Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Свързване със земните силинови [re: luckyluchano]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано21.06.11 06:56



Напълно съм съгласна, но това може да помогне на някой друг, който търси!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: megolina75]  
Автор Ру ()
Публикувано21.06.11 13:35



Бях на страхотен 4 дневен семинар миналата седмица - "Изкуството на дишането". Мисля, че този четвъртък ще го има пак (за София говоря, иначе го има и из доста градове) - който се интересува нека отиде непременно! Гостува страхотна учителка по йога от Индия! Струва си много, особено за хора, подложени на голям емоционален и физически стрес, с лошо здравословно състояние, депресии. Организаторите ми казаха, че техниката на дишане, която се усвоява (и се дава за домашно накрая :)), доказано е подобрявала здравословното състояние на хора с нашите проблеми.
Аз отидох специално заради дробовете ми - болят си след края на лечението при всяка лека физическа активност, не са толкова еластични сякаш. След 4 дена усилено дишане, сега е по-добре. Подейства ми много мотивиращо и вдъхновяващо, и още си имам леко металния вкус в устата (техниката помага и за освобождаване на тялото от токсини) :)

Ето повече информация -

. Наистина не пише за тази седмица дали има занятия в София, но си струва да им се обадите :)

Happiness is a state of mind.

Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: Ру]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано21.06.11 18:00



О, да! Четох за тази индийка. Тя в момента води и една група с Ошо медитация. Много ти благодаря за информацията. Видях, че пише че има на 23-26 юни и 14-17 юли.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: megolina75]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано21.06.11 18:05



браво меголинка, поздравявам те за тази тема, макар и не така подредено и научно, като теб и аз подкрепям теорията ти... аз също смятам, че всичко което се случва с нас е най-вече въпрос на психика и вътре в главата ни и с позитивно мислене и настройка, можем да променяме доста неща в света....



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: vesi_na]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.06.11 20:51



Поздравления за темата,супер е. Дано да е все на първа страница. дерзайте всички в този дух.Браво Меги.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема За Пракаш Чандра Белвалнови [re: megolina75]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано21.06.11 21:17



Едно от големите чудеса в моя живот се оказа Пракаш Чандра Белвал.
Всичко започна с търсенето на персонален учител по йога и духовен наставник. Все не намирах правилният човек. Все нещо липсваше, все отлагах за утре или пък нещо се случваше и пак оставаше за бъдеще време. Докато един прекрасен ден не прочетох за Пракаш Белвал, който е от хималайската част на Индия. Преди 7 години се жени за българка, която среща в индийски манастир за йога, и пристига тук, като зарязва образованието си на биотехнолог и химик. Занимава се с йога от петгодишен, запален от баща си, който е Свят човек в родината си. Толкоз за миналото на Пракаш. Всичко това е обаятелно и примамливо за човек като мен, който вярва в силата на Тибет и тибетските техники и който търси баланса вътре в себе си.
Отивам на срещата с Пракаш, който ме посреща с широка усмивка и заразителен смях. Още здрависването му дава усещане за сигурност, стабилност. И докато ме пита "Как си?", а аз се чудя как точно да отговоря, той започва небрежно да ме диагностицира разхождайки се по двете ми ръце с пръстите си, натискайки различни точки от тях, до момента, в който абсолютно небрежно преминава към гърба и ме кани да влезем в стаята за йога. В този момент аз се чудя дали той си спомня разговорът от преди 3 седмици с моята майка, която му обяснява, че аз съм с онкологично заболяване, а той отговаря, че съм късметлийка. Е, как така се чудя аз съм късметлийка, този луд ли е? Ами, не, не е луд. Пракаш отговаря без да го питам "Знаеш ли защо казах на майка ти, че си късметлийка? Защото ние сме тромави създания, вървим по лесния път, ако нещо не ни разтърси ще проспим живота си. В твоят живот е имало тайфуни, но точно те са те направили силна. Родена си с късмет щом ти се случва нещо." Почти успя да ме убеди. Но после дойде сложната част "Можеш ли сега да благодариш на болестта си?"- пита той. А аз, разбира се, възмутено отговарям "Не!". А той кротко и усмихнато продължи "До края на вечерта ще благодариш, ще видиш. Болестта е завой. А след всеки нов завой гледката е още по-красива." Останах безмълвна.
Е, този първи път с Пракаш бе повече от 100 с други. Най-накрая намерих духовният учител, който търсех. А няма да преувелича, ако кажа, че два дни по-късно, вечерта, благодарих за всичко, което ми се случва, включително и болестта, защото преоткрих себе си, преоткрих дълбоко забравени неща. Вечерта след срещата с Пракаш беше необяснима. Бе като изпълнена с магия. Най-малкото, което мога да кажа е, че бяхме девет души, които играха на една игра. Всеки тегли номерче /разбира се, номерцата са сгънати, не се виждат и всеки един от нас е със затворени очи/. На това номерче отговаря подарък, който ние с приятелката ми Таня предварително сме купили и опаковали, а най-накрая сме залепили /произволно/ номерца. Разбира се, тези подаръчета бяха символични, до 3 лева. И сега идва интересната част. На една от дамите се паднаха клечки за зъби в бамбукови поставчици. Оказа се, че тя цял ден не могла да намери клечки за зъби, а търсила къде ли не! На друга се падна диск с Тоника. Оказа се любимата й група. На трета приятелка диск с "Дивият Китай". Не знаете каква радост предизвика това в нея. Щяла да заминава за Китай! Е, момичета как да знам всичко това като не съм ги виждала от половин година! Аз си бях харесала много едни Тайландски рецепти и много исках да ми се паднат и така стана. Но черешката на вечерта бе моята майка. Трябваше да каже сентенция или поговорка, за да си спечели подаръчето. Тя отговори "Който не работи не трябва да яде". Подаръкът й бе приказката "Който не работи не трябва да яде"! Всички се спогледахме, но аз имах обяснение- Пракаш.
Аз не обичам много гъби, но на следващия ден буквално си мечтаех за малко гъбки, задушени... Отидохме на гости в Рибарица при една приятелка, която притиснено каза "Не знам дали ще ви хареса какво съм направила, но преди малко мина един младеж с тези пресни гъбки и аз взех да сготвя от тях за нас!" Мда... Много съвпадение, но за мен посланието бе ясно - поискай и ще получиш. Пракаш бе само катализаторът. Както той каза "Ти нямаш проблем, ти вече си на пътя. Знам го!" Е, вече и аз го знам



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: flora bg]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано21.06.11 21:19



Флорче, много се радвам, че ти харесва. Идеята не е само моя, но и на Джул :)
Надявам се всеки да намери нещо за себе си в нея



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: За Пракаш Чандра Белвалнови [re: megolina75]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано22.06.11 11:01



Меги потвърждавам мнението ти за Пракаш.
Макар и да нямам лични наблюдения от него, съм слушала много за него от една близка позната.....все хубави неща. Те заедно обиколиха Индия ....Чудесен човек със светло влияние върху хората.
Меги радвам се, че си намерила сродна душа, с който пътя ти да е по-лек и слънчев, благодаря ти че сподели с нас!





Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.06.11 13:33



Аз също се радвам мила. А това,че каквото поискаш силно става е така. Когато разбрах, че и аз съм стъпила вече на ПЪТЯ, започнах да си правя весели и невинни експерименти. Докато чакам рейса например,виждам го и му внушавам да спре точно пред мен.И спира... Взаведение не се вижда никакъв сервитьор.мислено го извиквам да се появи и след секунди идва да ми иска поръчката. Сега малката ми кукла всеки ден я приспивам с една моя монотонна мелодия, в която вмъквам няколко ОМ и тя заспива веднага. А с моето раче преди години се разделих много приятелски без притеснения и вайкания.Като на помощ и подкрепа си извиках личните ми духовни водачи и естественно се помолих от сърдце за помощта и на Бога. Най-силното оръжие срещу болести и лошотии е силната вяра в Светлината, Любовта, във Вечния живот. И зрънце омраза не трябва да имаш в сърцето си. Това са моите духовни лекарства. А физичните - спазване стриктно, докато си жив, на здраволсловния начин на хранене и живот. Най-важното е сънят. Лягане до 22.30 ч. Ставане между 6 и 7 часа сутринта. Пиене на минимум два литра вода, и ако можеш до обяд да не ядеш/да не се закусва/а само течности. От 4ч. сутринта до 12 часа на обяд, организма се чисти и е необходимо само вода и сокове.После се храни. Вечерята да не е по-късно от 19 часа. Преди лягане непременно една чаша вода/моите са със солта/ но и обикновенна да ,е пак е добре. Тези малки не скъпоструващи нещица могат да те спасят. Знам,че много хора знаят това на теория но на практика не го изпълняват. Е в това е проблема...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 22.06.11 13:40.



Тема Re: За енергията, йогата и още нещонови [re: flora bg]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано22.06.11 15:53



флорче, за храненето спазвам почти същия режим - не ям нищо до обед, само вода, чай с мед, малко кафе, плод или фреш. обикновено само вода. хапвам на обед въглехидрати със зеленчуци/плодове, а вечер белтъчини със зеленцуци/плодове. много добър хранителен режим, поддържа тялото във форма и се чувстваш страхотно!
поддръжник съм в известна степен на вегетарианството, суровоядството и плодовия режим на лидия ковачева.

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.