Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: puma69]  
Авторskala58 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.12 18:49



Аз пих Тарцева година и половина,но всякак вечер си правих сок от червено цвекло ябъла и морков и чернодробните ми показатели бяха в норма.Стомаха ме наболяваше но взимах лъжица зехтин преди да взема лекарството. За съжаление,след година и половина,спря да ми действа и сега съм на химиотерапия. Бях чела някъде,че тарцевата може да се взима и непосредствено след ядене,което предполагам,ще предпази стомаха.

Успех



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: skala58]  
Автор shopchickat@gmail.com (непознат )
Публикувано13.05.14 21:48



Здравейте,

Независимо 4е последният коментар е оставен преди години ме окуражиха да пиша.
Искрено се надявам 4е хората които са писали тук са успели да помогнат на близките си да се преборят до колкото е възможно това разбира се.

Моята майка беше диагностицирана с рак на белият дроб миналата седмица и аз из4етох вси4ко което е написано тук. Беше ми много полезно и искам да кажа Благодаря на вси4ки които са намерили време и желание да споделят през какво са минали.

Мама е с аденокарцином, и след два дни ще си вземем назна4ената химиотерапия. В същото време съм и оставила биопсията за EGFR изследване. И след като това изследване излезне мисля да занеса нещата в Онкото за второ мнение ... просто ей така.
Ние запо4нахме вси4ко в Токуда и за сега смятам да останем там и за химиото.

В момента правя разли4ни сокове, гледам да не и давам да яде много сладки неща защото ми казаха 4е раковите клетки оби4ат сладко.
Другото нещо което опитахме е сода, но незнам по каква схема да и я давам и про4етох 4е неможе просто да се приема непрекъснато. Ако някой знае дали е добре или има някаква схема моля да ми помогне.

Давам и също Син Скорпион и се надявам госпожата от Неогенезис да успее да ми намери Имунофан. Докато търсех информация за син скорпион попаднах на информация за две ваксини които са също разработени от лаборатория в Куба и са специално за рак на бял дроб - Симавакс и Ваксира.
Свързах се с лабораторията и ми казаха 4е има клиника в Турция с която работят.
Искам да попитам някой знае ли нещо пове4е, дали е пробвал някоя от ваксините, дали някой е вървял в тази посока, който може да сподели мнението и опита си.

Благодаря ви предварително.
Надявам се да не съм зву4ала прекалено разбъркано.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: shopchickat@gmail.co]  
Автор shopchickat@gmail.com (непознат )
Публикувано14.05.14 19:38



Здравейте отново,

Моля някой ако знае да ми каже къде мога да направя изследвания за различните мутации на рак на белия дроб - ALK, ROS, KRAS, BRAF?

Благодаря много.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: shopchickat@gmail.co]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.05.14 21:21



Здравей, запознах се лично с проф. Тончева. Освен, че е преподавател в МУ, работи в лаборатория

. Телефонът и го пращам на лични бележки. Тя е човека, който може да отговори на въпроса ти, както и да каже цени.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: Buba67]  
Автор shopchickat@gmail.com (непознат )
Публикувано15.05.14 19:23



Благодаря



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: shopchickat@gmail.co]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.05.14 22:12



Писах си с години с наше момиче от Ямбол, но живеещо в Англия. Беше доволна от ваксината на кубинците. Малко повече и идваха страничните ефекти на Тарцевата, но се справи. Та има добри отзиви, само не помня коя от двете слага, писах и, чакам отговор.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.05.14 22:13.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: shopchickat@gmail.co]  
Автор lynnka (непознат )
Публикувано31.07.14 20:31



Здравейте, тъй като много често на болни се дава сок от цвекло и моркови, мисля, че е важно да се знае, че морковите са неподходящи при рак на бял дроб, заради витамин Е, който е противопоказен при този вид рак. Предупреди ме медицинско лице, проверих го и в интернет:http://www.reuters.com/article/2014/01/29/us-antioxidants-idUSBREA0S1QV20140129.

Вместо морков, към цвеклото може да се добави домат и магданоз. Ние слагаме и малко ябълка и портокал, звучи странно като комбинация, но подобрява вкуса.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: lynnka]  
Автор lynnka (непознат )
Публикувано31.07.14 20:43



От друга страна, има и статии, които твърдят, че само синтетичния витамин Е вреди, а естествения, който се приема чрез храна напротив - оказва добро въздействие... и в такъв случай морковите не би трябвало да вредят.



Редактирано от *jull** на 01.08.14 10:26.



Тема Re: Рак на бял дроб - споделен опитнови [re: lynnka]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано01.08.14 09:57



Да, така е, става дума за синтетичната форма на витамините и са вредни особено за пушачи. Не мога да намеря линк в момента, но съм го чела като официална информация. Същото е и за Вит.С (синтетичен) по време на химио - може да редуцира действието на лекарството до 30%.

Това е защото вит.С укрепва митохондриите в клетката и това я прави устойчива на лекарствата.

Редактирано от *jull** на 01.08.14 10:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.