ДНК и превръщането ни от бактерии в хора върви ръка за ръка. Продължителността на живота на работещите в руската академия на науките е с пет шест години по - дълга от тази на средния руснак. Това означава, че даже и докато четете това си удължавате живота, защото се развивате.


И не си мислете, че само аз съм се бъгнал и вместо да се насоча като нормален човек да си търся работа както всички се занимавам от алчност да правя или търся злато. Просто ви казвам ка на хора познати, които преди няколко години са стоели нощна смяна в магазини за луксозни часовници за по хиляда и двеста лева заплата на месец в момента от две години са без работа.
Просто фалшивите работни места в криза се затварят и после след кризата вече никога не се отварят вече.
Не забелязвате ли, че кризата прадължи подозрително дълго. Това е просто опит на глобализацията да премахне поколението, което замести съкратените след краха на социализма. Сега тези хора биват изтощавани с тази дълга криза, за да ги замести младото поколение, един вид децата "изяждат" родителите си. Или единия лагерник избива другите лагерници.
Нямате си представа какви колежки наемат на работа в големите хотели на морете, където идват германци и англичани. Колежките работят като келнирки, но изглеждат като германки, руси и синеоки.
Парите в държавата след краха на социализма ако забелязвате като БВП са същите, но всичко държавно беше затворено. Сега се затваря всичко частно дребно и парите минават само през частното едро, иначе парите са същите, просто вече не минават през същите "щастливци".
Затова ви казвам да станете независими от всякакви гаври и експерименти.
Едно много ученолюбиво момченци в пети клас, бащата на което познавам, защото е психиатър м Швейцария ми каза нещо любопитно. Като го попитал защо в чужбина, като живеели в Германия детето било най - добрия в целия клас, а сега когато учи в България е на пето мили десето място и детето казало, че в Германия всичките му съученици били идиоти, а в България не са. Представете си, за да оцелееме и още повече, за да станеме независими от гаврите на глобализацията през следващите сто и двадесет години какви качества трябва да развиеме в себе си. Това е



Тема Re: РАЗСЪЖДЕНИЯ ЗА ПАРИТЕ,ДЕМОКРАЦИЯТА,НЕЗАВИСИМОСТТА [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано28.10.13 18:13



България не е ЮАР, Аляска или Канада. Сигурно сме под средното по отношение на количеството самородно злато.
Но когато някой пише подобно нещо в мен се пробужда надежда за оцеляване. Много са хората, които биха желали да работят на строеж, но работа няма.
Това не е нищо подобно, а е свобода с главно С.
Ако е излъгал и е завишил добива, който рекламира този дори и два пъти, за да си продаде продукта, пак не е останал гладен. Самородното злато е с много висока чистота и цената му е над шейсет лева за грам.








Тема ГРОБНИЦА С ФОРМАТА НА ТОРОИД ВМЕСТО ПИРАМИДА У НАС [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 19:01



Античната куполна гробница се намира западно от Град Поморие, близо до пътя Поморие - Бургас. Гробницата датира от ІІ - ІІІ в. сл. Хр. Смята се, че тя е служила за хероон (мавзолей) на богата анхиалска фамилия, в който са се извършвани религиозни езически ритуали.

Гробницата се състои от коридор (дромос) с дължина 22 м и кръгла камера с диаметър 11,60 м и височина 5,50 м. Изградена е от камък и тухли. Гробницата е засводена с полуцилиндричен свод, в центъра на който има куха колона с диаметър 3,30 м, която се разширява нагоре и слива с външната стена. От вътрешната стена на кухата колона е имало вита каменна стълба, която е отвеждала на повърхността на могилата. По околовръстната стена на гробницата има пет ниши, в които са били поставяни урните на покойниците. Предполага се, че стените са били изрисувани, но днес посетителите могат да видят само следи от зелена мазилка.

Гробницата е единствена по рода си на Балканския полуостров. Архитектурата и градежът й и до днес впечатляват с перфектното изпълнение. Много архитекти от цял свят изучават гробницата, за да разгадаят тайната на гъбообразния й купол.


Гробницата е единствена по рода си на Балканския полуостров. Архитектурата и градежът й и до днес впечатляват с перфектното изпълнение. Много архитекти от цял свят изучават гробницата, за да разгадаят тайната на гъбообразния й купол.


Според мене няма богата древна фамилия, която да е била толкова тъпа и влюбена в отвъдното, че да строи огромни пирамиди и като тази форма тороиди, че да им се изкачва душата, а чисто и просто са завихряли и така са концентрирали ефира, за да имат и приживе достъп до информация за миналото и бъдещето, за да си стабилизират ДНК на клетките и така да избегнат мутации и спонтанни аборти.
Руснаците имаха такива ускорители на елементарни частици и реактори за ядрен синтез.
Това ще да са били първите и последните богати "идиоти", които са богати, но тъпи и непрактични.




Тема Re: ГРОБНИЦА С ФОРМАТА НА ТОРОИД ВМЕСТО ПИРАМИДА У НАС [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 20:19




Между другото кондензът от климатиците ако се полива на цветя ги кара да се развиват по - добре и бързо.
Учихме по физика и биофизика, че кристализацията, кондензирането, охлаждането са неща, които увеличават реда, а загряването, изпарението, разтварянето са неща, които увеличават хаоса.
В това видео е показано, че от едната страна е увеличаващ се ред, тоест центроустремително движение, а от другата е увеличаващ се хаос, тоест центробежно движение.
Не мога да разбера обаче защо при сплит системите на климатиците реда го изнасяме навън, а вътре произвеждаме хаос и все се чудим защо климатиците не били полезни. Това е



Тема Re: РАДИЕСТЕЗИЯТА Е АБСОЛЮТНО НЕПОЗНАТА В МЕДИЦИНАТА [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 20:25



Пак имахме упражнение и този път от две шишенца, които даже не можех да ги пипна познах кое е.
Използвах странен метод. Казах си, че ако е първото, с което се прави опита ще почувствам гъдел или трепкане на мускул от едната страна на тялото или въобще по тялото, а ако е второто ще почувствам в другата страна на тялото или въобще няма да почувствам нищо.
Вече започвам да си мисля, че мозъкът може да заповядва най - разнообразни неща да се случват или да се предсказват чрез други случващи се неща.



Тема ПАРИ ОТ ПРЕДСКАЗВАНЕ НА БЪДЕЩЕТО [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано31.10.13 09:08



Искам да споделя една теория по отношение на способностите на всеки човек да предсказва нелинейни процеси и събития.
Има три вида процеси.
Едните са линейните. Те представляват нещо много просто, което може да се прави от компютър или от човек обучен за бет минути. При тях A води до B, B води до C, C води до D, D води до E, E води до F, F води до G.
Ако накрая G води до A, тогава тези линейни процеси стават циклични.
Вторият вид процеси са дивергентните. Това са процесите на хаоса. При тях като се пипне един елемент и става лавина, която постоянно се разширява, докато има още какво да се разваля.
При тях A води до B и C, B води до D и E, а C води до F и G.
Дивергентните процеси са процесите, които ако се отключат в организма могат да доведат до болест и смърт. Нещо като бактерии всяка, от които се дели на две. Бактериалната инфекция и пример за такъв дивергентен процес, който всява хаос в подредения свят на организма. На такива процеси може да се противостои по два начина. Първият е като се използват някакви бактериостатици, които да забавят или спрат деленето, или ако не на всички "разклонения", поне но някои от тях. Вторият начин е да се използват бактерициди, които да избият даже и предишните "клончета", които се разклоняват.
Всъщност това е, което се прави в момента, а в бъдещето няма да е така. В далечното бъдеще този дивергентен процес, които може да се оприличи на делене на бактерии или на ракови клетки ще бъде стопиран от третия вид процеси и това са конвергентните процеси.
При конвергентните процеси A, B, C, D, E и F водят до H. Това са конвергентните процеси или процесите на еволюцията. При тях и единствено при тях е възможно еволюционно натрупване и еволюционно развитие на една система, била тя организъм, съзнание или Вселена. Само те могат да бъдат постоянно и непрекъснато подобрявани и оптимизирани, като са толерантни към грешки и оптимизацията им не изисква временно прекъсване на процеса.
http://www.youtube.com/watch?v=EKtevjrZOGs
Ето тука е показана една такава система, но подобни системи, от комбинация от конвергентни и дивергентни процеси са например ябълките и портокалите или Земята и нейното магнитно поле. Египетските пирамиди, ако се разглеждат от основата до върха без пространството над тях или под тях, са пример за половин тороидна система, която не е комбинация на конвергентен и дивергентен процес обединени в една система, а само конвергентен процес.
Във физиката и газовата динамика в частност, включително в ефирната газова динамика, под конвергентни и дивергентни процеси трябва преди всичко да се разбира центроустремително движение и центробежно движение съответно. Или казано с други думи, центробежните процеси създават хаос и смърт. Центроустремителните процеси създават ред и условия за еволюция.
От това излиза на теория, а точно такива са и практическите резултати, че бактерии или ракови клетки, които са центробежни процеси или поне биха могли да бъдат сведени до такива, поставени в центроустремителна среда просто не се делят и постепено изчезват.
По отношение на знанието и информацията нещата стоят точно по същия начин. Както е казал Айнщайн "Всеки интелигентен глупак може да направи нещата по-големи, по-сложни и по-трудни. Необходимо е малко гениалност - и много кураж, за да вървиш в обратната посока".
Раздробяването на нещата е дивергентен, центробежен процес. Извеждането на обобщения е конвергентен, центроустремителен процес. Точно по същия начин в учебниците по физика и биофизика пише, че загряването, разтварянето са процеси увеличаващи хаоса или ентропията, а охлаждането, кондензацията, кристализацията са процеси намаляващи хаоса и съответно увеличаващи реда. Тоест първите са центробежни или дивергентни, а вторите са центроустремителни или конвергентни.
Исторически тези неща са познати още от най - дълбока древност и в различните райони хората са имали различни методи за създаването на пространства на центроустремително движение, където са поставяли болни, които е трябвало да бъдат излекувани от бактериални или вирусни инфекции, тумори и какво ли не още. Там са отивали и здрави хора, които са искали да получат отговори за бъдещето, миналото и настоящето на въпроси, на които не може точно да се отговори чрез използването на линейни методи, а още по - малко с използването на дивергентни такива.
Не ми е известно в България да е имало масово строителство на пирамиди въпреки, че във вододайната зона на Витоша знам за цял подобен древен комплекс построен грубо чрез използването на естествените приросни форми.
Но пък за това България е пълна с могили, които са имали подобна на пирамидите функция. От съвременна гледна точка те са само и единствено красиви гробници, но тези богати и властни фамилии трябва да са били хем богати, хем страшно непрактични и в същото време влюбени в отвъдното, за да хабят толкова ресурси. Това е все едно в днешно време да кажем, че самолетоносачът Франклин е гробница на Франклин защото някой археолог намерил на борда му бюст на Франклин в капитанския мостик, а мумията на Франклин сигурно е открадната още след погребението му.
Могилата край Поморие е с идеално форма на тороид. Тороидът е структура, която най - лесно може да се изобрази с едно торнада, на което горният и долният край са свързани и се е получило нещо като голям геврек.
С подобна форма бяха първите руски ускорители на елементарни частици, както и експерименталните съвременни атомни реактори, които работят на принципа на ядрения синтез.
http://www.youtube.com/watch?v=1-4zdmd0TNU
Тук са показани примери в природата за такива тороиди. Всъщност самата могила може да се разглежда като едно техническо многоцелево съоражение, което в едната си част създава центробежно или дивергентно движение, а в центъра си, точно там където кухата централна колона с витата стълба, създава центроустремително или конвергентно движение.
Като цяло целта е посоката на завихряне да е като бета спиралата на ДНК, тоест същата посока както и белтъците или нещо такова.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:ADN_animation.gif
По този начин не се пречи на нормалното завихряне в организма. Центробежно обратно завихряне би било нещо като оръжие срещу всеки организъм поставен вътре.
Ако от магазина се вземе една батерия от волт и половина и напрежението й се измери с волтметър, тогава волтметъра ще покаже точно волт и половина. Ако обаче батерията и волтметъра се внесат в центъра на могилата, точно където колоната или направо в нея тогава волтметъра ще покаже по - високо напрежение на батерията, например волт и шест. Подобни са резултатите и в района на височината от върха до основата на пирамида. Това се получава точно заради този конвергентен, центроустремителен или уплътняващ вихър. В човешкото тяло подобен вихър, който е по - добре изученпонастоящем са Швановите клетки на миелиновата обвивка, които са завити спираловидно около нервните влакна и не позволяват загубата на напрежението при преноса на нервните импулси по нервните влакна.
В пространството на космоса не само енергията и материята се уплътняват, но и информацията. Всъщност информацията е това, което казва на енергията как да се организира в материя, тоест как да се уплътни в материя.
В центъра на могилата, както и в пирамидите, се е правило злато, а направеното злато е ставало по тежко, стабилизирало се е мутирало ДНК, което впрочем и само си създава конвергентна среда около себе си в ядрото заради еднотипното му навиване и уплътняване с една и съща посока на усукване на всички нива на опаковане до хромозона.
Но, можеби най - интересния феномен е способността да се отговаря на въпроси, на които линейните методи не могат да дадат отговор, като тези въпроси могат да са свързани с миналото, бъдещето и настоящето.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vortex_tube
Ето как става това. Преди много години случайно е открит един ефект за сепариране на газовите молекули. При завихряне по - тежките отиват в периферията, така както ако се завихрят заедно пингпонг топчета и бетонени топчета със същата форма, тогава бетонените биха се концентрирали в периферията и биха изтласкали от там пингпонг топчетата, които биха се концентрирали в средата.
По същия начин частиците с по - малка маса се концентрират в центъра на тороида на могилата. Не случайно там въздухът от тръбата е студен, а студеното е с по - ниска ентропия от топлото, тоест с по - нисък хаос, тоест там има повече ред или има конвергентен процес, има еволюция.
ДНК на човека е най - дългото от всички живи същества. То също е нещо което разчита на тези малки частици, които се събират в центъра, защото има един такъв принцеп, че колкото е по - голяма енергията на нещо, толкова е по - малко количеството на информацията в него. Затова частичките в центъра са студени и бедни на енергия дребни частички, а са дребни защото материята е просто по - концентрирана форма на енергията, и затова са много богати на информация. Някои от тези частички в центъра са практически невидими дори и за електронните и протонните микроскопи. Това са частичките на ефира, който официално не съществува, защото науката основана на доказателства действа на принципа око да види, ръка да пипне.
Информацията във Вселената се предава мигновено в пространството от тези ефирни частички, а и също се съхранява в тях милиони години без да се изтрие. Всъщност, тези ефирни частички са "канавацата" на Вселената и атомите на химическите елементи просто заемат местата си в мрежата състояща се от тези ефирни частички.
Хората с много силна енергетика, тоест вихър, имат в района на епифизата си голяма концентрация на такива частички и обикновените хора ги наричат медиуми или екстрасенси, защото имат достъп до отговори на нелинейни въпроси от миналото, бъдещето и настоящето.
При хората с нормална, тоест слаба енергетика вихърът е доста слаб и концентрацията на тези частици е много ниска, за да се появят образи във вид на филм или звуци и гласове, така нареченото ясночуване. При обикновените хора с не особено силна енергия, която не може да завихри кой знае какъв вихър и съответно да направи голяма концентрация на ефир се използват помощни средства, които по някакъв начин да покажат какъв е отговора на някакъв въпрос. Такива помощни средства са багетите и радиестезичните махала.
Грешка е да се смята, че багетите се използват само и единствено за търсенето на подземни води. Всъщност бащата на Мартин Лутер, който ги обявява за "дяволска работа" е бил миньор и е отхранил сина си като е търсил с багети различни метали.
Принципът на действие на багетите и махалото е идентичен, но и за двете има две теории, които се опитват да обяснят феномена. Едната е, че ако човек държи в ръката си например вода, тогава тази вода се свързва с подводните потоци, когато човек е над тях. Енергията от едната реагира с енергията на другата и се получава радиестезична реакция, тоест някакво движение на багетата или махалото.
Другата теория е наречена ментална и горе долу е, че фокусираният човешки мозък подсъзнателно кара мускулите и неволевата мускулатура да трепва и така да клатят махалото или да движат багетите, когато има положителна радиестезична реакция.
И двете теории си приличат, но не дооточняват, че вродената висока енергетика е много важна за получаването на осъзната директно или чрез махало радиестезична реакция.
Радиестезичните реакции при различните хора са различни. При някои има изтръпване на пръстите, мравучкане по краката, когато са стъпили върху търсения обект, слаби сърбежи, гъдел, щипене и какво ли още не. Някои не използват махало, а клатят ръцете или пръстите си като махало. Други използват цялото си тяло.
Според мене клетките също използват радиестезия. Не може една клетка да трябва да се увеличи в микроскоп над хиляда пъти, за да се види, в една десета от нейния обем да е кондензирана ДНК дълга два метра и това да е случайно. За бърз достъп до гените можеше да се използва и формата на плоскост, също като в компютрите харддиска.
Явно ДНК на клетката също служи за радиестезия и комуникацията между клетките не е само чрез сигнални молекули, нексуси и импулси, а и чрез и през ефирните частици.
Това обяснява и моменталната и огромното количество предадена информация между клетките, да не говорим за същото нещо при атомите, което ги предпазва от дезинтеграция и дематериализиране в смисъла на материята, който влага съвременната наука.
За да си експериментира човек може да си казва всяка вечер преди да заспи, че трябва да се събуди точно преди телефона му да звънне. В началото това няма да стане, но с тренировки ще заковава уникално точно момента. Мозъкът няма часовник вътре, а биологическият чаковник не цепи минутата на две.
Разбира се такива упражнения са безсмислени, защото телефонът така или иначе ще събуди човека. Много по - интересни са сферите където компютрите се държат неадекватно и даже смешно.
Според мене ДНК на клетките не получава отговорите, които са необходими за нормалното функциониране на клетката във вид на текст или картина и звук, а по - скоро ДНК измерва бъдещето по силата на енергията, която има единия или алтернативния му на него отговор. Този с по - висока енергия е по - вероятния да се окаже истина, тоест да се реализира в бъдещето.
Така това се превръща не в гадаене, а в измерване, в обективно измерване.
Не виждам защо при лечението на рак да не се използват вече готовите и действащи модели на природата и да се направят машини по тези модели. Разбира се няма нищо лошо в това да се направи и машина за предсказване на бъдещето. Това е



Тема Re: ПАРИ ОТ ПРЕДСКАЗВАНЕ НА БЪДЕЩЕТО [re: Crasiva]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано02.11.13 06:52



Пак познах шишенцата, с които се определя серотипа на колониите бактерии.
От две шишенца познах, че ще е първото.
Асистенката, която е много интелигентен лекар и е любознателна, сериозно ми се обиди, че не й казвам как става фокуса.
А аз не знам как става фокуса. Ставя без какъвто и да е талант или уникална енергетика, а с тренеровки, точно както българин учи китайски. Това е




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.