Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема За енергията, йогата и още нещонови  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 20:47



Смело мога да кажа "добре дошли" в тази тема. Едно от нещата, които научих в последните месеци е, че болестта не е наказание, нито изпратено отгоре, нито от някой лош приятел. Болестта е път, по който веднъж като тръгнеш учиш безкрайно много. Не всеки успява, но всеки от нас има потенциал да успее. Тук ще споделя моят опит по отношение на балансиране и щастие по време на диагноза рак. Защото колкото и нашите близки и приятели да ни подкрепят, истината е вътре в нас. И не, това не са поредните приказки на някой психолог /моите уважения към всички тях, но не винаги са прави/

Ще се радвам всеки да сподели своите усещания и преживявания!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема За книгата "Силата на човешката психика"нови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 21:00



Автор на "Силата на човешката психика" е Касандра Исън.
След като се разболях, минах през традиционното лечение /лъчетерапия и химиотерапия/, но реших че това не е достатъчно. Трябваше ми още нещо. Отидох на психотерапевт, занимаващ се предимно с онкоболни. Всичко, което ми казваше го разбирах, но не възприемах напълно казаното. Не бях съгласна с част от нещата, като например, че трябва да гледам първо себе си, че трябва да си повтарям по н-пъти на ден колко съм прекрасна и добре. Имах приятелки, които често ходеха и правеха тези упражнения и в течение на няколко месеци се превърнаха в завършени егоисти. Прекратих ходенето при този психотерапевт, защото това определено не бе МОЯ път. Казаха ми, че трябва да изчистя отрицателната енергия. И така започна всичко. Реших, че след като има хора, които се занимават с отрицателна енергия има и такива, които могат да се защитят от нея. И така в един слънчев следобед, докато се мотаех по улиците погледа ми попадна на книгата на Касандра. Безкрайно бе учудването ми когато още в самото начало тя заговори за олтари, кръгове и как да прочистим дома си от негативната енергия. А после, по-нататък продължи с лесни упражнения за свързване с природата, за черпене на сили от нея. И така! Все още не съм си направила олтар, който да си е само мой и където да мога да релаксирам и медитирам, но пък го правя сред природата или...на балкона. Най-хубаво е сутрин по изгрев слънце, но пък и залеза е красив, макар че според Малкия принц, този, който обича да гледа залеза е тъжен. Но това е друга тема. Ще се опитам да опиша в подтеми най-важните /според мен/ неща от тази книга!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Чудеса на лечението с прананови [re: megolina75]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано20.06.11 21:38











Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Пречистване на вътрешното пространствонови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 21:47



Ако имате килим на пода, посипете изсушени листенца от лавандула или лайка /от тези, с които се прави чай/. Аз правя същото под формата на ароматерапия в стаята, която искам да пречистя. Лавандулата и лайката са благотворни средства за пречистване на отрицателната енергия. Може да използвате още пресни борови иглички и градински чай.
Ако пък това ви се вижда сложно можете да пречистите вътрешното простанство с прахосмукачка. Това е съвременния вариант на добрата, стара метла. Направете девет кръга с нея, обратно на часовниковата стрелка. Касандра е написала и какво може да повтаряте, докато извършвате тези движения. На мен ми хареса и ще го споделя с вас:
Едно за радост, две за веселба,
три и четири - махни се тъга,
пет и шест- гоним гнева,
седем, осем, девет - точно така.
Дори и да не вярвате в това, нищо не пречи докато почиствате да направите тези девет кръгови движения


И още един начин за пречистване, който всеки познава много добре- пречистване с дим.
Не случайно в църквата Отчето минава с тамян. Опушването, каденето с тамян, ароматни димящи пръчици, снопчета билки и свещи са форми на пречистване познати още от древността.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема За визуализацията и кристалитенови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 21:54



Много от нас работят с методите на визуализацията, но не всички знаят, че ако прибавите средства с по-особени свойства, като кристалите например, ще добавите положителна енергия от природата към вътршените си сили и ще ги увеличите по естествен начин.
Според Касандра, кристалите имат свойството на прехвърлят енергия – собствената си, земната и космическата – върху други организми. По този начин увеличават психичната енергия и лекуват.
Отново според авторката има три вида кристали, които са крайно важни за почти всякакъв вид работа: чист кварцов кристал /по възможност сферичен/, цитрин и аметист. Подходящо е да ги подредите в триъгълник. Сядате, отпускате се на светлината на свещи и взимате един по един кристалите в ръцете си. Целта е да усетите тяхната енергия и емоции, които пораждат. Първо подръжте аметиста, след това цитрина и накрая обикновения кристал. Ако сте настроени правилно и успеете да се отпуснете, ще усетите как влизате в хармония със самия себе си. Това е най-обикновеното и лесно за изпълнение упражнение, за възстановяване на личната ви енергия.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Дихателни упражнения и техникинови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 22:23



Ето едно дихателно упражнение:
-Вдишвайте през носа си, като броите наум: "Едно, две,три, четири"
-Задръжте дъха си, бройте пак наум "Едно, две"
-Издишвайте през носа си на "едно, две, три, четири"
-Накрая направете пауза на "едно, две", преди да повторите цикъла.
-Повторете цикъла десетина пъти, като всеки път броите по-бавно, ако ви е възможно.
Има и друг метод: дишате на седем, задържате на едно, издишате на седем и почивате на едно.
Много йогистки практики препоръчват удължаване на издишването.

Според книгата на Касандра, в почти всички лечебни практики броенето в определена последователност при дишане се смята полезна за създаване на духовното спокойствие, необходимо за медитация и за отваряне на енергийните канали. Някои рейки школи броят десе пъти от десет до едно, като всеки цикъл се състои от вдишване, задържане и издишване.
Започнете първия цикъл и отбройте "десет". Следва пауза и после вдишвайте. Кажете "Девет", задръжте и издишвайте. Продължете по същия начин, докато завършите с издишането на десетия поред цикъл и тогава започнете с новата поредица от десет цикъла.
-Бройте от едно до десет или от десет до едно три пъти подред
-Дишайте дълбоко от корема, дръжте раменете изправени и пуснете дъха през тялото си на три или повече цикъла.
- Постепенно забавете дишането си.
- Ако се разсеете от външни фактори или странични мисли, спрете броенето и започнете отначало.
Броенето е добър начин за началото на медитация или визуализация.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Свързване със земните силинови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.06.11 22:35



Актът на свързване със земните енергии е известен като заземяване. Той може да бъде осъществен или като визуализирате себе си като дърво и насочите енергиите си нагоре, или като визуализирате лъч бяла светлина или червен конец, спускащи се надолу към земното ядро. Лъчът и конецът преминават от главата през тялото и се насочват към вътрешността на Земята.
Това, което аз лично предпочитам е следното упражнение:
Представете си, че през цялото ви тяло витана права вертикална линия - това е централният стълб на визуализираното дърво.
- Застанете изправени с ръце, отпуснати свободно отстрани на тялото ви, пръстите насочени надолу, краката леко раздалечени, гърбът да е изправен, мускулите - отпуснати, брадичката - леко наведена.
- Повдигнете ръцете си бавно над главата. Дишайте, като броите от едно до четири. После протегнете пръстите на ръцете си нагоре, а ръцете извийте навътре, пред себе си. Задръжте позицията и дишайте като броите до две.
- Бавно наведете ръцете си към земята, като издишате, броейки от едно до четири. Ръцете ви трябва да са отстрани на тялото ви с пръсти, насочени надолу.
- Направете пауза - едно, две - и завършете цикъла. Повторете още два пъти.
Може да опитате дишане на принципа седем-едно/седем-едно, т.е. дишате броейки от едно до седем, задържате на едно, издишате от едно до седем и нова пауза на едно.
- След третия цикъл притиснете стъпалата си силно към земята, като междувременно бавно вдишвате.

При мен винаги действа безотказно! Колкото и да съм уморена или подтисната, като се свържа със Земята ми трябват само пет минути и съм като нова!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Редактирано от megolina75 на 20.06.11 23:03.



Тема Re: Свързване със земните силинови [re: megolina75]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано20.06.11 23:25



Меги, благодарим ти за всичко споделено! Всеки сам трябва да повярва и да открие какво би му помогнало на самия него! :)))

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: megolina75]  
Автор whitelilly ()
Публикувано21.06.11 00:54



друго интересно упражнение



Тема Re: За енергията, йогата и още нещо [re: megolina75]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано21.06.11 03:09



електронни книги, за мен изключително полезни



Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.