Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
Автор feia (непознат)
Публикувано05.05.06 21:36



Не ми се налага да ползвам протези, защото гърдите ми са малки и коригирам разликата с подплънките, които се продават заедно със сутиена. Проблем имам с намирането на подходящ бански и други дрехи с деколте. Белега и хлътването под него е такова, че се вижда при леко деколтирана блуза.
Но здраве да е!



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: vanja]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 17:43



Такъв вид операция може ли да се прави, ако е отстранен и гръдния мускул? Изобщо някой знае ли дали крие някакъв риск за здравето реконструкцията?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Danena]  
Автор миз (шест...)
Публикувано06.05.06 19:54



както при всяка операция, има рискове. винаги може да се получат усложнения, а и това си е стрес за организма. правят се и изследвания за евентуална вреда от силикона в случай, че се спукат имплантите, но за сега не намират такава връзка.
аз почти приключвам с процедурата, остана ми само реконструкцията на зърната. според мен предимствата са по-големи от колкото рисковете. самочуствието ми и въобще цялостното усещане е съвсем друго, когато не се налага при всеки поглед в огледалото да си спомням през какво съм минала.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: миз]  
АвторDanena (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 12:43



Ти с премахнат гръден мускул ли си? За колко време приключва всичко и в болнични ли трябва да си през цялото време? Може ли да се носи сутиен с протеза докато разширителите си вършат работата? В противен случай ще трябва да се затворя вкъщи.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Danena]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.05.06 19:55



не, не са ми пипани гръдните мускули. не е необходимо да си в болнични. аз протеза изобщо не съм ползвала, защото започнах реконструкцията веднага след мастектомията - по време на голямата операция сложиха експандерите и пластичния хирург започна да ги пълни след като се възстанових, около три месеца след мастектомията. не мисля обаче, че би могла да ползваш протезата по време на разширяването на кожата - като се пълнят експандерите стават твърди като камък и ще я разместват. но можеш да ползваш меки уплътнители. при мен нещата ставаха през зимата, освен това аз и преди операцията не бях с голям бюст, така че широките и дебели дрехи ми бяха достатъчни като маскировка. колко време ще продължи всичко, зависи от това колко трябва да се разшири кожата, т.е. колко голяма гърда ще правите. вливания на физиологичен разтвор могат да се правят най-много веднъж на седмица. при мен процеса на разширяване трая около два месеца и половина. след това са нужни поне четири седмици след последното вливане, за да се успокоят тъканите преди да се сменят експандерите с постоянни импланти. тази операция е лека - отидох сутринта, приспаха ме, след около 40 минути се събудих с бюст и след два часа си отидох в къщи. не болеше изобщо, нямах нужда от никакви обезболяващи. по време на тази операция докторът е рязал гръден мускул, за да намести имплантите така, че мускулът да ги държи на място, не знам как се постъпва ако няма гръден мускул. след това около два-три месеца носих спортен сутиен и разни други специални ластични превръзки, за да се наместят нещата добре. два месеца след това може да се прави и реконструкция на зърната, което на мен ми предстои към края на този месец. след това ако ви интересува, ще споделям опит и от него.
няма нужда да се затваряш в къщи. от момента, в който започне разширяването на кожата, нещата започват да вървят само към по-добре. самочуствието ти се вдига и нямаш изобщо желание да се затваряш и криеш, повярвай ми . ако мога да отговоря на някой друг въпрос, питайте.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: миз]  
АвторHoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 20:28



При мастектомията не е ли махнат гръден мускул? И вземана ли ти е кожа от корема или друго място?



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДА - частична операциянови [re: Hoвa]  
Автор миз (шест...)
Публикувано07.05.06 20:41



на мен не ми е махан гръден мускул. поради това, че беше планувана реконструкция веднага след мастектомията, ми запазиха почти изцяло кожата - изрязана ми е съвсем малко кожа около зърната, така че имаше място за експандерите без да се налага да се взема кожа от друго място.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: миз]  
Автор vanja ()
Публикувано08.05.06 09:41



http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/plasticna_hirurgia/e2342.html

Още един добър пример, който вдъхва надежда и увереност.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: vanja]  
Авторmirabella_8O (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 04:09



Ako jelaete da vidite snmiki predi i sled momi4eta posetete tozi sait

Badete silni!



Редактирано от vesela.bg на 12.11.06 23:37.



Тема Re: РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ГЪРДАнови [re: mirabella_8O]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 16:18



i az sum na 26 godini i imam rak na gurdata. molq te pi6i mi za da ti dam e-maila. Otkriha mi go predi sedmica




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.