Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Съвет за карцином на бял дробнови  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано27.09.11 19:50



Здравейте,благодаря че ви има! Колкото пове4е 4ета толкова пове4е се обърквам и незнам какво да предприема,единственото което ме е яд е на лекарите и цялата им система
Бащата ми е на 54 год. от юни месец го боли левия крак ходи по масажи и тем подомбни докато го убедихме да отиде на лекар ве4е бе6е ослабна с 5 кг. ли4ния лекар го изпрати на невролог ,тази "лекарка" още невидя ре6и 4е е дискова херния и го изпрати в къщи,за всеки слу4аи ли4ния го изпрати да му направят снимка и на спец вътрешни болести ,които откри само леко възпаление на бъбреците.Докато един познат лекар не го закара на скенер,там открика метастази в костите и решиха 4е е мнойествен миелом и го изпратиха за ле4ение,след много тестове установиха 4е не е това,а бронхиален карцином с мета в костите и черния дроб.Единствено ле4ение което му назна4иха е бифосфатно ле4ение и нищо друго.Тои се 4увства добре яде дайе нададе 2 кг,кашля но не много и няма хра4ки и незнам какво да мисля.Какво представлява това ле4енние достата4но ли е за ле4ение.
И понеже съм бясна на лекарите защото загубиха 3 месеца и още се мотаят защото щте влиза в болница 4ак на 3.10 искам да прибегна до алтернативна медицина. според вас кое сте е наи добре .
сори за дългия пост но съм от4аяна и незнам с кого друг да говоря

Редактирано от Buba67 на 27.09.11 20:52.



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: emi]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано27.09.11 21:12



Здрасти. Ами алтернативи много.. знаеш. Всичко е индивидуално. Но може да започнете нещо за подсилване на имунната система.
Баща ми е с белодробен рак и метастази в мозъка, за съжаление все още съм не по-малко объркана от теб. Ние правим метода на Шевченко с водка и нерафинирано олио но се изисква време, а при нас нещата са зле..
Единственото което мога да те посъветвам е - не го оставяйте да се отчайва и отказва.. Защото каквото и да правиш ако баща ти се предаде борбата ще стане още по-трудна.
При нас точно лекарите се погрижиха да му отнемат надеждата още с поставянето на диагнозата.
Какво казват лекарите относно традиционните терапии?



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: Вяра Желязкова]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.11 15:18



единственото което му назначават е бифосфонатно ле4ение незнам дали точно така се пиче
в епикризата му пише найвероятно се касае за периферен бронхиален карцином
с лезии в черния дроб които са най вероятно мета
нали онколозите пращат белейка до ли4ния лекар и там пише
злокачествено заболяане с неизвестен изто4ник
втори4но злока4ествено в костите и 4ерния дроб,наи вероятно бървоизто4ник бял дроб.
Пуши ,доскоро и пие6е ,но от както взема успокоителните се спира яде и ако не го боли крака няма да има никаки проблеми



Тема Re: Съвет за карцином на бял дроб [re: emi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано29.09.11 01:37



Бифосфонатите са за костните промени. За другото лечение трябва да има и точна диагноза. Тя се поставя от пато-морфолог, като се изследва част от тумора. Ако мислете, че нещата не са доуточнени, потърсете 2-ро мнение.
Преди около 2 години случайно попаднах на едни лекции за хранителни добавки и рак. Един наш учен, съвместно с международен колектив представи техни резултати от въздействието на едно вещество което е основна съставка на прахчетата против кашлица АСС, върху мишки с увредени от тютюнев дим б. дробове. Човекът показа снимки - ефектът беше впечетляващ, лезиите се смаляваха. Същият ефект са наблюдавали и с концентрат от сок от арония. Тогава опити с хора нямаше, само с мишки, но предстояха. Та за АСС, не знам, но нищо не пречи да пробвате с арония.



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: emi]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано29.09.11 22:07



Уточнете вида на първичния тумор.. От онкологията не ви ли изпратиха за биопсия?



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: Вяра Желязкова]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 12:39



не и понеже неможе да стои седнал ни е много трудно придвижването,правиха му всякакви изследвания във Варна в хематологията,но това не са му го прави ли.А щом са се отказа ли това означава ли 4е за тях е от онези слу4аи за тях "БЕЗНАДЕЖДНИ",сега сте видем като ни приемат в онкологията



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: MamaD]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 12:43



благодаря за съвета .А продават ли такъв сок от арония или трябва аз да го приготвям и от къде мога да го намеря.А за второ мнение определено сте искаме,но незнам как сте отиддем до София



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: emi]  
Автор Вяра Желязкова (непознат)
Публикувано30.09.11 14:54



Щом ще го приемат в онкологията сигурно ще му правят някаква тепария. Иначе за второ мнение, за да не го разкарвате човека може ти да отидеш с документите - изледвания, епикризи, всичко каквото са правили в София или ако имаш някой приятел там да ги занесе.. Ако е възмжно.. Знам колко е трудно, ние сме от Бургас и 2 пъти го водих до София баща ми.



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: Вяра Желязкова]  
Авторemi (Нерегистриран)
Публикувано30.09.11 19:46



Колкото пове4е чета толкова пове4е се запалвам по алтернативната медицина,но от някои неща ме е страх да не му навредя. За сега съм се спряла на зелената хума,но в нея ме притеснява 4е има много калции,а на баща ми са му каза ли 4е то4но тои бил в излишах и другото е Гарсон диетата,зву4и логи4но и няма да навреди.
благодаря 4е ми давате надежда,защото след новината още немога да се оправя



Тема Re: Съвет за карцином на бял дробнови [re: emi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.09.11 22:17



Еми, настоявай да потърсят основното огнище рак. Нали в понеделник ще влиза в болница. Не бързай с алтернативите преди да се изясни окончателната диагноза.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.