Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Познат патоанатом .Имал ли е право ?  
Автор Tia maria (минаващ)
Публикувано10.10.11 14:30



Няма да спра да вадя скелети от гардероба! Глупака , който ми гледа биопсията за съжаление се оказа познат... От тия, дето те е гнус да ги поздравяваш, и бягаш на отсрешния тротоар... с риск да те блъснат колите... Лично от него съм чула ,че не може да различава препаратите. Тогава с върховното презрение на отличничка помислих ,,Кое ли ти е лесно? " ,но не задълбах...
Когато попаднах в плевенското онко с ужас видях ,че именно това безмозъчно безгръбначно ми е сложило диагнозата. Ми, не ща тоя! И най прав да е !Даже не се е подписал-просто написал името си и това на нЕква колежка ,която уж също гледала...маникюра си. С един и същ почерк . И двете имена.
Имал ли е право, при условие че сме познати и не се харесваме?
Въпросният лекар нямаше нито една книга в квартирата си. Повтарям -нито една! Е ,художествена може-не на всеки му се чете! ,но медицинска... ? И тоя килифаревски гащник ще определя болна ли съм или не . Ай ,сектир !

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 10.10.11 14:33.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 10.10.11 14:54.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.10.11 15:04



Ако познанството му е повлияло, значи е за съд.
Иначе силно се надявам да си проверила материала при още един патолог.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (минаващ)
Публикувано10.10.11 15:28



Еленчев се наду и забълбука , че бил сигурен в диагнозата... Н е позволи втора биопсия.
Никога няма да си простя ,че не избягах. Живота ми се съсипа с тази хистеректомия. Нито съм със живите жива , нито съм с умрелите умряла.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 10.10.11 15:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 10.10.11 15:37.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (минаващ)
Публикувано10.10.11 15:35



Преди това бях при двама гинеколози , на частно.Никой нищо не видя и не откри! И изведнъж карцином -огромен 5 на 8! на 9 ! Страшно съжалявам ,че се вързах.

Редактирано от Tia maria на 10.10.11 15:39.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.10.11 16:01



Момиче, иди си вземи блокчетата, не може да откаже и провери какво е положението. Не позволявай да ти влияе така зле.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано10.10.11 16:05



А на гащника съм помагала с пари- малка сума ,за да си плати квартирата. Е , млади бяхме , студентска солидарност, ох ,жива да не бях! Върна ги ,да , но със злоба в очите.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано10.10.11 20:24



Защо да ти се съсипа живота с хистеректомията

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: adiortoti]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.10.11 13:19



Адио ,всеки чувства нещата различно. И никой не знае какво му е на другия. Да ,донякъде може да се досети , да изрази съчувствие ,но...
Тежа на семейството си,те не са от деликатните ,казват го...

Искам финансова независимост, но каква работа с тоя огромен крак? Опитвам се да съм в помощ, гледам малката,домакинска работа/ не се вижда ,знаеш го/ пазаруване - не не било достатъчно. Ще им оставя малък апартамент,за да ги компенсирам-не им трябвал.Интересно , обаче ,никой не ме отменя ,ей тъй, да видя как ще свърши моите задължения. И няма угодия. Щом изведа детето,,Седиш по градинките". Ако не го изведа -защо? Темата не е за тоя клуб...
Ще се махна ,то се е видяло ,но както е казал,кой ли беше...

Стоя разколебан по кой маршрут?
Към смърт от глад или към смърт от студ?

Отношенята ни се влошиха ,след като се появи увреждането/лимфедем/

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 11.10.11 13:23.</EM></FONT></P

Една позната преподавателка от Плевен, ме дала за пример пред студентите си като човек провалил се в живота ,а съм била обещаваща студентка. Е, не е професионално , но е истина ,к`во да се сърдя.

Редактирано от Tia maria на 11.10.11 13:38.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Buba67]  
Автор Ру ()
Публикувано11.10.11 14:07



Абсолютно подкрепям. Щом го мислиш и не можеш да го оставиш назад, непременно вземи блокчетата и разбери какво всъщност е било положението.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Ру]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.10.11 14:22



Ру ,знаеш ли какъв скандал им вдигнах ? И никой ,никой, не каза ,,А бе , лудата, ей тука имаш блокчета , върви ако щеш се снимай с тях. " Мълчат и се крият ... За тези блокчета разбрах от форума... Нищо , ще си ги взема. Ще отправя и писмено запитване за поправките в досието ми. Бях първи стадий , така означен в епикризата, и след скандала -О, чудо на чудесата ! - станах втори. Ама след скандала ,иначе си стоях първи. Все пак ще пусна и тема ,да видя врелите и кипели съфорумци какъв акъл ще дадат.
И въпреки , всичко-чудесен ден , усмихнат и слънчев, на всички. Лоши карти са се паднали ,но ще играем с к`вото има.

Така де , с добра ръка всеки може... Но ние сме майстори!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 11.10.11 14:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 11.10.11 14:46.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано11.10.11 23:10



Не се оставяи да те вадят от равновесие еи:)Колкото се опитваш да угодиш на всички със сигурност наи накрая ше си неугоден на себе си На които му се виждаш луда и непрокопсана да си намери друга посока за гледане Я им ..... мамата на всички Усложнения и т. н. да не си си поръчала болеста по интернет Каквото е дошло - такова да свикват.Като си била добре да въртиш къша и да подгъзуваш на всики как бяха свикнали на хубавото Е така сега ше свикнат и на другото.Има хиляда хиляди хубави неша над които да мислиш Всеки ден ни е от Бога подарък .На кои искаш да подариш твоите подаръци = дните си ?На докторята дето са осрали позициите или на роднините Я си ги подари на себе си заслужаваш да си живееш своя живот така както ти харесва Ако не можеш точно сега да си го позволиш на практика мечтаи го ...... Нешата се случват независимо искаме или не - това е писалка но наш е избора как ше ги приемаме и как ше ги понасяме .......

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.04.16 03:43



Стара е темата ,но да ви кажа - не е имал право да гледа биопсията.Според кодекса за лекарска етика щом пациента не желае даден лекар да знае за състоянието му ,останалите са длъжни да запазят тайната.Обаче е необходимо да го заявиш писмено.
Излиза че съм имала права ,но не съм ги знаела.Трябвало е да ми кажат ,но след като заключенията му ги устройват ,това е друг въпрос.

Милен Караиванов ,върви си в родното Килифарево и гледай биопсии на пуйките и гъските там.Селянин и син на селянин,ти ще определяш аз дали съм болна !Не ме интересува дали си прав. И вярно да е - не вярвам !

Миленчо да ми слага диагноза ,Боже -е -е !Как стигнах до тук ?

Редактирано от Tia maria на 06.04.16 04:14.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.04.16 08:36



Четох, че препаратите от биопсичните изследвания се съхраняват в продължение на 10 години.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.04.16 09:16



А аз съм преди 15 - 16 някъде там. Не ги броя ,не празнувам. Как да обясня - може и прав да е бил ,чисто и просто не го ща ,не му искам мнението и заключенията. И това е било мое право. По друго отношение бих имала към операцията...



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.04.16 14:16



Гледах преди време предаване за такива сгрешени диагнози в Германия -
стотици жени, оперирани без нужда. Само че там тръгнаха съдебни дела...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.04.16 16:21



Може да не е сгрешена....Не знам . Само се съмнявам.Толкова бързодойде и си отиде този рак...Може вирусът да бе е бил от най -агресивните.Аз и за това помолих : ,,Нека да видим кой тип е вируса ,защото съм сигурна ,че няма мети."
Не ,нямали такава практика.Ех....



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано06.04.16 17:26



Аз първия път бях горе долу в същото положение- разказвала съм дълго и подробно..как се оказа, че нямам повече материал за ревизия на резултата.. и се доверих на нашия патолог .
Сега вторият път положението се оказа още по-страшно- грешен ХЕР 2, грешни ЕR и PR. Миналият Юли си обещах, че няма да оставя да бъдат обречени стотици жени в Пловдив! На 1ви февруари подадох Жалба, заедно с изледванията от другите лаборатории в РЗОК Пловдив, от там след месец чакане ме насочиха към Изпълнителна агенция медицински одит. Подава се онлайн- след 2 дни получих, уведомително писмо, че ще бъде направена проверка на конкретната докторка. Но при мен всичко е подкрепено с резултати и доказателства! И все пак не вярвам да бъде наказана! Та това е - Чакам!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано06.04.16 19:08



Браво ,Красче ! А аз за нещо друго говоря.Трябвало е да подам писмено искане ,че не желая този лекар да знае за състоянието ми. Това го пише в кодекса ,право на пациента е. Макар че тогава ти е само до права и те знаят това.Но е полезно да се знае.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.12.18 12:31



Дочаках !Доживях !
Дъщерята на тоя дето ме изкара зорлем болна ,на патоанатома, е от ЛГТБ .Лесбийка.В профила си във Фейса е развяла знамето им.
Много се радвам .Перфектно отмъщение.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.12.18 12:43



Ще кажа на цялата болница и на целия Плевен.А как ще се изгавря на лични с тоя...И нека да знае ,че от мен му е дошло.
Чакам и другите .



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор SNSD (загрижен син)
Публикувано21.12.18 15:13



За какво са тези глупости? По-добре се радвай, че си здрава! Това е най-важното!



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: SNSD]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.12.18 17:03



Не ми казвай кое е най важното.След фалшивата операция получих тежки усложнения - слонски крак и не мога да вървя Не се произнасяй неподготвен .Голяма радост ,че путка - педераст ме изкара фалшиво болна.Хак му е ,гнуснавата щерка също - крива баба си показа.
Да ,БЯХ здрава .Вече не съм.Хората ме питат в Бг болница ли са ме лекували или съм минала през месомелачката на Гестапо.
Та резултатите за Миленко от Килифарево ме кефят .Рака ,още повече измислен ,се лекува.Лезбийството - не
20 години клех урода да му се прекъсне рода и виж как елегантно се получи - не се разболяха не катастрофираха ,не ги удари гръм.ЛГТБ ,братче.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 21.12.18 18:11.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 21.12.18 18:27.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.12.18 18:46



Мани, по-спокойно моля те.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано21.12.18 20:05



Бубе ,добре ,ама го клех.Разпети клетви.Стигнаха го ,защото е виновен .

Редактирано от Tia maria на 21.12.18 20:08.



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано24.12.18 14:49



Аз не знам тия блокчета дали въобще заслужават
внимание.Колко му е да вземе материал от действително болна жена.И ДНК къде да изследваш ?В София дори сега е сериозна сума ,а тогава .А и аз бях оставена без ТЕЛК и без средства.Гледам във Фейса ,че Миленко и Еленко (Еленчев )са приятели.А Еленко беше от интимните посетители на Цветелина.И от женените.
Много съвпадения в тая история ,бе ,много.Изтъкана от съвпадения.

Първо Еленко се запъна че е рак .И същия не позволи втора биопсия ,под предлог ,че операцията е след два дена.
А Горчев се курдиса за главен оператор .



Тема Re: Познат патоанатом .Имал ли е право ?нови [re: Tia maria]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано24.12.18 17:45



Открих и профила на Цветка ,хах чрез профила на Еленчев Ей ,съвпадения ,брей !
Цветелина Пеева .Живота й хич не е лош ,за разлика от моя ,но това е поправимо.За нейния ,говоря ще се пробвам да поправя нещата.Вярно 10 години е нямала деца ,но за такава като нея ,това си е късмет.
Само дето е напълняла ....и мъжът й шишко й той...
Детето дето го подмята в последните снимки и то увисило бузи.
Нещастна фамилия.И отвъд Зимбабве да идат....

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 24.12.18 18:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tia maria на 24.12.18 19:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.