Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: vanya_r]  
Автор joro_men (непознат )
Публикувано16.03.11 23:17



А за какви(кои)тибетски билки става въпрос ,откога ги ползвате и кой ви ги предписа?



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: joro_men]  
Авторvanya_r (Нерегистриран)
Публикувано17.03.11 09:55



Билките са пресовани и изглеждат като хапчета. Вземам ги от Д-р Сонам Дордже след пулсова диагностика.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: vanya_r]  
Автор Dila84 (вярваща)
Публикувано29.03.11 22:40



При доктора може ли да се ходи без пациента, само с документи. Баща ми е на легло - обездвижен от кръста на долу. Проведена една химиотерапия и вливани бифосфонати. Според лекарите - няма резултат. На майка са казали - кураж. Последна епикриза - за палиативни грижи. В момента татко е в нефрологично отделение. Лечението с газ може ли да се приложи при него.

П.П. подходих с лека ръка диагнозата на татко.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Dila84]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.03.11 09:24



Можете да правите консултации с лекар и без пациента. Носите цялата медицинска документация.
След като лекарите са препоръчали палиативни грижи, значи не могат да помогнат повече. Нефрологичното отделение ми говори, че има проблем с бъбреците. Не е препоръчително да взима газ при това положение, но ако случайно решите, пробвайте с няколко /2,3/ капки газ върху бучка захар.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Buba67]  
Автор Dila84 (вярваща)
Публикувано30.03.11 13:12



Утре татко го изписват. Бъбреците са спасени. Правени са снимки на черен дроб и далак. Всичко е било добре. Така са казали лекарите. И аз така разбрах за палиативните грижи. Но не искам да повярвам, че нищо не може да се направи. Много лесно го отписаха.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Dila84]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано15.04.11 16:19



Здравейте, аз съм нова тук, ще си позволя да копирам част от поста си от темата за новодошлите.
Предварително се извинявам, поста ми вероятно ще бъде доста объркан, но самата аз се чувствам така, не мога да приема това, което се случва от вчера насам и изобщо незнам как ще се справя и дали изобщо ще мога.Става въпрос за баща ми, той е на 52 години, миналата година получи схващане на дясната ръка, крак и част от лицето, тогава му казаха, че това е пред-инсултно състояние, правиха му доста изследвания, изписаха му куп лекарства,за известно време се чувстваше по-добре, но казваше, че ръката все още си изтръпва, сега се замислям дали и това няма връзка със заболяването...Още миналата година искахме да го вкараме за малко в болница, да направи пълни изследвания, но той като се почувства малко по-добре и отказа, от известно време обаче е много отпаднал, самия той казва, че няма сили за нищо, миналата седмица при силно закашляне се е появила кръв в храчките му.В понеделник беше на лекар, правиха му рентгенова снимка, на която излезе, че имал някакъв стар бронхит, и някакви просветлявания, пишеше също нещо за "разпад". Взеха го в болница за изследвания, оказа се, че кръвната му захар е 26, при норма до 6, отделно Креатинина му е завишен, левкоцитите също леко завишени, както и СУЕ, еритроцити под норма.От няколко дни му вливат инсулин за да свалят кръвната захар, направиха му бронхоскопия и скенер, на скенера се виждали изменения на дроба, които според докторката са злокачествени образувания, имало в дроба, паренхима /дано не бъркам думата / и лимфите.От бронхоскопията излезе, че в бронхите няма, там било възпаление от стар бронхит, в понеделник му предстои биопсия през гръдната стена, докторката казва,че нещата са много сериозни, според нея не може да се прави операция, защото разсейките са много и не позволяват :(((Много съм отчаяна, изобщо незнам от къде да започна, от два дни чета и ми става все по-зле и по-зле.От Варна сме, може ли да ме насочите към добри доктори тук, и изобщо какви са първите стъпки, знам че първо трябва да разберем какъв точно е рака и в кой стадий, но аз просто не мога да стоя и да чакам, като обезумяла съм, лекуващата лекарка е Д-р Ценова от болница Св.Марина/Терапията/, до колкото разбирам не възлага големи надежди, казва, че ще се прави химиотерапия, но още нищо не можело да се каже, докато не излезе биопсията, отделно и този диабет.Моля помогнете, отчаяно се нуждая от някой, който да ме насочи от къде да тръгнем.......Може ли да ми препоръчате добър доктор тук във Варна, какво е мнението ви за д-р Ценова?Четох доста и за алтернативните методи, но доста от рецептите са с мед, а сега и с този диабет вероятно няма да можем да ги прилагаме, какво мислите, и изобщо с този диабет има ли някакви шансове за успешни химиотерапии? Страх ме е , много ме е страх!

Редактирано от kssO7 на 15.04.11 21:15.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: kssO7]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано17.04.11 12:23



Здравейте отново, понеже не успях да открия тема за специалисти по белодробни заболявания във Варна, си позволявам отново да питам, ако някой може да ме насочи, благодаря.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: kssO7]  
Авторmala1 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.11 08:50



molq pomognete na sapryga mi otkrixa tymor 1.77 3mm iskat vednaga da go operirat pravi li sa belite prestilki napravena e samo bronxoskopiq

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 22.06.11 14:38.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: mala1]  
Автор vais62 (новак)
Публикувано22.06.11 10:22



Мисля, че са прави докторите. Тумора е малък.



Тема Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Buba67]  
Авторnadka_7932 (Нерегистриран)
Публикувано22.06.11 17:23



Благодаря Бубе за отговора!Вече оправих проблема с писането!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.