Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Buba67]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано08.11.10 14:56



Много ценна информация е това. Ние извървяхме целия път от Белодробна болница, през проф Власов, доц.Милев, проф.Борисова и т.н до АМЦ Джон Хопкинс в Истанбул. Там са направили и генетичния тест ,без да настояваме и ни изписаха Иреса като поддържаща терапия. И аз се ограмотявах в интернет и разбрах,че за избора на инхибитора значение има и това в кой аксон е мутацията. Иреса е по-слаб инхибитор от Тарцева, но по-ефективен при мутация в аксон19, каквато е нашата явно. За информация и на други хора мога да споделя, че може да се закупи генеричен гефитиниб /активното вещество/, който е в пъти по-евтин от патентования Иреса на Астра Зенека. Дава същия резултат като отговор и същите странични ефекти. За късмет при нас се проявява само силен обрив, но доктора ни успокои,че това е един вид маркер за ефективното действие на хапчетата. Лошото и при двата е , че са с обратимо действие. Големият въпрос пред мен е колко време ще действа и какво да правя оттам нататък. Дали има нещо друго- лекарствен препарат или билка, коята да подтиска рецептора епидермалния растежен фактор.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: vais62]  
Автор skala58 (hope)
Публикувано09.11.10 00:32



Здравей vais62,

Аз съм също с рак на белия дроб и бих искала да разменим опит,ако разбира се нямаш против:)

maxel@abv.bg



Тема Re: 1. Симптоми и необходими изследваниянови [re: Buba67]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано09.11.10 06:45



Първо браво за труда!
Наистина е колосален.
Имам някои допълнения: относно симптомите, при нас имаше периодично повтарящи се пневмоничноподобни симптоми (просто типични - посивяване на кожата на лицето, температура 37,5-37,8, лека кашлица).



Тема Re: 2. Видове на базата на хистологиятанови [re: Buba67]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано09.11.10 06:45



Преди 4 години препаратите в Света София ги гледаше проф. Власов - явно нещата са се променили. За съжаление!

Редактирано от little_rabbit на 09.11.10 06:52.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: skala58]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано09.11.10 10:15



Пратих ти мейл и телефон. Може да ме търсиш по всяко време-постоянно съм на компа.



Тема Re: 1. Симптоми и необходими изследваниянови [re: Buba67]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано10.11.10 21:18



Искам да добавя и от себе си някои неща. Обръщайте внимание на проблеми с голните дихателни пътища / като синузит например или изкривени прегради на околоносните кухини/ и не отлагайте лечението им. Когато не се диша през носа белия дроб не получава сигнал да се "отвори" с пълния си капацитет, което води до различни увреждания. След време някоя стресова ситуация може да отключи и злокачествен процес. Безсимптомната фаза може да продължи няколко години и да се открие съвсем случайно. При нас се случи така. Всички изследвания, включително туморни маркери бяха в норма. Споделям мнението за Белодробна болница- реагираха много бързо за биопсията , много добра работа на хирурга и до там. Четири седмици чакахме да се събере онкокомитета им. По отношение на образната диагностика с РЕТ във Варна- претърпяхме разочарование. Не можаха да определят първичната локализация. Явно трябва им още практика.



Тема Re: 3. Поведение преди поставяне на диагнозанови [re: Buba67]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано10.11.10 21:25



Да не се пропуска консултация с УНГ и лицево-челюстен хирург за слюнчените жлези.



Тема Re: 3. Поведение преди поставяне на диагноза [re: vais62]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.11.10 00:54



Точно така откриха рак на белия дроб на моя близка!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опит [re: Buba67]  
Авторaxellcom (Нерегистриран)
Публикувано17.11.10 20:10



Първото нещо което направих малко преди пълната диагноза за добро качествения тумор на белия ми дроб отидох при билкаря Елмазов който е доста познат и известен в Бг.бях при него на преглед той ми прави и рисова диагноза мъкър че на мен не ми позна нищо по ириса но съм сигурен съм в неговите билки че и те ми помогнаха той ми даде за всички органи комплексни билки те са за около 30-40 дни,през това време ми излезе и генетичното изследване което беше ми направено в майчин дом в това генетично изследване се оказа че се открива вариант на EGFR гена свързан с чувствителност към лечение на "тирозинкиназни инхибитори" още мед. название" Гефитиниб " а търговското наименование на лекарството (таблетки) IRESA ,лекарството е без пари се дава само с изследването може да го поръча всеки лекуващ онколог и пулмолог който е ваш лекуващ ,през другото време пиех доста неща едно от което и до ден днешен не съм спрял козе мляко сварено,жълтък от домашно яйце и една супена лъжица домашен мед всеки ден около 350/400мл. правех си сок от червено цвекло ,ябълка и моркови поне два пъти през седмицата ,ядях и тиквено цвете по 3/4 цветчета на ден ,хрусках от време на врем хрян но малко че е не за човеци ,една жена ми направи един сироп който съдържал танин това се извличал от грозде ,пиех зелен чай "драконски нокът" и малко лиций има ги в китайските магазини.
След два месеца бях на пет скенер в Варна резултатите бяха очарователни но все още продължава моето лечение след 30 дни пак ще пиша какво е положението всеки който иска да ме пита нещо съм готов да помогна с каквото мога на никого ням ада откажа да помагам с каквото мога но това се дължи само на един човек който постъпи с мен така и може би той беше един от хората тоест тя де! да съм толкова силен да се справя с всичко това това един Ангел която нарича себеси "jull"



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опит [re: axellcom]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано17.11.10 22:24



Научих нещо ново от теб, за което благодаря. Не знаех, че се отпуска Иреса безплатно. Разкажи ми по-подробно какво трябва да се направи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.