Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ректоскопия?нови  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано09.10.11 14:37



Моля, нека някой да ми отговори с каква упойка се прави това изследване? По желание ли се слага упойката? А самата процедура опасна ли е в някакъв смисъл? (Имам предвид, например, коронарографията, която много кардиолози напоследък правят, без да е задължително необходима, за да си усвоят пътеката, успокоявайки пациента, че било просто рутинна процедура, но други техни колеги твърдят, че това съвсем не е напълно безвредно и трябва да се прави само в краен случай)

Какви са предхождащите ректоскопията изследвания, които се правят, при съмнение на рак на дебелото черво? А симптомите, които могат да накарат някой да се усъмни за себе си в тази болест?

Изчела съм доста литература по въпроса, но, моля, бих искала да прочета и някой, който може да ми говори от собствен опит...
Благодаря предварително!



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.10.11 16:42



В последните 5 месеца се занимавах точно с това, симптоми, изследвания, консултации, за една бройка щеше един човек да остане без жлъчка.
Та да започна от начало. Рязко отслабване ,кръв в изпражненията, запек, болка в стомаха. Тези симптоми, преглед от гастроентеролог, съмнения за язва, отхвърлени с гастроскопия. Преглед на ехограф, камъни в жлъчката и покана да се извади веднага, проблема бил там.
Хората, които ме познават знаят, че когато ме молят за помощ и питат какво да правят действам така - ЗАБРАНИХ да влиза за операция без още една консултация.
На втората консултация обаче се оказа, че жлъчката може да не дава проблеми до края на живота, а трябва да се направи въпросната колоноскопия.
След безумни координации между три града въпросното изследване се направи в София, болница Доверие, с пълна упойка и без проблеми. Откриха се два големи полипа над 2 см, отстраниха се още по време на изследването, хистологията е добра. Остана да се следи на всеки на 3 месеца, жлъчката си стои, определиха режим на хранене.
Та така с колоноскопията, задължително се консултирайте с още един гастроентеролог и тогава мислете как и къде какви изследвания да правите. Ако искате координати на лекари и клиники, имам.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано09.10.11 19:32



"Има три типа колоректална ендоскопия: (1) ригидна ректоскопия, (2) флексибилна сигмоидоскопия, (3) флексибилна колоноскопия. При ректоскопията се оглеждат 20-25 см навътре в червото. При флексибилната сигмоидоскопия се оглежда последната трета от колона, където се срещат две трети от заболяванията на дебелото черво. И двете изследвания се извършват амбулаторно след подготовка за изпразване на червото.

При колоноскопията се използва по-дълъг гъвкав инструмент, който често позволява оглед на целият колон.

...Полипите на дебелото черво се откриват чрез директен оглед на колона/колоноскопия/, или чрез рентгеново изледване/иригография/..."

подкрепям Буба за още и още мнения от компетентните специалисти, както подкрепям и за провеждане на изследването в болница Доверие

а лично аз без пълна упойка не се давам на колоноскопия
и с оглед на установяване на истината не мисля въобще за евентуални опасности при провеждането на това изследване, а избирам и се доверявам на специалисти, които имат доказан опит в такива високотехнологични изследвания
по повод какви допълнителни изследвания преди, по време и след колоноскопия - мисля, че това е по компетенцията на гастроентеролога
УСПЕХ!

... butterfly effect ...

Редактирано от LlDlru на 09.10.11 20:04.



Тема Re: Ректоскопия? [re: LlDlru]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано09.10.11 19:54



На мен са ми правили такава колоноскопия в "Св София" без никаква упоика в операционна но се прибрах след манипулацията не оставах в болница да преспивам Всичко което ми направиха като подготовка беше деня преди изследванието диета на сокове ношта преди изследването някакво сладичко сиропче разхлабително и на сутринта клизма но не душманска със сапун а с някакво друго вещество.В интерес на истината въпреки обелената лигавица и кистите които спукаха в процеса изобщо не боля само беше много неприятно от сондата

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: Ректоскопия?нови [re: adiortoti]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано09.10.11 20:15



Моля те да ми разкажеш - не ти ли предложиха упойка? Или ти не пожела? Колко време трае процедурата? И какви бяха симптомите, с които те изпратиха на това изследване?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
АвторSadness (Нерегистриран)
Публикувано09.10.11 23:15



Здравейте....като правил дълго време тези изслезвания...вече пета година се подлагам на тях бих ви казал само:
- Упойките са по избор на клиента и ги прилагат предимно в частните болници поради факта, че там си плащате и има анестезиолог под ръка..;)
- Обикновено в държавните болници не искат да поемат такъв риск за нещо "елементарно"...както се изразяват тамошните лекари...и затова съм се отказал от тях.
Изследването трае не повече от 15-20 минути...като ако сте били под упойка, не се налага да седите в стационар..оставят ви да полежите малко и си тръгвате.
Аз лично първите изследвания, отидох и ги направих без упойка...не са страшни, но са неприятни и при вариант в който всичко това може да се спести и да мине с упойка...е за предпочитане...упойката е към 60 лв..и изследването и о там някъде...ако не е по здравна каса....



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Sadness]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.10.11 07:46



Привет!


Правиха ми миналата година колоноскопия/ поради кървене/ в Мед.академия срещу 100лв/за изследвания,предимно кръвни/,задължително се плащат и талон номер 7 от личния лекар.Упойката е задължителна,а процедурата е 15-20 минути и след това си тръгваш. Откриха ми добр.полип,който трябваше след една година да се провери,нещо като конр.преглед. Но,още не съм ходила. Предпочитам упойка скокойно да се работи,а и без това прегледа не е от най-приятните...А упойката е лека ,трае малко време,доктора там ми каза,ще видиш колко сладка е упойката и така беше събудих се с едно много приятно чувство. Не е като при операции...там се събуждах и не знаех къде съм,защо съм и не се чувствах добре..
Бубе,направи ми вчечатление, че в горе написаното от теб казваш, че на всеки три месеца са следили за полипа.Какво означава това само прегледи или колоноскопии са правени.Аз се уплаших, че не съм ходила още на контролен преглед...все отлагам....



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: magi61]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.10.11 09:07



Маги, изследването го направиха на 16 септември. Д-р Захариева е казала, да се видят през януари, дали само на контрола да види има ли оплаквания или ще прави пак самото изследване ще видим.
Между другото знаеш, че обичам да ровя и да се информирам. Има значение големината на полипа. При нас бяха над 2,5 см, а с тази големина шанса да рецидивира и да се малигнизира е голям и явно докторката е преценила, че трябва следене отблизо.
А ти не се мотай, а заминавай да се провериш!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Buba67]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано10.10.11 09:14



Буба, упойките на доктор Захариева толкова ли са приятни като тези, описани по-горе?



Между другото . за информация - процедурата самата д-.р Захариева ли я извършва, там на място ли, плаща ли се и колко?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.10.11 09:40



Ако трябва ще ти осигурим упойката на Маги.


В болница Доверие процедурата трая три дни. Един подготвителен, да се изчисти червото, на другия процедурата, на третия го изписаха. Да, д-р Захариева направи изследването.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.