Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 14:55



Здравейте!
Знам, че са ни много грижите около лечението и повечето въпроси са свързани с лекарствата, които са ни изписани, с лъчетерапията, с химиотерапията, рецепти и т.н. Но ме вълнува и това дали някой си е реконструирал гърда, колко време след операцията, колко е продължителна операцията? Кои са най-добрите лекари?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано22.11.05 19:56



аз реконструирам в момента. има няколко варианта. аз лично започнах реконструкцията веднага - по време на мастектомията пластичният хирург ми сложи експандери, които след като позаздравее операцията се пълнят постепенно с физиологичен разтвор, за да се разшири кожата и след това се заменят с постоянни импланти - силиконови или с физиологичен разтвор. в зависимост от размера на гърдите процесът трае до около половин година заедно с изграждане на зърното. това, разбира се, може да се направи и по-късно, дори резултатът би бил по-добър от естетична гледна точка, но е една операция повече.
има вариант да се реконструира гърда със собствена плът - взема се обикновено от областта на корема, може от плешката. лично аз нямам какво да ми се вземе от там, слаба съм, а и е доста по-тежка операция с по-дълъг период на възстановяване, който аз не мога и не искам да отделя.
за твоите опции трябва да разговаряш с пластичен хирург, той би те посъветвал какво е най-подходящо в твоя случай.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 11:23



Благодаря ти много. Опериращия ми лекар ме посъветва да изчакам с реконструирането за да не пречим на лечението. А и ме е страх отново да се оперирам, но съм млада, на 29 години и не ми се иска цял живот да съм с една гърда.Може да ме държиш в течение с твоите операции.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 15:14



А някой има ли представа колко струва тази операция?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Авторвяpa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 17:40



Радвам се за тази тема,защото външния вид е много важен за лечението и ти дава сили да се борш без допълнителни комплекси.Аз съм млада и ми се иска минавайки по този дълъг и тежък път да има някой да ни разбере и съветва какво и кога може че да не ни навреди допълнително-пластики перуки козметика съобразено и с не големите финансови възможности проистичайки от заболяването.Дано някой не ме разбере погрешно-нужно ми е почти колкото лекарствата.7 год. ми тежи това



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 17:59



Можете като начало да си вземете с протокол и доплащане или си закупите от ф-ма,,Амоена" самозалепваща протеза. Тя струва мисля 200лв, а с протокол се доплаща 100. Някой беше казал, че не са страшни външните белези по тялото на човека, по-страшни са вътрешните белези( в душата му). За съжаление има мъже , които не ценят дори здравите си жени!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано23.11.05 21:22



според моите лекари реконструкцията не пречи на лечението по никакъв начин. вчера решихме с онколога, че не е нужна химиотерапия, но ако се налагаше, щях да си я карам паралелно с реконструкцията, не се отразявали една на друга по никакъв начин. но щом теб са те посъветвали да не ги застъпваш и ти се чустваш комфортно с това решение, слушай си лекарите.
и аз се имам за млада, макар и с почти десет години повече от теб :). в началото бях решила да не се занимавам с реконструкция, мисълта за една операция в повече хич не ме влечеше, а аз и преди мастектомията бях с незначителна гръдна обиколка и този факт никога не ме е притеснявал :). но хируржката ми ме изпрати все пак при пластичен хирург да ми разкаже за опциите ми и той обеща да ме направи по-хубава от преди(ако въобще е възможно ;) ). после като си помислих, че имам години наред пред себе си да си водя малките деца по плажове и басейни и да се притеснявам за протезата в банския, постепенно се си промених мнението.
иначе имам дружка, която е с една гърда от по-млада от теб вече 7-8 години май. чуства си се добре в кожата и няма намерение да рекоструира, не и пречи изобщо на начина живот - омъжи се, роди си детенце, работи си, все с една гърда :) .
това, което се опитвам да ти кажа е, важното е да решиш кое за теб е най-добре, няма универсално решение :).
успех!

п.с. ако искаш да обменим повече опит дай ми координати на бележка, че не влизам често в дир-а.

Редактирано от миз на 23.11.05 21:38.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: тaня]  
Автор миз (шест...)
Публикувано23.11.05 21:29



именно, аз го правя заради себе си, заради собственото си самочуствие. моят съпруг не се е опитвал да влияе на решението ми и би ме подкрепил каквото и да е то.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор feia (непознат )
Публикувано23.11.05 22:39



И аз имам подобен проблем. Разликата при мен е, че не ми е преманвата цялата гърда, а почти половината.
И въпреки, че винаги съм била с малки гърди разликата след операцията е неприятна. Едната ми гърда е хлътнала с огромен назъбен белег. Всеки път като се преобличам, внимавам да съм с гръб към децата или съпруга ми. Не нося блузи с деколтета, а на морето ходя с цял бански, който едва намерих - с твърди чашки. Живота ми се промени и вече нямам самочувствие за сметка на комплексите, че съм по-различна от другите.
Ако някой, който не е преживял ужаса от диагнозата и последиците от терапиите и лечението ше каже,че се глезиме вместо да се радваме, че сме живи. Но нали болни или не си оставаме жени. Това може би е и част от борбата с гадната болест - да направим всичко, за да я заличиме.
Затова съм категорично за, ако има начин да си възвърнем поне малко от предишните форми. Подкрепям ви и ще следя темата с интерес.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор eni7 ()
Публикувано11.12.05 20:42



Много се радвам на повдигнатата тема, защото това е нещо, което и мен ме вълнува много. Разбира се лечението на болестта е на първо място, но искам и самата аз да се чувствам като истинска жена. Току що правих проучвания при доц. по пластична хирургия и ще ви разкажа какво научих.
Операциите са 2 вида. Първия е подходящ за пълни жени или поне тези, които имат коремче, т.к се взима кожа заедно с мастната тъкан и така се оформя гърда. След 3-4 месеца се оформя зърно и ореол.
Втория вариант е за по-слаби жени или като мен, които имат операция на корема. Тогава се използва кожа от гърба и се оформа на мястото, като заедно с това се поставя и "балон", чрез който постепенно се разпъва кожата. След 3-4 месеца се прави втора операция и той се подменя с протеза /силиконова/. След 2-3 месеца се прави трета операция за оформяне на зърно и ореол. Трябва да спомена, че първите операции са доста сложни и са с продължителност 5-6 часа. Желателно е да се направи и реконструкция на другата гърда за да се уеднаквят.
Миз, идеалният вариант е когато е когато мастектомията е заедно с пластичната операция/когато условията позволяват/. Доколкото знам под 20 са тези едновременни операции в България, въпреки че това е по-често срещано в чужбина.
Не съм лекар и обясних схемата по начин по който аз го разбрах. Не съм се отказала, но търся жени които са минали вече по този път.
Моля, споделете опита си!
Миз, болезнено ли опъването на кожата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.