Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано28.09.12 09:34



Я дайте един пример с някакъв вид рак и примерен разчет по години какво взима пациента и колко врече ги взима, и как намаляват парите по години. Идеята ми е от компенсацията от ТЕЛК може ли да се самофинансира лечението на пациента и в какви финансови рамки може да се осъществи лечение, ако приемем, че пациента има кой да го храни



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.09.12 23:10



Благодаря ти, Буб! Потвърди това, което някъде съм чела явно. Ехее, какъв купон, признават ми, че уеко съм така наполовина ...

Благодаря, Майко България (казвам без ирония)!

Красива, няма как, братче да изчислиш такова нещо. Това, което всеки получава е "според заслуженото". Освен проценти в зависимост от заболяването като степен и вид, се изчислява пенсия въз основа на стаж и размер на възнаграждение, както при пенсиониране по възраст. Освен пенсията има и други помощи като безплатни перуки, транспортни, билети за пътуване, безплатна винетка за цяла година и, според дохода, социални добавки към пенсията. Аз лично съм благодарна за това, което ми се дава. Това, което сме е резултат не само от това, което представлява държавата, а и заради това, което сами си причиняваме. Някъде четох, че в някои държави пушачите, например, се лишават от важни превилегии в лечението. Аз съм пушач, но признавам, че това е правилно.

Редактирано от Ekna на 28.09.12 23:11.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Ekna]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано30.09.12 19:29



Аз съм против пушачите да се лишават от "привилегии" (или лечение). Много по-добре е да им се събират по-високи здравни вноски. Така ще плащат повече когато изкарват повече (когато са здрави), а когато (не дай си Боже) се разболеят, ще бъдат лекувани както си трябва.

Мечти.. Това няма да се случи в Бг скоро...



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: little_rabbit]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано07.11.12 09:23



Да използвам темата да попитам за ЛКК. Трябват ми ортопедични обувки. Възможно ли е да се явя на ЛКК в София ,при положение ,че не съм оттук, все още съм с Плевенска адресна регистрация. Вече платих здравните/ още ме е яд/,имам временно избрано джипи.Обувките и без друго ще правя в Горна баня ,но мисля ,че ако ги отпуснат може да си избереш работилница където искаш.
Да поясня още веднъж -без ТЕЛК съм ,но с ЛКК едно време ми ги отпускаха.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.11.12 10:11



Може, трябва ти протокол от специализирана ортопедо-травматологична ЛКК.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК 50% въпроснови [re: kamelia77]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано09.11.12 14:09



Здравейте момичета
Днес се явих на Телк в онкологията след като ми изтекоха 5 години по повод "Рак на гърдата"досега бях с 60% днес ми дадоха 50% за 3 години.Въпроса ми е имам ли право пак на минималната пенсия при тези 50%.Благодаря Ви предварително



Тема Re: ТЕЛК 50% въпроснови [re: binhi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.11.12 17:35



Имаш право на пенсия.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК 50% въпроснови [re: Buba67]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано09.11.12 19:01



Благодаря Буба за отговора

Предполагам,че също си запазвам правото и на на здравни осигуровки с този Телк тъй като съм безработна в момента.



Тема Re: ТЕЛК 50% въпроснови [re: binhi]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.11.12 22:01



Да.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК 50% въпроснови [re: binhi]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано10.11.12 15:21



И последен въпрос

може малко да са ми странни въпросите,но с промените които си правят всеки ден вече се чудя на какво имаме право и на какво не.След като имам решение от Телк с преосвидетелстване за 3 години 50%,може ли от НОИ да решат да ми спрат пенсията защото чух за такива случаи не конкретно за онкоболни а за други диагнози или няма такава вероятност след като Телк е решил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.