Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Пропуснахнови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.11.17 14:39



Не знаех, че и по телефона се дават дати за ТЕЛК.Вчера ми се обадиха, в пинеделник да се явя. Миналата седмица подадох документите...Това се казва ВИП пациент.

Екне, пиши на лични каквото знаеш. Аз съм 1963 г.

Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пропуснахнови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.11.17 16:01



Днес си взех решението от ТЕЛКа. Дали са ми 100% без чужда помощ за 2 години. Дано не го обжалват в НОИ. Ще чакам 14 дни.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Пропуснахнови [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.11.17 21:39



Няма никой да обжалва, спокойно! Целувам те!



Тема Re: Пропуснахнови [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано30.11.17 21:56



При нас има...една, която обжалва големите проценти. Дано имам късмет. Целувки и от мен!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пропуснахнови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.12.17 17:49



Здравейте! Може ли някой да ми каже като имам по-висок процент на ТЕЛК-а, трябва ли да ходя в пенсионното за промяна на пенсията или служебно го правят? Прегръдки!

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: Пропуснах [re: mammita63]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.12.17 17:54



Принципно служебно ги изпращат. Поне в пазарджишкия ТЕЛК и НЕЛК. Като получат НОИ решението издават разпореждане за новия размер на пенсията съобразен с определения процент.

Аз пък сега ще подавам документи за продължаване на болничен. И отново има казус. Може да не ми го продължат поради това, че имам максималния процент трайно трудоустрояване за същото заболяване, за което искам продължаване на временната нетрудоспособност.

Ще ви държа в течение.



Тема Re: Пропуснах [re: Ekna]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.12.17 18:26



Благодаря, Екне! Дано и ти се оправиш с болничните. Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пропуснах [re: mammita63]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.12.17 19:51



Mamitka, няма да носиш новото решение в НОИ, изпращат ги служебно.

Екна, трябва да ти продължат болничния, ако си на активно лечение.

Чл. 12. Не се издава болничен лист за временна неработоспособност:

6. за заболяване, за което ТЕЛК (НЕЛК) е определила 50 и над 50 на сто трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане; изключения се допускат, когато са налице обективни данни за обострянето му, както и при интервенции, свързани с лечението на хронично заболяване.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 13.12.17 19:52.



Тема Re: Пропуснах [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано13.12.17 20:00



Бубе, златна си! Целувки!



Всеки изживян ден е една малка победа!

Тема Re: Пропуснах [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано13.12.17 22:16



Дано, Бубенце!

Да, аз го четох този текст, но ми се стори, че има място за субективно определяне на понятието "обостряне" при нашата диагноза. То ще си покаже.

Само трябва да изчакам ново удостоверение от работодателя за ползваните болнични за 3 г., че нещо не ми хареса как са го изготвили...Колежката е взела броя дни директно от боничния, но в Сити Клиник на всяка вливка ми прекъсваха предишния болничен с издаването на нов, за нови 33 дни. Та това ще ме забави. Лошшото е, че вече съм в неплатен, а болничният не може да се издаде с дата предхождаща прегледа.

Та, такиива ми ти...




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.