Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано30.09.12 01:09





Изгледай филмите за Космоса, ще ти бъде интересно, сигурна съм.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 30.09.12 04:19.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано30.09.12 20:14



Калояна, пак много ти благодаря за новия сайт с филми. Както се познавам ще ги изгледам бавно с месеците всичките филми по всички теми.
Но имах предвид няколко страшно трудни за преодоляване неща.
Първото е, че на НАСА вече съм им писал нещо от рода "Знам как да направите много евтин двигател за сателит, който не използва ракетно гориво или сгъстен въздух". В смисъл да се движи и позиционира там горе, като отиде в орбита. Никакъв отговор нямаше. А руснаците вече го правят.
Второто е, че като казах на едни колежки, които учат медицина, че явно във всеки от нас има по един уникален медиум и ясновидец, но само шепа хора могат да реализират това и започнах да им обяснявам как да свържем адски просто съзнанието и подсъзнанието, колежките ми казаха "Еми, направи го". После същата вечер повръщах 2-3 часа. Попитах се защо драйфам, като нищо ми няма. Научих, че още цар Соломон е създал един термин за едно явление. То е горе долу това. Когато някой започне да прави нещо за общо благо и се създават странни условия, някои случайни, други конспиративни, но целта е да се развали това, което е направено и тези, които го правят. Казвам го съвсем сериозно. Има го в последната серия, третата, която е на английски в Kolibka.com за Гурджиев.
Идеята е, че както казват англичаните не трябва да се ръсят перли пред свиня. Или както казват в България, хубавите ябълки прасетата ги ядат.
Та явно просто има сили, които спират това да стане. Тези сили искат от хората да се напънат и да израстнат.
Открих със съжаление, че хората в този момент могат да бъдат накарани да правят почти всичко, но само срещу пари. Дори и това, което трябва да направят да им спасява живота пак искат пари, за да го направят. В момета парите са буквално това, за което хората живеят. Обяснението им за тях си е, че животът е такъв, че само с пари може да се оцелее, но залитат в крайна крайност.
Затова говорих за спонсор, който дори би спечелил, ако дойде тука. Ако отида там където са големите бизнеси и им кажа нещо ефикасно, ще ми кажат, че е ефикасно за болните, а не за бизнеса им. От ефикасни неща може и да фалират. Ще помислят, че съм от конкуренцията и искам да фалират.
Та идеята ми е, не е ли по-добре да си насоча усилията към намиране на методи за печелене на пари и да не ги споделям с никой, а да се опитам да ги реализирам сам. В тази област моята пирамида е с много тясна теоретична основа и още е много ниска. Бих казал, че е много по-ниска от средното дори и за бедна България. Но, като се познавам за няколко години ще изградя широка теоретична основа и пак ще дръпна напред поне век пред средното ниво.
Тизи пет или десет години в областта на онкологията кой знае какво няма да стане. При рака на панкреаса пак 90% ще са обречени, даже починалите от рак ще са се увеличили спрямо нивата сега.
Не е ли по-добре да не се изявявам, а само да се развивам в различните начини за печелене на пари, след като реално в онкологията за сега не мога да съм практически полезен.
А като събера достатъчно пари няма да забравя за какво са ми и тогава ще помагам на терминалните.
Но ми се струва, че не трябва с никой да говоря за методи за печелене на пари, защото това интересува практически всеки, дори и терминално болните.
Признавам, че съм много назад с теорията и особено с практиката, но бързо уча.
Пък и, както казват всички религии, човекът е създаден по подобие на бог, просто не го знае.
Между другото вашият DJIA стигна нивата отпреди кризата, честито.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано01.10.12 05:50



Хубаво е, че познаваш себе си, така е, сега откриваш много неща, а те са били открити отдавна. Сега ти се събра страшо много информация и незнам дали това няма да попречи на програмата ти, лекциите и практиката, да не те провали имам предвид - тези филми, линкове си искат време. За парите - няма какво да ти кажа, колкото и да имаш винаги се намира някой който ти ги взима, под най-различна форма. Пари се печелят, пари се и губят. За да спечели един, друг трябва да загуби, парите са едни и същи само сменят притежателя си. Бих ти препоръчала да живееш честно.
Незнам какво ти се върти в главата, книга ли ще пишеш, машина ли ще създаваш, филм ли ще правиш, но вярно е - първо събери опит, практика, и после решавай. Имаш ли родители които да те насочват в интересите ти, да ти помагат, само питам.
Сега обща медицина ли учиш, към каква специалност се насочваш, или още не си ориентиран. Сигурен ли си, че медицината е твоето призвание. Имаш ли си хоби, което можеш да превърнеш в професия. Защо не учиш в чужбина например в Германия, или в друга европейска държава. Младостта е страхотно предимство и предизвикателство, живота е пред теб, ако една врата е затворена, почукай на друга, все някъде ще ти отворят, така, че не губи надежда ако НАСА не ти отговарят. Преосмисли това кооето мислиш, правиш и предлагаш дали е съвършенно или е само идея. Бъди благодарен на съдбата, че си здрав. Бавно, бавно всичко с времето си.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Crasiva (минаващ)
Публикувано01.10.12 09:54



Калояна, точният израз е "цаварнохарно". Измислен е за пръв път от цар Соломон. Това е нещо, което се формира по естествен път в живота на обществото и води до катастрофа и за този, който се опитва да направи нещо за общо благо, и за всичко, което е направено от него до момента. Има го в същия филм след осмата минута.
Като примери, за които се сещам са Христос, който е разпнат след като обикновенните хора са го осъдили или екстрасенската Надя от Камено, на която темата й е заключена. Тя работи безплатно !!! Христос е работил безплатно.
Друг пример е Megi75, която си нарече темата "Към всички хора по земята". Естествено, че умря, след като доста се изтощава да пише и учи света.
Ти също доста даваш безплатно така, че внимавай да не се създаде такава енергия, че да те спре по трудния начин.
По отношение на ученето ще кажа, че е много странно. Наистина е много, но е странно. Много се цени назубрянето на термини и факти. Обединяването им в по-голяма картинка и някакви генерални изводи при нас са нежелани. Айнщайн е казал, че всеки интелигентен глупак може да направи нещата по-сложни и по-раздробени, но се изисква гений, за да обобщи нещата и да ги направи по-прости.
Древните са казали, че има една обща субстанция - ефира и две сили, които я управляват- центроустремителна и центробежна. После се появяват милиарди различни комбинации. Преподавателите държат да ги зубриме тези милиарди комбинации. Затова рака в половината случаи е фатален. Доктор Симончини казва, че препаратите не действат, защото са много сложни формули и клетките лесно ги заобикалят. Като използва сода отива на много базово ниво и вече им е по-трудно. Ако се отиде на ефирно ниво е невъзножно заобикаляне.
Ще прозвучи надуто, но както казвам от години, рака отдавна е победен. Но явно всеки пациент трябва сам да открие как. Индустрията няма да го направи. Спонсори тук няма да се появят. На опитващите се да научат другите ще им се случват странни неща. Остава всичко това да се преодолее чрез властта на парите, които са много голяма сила в момента. Направо незаслужено и неестествено голяма сила.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.10.12 13:40



Ха,ха,ха Красив ела на срещата в Пловдив да те черпя. Знаеш ли защо? Защото когато" погребеш " някой жив човек, това значи , че ще живее дълго.

Първо Бог да прости Меги, тя беше едно лъчезарно момиче..мир на душата й. Но темата "До всички хора по земята" не е нейна а моя на Флора. И аз цял живот съм помагала и се стремя да помагам на хората...не се изтощавам а се зареждам с повече енергия.Защото когато правиш добро на хората и то с Любов - всичко ти се връща двойно. Но всичко това ти го знаеш,защото за мен си едно супер интелигентно момче.Може би си от "индиговите" деца! И като такъв естествено, че няма да си разбран в това общество. Имаш много идеи с хуманен замисъл,но не си се научил още да ги поднасяш на хората простичко. Пишеш на един хаотичен твой си стил от който освен да те сиктирдосат хората - друго не им остава. МисляТче с течение на време ще се ориентираш в държание,изказване,споделяне на мисли и идеи с хората. Всичко с времето си моето момче.теорията е хубаво нещо но практиката още по-хубаво.А ти все още си далеч от практиката - просто си много млад още. Чета всичко,което пишеш и си имам мнение за теб но не намирам за нужно да ти отговарям, защото съм далеч от твоите желания и проблеми. Но ти действай и както е казала Калояна:затвори ли ти се едната врата,друга ще ти се отвори. А нали знаеш гениите никога не са разбрани и оценявани от хората, с които живее.А ти може и да си такъв знае ли се? Пожелавам ти да продължаваш да търсиш,да мечтаеш, да бъдеш човек.Това е най-важното и не се отчайвай,върши всичко с Любов. Вярвам,че ще успееш. Защото се вижда,че си много взискателен към себе си.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Crasiva]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано01.10.12 16:53



Бреее доживях да чета разумни неща:)Наи- напред правилно ти е написала Флорка че е много важен начина по които поднасяш нещата на хората а също важен е момента в които ги поднасяш:)До сега звучеше много хеитърски:)Не върви някак си на умиращия да кажеш " не се бои ше пукнеш скоро ама знаеш ли какво е хубаво горе" или на този които се храни от сонда да пъхащ пържолата в устата щото е много полезна:)Ти до сега това правиш......Човек като е болен и отчаян не мисли перспективно В такъв момент една добра дума ,помощ да вдигне малко гребена докато отмине отчаяния момент по върши работа отколкото черната картина на реалноста да му поднесеш .......пък и да е терминален какво от това трябва ли да си умира отчаян измъчен и обезверен.Всичко което е поднесено на света и хората чрез революция изведнъж и насилствено не е проработило дълго време рано или късно убива създателя си (помисли върху това има достатъчно примери в световната история) За това со кротце и со благо в подходящия момент и по деликатен начин ако искаш да бъдеш чут а не сиктирдосан:)Ако искаш да направиш добро на някои просто почакаи тои сам да си го поиска от тебе защото когато правиш добро без да са ти го поискали включваш така наречения"закон за непоисканото добро "и след това точно този човек или хора вместо да са ти благодарни ти вършеят тръни на главата Обяснявам подробно на човек за да му доиде каквато и да е беда на главата тои си го е един вид изпросил с постъпките и мислите си другия аспект е изпитанията през които трябва да мине дущата за да си следва пътя И ти като посегнеш да помогнеш независимо по какъв начин без да са ти го поискали попречваш на лечебния процес на отработването на ситуацията като помагаики на практика взимаш всичкия негатив от човека и страданието му и причината която е породила това страдание.Не се учудваи че повръщаш даже добре е че само повръщаш и го вадиш на момента а не те е повърнал живота в някаква посока че да се чудиш после как да си намериш своя път обратно.За да не нарущаваш този закон и да береш рози а не тръни трябва да си вътрешно готов да бъдеш полезен но да чакаш да ти поискат помошта и информацията,Съответно които иска помош (респективно и ти също) трябва да си наведе егото ниско до земята и да каже моля те помогни ми .Тогава противовесните сили не се намесват за да възстановят хармонията и няма потърпевши Ти се обозначи на света като можеш знаещ и добронамерен човек които има нужда от знанията уменията ти и помощта ти ще си те намери .Замисли се .....народа го е казал направи добро и яж г.....о също и това което ти цитираш за бисерите на свинете........Да поднасяш информация на хора които не са готови или не искат да те слушат не са на твоята "вълна" за да те разберат това е смисъла на бисерите и свинете :) Това не те прави бисер тебе защото си информиран нито пък тях свиня щото не искат да те слушат идеята да е да поднасяш на човека на момента точно това което му се яде образно казано това което му е нужно и това за което те е помолил и което му се иска а не това което ти смяташ че е правилно и добро за него ........Дваисет години вървя по този път и изучавам механизма на деиствието на неписаните закони като този които коментирам тука Знаех че ше ми е трудно като тръгнах но не предполагах че ще ми омекне главата от удряне в стените човешки :)За това наи приятелски се опитвам да ти кажа - караи по кротко по полека недеи търча като младо яре напред назад безцелно Изясни си мисията си наи напред за себе си после я заяви и на вселената и си върви неотклонно по пътя учи се усъвършенстваи се помъдряваи и чакаи да ти доиде времето да дадеш на света онова което си събрал
И сериозно вземи та ела на пловдивската среша обешаваме че няма да те ""бием"

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано02.10.12 02:28



Красив, благодаря ти за предупрежденията, може и да си прав. Аз наистина се раздавам безрезервно и не търся нищо в замяна, така съм била през целия си живот, все гледам да помогна, но сега ще се замисля над това което си ми написал. Има нещо вярно. Благодарността е форма на уважение, на учтивост, на добронамереност, обаче хората не са свикнали да я използват в ежедневието си, просто не са пораснали още. Тук, в щатите, всяка втора дума е благодаря, някак си върви непрекъснато в разговора, скъсява дистанцията между непознати хора, независимо, че живота е труден и стресиращ на всяка крачка, всеки си има проблеми, всеки се чуди как да оцелее, тази думичка е на върха на езика, но много е мило когато се използва по-често. Много хора тук влизат, черпят информация, четат, но рядко благодарят. Знам също, че всички знаят за себе си много неща имам предвид полезна информация, но не я споделят, това е егоистично, а е форум за взаимопомощ. От какво се страхуват, незнам. Повече мнения - по-ясни стават нещата, всеки ако сложи по едно рамо и ехеееееееее - ще стигнем до полуистината. Нали.

Много хубаво е написала Флорчето, тя те е преценила точно както и аз. Ти наистина имаш интересни разсъждения за живота, болестите, лечението, рака. Отиди на срещата и се срещни с всички очи в очи, сигурна съм, че хората ще те приемат по друг начин когато разговаряш с тях, може би истинската изненада ще си ти. Щом Флорчето те кани няма да се чувстваш самотен, тя е забавна, модерна, съвременна баба, подредена и организирана, умее да създава настроение, обикаля с куфарите Европата, и тя е красива като теб, ще намерите интересни теми.

Нали знаеш, че най-добрите приятели първо се скарат, после вече си казват каквото носят в душите и сърцата, накрая стават неразделни. Трудно се приемат различните, винаги е било така. Да кажеш истината на хората директно е мъжество, сила, риск, а по принцип те обичат лъжата, някак си по им пасва на разбиранията, живеят с нея и сами се заблуждават, надяват се на чудеса, на случайност, абе на всичко нереално.

Ти продължавай да си все така любознателен и да анализираш нещата които те вълнуват, да си себе си, аз не съм запозната с материята която работиш, учиш и се занимаваш, за това немога да взема отношение, с това немога да съм ти полезна, но нещо в страни като информация и занимавки, което ми попадне ще ти го изпращам, както се казва когато имаш време за губене - гледай, чети, слушай.

Ще отидеш ли на пловдивската среща, сега да не вземеш да се оправдаваш с четене, практики, изпити, срещи, ангажименти... само това не, когато човек иска намира начин, когато не иска намира причини.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: adiorthoti]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано02.10.12 09:10



Красив, имаш ли iPad за да ти подам програма на безплатни курсове от университети и техните категории, от цял свят, вкл. и медицина - имунология, онкология и др. също и квантова физика, още други неща. Всичко е на английски език.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 02.10.12 09:12.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: Kaлoянa]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано02.10.12 09:29



Има и книги за наука-Стивън Хокинг .Прочети ,виж и друга гледна точка. За торсионните полета говори Ернст Мулдашев, той не е физик ,но пък е гениален офталмолог ,както сигурно и сам знаеш.Ако се разровиш ще откриеш доста автори.Карл Сейгън. На мен са ми интересни други неща и не мога да ти препоръчам,но вярвам ще ги откриеш и сам.
Подходът ти не е коректен. Тръгнеш от някаква сензация , облепиш я с други де верни, де неверни и хоп !-имаме откритие.
Ето ,ще те поправя в областта , в която имам знания- Атлантида не е ясно дали е съществувала изобщо ,а ти си наясно с погребалните им ритуали.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 02.10.12 09:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 02.10.12 10:04.



Тема Re: Да напишем книга и да се спасимнови [re: krasiva]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано02.10.12 11:58



Здравейте писатели


Скоро се сблъсках с една "колежка" и нейният страх.Разговорът който проведохме не можа да я изведе от това внушително и зловещо качество.На първа линия беше в мисълта й,не можа да излекува първопричината на стреса си,за да може трезво да разгледа информация която е от значение за съществуването й.Така че, бих помолила сътворяващите да вмъкнат на важно място в изобретението на машината си,изчистването на страха,защото и с него и без него,едва ли каквото е писано няма да стане.Спокойствие и силна храна, чиста съвест, добрина, човещина са незаменими лекарства,а също и благодарността.Ти му помагаш и му казваш истината,то чак ти се и кара,ето това е от страх.Страхът че някой , някъде е по-разумен, по - приятелски настроен, по - близък до човещината.Да, има го тоя страх, някъде внушен, другаде от величие, а има и сноби.Пишете хора, пишете за първата болест, оная нечовешката от която всеки трябва да се излекува, за да може да намери верния път на своето лечение, със здрав разум, с нормално мислене и подсъзнание.Това не бива да се забравя.Пишете, творете, създавайте радост за да бъдете щастливи. Не напразно има една поговорка "от страх ще му се спече л....то".Това със запичането е основния проблем, не допустимо е безхаберието на важния механизъм.Вместо да се мисли за страх,от страх, по-добре изчисти всяка сутрин организма си от токсините с две настъргани ябълки на едро, после го прави един месец два пъти в годината и ако си внушиш че е по-добрия вариант да не го правиш, значи имаш нужда от лексотанНяма начин ,да няма лекарство против страх, това е паразита който трябва да се блокира, това е най-страшната болест от векове.
На писателите с любов и признателна благодарност,това е за домашно.Хубав ден творители, радвайте се че сте се заели да спасявате света, аз трябваше да стана или съдия или следовател, предпочитам гъдела пред литературния жанр Моят страх е изпепелен, заключен, забатачен, правя си с него каквото си искам.Спя спокойно и не шофирам, не плащам синизонииглоби, наблюдавам здравите дълголетници, които се разхождат за да не атрофират и да започват болести от залежаване, намирам си постоянно причина да съществувам, да се движа, а всичкото това е безстрашието което ми дава надежда.Механизмът е един, сглобките са много, конструктора да се хваща на работа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.