Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За Самодива:Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: caмoдивa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 20:00



Самодива, искаше ми се още да те попитам , но забравих : а сокът от бъз какво действие има? И откъде го взимаш? Как го даваш?



Тема Re: За Самодива:Има ли смисъл от химиотерапия?нови [re: ivaceda]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано22.04.06 21:06



здравей ivaceda,

Сока от бъз ни го даде една позната,тя си прави всяка година.Мама го приема три пъти на ден след ядене,по една супена лъжица.Преди няколко дена имаше тема тук за черният бъз-продавало се готов сок.Казват че засилвало имунната система.Иначе сега немога да намеря цвекло и го заменихме с повечко моркови и ябълки...
При мама главоболието беше често но откакто слагаме дексаметазона на 12 часа се чувства добре-знам че има много странични ефекти,но вече е по жизнена и не се залежава.Обясниха ни го че без него прави отток,дори преди седмица почти изпадна в кома
Вие как сте?Пиши,ако не ти е трудно,да говориш за това.



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: caмoдивa]  
Авторивaцeдa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 16:22



Здравей, Самодива.
Благодаря ти, че ми отговори и че ме каниш да ти пиша.
Аз за имунната система сега му давам Герисан - в листовката пише, да се дава при срив на имунната система, няма странични ефекти, няма противопоказания. Също и запарката от чесън, и запарка от прясна коприва, той си я пие вместо вода.
И много сокове, изцеждам всичко, каквото ми попадне, стига да е прясно - моркови, цвекло, ябълки, портокали, марули, левурда (див чесън), пресен чесън, киселец, правя всякакви комбинации, според наличните ми запаси. Сутрин му давам да пие 500мл. сок от портокал, на гладно. На обяд - зеленчувков сок, пак 500мл. Преди вечеря, пак около половин литър сок - каквото имам. Между храненията, като каже "гладен съм"- давам пресни плодове.
Решила съм сега да му купя и алое гел - да пие.
Боли го главата понякога, в областта , срещуположна на оперираното място. а той сега е в почивка между две порции лъчетерапия. В началото на април му правиха поредния скенер. Исках заради главоболието по средата на април пак да му правим, но операторът, при когото ходихме на контролен преглед каза, че не бива толкова често. А главоболието се появява, когато се умори. Тревожа се, не знам какво да мисля. Последният скенер не е показал нещо обезпокоитоелно. Не знам какво да мисля, стремя се да му осигурявам повече спокойствие и почивка.
Дексаметазон му правихме, докато бяха процедурите, после постепенно разредихме и го спряхме. От утре пак започваме - инжекциите и лъчетерапията.
А след нея съм решила да опитаме с антималигноцит. Тези лекарства, които наричат химиотерапия, ми се виждат ужасяващи. Това е лично мнение, дано да не сгреша.
Истината е обаче, че каквото и да направим, все ще се боим от това, дали не грешим?
Пиши ми, моля те. Ние с теб явно имаме сходна съдба и почти еднакви тревоги. Олеква ми, като споделя с човек, който знае, какво изпитвам.
Дано и на теб ти олеква, ако споделиш с мен.
Поздрави!



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: ивaцeдa]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано27.04.06 14:01



ЗДРАВЕЙ !

Извинявай,4е не съм писала скоро,но имах доста работа.За олекването наистина си права-хубаво е когато има с кого да споделиш болката и радостта.При нас има най-после хубава новина-скенера е добър-има оток,но няма рецидив:) и продължаваме с дексаметазона.Незнам от облъчването ли е или химиоптерапията,но важното засега е,че духа на мама се вдигна.Имаше нужда от това:)
А вие как сте?Как върви лъчетерапията?Довери се на вътрешното си чувство за това какво да правите-то няма да те подведе.



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: caмoдивa]  
Авторивaцeдa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 14:14



Благодаря ти, че ми отговори, Самодива. Предполагах, че си натоварена с много грижи, ангажименти - в нашето положение обикновено е така. Чудех се, какво става с майка ти, добре ли е? Прочетох първо в другата тема "Щастлива съм". после влязох тук, сигурна бях, че си ми писала!Благодаря ти!
Още веднъж искам да ви поздравя за радостта!!! Дано Бог бди над вас! Дано се преборите с тежката болест!
За нас : от вторник пак сме на лъчетерапия. Лицето му се зачерви, малко му е дискомфортно. Но този път се надявам, че сме взели повече мерки - давам му шлемник, герисан, най-после пие алое вера гел (от американските туби по 1л). Сега се опитвам да събера информация за рибеното масло от акула на Актавис. Прочетох, че се препоръчва при лъче- и химиотерапия. Още малко ще се ограмотя и може би ще го добавя към менюто му.
Не е зле и ти да прочетеш в сайта на Актавис.
След малко ще вляза там, ще копирам адреса им и ще ти пейстна.
Ако прочетеш, кажи ми какво мислиш.
Успех!



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: caмoдивa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:15



Здравей! Това е адреса на рибеното масло от акула - Olisalvin на Актавис.



Аз прочетох доста по въпроса. За макрофагите и Т-лимфоцитите. За акулите и чудната им способност да не се разболяват от рак.

И реших да опитам. Две опаковки годишно, т.е. по 1 оп. на шест месеца. Изразено в пари - 16 лв за 1 година.
Мисля, че ако не помогне, няма да навреди.

А 4-5 седмици след приключването на химиотерапията (лъче-), се препоръчва и хрущял от акула. Но не по време на самото химио- (лъче) !!!

Помисли си и ти по въпроса, за твоята майка, дали не би било добре да пробваш.

Поздрави!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 07:48.



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: caмoдивa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:20



Здравей, Самодива. Тук само двете май си говорим.
Затова ти давам електронния си адрес. Ако ми пишеш, ще се радвам.
Поздравявам те и ви желая да стане чудото - да оздравее твоята майчица.
И на себе си и на моя съпруг пожелавам същото - моля се на Бога да се случи.
И се боря за това, с всички достъпни средства.
Човек трябва да вярва, без вяра нищо не се случва.

ivaceda@mail.bg



Тема Антималигноцитнови [re: ivaceda]  
Авторvanja (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:40



http://www.malkiobyavi.com/cell/lekarstvo.php

Здравейте, аз прочетох листовките на лекарството, когато за пръв път чух за него и малко ме плашат. Всъщност ефекта му е също като при химиотерапия, че даже и по-лош. През цялото време на лечение ТРЯБВА да се усещат гадене, слабост и прочее. В случай, че симптомите отслабнат трябва да се увеличи приеманата доза. Вероятността сериозно да се увреди черния дроб е много голяма. Тогава се спира лечението и се провежда лечение на черния дроб. После пак се продължава с антималигноцит.
Моят съвет - преди да започнете да го използвате задължително намерете лекар, който има представа от лекарството, за да може да ви консултира. А и мисля, че е много трудно да се взема в домашни условия - доколкото разбирам е предвидено да се влива венозно, така че лекарската помощ е абсолютно необходима.
Успех!



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: ivaceda]  
Автор vivi7 (непознат )
Публикувано27.04.06 17:56



Моля ви не изоставайте форума! Не си пишете по пощите. Всяка информация е ценна за всички. Аз го проверявам през 5 мин с такава надежда, и съм разочарована когато няма нов отговор. Нали това е идеята, да разпространяваме колкото може повече информация, да се предпазимо от грешки, от лоши лекари, от измамни екстрасенси, от препарати които не действат, трябва постоянно да пишем, когато има нещо ново или когато чуем от някъде нещо интересно. В момента след семейството ми тоя форум ми е най-близкото, вие сте ми приятелите. Нека да запазим това нещо.



Тема Re: За Самодива - съдбата ни е общанови [re: ivaceda]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано27.04.06 18:13



Здравей отново:)
и аз мислех да и взема рибеното масло,но не съм го виждала в аптеката която посещаваме.Но съм решила и ще го направя.
Благодаря ти за хубавите думи,;Човек е щастлив когато има с кого да сподели радоста си.
А за зачервяването и при мама се наблюдаваше от към страната на облъчване даже и сега сутрин като стане от сън,лявата и страна е по-зачервена и отекла(от ляво беше тумора).Обяснявам си го с отока който е.
моят e-mail e dessislavva@abv.bg
поздрави и горе главата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.