Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема МОЗЪЧНИ ТУМОРИ. Има ли смисъл от химиотерапия?нови  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 19:37



Всички знаят, че химиотерапията в огромната част от случаите не предотвратява разсейките, само забавя развитието им. За да връхлети след това болестта с нова, по-страшна мощ. Защо тук само за химиотерапия се говори? Защо? Един куп близки хора си отидоха, след като им правиха химиотерапия. Страх ме е от нея. Няма ли други, алтернативни начини? Да ти влеят отрова, за да убият болните клетки, а заедно с тях и здравите... Не знам, нещо не ми харесва. А какво да правя, и на нас ни казват - след лъчетерапията, химио... Какво да правя?

Редактирано от *jull** на 21.03.09 07:54.



Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: ivaceda]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 20:20



То си е за страх...Но аз живея вече 9 години донякъде, благодарение на химиотерапията....така че няма друго, "радвайте се" ,че ви предлагат химиотерапия..значи има надежда...



Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: ivaceda]  
Авторsta (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 23:45



ivaceda, в една друга тема писах за някои материали, които пратих на доста хора от форумите. Дай ми е-майла си и ще ги пратя и на теб. Може би те ще ти дадат някоя идея за алтернативни методи. По принцип едва ли някой може да каже със сигурност дали дадено нещо ще помогне. Така е и за химиотерапията. Да по принцип е силно токсична, но както се вижда има хора, на които помога. Медицата има едно много силно качество - всичко е добре документирано. Човек може да погледне статистиките и да види какъв е шанса дадено лечение да му помогне и съответно струва ли си да почва химиотерапия или не. Има някои форми на рак където се знае че шанса да помогне е минимален, но докторите все пак предписват химиотерапия защото просто това е с което те разполагат и се надяват пациента да попадне в един от малкото щастливи случаи. Има други по-редки форми на рак (рак на тестисите, лимфома на Ходжкин) за които химиотерапията дава много висок процент на пълно излекуване - близо до 90% а дори и над.
Иначе някои от алтернативните методи, като Герсон имат добре документирани случаи на излекувани хора включително и 4та степен рак на панкреаса. Проблема с повечето такива методи е че нямат никаква статистика и проследимост. Т.е. въобще не е ясно на колко хора са помогнали и на колко не. Да не говорим че Герсон практически не може да се прилага в домашни условия и иска един човек на пълен работен ден да се грижи за пациента.
Така че според мен, човек трябва да прецени след като се запознае със статистиките (а по интернет ги има), ако докторите не му ги кажат и след това да реши струва ли си или не. И да използва в паралел всички възможни алтернативи като диета, сокове, добавки, физически упражнения, работа в посока връзка ум-тяло и т.н. Т.е. всичко известно досега, което ще му осигури по-добро общо състояние и излекуване в дългосрочен план. Това е идеята на алтернативите - да се помогне на тялото да се справи само.



Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: sta]  
Автор vozi (непознат)
Публикувано19.04.06 07:41



sta, може ли да ми пратиш някакво инфо. за Герсон... интересува ме панкреаса! мерси

две са безкрайните неща.Едното е вселената а другото е глупостта!


Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: vozi]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 13:04



Ne poznavam chovek ,koito da e otkazal himioterapia i da ne e dobre.No poznavam/ah/ mnogo, koito sled himio sa ili zle, ili ne sa sred nas veche!



Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: ivaceda]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано19.04.06 13:33



ivaceda, мама е със същата диагноза като съпруга ти, а за този вид тумори след лъчетерапия назначаваните препарати са малко. Този, който изписаха на мама, е CCNU.
Ако искаш, да прочетеш открих това:



Редактирано от *jull** на 21.03.09 07:50.



Тема Re: Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: vozi]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 16:49



Вени, а колко болни от рак изобщо познаваш...Химиотерапията е нещо ужасно..но да се правят тук генерални изводи и заключения не мисля че е редно...може да "помогнете" на някого който се колебае да вземе грешното решение..От тези които дискутирате тук има ли някой болен..който е взел решението за себе си...Е, аз съм такава...Миналата година ,когато ми откриха метастазата в черния дроб, се бях отказала..Убедиха ме близките ми, едва ли не го направих заради тях, себе си бях отписала..и има резултат, след 8-месечно лечение, метастазата изчезна, потвърдено два пъти със скенер, последно края на март, така че незнам до кога но животът ми се удължи..Така че не съм съгласна с вашите категорични мнения за химиотераията...



Тема Re: За Самодива:Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: caмoдивa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 13:51



Прочетох, Самодива, това, което ми предложи. благодаря ти, че ми даде информация!!!
Но никак, ама ника не е окуражаващо! Страшно е!
Това лекарство лекува ли, мори ли???
Вие какво правите, как е майка ти?
Аз сега му давам шлемник, герисан, чеснова запарка, плодови и зеленчукови сокове. Горе-долу е във форма.
Какво мислиш за антималгноцит?
Когато човек е в безисходица, пробва всичко.



Тема Re: За Самодива:Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: ivaceda]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано21.04.06 15:09



Страшно е..........много но нямаме право да се отпускаме..
Първата доза мама я пи на 1.04.06.В Търново ни ги дадоха и ни казаха само 4е след 42 дни е втората доза от 4капсули-нищо друго...
В нета про4етох за странични реакций на организма ,за това че трябва да с еправят изследвания всяка седмица...засега сме направили две на кръвната картина-трябва да се следят тромбоцитите и левкоцитите.На първото левкоцитите ни бяха 9,а на второто 12-докторката ни каза 4е е по-добре да са увеличени,отколкото да спадат-най-вероятно е от дексаметазона който и слагаме.
За антималигноцита се отказах още в началото като прочетох,може и да е било грешка,но така ми подсказа вътрешното чувство;
Иначе и даваме натанал и котешки нокът,герисан и бирена мая откакто почна химиотерапията,сок от бъз и алое на ампули с мед,зеленчукови сокове.
Неврохирурга ме посъветва да пробвам вси4ко което чуя,защото не се знаело от къде може да дойде чудото,а в нашият случай само чудо може да ни помогне





Тема Re: За Самодива:Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: caмoдивa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 19:59




Този сайт е за свойствата на билките.
Под № 128 са изброени билките с противораково свойство.
Алоето, чесънът, левурдата (дивият чесън) са сред тях. Аз имам намерение да му правя сок от левурда. Ще започна да му давам и сок от алое.
Дне му направих сок от две пресни марули и девисил. Стана около 400 мл. Добавих и сока от 1 лимон. Това намерих на пазара.
Беше му гадно да го пие, но като го изпи, ми каза: "За първи път усетих, че от нещо ми е станало добре, мина ми и главоболието".
Иначе, поне ви е казал докторът : "давай му, каквото чуеш". На нас нищо не ни казаха, никъде. Само, "...не това, не онова...не, не, не" . Иначе, всичко можел да яде, даже да пуши..." - това ни го казаха в Онкологията.
И сме оставени на самите себе си, да се борим с болестта.
Пробвай и със сок от див чесън. Пробвай и със запарка от чесън. А пък аз ще почна и с алое.
Поздрави, и кураж!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 07:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.