Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: svety7]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано09.05.12 23:56



Видях,че Буба ти е отговорила преди мен.Мисля,че е малка вероятността да ти увеличат 180-те дни, освен ако не си много зле. Няма ли някаква вратичка в правилата за яслите,например да приложиш документ за заболяването си. Проучи това. С решенето на ТЕЛК ще получиш и някаква пенсия. Ако не е много мизерна,можеш да си пуснеш поне 6 месеца неплатен отпуск- мисля,че все още закона го позволява.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: svety7]  
Автор newe (непознат)
Публикувано10.05.12 13:25



Цвети, Буба, благодаря.
На мен през август ми изтичат 180те дни болничен, а през ноември трябва да ходя на контролна сцинтиграфия. АКо тази сцинтиграфия покаже необходимост от повтаряне на терапията с йод 131 мога ли да взема още веднъж 180 дни

И другото, което ме притеснява- ако се върна на работа, взема Телк и пусна малкия на ясла той ще започне да боледува. Имам ли право да ползвам болнични за неговите боледувания

Какво трябва да направя, за да си променя датата за Телк- да подавам пак на Макариополски или да звъня в Онко диспансера/ там съм разпределана за явяване/
Тези хора май правят всичко възможно да ни откажат да се явяваме на комисия



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: newe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.05.12 14:53



Дали ще ти дадат вторите 180 дни при следваща терапия не знам. При всички случаи трябва да минеш през ТЕЛК.

Ако по време на решение на ТЕЛК малкия се разболее, имаш право на болнични, за да оправдаеш отсъствие от работа, но НОИ няма да ти ги изплати.

При всички случаи се обади в ТЕЛКа, обясни, че не си била наясно че не са ти свършили 6 месеца болнични, помоли за нова дата през септември.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор newe (непознат)
Публикувано10.05.12 15:30



Само за тази година ли няма да ми изплащат болничните за болестите на детето/ тъй като съм изчерпала 180те полагаеми дни болнични/ или за цялото време, за което имам ЕР от ТЕЛК/ да кажем 5 години/. То това е направо дискриминационно

Оф наистина съжалявам за всичките тези въпроси, но се опитвам да си изясня какво ще спечеля и какво ще загубя ако се явя на ТЕЛК. ТО не му стигат на човек проблемите около лечението и терапиите ами и това. И ако не са такива форуми съвсем няма откъде да вземе инфо човек. Използвам времето докато детето спи, за да я чета тази наредба, но много неща продължават да не са ми ясни



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: newe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.05.12 16:16



Спокойно, така се изясняват нещата.



За цялото време на действие на решението на ТЕЛК нямаш право на болнични.

Ето общите болнични:
Чл.6
(5) Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването, отпускът се разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца.


Чл. 12. Не се издава болничен лист за временна неработоспособност:

6. за заболяване, за което ТЕЛК (НЕЛК) е определила 50 и над 50 на сто трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане; изключения се допускат, когато са налице обективни данни за обострянето му, както и при интервенции, свързани с лечението на хронично заболяване.

Според този чл. 12 , ако не е за теб имаш право на болничен за дете. Но ограничението за 365 дни болнични в рамките на две календарни години остава.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано10.05.12 17:12



1. днес оформях последните поетапни документи за ТЕЛК /за мен за 3-ти път/ и джипито ми каза, че за ВСИЧКИ онкозаболявания е 50% доживот...
няколко пъти сме коментирали тук и в наредбата това не звучи така...
как е на практика? моето е "Са ректи"
и
2. ако се добавят новите заболявания, дали комисията ще назначи нова дата за разглеждане предвид новите документи?

... butterfly effect ...



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано10.05.12 17:23



Здравейте момичета, аз лично питах в НОИ Пловдив дали имам право на болнични за децата и ми отговориха , че имам, щом съм осигурена за всички осиг. рискове. Също така и за самото лице, щом временната неработоспособност не е свързана с основното заболяване по решението на ТЕЛК. До сега са ми изплащали всички болнични без откази.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: kras4o_k]  
Автор newe (непознат)
Публикувано10.05.12 18:08



Хора, благодаря. Моя казус е по-специфичен с цялото това преплитане на майчински и болнични, но мисля, че е хубаво да се коментира тук, все ще е от полза за някой.
То като гледам колко млади жени има пред кабинетите, рака наистина е епидемия напоследък



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: LlDlru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.05.12 18:27



Лиди, не е съвсем така с 50% до живот.
При тумор на стомаха с гастректомия има 50% след 5 година иначе не.
За дебелочревния тумор пише:
2. Малигнен дебелочревен тумор:
2.1. в ранен стадий - Т1-2 Н0 М0/парциална чревна резекция до 5-ата година:
2.1.1. първите две години: 80 %
2.1.2. от третата до петата година: 50 - 70 %
2.2. в ранен стадий с хемиколектомия:
2.2.1. първите две години: 90 %
2.2.2. от третата до петата година: 70 - 80 %
2.3. радикални операции в други стадии:
2.3.1. първите две години: 95 %
2.3.2. от третата до петата година: 75 %

Никъде не пише какво дават след 5 година. Новите заболявания добавят нови проценти към основното. Може да ги вземат предвид по представените документи без да определят нова дата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: newe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.05.12 18:37



Другите болнични се плащат, но само ако са в рамките на 12 месеца за 24 месечен период.
Скоро имах случай на изплащане на болничен над тези 12 месеца, при обостряне на заболяването. Изплатиха го след разрешение от ТЕЛК.

За младите жени си много права за съжаление.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.