Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано10.12.10 09:50



Обръщаме се към всички вас – приятели, познати и непознати добри хора!
Подкрепете каузата ни! Застанете до нас!

Помощ за Благой и Катя!

Благой – едно чаровно и слънчево 17-годишно момче, сполетяно от кошмарна съдба. Благой живее с майка си Катя. Неговото семейство е Тя. Целият му свят е Тя. Но Катя си отива, покосена от рак на белия дроб... Лечение вече няма... Има възможност и остра необходимост от палиативни медицински грижи за облекчаване на мъките й в дните, които й остават. Нашата държава абдикира от грижите за умиращите от рак. Хосписите, които приемат безнадеждно болните и разполагат с необходимата апаратура и персонал, са платени частни заведения. Катя и Благой не разполагат със средства.
Обръщаме се към всички вас:
Нека подкрепим 17-годишния Благой!
Нека му помогнем да се погрижи за майка си!
Нека помогнем на него самия да оцелее в този кошмар! ТОЙ Е САМ!
Нека му покажем, че има човечност в този жесток към него свят.

Открихме дарителска сметка в подкрепа на Благой и Катя.

ЮРОБАНК И ЕФ ДЖИ БЪЛГАРИЯ АД
ЕКАТЕРИНА КОСТОВА
IBAN BG53 BPBI 7942 1016 2465 01
BIC BPBI BGSF

Всеки преведен от нас лев е равен на огромен жест на човещина и съпричастност.
С помощта на всеки от нас Катя и Благой ще останат по-дълго заедно. Всек миг има значение!
С помощта на всеки от нас Катя ще получи медицински грижи и ще запази достойнството си в последните дни!
С помощта на всеки от нас Благой ще получи шанс за физическо оцеляване и силата да продължи напред.
Той е само на 17 години!
И остава САМ!
Можете ли за миг да се поставите на неговото място?
Моля ВИ!
ПОКАЖЕТЕ МУ, ЧЕ НЕ Е САМ!


Светлана Тихова – Ай Ди Тиим ООД
Анна Гръблянова – Рекламна агенция ДЕЯ
Деница Дилова – Рекламна агенция ДЕЯ
Евелина Табакова – Рекламна къща Дани Валентино

Това сме ние. Застанете до нас!



Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: Eвeлинa.]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано10.12.10 09:55



Мили хора, направихме група във Фейсбук за подкрепа на Благой и Катя. Благоря предварително на всеки от вас, който реши да се включи и напише няколко окуражаващи думи на Благой. Моля ви за морална подкрепа.





Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: Eвeлинa.]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано10.12.10 10:09



Надявам се Деа да се включи тук. Деа, твоите постове - разказа на твоите преживелици са отпечатани и ще бъдат предадени на Катя. Надяваме се да и вдъхнат кураж и сили за борба.



Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: Eвeлинa.]  
АвторMarina _66 (Нерегистриран)
Публикувано10.12.10 23:00



Спокойно моето момче майка ти ще се оправи!!!



Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: Marina _66]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.12.10 23:09



Вярваш ли в чудеса мило момче? Вярвай!!! На Коледа стават чудеса! На Бъдни вечер се помоли от цялото си сърце за твоето майче, няма начин да не те чуе майчицата Богородица и да не ти даде надежда. А ти мило момче в този клуб имаш много баби,майки,сестри и приятелки.Всички ние сме зад теб и задружно ще се молим за майчето ти. Помни че не си сам.Кажи това и майчето,вдъхни й смелост и кураж.Бог да е с теб и твоето майче.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 10.12.10 23:09.



Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.12.10 01:20



Мило момче,
Много ме развълнува твоята история, защото ме върна назад в годините... В един период и аз трябваше да извървя пътя през ада и тогава до мен също неотлъчно беше синът ми. Не знам как щях емоционално да се справя без неговата подкрепа!... През целия живот ние, родителите, си мислим, че трябва да се грижим за децата си, защото те не могат без нас. Идва обаче момент, в който именно децата стават нашата най-силна опора и именно тогава разбираме колко силно сме привързани взаимно! Защото сме създадени да извървим заедно и леките, и тежките пътища...

Та в оня период, аз също се хванах за алтернативите - правех буквално всичко, което ми препоръчаха и съветваха, следвах доколкото можех рецептите на Лечителя П. Димков, на Дънов ("Книга за здравето"), правех пречистващо гладуване по Лидия Ковачева, уринотерапия по Малахов, дихателни упражнения на йогите, ходех на църква да ми четат за здраве, миех се и пиех светена вода, молех се... и толкова още много неща! Тогава не знаех за метода на Шевченко и лечение с газ, но със сигурност и тях щях да използвам. Този Клуб също още не съществуваше и всичко търсехме сами, по странични пътища, но нямаше кого да питаме, с кого да споделим или поне не беше толкова лесно.

Сега самата аз знам повече неща, защото тук хората споделят своя опит и се учим взаимно. И за този генетичен тест, който ще направят на майка ти, научих от човек, който влиза в Клуба ни. При него нещата също са открити късно (рак на белия дроб, 4-ти стадий), но когато генетичният му тест се оказа положителен, лекарството Иреса започна да върши своите чудеса! Освен това, обаче, той прилага и много алтернативи, които е готов да сподели с всеки, който има нужда. Защото изследванията му само след около 1-2 месеца лечение са удивили лекарите, а самият той се чувства отлично и всеки ден е на работното си място.

Възможно е вашият генетичният тест да даде различни резултати и да не може да се приложи лечение с Иреса, но това не бива да ви отчайва. Тогава идват на ход много други алтернативи, които ще използвате. Тук имаме събрана много информация, а хората са отзивчиви и винаги готови да помогнат. Сигурно Евелина ви е показала постингите на Деа, която с много воля и вяра е преодоляла преди години същото заболяване в най-тежката му форма. А и неотдавна четох за резултатите от едно мащабно изследване на американски учени за способностите на човешкия организъм при много силна воля за живот и вяра в излекуването, да се изцелява "чудодейно" (както обичайно го наричат). Най-после науката започна да доказва онова, което хилядолетната народна практика отдавна е затвърдила!

Пиша всичко това не защото се съмнявам в твоя борбен характер (ти го доказваш всеки ден и с всяко свое действие!), а за да не се страхувате и заедно с майка ти да вървите смело и уверено напред. Знайте, че тук имате много приятели, които ви подкрепят!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 15.12.10 16:38.



Тема Re: Помогнете на Благой и майка му! ДО ТЕБ СЪМ 2нови [re: *jull**]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.10 06:46



Чета и плача...НО САМ СИГУРНА, чЕ Има Господ и всичко ще бъде наред...Не може да не бъде наред...Целувам те, мило момче..и макар и от другият край на Светът..Знай, че съм С теб..и те прегръщам...





Тема Пишете във Facebookнови [re: Eвeлинa.]  
АвторNadejda (Нерегистриран)
Публикувано11.12.10 08:56



Мили хора,

думите ви са прекрасни и полезни, но Благой не чете този клуб.

Евелина моли да му пишете в създадената и посочена от нея Facebook група.



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: Nadejda]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.10 09:27



Надежда моля ви предайте му ги - постингите.Не всеки може да влиза в Facebook.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: Nadejda]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.12.10 09:51



Във Фейса поставих линк към темата в Клуба ни, така че всеки, който иска, може автоматично да влиза тук и да чете.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: *jull**]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано11.12.10 10:20



Благодаря ви много, момичета! Оценяваме подкрепата ви! Не спирайте! Препращам всяка ваша дума на Благой. И той е трогнат...

Редактирано от Eвeлинa. на 11.12.10 11:55.



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.10 12:42



Е браво Джул,много умно идея. сега и другите ще четат нашите постинги към това смело и умно момче,което не е само и има нашата подкрепа.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.12.10 13:07



Очаквам и другите клубари да се включат. Сигурна съм, че момчето и майка му ще получат силна подкрепа от нас.
Така де, ние сме от стари кози ярета или "гърмени зайци", както казваше Весето...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано11.12.10 14:23



Модераторке,не се безпокой ще пишат момичетата.Сега е почивка и всички са се разпръснали по разни краища.Не всички работят днес..

но няма и съмнение,че ще се включат нашите момичета и ще подкрепим сина и майката.Нали затова е този клуб за всеодайност,за подкрепа в труден момент.Може да се забавляваме в този клуб,да си пускаме закачки...но когато дойде такъв сериозен и отговорен момент - всички сме едно цяло в подкрепата на един от нас.Един за всички и всички за един!От малка съм харесвала това мото...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: flora bg]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано11.12.10 14:46



"Здравето е най-голямото богатство". Животът е най-красивата магия, но само здравият човек може да я долови и да изживее очарованието от чудната хармония на ум и сила.Ето, това е магията да бъдеш силен ,мило момче.Здравей отново и отново,ще ти пиша и ще продължавам да те подкрепям защото знам че сега имааш нужда от приятели които да са до теб в този толкова труден момент.Но бъди сигурен че тук ще намериш не само приятели а едно голямо семейство което ще бъде до теб.НЕ СИ САМ И НЯМА ДА БЪДЕШ.Искам още да ти кажа,че аз не веднъж съм била на косъм от смъртта и продължавам да бъда(всички в клуба знаят)но никога не съм се предала.Винаги съм вярвала че това не е края и че тепърва живота за мен започва,затова не се предавай,бори се с нокти и зъби за здравето на майчето си а ние ще бъдем неотлъчно до теб.Не се предавай ,а само ВЯРВАЙ ,ЧЕ СТАВАТ И ЧУДЕСА.Поздрави на майчето от всички нас

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: panterata68]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано12.12.10 17:05



Мило момче,бъди смел,така както сигурно иска майка ти! Много ми е мъчно за вас! Не губи надежда,всеки ден стават чудеса! Опитвайте всичко, с вяра и надежда, и нека Бог да е до вас и с вас.



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.12.10 17:33



Майката на Благой вчера следобед беше приета и настанена в хоспис, а по-късно синът й съобщи следното:

"Вече 8 часа мама диша без кислородния си апарат .... чувства се добре и харесва лечебното заведение. В стая с още една жена е. Тези дни ще украсим и коледна елха – имаме разрешение. Скоро ще си има и телевизор за пълен комфорт... а на шкафчето й я чака книгата „Г-н Монк отива в Германия”. От понеделник ще започне рехабилитация. Според д-р Мутафов, ако нещата продължават така добре, скоро ще подлежи на химиотерапия!!!!! А откакто знае, че над 600 човека я подкрепят, състоянието на духа й е повече от прекрасно... "



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.12.10 17:59



Това е най,най,най-хубавата новина момичета.Боже чу молбите ни,благодарим ти!Браво моето момче,украсете елхичката,дай й настроение,ние мислим за нея и като се оправи ще се запознаем с нея,така й кажи.ще я посетим...

ей каква радост....

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: flora bg]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано12.12.10 19:35



Чудесна новина!Идват най-хубавите празници и ще се случват само хубави неща!Благой,всички ние сме с теб и твоята майка!Успех!



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: *jull**]  
Автор Пayлa (глезанкова мама)
Публикувано12.12.10 20:18



Страшни неща се случват понякога с нас, но кураж, момче! Не си сам - вече имаш много непознати приятели-от всякаква възраст, пол, здравословно състояние...Ще помагаме с каквото можем! А ти ни дръж в течение на нещата!

"Обичам да обичам!"


Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: Пayлa]  
Автор just flower (глезанка)
Публикувано12.12.10 20:24



Здравей и от мен, мило момче! Аз също имам само майка си, като най- близък човек на този свят и те разбирам и съчувствам с цялото си сърце! Ще запаля свещичка и ще се помоля за вас! С теб съм мислено и вярвам, че нещата ще се стабилизират, както доказва последната добра новина! Дръж се заради нея, заради себе си и заради всички приятели и хора, които те обичат и не са безразлични към съдбата ти!



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: just flower]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано12.12.10 21:51



Мило момче,сложи най-красивата звезда на върха на елхата от нас и нека майчето ти да знае ,че ще й свети и ще я води само напред,че за нея мислят толкова много хора и я подкрепят от сърце.Поздрави



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: just flower]  
Авторaxellcom (Нерегистриран)
Публикувано12.12.10 21:52



Здравей и от мен преди три месеца бях на същото положение като майкати има две деца момиче на 18 и моче на 14 първото нещо което ми беше че децата ми ще остнат сираци, бях потресен от диагнозат мъкар че се правех на силен, но силната вярва че няма да се предам ме превърна в нов човек който се заклех да се преборя с всичко в името на децта ми ,за тях почти светъ беше спрял но аз никога не съм спирал да им казвам няма да се предам. ще съм с вас с те също вярваха че аз щес е опрвя и ще съм сред тях ,след диагнозата ми казха че не подлежа на операция и да избирам каквото аз пожелая лечение от всички възможни лечения първото което направих това беше да се осъзная и да се овалдея заедно с всиките покрай мен усещах че всяка паника от стна на мен и моите близки би довело до не желани неща, и така почнах с ислнта психика а редом с това вземах всякакви билки които не биха ми навредели после се оказа че има хапчета които може да се лекувам взема все още и тях и се чуствам добре надявам се много скоро да остане само спомен о тази лечима болест с много силна психика и много вярва преди всичко ,готов съм да направя всичко ко възможно да помогна скаквото мога приеми ме за твой приятел аз съм сигурен че след месец ти ще си като моите мълчогани радосни че баща им ще бъде още дълго време сред тях и както майкати с вас



Тема Re: Пишете във Facebookнови [re: just flower]  
Авторaxellcom (Нерегистриран)
Публикувано12.12.10 22:08



забравих да ти кажа за моя син както ти казах то е само на 14 незавсисимо от всико той запази самобладание аз знаех че той плаче след като не съм с тях но той не го показа пред мен ако не можеше да се здъжи със сигурност щеше да ми повлияе по друг начин ти си на 17 което те прави мъж бъди такъв и покажи на майкати че ще се борите зедно както направихме и ние с моете деца и успяхме сигурен съм че ще успеете . казвам го от от опит просто бъди силен заради майкати това ще и даде повече сили да се пребори не и давай повод да мисли друго освен надеждата че ще сте доста дълго време заедно



Тема Re: До вас сменови [re: axellcom]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано13.12.10 07:56



Мили приятели,
всички ние от клуба за борба с рака сме били във вашето положение, преди повече или помалко време. Не се предавайте! При тази болест духът е най-важното нещо. Вярвайте в добрия изход! Вашите думи са вашите вълшебни пръчици! Не споменавайте никога лоши прогнози! Бъдете силни! Ние сме до вас!



Тема Re: До вас сменови [re: diana1OO]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано13.12.10 09:25



Подкрепата на хората от този клуб е много ценна! Много сте мили! Благодаря ви!



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.12.10 11:08



Скъпо момче, мила Катя, не ви познавам, но вече ви обичам. Господ изпраща изпитания само на силните си чада. Ще трябва да минете през това препятствие и да изправите глави по-силни от всякога. Не позволявайте нито за миг да ви напуска вярата в любовта и доброто. Чудесата започват от нас, човек върши невъзможни неща в името на най-близките си хора. Стискам палци и се надявам всеки ден да имате своите малки победи и надежди.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: До вас сменови [re: Buba67]  
АвторEвeлинa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.10 22:42



Благой Цицелков написа: Новините от днес. Като цяло няма промяна в състоянието й. Все още диша сама, радва се че над 800 човека я подкрепят.... както и аз :) Чака с нетърпение да започне физиотерапия.... Усмихната и щастлива е .... и то много :) Лека вечер, приятели! А пък аз днес ще украся къщата ни за Коледа – иска да види снимки, а утре ще украсим и там :)



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.12.10 23:34



Невероятно момче!
Стискам палци нощта да е лека...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.12.10 13:53



Блажко, до май месец майчето трябва да се оправи - така й кажи да стиска зъби и с женски инат да се пребори с болестта.Май месец клуба ще има среща в София и ако вие не можете да дойдете на нея заедно с майчето - то ти ще дойдеш за да се запознаем и да предадеш многото целувки и поздрави от нас на нея.Украсявай сега елхата,цялата къща,направи снимки и тя ще е щастлива.Кажи,че една клубарка маман Флора мисли и се моли за нея и иска да се запознаем.Пожелавам на Бъдни вечер да й се падне здравето от питката а на теб паричката и късметите.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: До вас сменови [re: flora bg]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано14.12.10 19:37



Мнооого си готина, маман Флора! Целувки от Катя, от Благо и от мен! Да се жива и здрава!



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.12.10 08:56



Блажко,Катинка добро утро!Как сме днес я кажете. Настроение нормално ,препоръчвам да се повиши/сестра запишете по едно хапче позитивно мислене сутрин и вечер/ Така я да видим как е храната - незадоволителна - /сестра пишете сутрин супичка от слънчеви лъчи,на обяд лека яхнийка от големи усмивки за десерт може няколко сладки целувки а за вечеря тънка филика поръсена със весел смях.

Това е най-сигурната рецепта за оздравяване,това го казвам аз д-р.Флора маман.
Блажко пиши за състоянието на мамито,чакаме.Нацелувай я от нас!А тази снимчица е за нея

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: До вас сменови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано15.12.10 16:55



Благо,

пожелавам ти да бъдеш смел пред съдбата и да бъдеш докрай голямата радост на мама!
Пожелавам ви една незабравима Коледа, и още много Коледи да я следват!

от една предана дъщеря на майка си



Тема Re: До вас сменови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано16.12.10 08:11



Хей Благо, мило момче, здравей! Чета и тук и във фейсбук и хем ми се насълзяват очите, хем се радвам какъв предан син си и как въпреки младоста си постъпваш зряло и правиш най-доброто за мама.
Знаеш ли - има лекарства, има билки, лекари с бели престилки и сериозни лица, говорят разни неразбираеми неща за нас, сложни апаратури, въртят се около близките ни, суетят се, говорят за прогнози и проценти.....Всичко това отива по дяволите когато се намесят вярата и любовта! Това е Благо - вяра и любов! Две простички неща, но правят чудеста на нашата Земя! Само за миг си представи, че всички хора по света имат сърца изпълнени с любов един към друг, всички, без изключение! Е, Благо, такава ли щеше да е Земята ни, ако това беше истина? Не разбира се, щеше да е рай! В твоя микро свят - ти и мама - любовта и вярата ще направят вашия рай!
Благо, когато мама си почива, а ти се молиш за нея, хвани ръцете й и докато се молиш си припомни как си се чувствал когато тя не е била на легло, когато е била здрава. Спомни си това усещане, спомни си усмивката й, духа й, здравото й тяло. Усети любовта й, това чувство на сигурност което си изпитвал. Виж в ума си тези образи и точно за това се моли с цялата си душа!
Прегръщам те и ти изпращам всичката си позитивна енергия!



Тема Re: До вас сменови [re: MamaD]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано16.12.10 16:22



Благой,ти си прекрасен син с който би се гордяла всяка майка!Всяка от нас,пишещите тук може да бъде на нейно място и много добре ви разбираме,като теб,така и нея.За теб тя е целия свят,за нея ти си свътът,слънцето,въздуха,всичко.Всичко което искам да ти кажа вече са го казали маомичетата преди мен,единственото което бих те посъветвала е да отидеш в Руската църква и да се помолиш с цялото си сърце на владика Сефарим за оздравяването на мама.
Кураж мило момче!



Тема Re: До вас сменови [re: MamaD]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 01:52



Това определено са най-милите думи, които скоро съм чувал .... нямам думи.... всички сте толкова прекрасни и мили, и добри....



Тема Re: До вас сменови [re: iliana.k]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 02:00



Чета, и препрочитам всичко, което сте написали .... и ви благодаря от цялото си сърце и душа .... благодаря се на ГОСПОД, че ме запозна с толкова невероятни хора.... и аз ви обичам .... и мама ви обича ....



Тема Нашата история – накратко....нови [re: iliana.k]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 03:06



Едва ли в няколко реда ще успея да напиша всичко, най-важно – но ще се постарая... Мама е родена в гр. София – майка й се казва Гергана а баща й – Благой. Когато мама е на 17 майка и умира след тежка автомобилна катастрофа. На тази си възраст мама е вече редовен автор н...а вестниците: „Средношколско знаме” (където пише от 6. клас), „Народна младеж” и др. (тогава там са могли да се развиват младите творци). Мама не преживява леко раздялата – майка й не просто родител, а най-близкият приятел, който има в този момент. Въпреки трудностите завършва с отличен успех 22. ЕСПУ, след това е приета психология в СУ „Климент Охридски”. Като малка решава, че за да пише добре, трябва да познава човешката психика – това е причината за избор на специалността й. През далечната 1982г. е вече магистър по психология, с второ специалност – български език. Още докато учи е вече щатен редактор във вестник „Учителско дело” (за времето си е бил от най-четените вестници, за които не задължавали хората да се абонират) след това е редактор във вестник за наука и техника – „Орбита”, после е във вестникът на комитетът за печата – „АБВ”. Любовта и към „Учителско дело” остава и тя се връща в екипът и става член ред колегията му. По това време е издание на министерството на образованието и синдиката на учителите в България. След промените назрява моментът, в които тя и нейни колеги решават, че е време да се отделят, защото синдикатът не им дава право да пишат свободно... И така през 1991г. се появява вестник „Аз Буки”, дежурен редактор на брой 1, както и автор на част от концепцията му е мама... И така вече 20 години тя обича и вестникът си и читателите си... През годините и предлагаха от доста места да се прехвърли за повече пари ... и по-малко нерви... Но „Аз Буки” си остава мястото където се запознава с баща ми, мястото където още като бебе излизам на снимка държейки вестникът за абонаментната му кампания през 1993г. А иначе освен работата й във вестник „Аз Буки”, участва в Асоциацията за борба с корупцията в България, като председател на контролния съвет, пише в различни вестници, а в „Канал 2001” бе водещ на здравна рубрика..., Дълго време бе председател на националната асоциация за психично здраве... Организира и много конференции със съмишленици за добрите практики в тази сфера... През това време в личен план се случват много обрати ... мама ме гледа сама от както ме е родила ... когато бях на 6 годинки почина тогава бившият и дългогодишен приятел ... музикант, която е запозна с друг музикант ... и успя да ги ориса ... Костадин бе изключително мил с мен и с мама – имах кашони със всякакви играчки от хубава, най-хубава... След време се ожениха, Костадин получи инсулт в Бургас и мама хвана първия влак, после нейна приятелка ме заведе там и направи всичко за да спаси живота му... и успя. Лекарите не вярваха на успехът й! Последиците върху мозъкът бяха на лице но той проходи, проговори, оживя! Живеехме щастливо .... до 9 януари 2001г..., когато стана пожар в дома ни... Болен на легло и малко дете ... сами .. беше ужасно ... мама бе наела домашна помощница за да не сме сами, когато е на работа. Но „помощницата” не за първи път бе излязла за малко – един – два часа... а ние бяхме сами ... Вредите от пожара бяха огромни ... Медиите писаха всякакви глупости ... дори, че аз съм подпали домът ни ... само аз и Коце знаем истината ... След това мама трябваше да гледа двама болни – дете с психическа травма от преживяното и инсултноболен със същата травма... Отново успя ... по едни или други причини през 2003г. се разведоха ... тогава отново животът ни претърпя обрат ... През 2004г. ме оперираха по спешност от „тежък апандисит”, дни преди това обраха мама ... документи ... пари ... Обади се на баща ми да го помоли да дойде в болница с личната си карта, за да ме приемат и оперират, но той отказа – защото имал страх от болници (психо-психически). Мама успя да си издаде навреме документ за самоличност... След няколко месеца и откриха тумор на левият яйчник ... пак доста перипети, но я оперираха и всичко беше спокойно.... През 2005г. се преместих в 51. СОУ „Елисавета Багряна”, през 2006т. заедно с мои съученици създадохме сайт от ученици за ученици, а през 2007г. училищен вестник. Днес съм горд, че съм главен редактор на най-големият училищен вестник у нас... Че имаме телевизия и радио... През 2006г. станах водещ на детското образователно предаване по TV7 – „BG - Къде? Къде?” изводих около 150 предавания до края на 2009-та... През годните спечелих няколко отличия за есета – първи места, поощрения, за кулинарни конкурси, фотографски ... дори и ДЕТЕ НА ГОДИНАТА 2006. Гостувах и гостувам в доста тв предавания... може да се каже, че животът ни вървеше успешно ... А през 2010г. вече осма година посещавам курс по иконопис. А през юни 2010г. предложих на директорът си да построим параклис в двора на училището, той възприе идеята повече от добре и вече имаме всички разрешителни – трябват ни само 13000лв. от който вече има към 2000... От септември работя и в ЦЕНТЪР НА УЧЕБНИКА, по няколко часа на ден ... все пак трябва и да се учи... и двете нещата вървяха много добре паралелно ... и така до ноември, когато всичко пак се преобърна – ДИАГНОЗА – КАРЦИНОМ НА ЛЯВ БЯЛ ДРОБ. Излишно е да споменавам, че има симптоми още от април и ходеше при всякакви лекари, през октомври дадохме над 200лв. за многобройните лекарства, който и даваха... едвам си взе направление за пулмолог – по мнението на докторката и нямало нищо ... пет дни по-късно аз, мама и наш приятел се стоварихме в спешното на ВМА – с мисията да и направят снимка на белият дроб... Беше се подула (лимфите) едвам дишаше .... А те и казаха, че нищо и няма – добре, че сме с малко буйна кръв, та ги накара да и направят ВЕЛИКАТА снимка.... Момичето на рентгена бе разтреперано ... „Няма ви го левият бял дроб, Как дишате” – а мама й каза – „Ами трудно ... аз казвам, казвам ... никой не ме чува”.... И така в интензивното ... в гръдна хирургия ... вкъщи ... до 24-ти на връх именият и ден получи криза...линейка (дойде след много настояване) закараха я в първа градска, където отказваха да я примат ... след известни молби от страна на колежките на мама, които бяха с нея я приеха... Със Светла девет часа след, като бе приета отиваме да донесем памперси (около 10 часа) и ни казаха, че ще я изпишат... в 12... А е абсолютно невъзможно да я качим вкъщи и пак след известно помолване остана още няколко дни, докато говорим с ген. Тонев шеф на ВМА да я приеме. БЛАГОДАРЯ МУ! И така седя около 14 дни там, а после я прехвърлихме в МЕДИБУЛ...

Историята продължава ...



Тема Re: Нашата история – накратко....нови [re: Blagoy Tzitzelkov]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.12.10 09:25



Мило дете,думи нямам....цялата тази одисея на твоите 17 години?????Ужас!
Но понякога всичко това се стоварва на човек,за да се научи да се бори и да стане ЧОВЕК. И този път ще се преборите и ще докажете на живота,че човека лесно не се пречупва,че неговата душа е божия искрица,която е безсмъртна.Ще чакаме продължението...то си е сценарий за роман,един истински житейски човешки роман-драма. Поздрави на майчето,целувки също и след като тя е психолог,излишно е да й казвам,че сега за пореден път трябва на практика да покаже уменията си,как да се справи със своята психика.Понякога Господ ни поставя задачи-уловки, за да ни види можем ли или само си говорим,че можем...разбираш ме нали?

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Нашата история – накратко....нови [re: flora bg]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 10:43



Разбрах те да ... Имам вадеждата, че всичко ще стане по-възмоно най-добрия начин...





Тема Re: До вас сменови [re: Blagoy Tzitzelkov]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано18.12.10 10:51



Привет и от мен, мило момче! Трогнах се от историята за майка ти. Убедена съм, че ще се пребори и този път, въпреки коварното заболяване. Защото, както я описваш, тя е жена със силен дух. Няма начин да не успее - заради самата себе си, заради теб и всички хора, които я обичат и подкрепят! Кураж и весели празници!





Тема Re: До вас сменови [re: Mpaвka]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано21.12.10 19:03



За съжаление новините не са никак добри. Благо почти не излиза от стаята на майка си и ето какво написа от там:
"Благой Цицелков az sega sum pri neq, mn. e zle. po dumite na dr. i ostava malko... jivota e ujasen."
Може би ще му е мъничко по-леко, ако отново прочете ваши мили думи...



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано21.12.10 19:57



Казват, че по Коледа стават чудеса. Дано се случи и при вас.



Тема Re: До вас сменови [re: vais62]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано21.12.10 21:23



И аз се моля за това!



Тема Re: До вас сменови [re: nadia_O6O6]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано21.12.10 22:59



Катя почина тази вечер в19ч.......... Мир на праха и. .......... Благодаря на всички, които се включиха с думи и дела и подкрепиха Благой!!! Погребението е на 24.12. Дано никога отново не прочетете подобна новина! Бъдете живи и здрави.



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.12.10 23:32



Моите дълбоки съболезнования към Благо, към близките и приятелите на Катя!

Боли ме, че си отиде една жена в истински зряла житейска и творческа възраст. Сигурно някъде в другия свят тя е още по-необходима... Да е лек и светъл пътят й към него!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано21.12.10 23:42



Мир на душата й!
Още един ангел горе в небето, един ангел, който винаги ще бди и закриля теб, Благо! Винаги!



Тема Re: До вас сменови [re: MamaD]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.10 06:39



Благооо, Толкова съжалявам, толкова....Но искам да знаеш, че може да говорим, когато искаш, колкото искаш, и за каквото искаш!!!!!Знаеш ми Фейсбук...Там сме приятели...Целувам те!!!И знай че не си Сам, мило момче!!!



Тема Re: До вас сменови [re: yraaa]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано22.12.10 07:35



Мир на праха и!
Мило момче, желая ти сили и кураж!



Тема Re: До вас сменови [re: diana1OO]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.12.10 09:01



Покой и светлина на душата ти мила Катя.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: До вас сменови [re: Buba67]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.12.10 09:53



Почивай в мир, мила Катя! Знам, че винаги ще бъдеш с твоя син!
Кураж, мило момче! Майка ти вече е на по-добро място!
Моите съболезнования!



Тема Re: До вас сменови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано22.12.10 10:04



Моите съболезнования Блажко!
Блажко не си сам! Имаш толкова баби,майки,сестри и приятелки тук в нашия клуб.Ти си вече наше момче. Компенсирай мъката си по майчето,като се докажеш в живота, за да ти се радва и да се гордее с теб от горе. Сега тя ще ти помага много,имаш си един ангел,закрилник горе.А след време пак ще се съберете двамата.Такъв е живота! Изпълнен с много болка,мъка,сълзи,но и прекрасен.Нейния път свърши,но твоя продължава. Чакат те толкова светли и прекрасни моменти в твоя живот. Но сега се отдай на мъката си, сбогувай се майчето и й обещай,че няма да се предаваш и ще прогресираш в живота.
А тя Катя вече не я боли нищо,тя е щастлива горе и ще продължи да учи и да работи,за да може нейната душа да се извиси още по - нагоре и да е по-близо до Бог. И естествено,ще ти помага във всичко.Ще идва в сънищата,ще те гали и целува,ще те напътства.Тя никога няма да се отдели от теб мило дете,просто няма да можеш да я виждаш физически/това е смъртта/но душата е безсмъртна и нейната ще е винаги до теб.Мир на праха й и лек път на душата й.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от flora bg на 22.12.10 10:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от flora bg на 22.12.10 10:08.



Тема Re: До вас сменови [re: flora bg]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано22.12.10 12:47



МИР НА ПРАХА И! Нямам думи просто.Съжелявам



Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема Re: До вас сменови [re: panterata68]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано22.12.10 16:39



Почивай в мир,майчице!





Тема Да помогнем на Благойнови [re: iliana.k]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано09.02.11 21:40



След като почина майката на Благой, някой поддържа ли връзка с момчето, знае ли нещо повече за него и неговия живот сега. Някой помага ли му. Моля, който има някаква информация да ми пише.



Тема Re: Да помогнем на Благойнови [re: Kaлoянa_]  
Автор viara67 (непознат)
Публикувано10.02.11 11:48



Да, аз поддържам връзка с момчето, помагам му с каквото мога, ще ти пиша на лични.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.