Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Buba67]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано10.10.11 11:07



Леле, не мога да отсъствам 3 дни...в никакъв случай...



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: magi61]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано10.10.11 11:08



Маги, би ли ми казала теб как те подготвиха и лежа ли в болница от предния ден, за да ти изчистят червата?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.10.11 11:40



Не не съм престоявала в болница,предния ден в къщи се прави изчистване на стомаха и на другия ден се отива за процедурата,след което сама се прибрах.Бях при д-р Кацаров.Сег приема в СВ;Пантелеймон-болница и там есъщата процедура и пари.Аз там пак ще ходя.





Тема Re: Ректоскопия?нови [re: magi61]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано10.10.11 11:42



А изчистването на стомаха - с медикаменти или с клизма?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.10.11 13:02



При мен беше смедикаменти,но ако искаш подробности/може да има и промяна/ обади се в Св Панталеймон 9741000-много са любезни и всичко ще ти обяснят

И успех!

Редактирано от magi61 на 10.10.11 14:10.



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано10.10.11 20:17



Оплакванията ми бяха много неприятна болка някъде почти в края на дебелото черво чак не можех да си седя на д...то Предполагаем лъчев проктит след лъчетерапия.Отидох с направление от Пловдив за ректоскопия специално при определен доктор за които имах добри отзиви .Приеха ме като бял човек и се погрижиха за мен така все едно не съм в Бг.Не ми предложиха никаква упоика за ректоскопията но не ми беше и нужна не боля просто беше неприятно самото проникване на сондата.Подготовката вечерта беше перфектна никакви рицинови масла дето ги дават в онкото в Пловдив дето ти съдират червата докато се получи ефекта .пих едно сладко сиропче което предизвика изчистване без болки и спазми а на сутринта клизма с индивидуален комплект не с грозните и нехигиенични иригатори .Та остана ми само страха от цялата работа Пиши как е минало при тебе и не се страхуваи предварително

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Buba67]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано11.10.11 23:56



Извинявай, а да си чувала нещо за гастроентеролозите в ИСУЛ? Много ми е близичко и удобно...

Ще мога да си прескоча да си видя детето, което пък снощи си счупи ръка и е в гипс, ако ме накарат да лежа 3 дни в болница...

Да споделя възмущение от системата - оказа се, че ако съм с направление - ще ми струва 100 лв всичко, но ТРЯБВА да лежа 3 дни. Обаче ако не искам да лежа - трябва да платя 260 лв и ще ме пуснат веднага!!! Ама че скандал - пускането от болницата не трябва ли да зависи от риска след процедурата, а не от някви глупави пътеки?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.10.11 09:28



Нищо не съм чувала за гастроентерозите от ИСУЛ, дано някой с впечатления сподели.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Buba67]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано12.10.11 09:38



Добро утро!


И още въпроси... както сигурно се сещаш - ровя из интернет за всякакви информации и се натъкнах на материал, в който се споменаваше, че ЯМР също бил от методите за доказване (или не) на рак на дебелото черво... Да си чула нещо такова?



Тема Re: Ректоскопия?нови [re: Гaби9]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.10.11 10:04



Разбирам, че искаш да си спестиш изследването и търсиш други начини, но един от най-добрите специалисти ни каза, че никое образно изследване не дава такава информация, каквато получават от колоноскопията.
Няма ли кой да загледа детенце за три дни, за да направиш изследването?


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 12.10.11 10:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.