Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор tajnocvetence ()
Публикувано23.05.18 04:31



Здравейте! Имам въпросче и ще се радвам да получа отговор. Повече от година мой близък се лекува от тумор на дебелото черво. Премина курс лъче и химиотерапия, последваха две операции. Не се е явявал на ТЕЛК, защото малко преди да му поставят диагнозата се пенсионира, т.е. има доход. Като офицер получава максималната пенсия за страната. Въпросът ми е необходимо ли беше да мине на ТЕЛК и защо? Благодаря!



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: tajnocvetence]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.05.18 08:38



Здравейте, решението на ТЕЛК помага за различни видове помощ за болния. Пенсия, интеграционни добавки, облекчаване на данъци и такси и др. Не е необходимо/задължително да мине на ТЕЛК, ако не иска да се възползва. Пенсията му няма да се увеличи, инеграционните добавки са малко над 11 лв. Обикновено отпускат две или три.
Ето повече инфо:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Reнови [re: anetoh]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.05.18 08:47



Здравей, до кога важеше предишното решение?
Щом не можеш да се пенсионираш 2009 заради по-малък стаж, значи ще се случи 2021 ако работиш, или 2023. Ако по това време имаш действащо решение на ТЕЛК, става пожизнено, ама не съвсем. Пред социалните важи решението, можеш да ползваш всичко. Обаче НАП и МВР гледат срока в решението, и щом пише важи до ...., за тях е валидно до тази дата. Ако искаш решение, в което да пише "пожизнено", ще трябва да се явиш отново. Имай предвид, че след октомври 2009 няма да те викнат за следващо явяване /по техни сметки трябва да си пенсионер/ и ще трябва да идеш и да подадеш заявление лично.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Reнови [re: Buba67]  
Автор anetoh (член)
Публикувано23.05.18 09:49



Благодаря, Бубе!


Така и аз си го бях разтълкувала... Надявах се нещо друго да ми кажеш
Прекрасен да е денят ти!



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор tajnocvetence ()
Публикувано23.05.18 17:08



Много благодаря за информацията!



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано24.05.18 11:07



според тези правила попадам в този ресурс

, но когато питах в дирекцията Плевен, то ми обясниха, че не ми се полагат месечните помощи за транспорт защото моите %% не били свързани с увреда на крайниците
къде в плавилника се регулира това, или наистина няма смисъл да се занимавам, но все пак тролея ползвам ежедневно



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: LlDlru]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано01.06.18 13:50



Иеппппп:) Нали ревах за съвети относно телка та сега да докладвам :) Минах си днес най-спокойно като бяло човеченце :) Даже смея да кажа че много съм доволна от организация и отношение :)Останах си на 50 то процента което и беше целта на занятието та съм доволна .Сега милостив Господ да ме държи здрава и три години няма да го мисля :) Бубе попитах специално и комисията и в регистратурата дето се пазят досиетата за тези печати и заверяване .Телковото решение ми е с два печата кръгъл и правоъгълен Та и от двете места ми казаха че нямам нужда от още печати и заверки .Че решението ще се оповести в НОИ по служебен път и ако не обжалвам в 14 дневен срок мога да си ползвам след 14 ден решението за всичко за което ми трябва карта за транспорт там данъчни и др облекчения и при социалните ако искам нещо от тях Нарочно освен че попитах комисията после отидох и в канцеларията да питам още веднъж И на двете места ми казаха едно и също нещо -че няма нужда от друга заверка на решението .Бубе много благодаря за съветите и вниманието :)

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: adiorthoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.06.18 12:02



Радвам се, че всичко е минало добре.


Обаче пак нов елемент, няма заверка с правоъгълен печат. Важното е, да споделяте, аз ще препредавам на следващите. Прегръдка от мен.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано09.08.18 13:41



Моя НЕЛК е до никъде. Получих писмо, че на 15-ти Юни се разглежда жалбата-служебно. Писах им по-късно за решението кога ще го получа и те ми отговориха, че много съм бързала , имало техническа обработка, която можело да отнеме повече от 6 месеца. Та нали са го разгледали и са се произнесли???
А и срока беше до 3 месеца да се произнесат? А те го гледаха на 4-рия? Аз ли нещо се бъркам??
Сега и с промяната в НМЕ от 03.08. 2018 ДВ бр. 64 промениха процентите като след 3-тата година за моето заболяване твърдо 75%.

За повече инфо за промените ето:



Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.

Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: kras4o_k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.08.18 14:18



Не се притеснявай, отпуска са, ще се произнесат.
Аз си свалих новата наредба, така, че който има въпроси няма време да рови - да пита.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.