Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Автор LlLl63 (???)
Публикувано14.01.12 08:58



Здравейте. Бих искала да разбера нещо повече за ТЕЛК след 5-та година при карцином на гърдата. Благодаря





Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
АвторMepu (Нерегистриран)
Публикувано14.01.12 09:40



Благодаря Ви за бързия отговор!



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: LlLl63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.12 09:00



doctor39
пенсиониране при онкологично заболяване

Моя приятелка на 48г. е в четвърти стадий на рак на млечна жлеза. За съжаление има метастази в костите и вече не може да ходи на работа. Използвала е всички възможни болнични. Има решение на ТЕЛК от миналата година за първа група , май с 99% загуба, но с право на работа. Държавен служител е. Сега използва отпуската си за 2012г. Предстои й да вземе решение какво да прави по-нататък. Самотна майка е с детенце на 13 години. Кой е най-добрия начин за напускане на работа - по собствено желание, да се пенсионира по болест или да ползва неплатен отпуск до края ? В града никой не се ангажира да й даде свястен съвет и тя е много объркана. Да не говорим, че основното заболяване е силно напреднало и като капак химиотерапията я унищожава допълнително, без особен ефект.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.12 09:01



Решението на ТЕЛК от коя дата е и за колко време? И защо не си взима болнични като е на терапия? Въпреки решението на ТЕЛК има право на повече от 12 месеца болнични /при това платени/. Защо ще напуска работа, ако не го пише в решението? Има право на болнични, които да оправдаят отсъствието от работа. Дайте ми подробна информация, за да съм по ясна.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Авторcaлu5 (Нерегистриран)
Публикувано24.03.12 13:37



Опериране съм от рак на яйчниците преди повече от 15 години, нямам рецидиви досега. Телк на съм искала( от мое незнание и глупост). Сега ми предстои явяване пред друг Телк откъдето съм пенсионер по болест. Знам,че има промяна в наредбата за нетрудоспособността относно петгодишния период при онкоболните, но в моя случай е минало доста време от операцията и не знам дали изобщо да се занимавам с това и да се натоварвам психически. Знае ли някой дали действително дават проценти инвалидност в подобни случаи или само си го пише в наредбата( мoето GP) твърди, че не дават. Благодаря!



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: caлu5]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.03.12 18:35



За рак на женски полови органи се дават 50% след петата година.

Забележка. При липса на данни за рецидив и дисеминация всички онкологични заболявания след петата година се оценяват с 50 %.

Дали и как ще приложат забележката /тя се отнася само за рака на женски полови органи/ само комисията си знае.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Авторcaлu5 (Нерегистриран)
Публикувано24.03.12 21:55



Благодаря, само не знам защо пишат тези разпоредби , а после се оказва,че не ги спазват, защото в наредбата няма никакви допълнителни условия - казано си е - в тези случаи - тези проценти.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: caлu5]  
Автор newe (непознат)
Публикувано07.05.12 13:47



Здравейте,
И аз имам въпрос за Телк

Подадох документи за телк, имам дата, на която трябва да се явя. Но се притеснявам, защото прочетох, че на телк се явяваш след като са ти изтекли 180те дни болничен, а моите още не са./ използвала съм 3х30 дни /. Не бях въобще наясно с процедурата в момента на подаване на документите за телк и се чудя сега да ходя ли или да звъня и да го отлагам за по-натам

Другото, което исках да попитам е: всъщност решението на Телк удължава ли автоматично болничния. Като ми изтекат 180 те дни трябва ли да се върна на работа ако имам вече телк



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: newe]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.05.12 14:07



Нещата стоят така:
1. 180 дни болнични,
2. още 180 дни /само ако ТЕЛК прецени или решение за намалена работоспособност.
От решението на ТЕЛК не произтича нищо автоматично. Лицата с решение за намалена работоспособност над 50% нямат право на болнични, изключение само ако има обостряне на заболяването /рецидив или метастази/.

До 180 дни болничните са от ЛКК и ТЕЛК нямат отношение, можеш да искаш нова дата след тези 180 дни, ако искаш да си ги ползваш.

С две думи, използвай си болничните до 6те месеца и след това поискай нова дата. Сега не се явявай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 07.05.12 14:08.



Тема Re: ТЕЛК № 3 [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано08.05.12 09:39



Извинявам се ако тук не е мястото, но искам да попитам откъде да намеря информация отнасно ТЕЛК. Случаят е следния - майка ми е на 70 години и е с диагноза Остра миелоидна левкемия. Изкара вече няколко курса химио, но всеки месец вдига левкоцитте и е належащо да и се прилага терапията. Сестра ми която я води до София и е с нея когато след терапията сваля хемоглобина и и се налага хоспитализиране с кръвопреливане вече я уволниха от две места / те кризите не питат кога да започнат/ и в момента е безработна поради факта, че и се налага да е до майка ми доста често, а никой от чстния бизнес не търпи такива отсъствия. При това положение и диагноза има ли шанс майка ми да се бори за придружител или не? Само да допълня, че майка ми е пенсионер по болест - исхимична болест на сърцето, нарушено оросяване на мозъка, болни бъбреци и т.н.. Ще ви бъда много благодарен на отговор или на някаква препратка. Много благодаря.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.