Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: До вас сменови [re: flora bg]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано14.12.10 19:37



Мнооого си готина, маман Флора! Целувки от Катя, от Благо и от мен! Да се жива и здрава!



Тема Re: До вас сменови [re: Eвeлинa.]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.12.10 08:56



Блажко,Катинка добро утро!Как сме днес я кажете. Настроение нормално ,препоръчвам да се повиши/сестра запишете по едно хапче позитивно мислене сутрин и вечер/ Така я да видим как е храната - незадоволителна - /сестра пишете сутрин супичка от слънчеви лъчи,на обяд лека яхнийка от големи усмивки за десерт може няколко сладки целувки а за вечеря тънка филика поръсена със весел смях.

Това е най-сигурната рецепта за оздравяване,това го казвам аз д-р.Флора маман.
Блажко пиши за състоянието на мамито,чакаме.Нацелувай я от нас!А тази снимчица е за нея

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: До вас сменови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано15.12.10 16:55



Благо,

пожелавам ти да бъдеш смел пред съдбата и да бъдеш докрай голямата радост на мама!
Пожелавам ви една незабравима Коледа, и още много Коледи да я следват!

от една предана дъщеря на майка си



Тема Re: До вас сменови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано16.12.10 08:11



Хей Благо, мило момче, здравей! Чета и тук и във фейсбук и хем ми се насълзяват очите, хем се радвам какъв предан син си и как въпреки младоста си постъпваш зряло и правиш най-доброто за мама.
Знаеш ли - има лекарства, има билки, лекари с бели престилки и сериозни лица, говорят разни неразбираеми неща за нас, сложни апаратури, въртят се около близките ни, суетят се, говорят за прогнози и проценти.....Всичко това отива по дяволите когато се намесят вярата и любовта! Това е Благо - вяра и любов! Две простички неща, но правят чудеста на нашата Земя! Само за миг си представи, че всички хора по света имат сърца изпълнени с любов един към друг, всички, без изключение! Е, Благо, такава ли щеше да е Земята ни, ако това беше истина? Не разбира се, щеше да е рай! В твоя микро свят - ти и мама - любовта и вярата ще направят вашия рай!
Благо, когато мама си почива, а ти се молиш за нея, хвани ръцете й и докато се молиш си припомни как си се чувствал когато тя не е била на легло, когато е била здрава. Спомни си това усещане, спомни си усмивката й, духа й, здравото й тяло. Усети любовта й, това чувство на сигурност което си изпитвал. Виж в ума си тези образи и точно за това се моли с цялата си душа!
Прегръщам те и ти изпращам всичката си позитивна енергия!



Тема Re: До вас сменови [re: MamaD]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано16.12.10 16:22



Благой,ти си прекрасен син с който би се гордяла всяка майка!Всяка от нас,пишещите тук може да бъде на нейно място и много добре ви разбираме,като теб,така и нея.За теб тя е целия свят,за нея ти си свътът,слънцето,въздуха,всичко.Всичко което искам да ти кажа вече са го казали маомичетата преди мен,единственото което бих те посъветвала е да отидеш в Руската църква и да се помолиш с цялото си сърце на владика Сефарим за оздравяването на мама.
Кураж мило момче!



Тема Re: До вас сменови [re: MamaD]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 01:52



Това определено са най-милите думи, които скоро съм чувал .... нямам думи.... всички сте толкова прекрасни и мили, и добри....



Тема Re: До вас сменови [re: iliana.k]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 02:00



Чета, и препрочитам всичко, което сте написали .... и ви благодаря от цялото си сърце и душа .... благодаря се на ГОСПОД, че ме запозна с толкова невероятни хора.... и аз ви обичам .... и мама ви обича ....



Тема Нашата история – накратко....нови [re: iliana.k]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 03:06



Едва ли в няколко реда ще успея да напиша всичко, най-важно – но ще се постарая... Мама е родена в гр. София – майка й се казва Гергана а баща й – Благой. Когато мама е на 17 майка и умира след тежка автомобилна катастрофа. На тази си възраст мама е вече редовен автор н...а вестниците: „Средношколско знаме” (където пише от 6. клас), „Народна младеж” и др. (тогава там са могли да се развиват младите творци). Мама не преживява леко раздялата – майка й не просто родител, а най-близкият приятел, който има в този момент. Въпреки трудностите завършва с отличен успех 22. ЕСПУ, след това е приета психология в СУ „Климент Охридски”. Като малка решава, че за да пише добре, трябва да познава човешката психика – това е причината за избор на специалността й. През далечната 1982г. е вече магистър по психология, с второ специалност – български език. Още докато учи е вече щатен редактор във вестник „Учителско дело” (за времето си е бил от най-четените вестници, за които не задължавали хората да се абонират) след това е редактор във вестник за наука и техника – „Орбита”, после е във вестникът на комитетът за печата – „АБВ”. Любовта и към „Учителско дело” остава и тя се връща в екипът и става член ред колегията му. По това време е издание на министерството на образованието и синдиката на учителите в България. След промените назрява моментът, в които тя и нейни колеги решават, че е време да се отделят, защото синдикатът не им дава право да пишат свободно... И така през 1991г. се появява вестник „Аз Буки”, дежурен редактор на брой 1, както и автор на част от концепцията му е мама... И така вече 20 години тя обича и вестникът си и читателите си... През годините и предлагаха от доста места да се прехвърли за повече пари ... и по-малко нерви... Но „Аз Буки” си остава мястото където се запознава с баща ми, мястото където още като бебе излизам на снимка държейки вестникът за абонаментната му кампания през 1993г. А иначе освен работата й във вестник „Аз Буки”, участва в Асоциацията за борба с корупцията в България, като председател на контролния съвет, пише в различни вестници, а в „Канал 2001” бе водещ на здравна рубрика..., Дълго време бе председател на националната асоциация за психично здраве... Организира и много конференции със съмишленици за добрите практики в тази сфера... През това време в личен план се случват много обрати ... мама ме гледа сама от както ме е родила ... когато бях на 6 годинки почина тогава бившият и дългогодишен приятел ... музикант, която е запозна с друг музикант ... и успя да ги ориса ... Костадин бе изключително мил с мен и с мама – имах кашони със всякакви играчки от хубава, най-хубава... След време се ожениха, Костадин получи инсулт в Бургас и мама хвана първия влак, после нейна приятелка ме заведе там и направи всичко за да спаси живота му... и успя. Лекарите не вярваха на успехът й! Последиците върху мозъкът бяха на лице но той проходи, проговори, оживя! Живеехме щастливо .... до 9 януари 2001г..., когато стана пожар в дома ни... Болен на легло и малко дете ... сами .. беше ужасно ... мама бе наела домашна помощница за да не сме сами, когато е на работа. Но „помощницата” не за първи път бе излязла за малко – един – два часа... а ние бяхме сами ... Вредите от пожара бяха огромни ... Медиите писаха всякакви глупости ... дори, че аз съм подпали домът ни ... само аз и Коце знаем истината ... След това мама трябваше да гледа двама болни – дете с психическа травма от преживяното и инсултноболен със същата травма... Отново успя ... по едни или други причини през 2003г. се разведоха ... тогава отново животът ни претърпя обрат ... През 2004г. ме оперираха по спешност от „тежък апандисит”, дни преди това обраха мама ... документи ... пари ... Обади се на баща ми да го помоли да дойде в болница с личната си карта, за да ме приемат и оперират, но той отказа – защото имал страх от болници (психо-психически). Мама успя да си издаде навреме документ за самоличност... След няколко месеца и откриха тумор на левият яйчник ... пак доста перипети, но я оперираха и всичко беше спокойно.... През 2005г. се преместих в 51. СОУ „Елисавета Багряна”, през 2006т. заедно с мои съученици създадохме сайт от ученици за ученици, а през 2007г. училищен вестник. Днес съм горд, че съм главен редактор на най-големият училищен вестник у нас... Че имаме телевизия и радио... През 2006г. станах водещ на детското образователно предаване по TV7 – „BG - Къде? Къде?” изводих около 150 предавания до края на 2009-та... През годните спечелих няколко отличия за есета – първи места, поощрения, за кулинарни конкурси, фотографски ... дори и ДЕТЕ НА ГОДИНАТА 2006. Гостувах и гостувам в доста тв предавания... може да се каже, че животът ни вървеше успешно ... А през 2010г. вече осма година посещавам курс по иконопис. А през юни 2010г. предложих на директорът си да построим параклис в двора на училището, той възприе идеята повече от добре и вече имаме всички разрешителни – трябват ни само 13000лв. от който вече има към 2000... От септември работя и в ЦЕНТЪР НА УЧЕБНИКА, по няколко часа на ден ... все пак трябва и да се учи... и двете нещата вървяха много добре паралелно ... и така до ноември, когато всичко пак се преобърна – ДИАГНОЗА – КАРЦИНОМ НА ЛЯВ БЯЛ ДРОБ. Излишно е да споменавам, че има симптоми още от април и ходеше при всякакви лекари, през октомври дадохме над 200лв. за многобройните лекарства, който и даваха... едвам си взе направление за пулмолог – по мнението на докторката и нямало нищо ... пет дни по-късно аз, мама и наш приятел се стоварихме в спешното на ВМА – с мисията да и направят снимка на белият дроб... Беше се подула (лимфите) едвам дишаше .... А те и казаха, че нищо и няма – добре, че сме с малко буйна кръв, та ги накара да и направят ВЕЛИКАТА снимка.... Момичето на рентгена бе разтреперано ... „Няма ви го левият бял дроб, Как дишате” – а мама й каза – „Ами трудно ... аз казвам, казвам ... никой не ме чува”.... И така в интензивното ... в гръдна хирургия ... вкъщи ... до 24-ти на връх именият и ден получи криза...линейка (дойде след много настояване) закараха я в първа градска, където отказваха да я примат ... след известни молби от страна на колежките на мама, които бяха с нея я приеха... Със Светла девет часа след, като бе приета отиваме да донесем памперси (около 10 часа) и ни казаха, че ще я изпишат... в 12... А е абсолютно невъзможно да я качим вкъщи и пак след известно помолване остана още няколко дни, докато говорим с ген. Тонев шеф на ВМА да я приеме. БЛАГОДАРЯ МУ! И така седя около 14 дни там, а после я прехвърлихме в МЕДИБУЛ...

Историята продължава ...



Тема Re: Нашата история – накратко....нови [re: Blagoy Tzitzelkov]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.12.10 09:25



Мило дете,думи нямам....цялата тази одисея на твоите 17 години?????Ужас!
Но понякога всичко това се стоварва на човек,за да се научи да се бори и да стане ЧОВЕК. И този път ще се преборите и ще докажете на живота,че човека лесно не се пречупва,че неговата душа е божия искрица,която е безсмъртна.Ще чакаме продължението...то си е сценарий за роман,един истински житейски човешки роман-драма. Поздрави на майчето,целувки също и след като тя е психолог,излишно е да й казвам,че сега за пореден път трябва на практика да покаже уменията си,как да се справи със своята психика.Понякога Господ ни поставя задачи-уловки, за да ни види можем ли или само си говорим,че можем...разбираш ме нали?

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: Нашата история – накратко....нови [re: flora bg]  
Автор Blagoy Tzitzelkov (непознат )
Публикувано18.12.10 10:43



Разбрах те да ... Имам вадеждата, че всичко ще стане по-възмоно най-добрия начин...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.