Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.06.10 20:02



Тъй като първата тема се напълни и трудно се чете, отварям втора.
Споделяйте тук, защото виждате колко по-лесно се върви по утъпкана пътека.

Първата тема





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: Buba67]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано02.07.10 19:18



Здравейте!За информация на интересуващите се от лекарството.Днес ми го донесоха от Куба.Вече не се разрежда с дестилирана вода.Приема се на капки-в нашият случай,по 5 к.на 12 ч-половин час преди хранене.Няма нужда да е на студено.Където и да си,можеш да го приемаш- шишенцата са с капкомер.Успех на всички!



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: iliqn4e]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано02.07.10 19:52



И ние получихме лекарството като при нас е по 5 капки на 8 часа половин час преди ядене. Не разбрах дали с (или след) капките може да се пие и малко обикновена вода. Ако някой е разбрал по-добре, моля да пише. Срокът на годност на неразпечатано шишенце е 1 година, а на разпечатано 6 месеца.



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: 123galia]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано02.07.10 21:12



Мисля, че може да се пие вода, не би трябвало да има проблем. Предполагам, че идеята е да се приема на празен стомах, за да може да се усвои от организма, преди да бъде натоварен с преработката на храната.
На някои е изписано по 5 капки на 8 часа, а на други по 5 капки на 12 часа. На тези, които трябва да го приемат на 8 часа, са дали 3 шишенца, а тези на 12 - две шишенца. Предполагам, че ще стигне за един и същи период от време.



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: stella]  
Авторcтoян (Нерегистриран)
Публикувано04.07.10 08:13



при условие че на други се препоръчва приемането с дестилирана вода не би трябвало да е проблем да се приема с вода
и според мен трябва да се приема преди работа за по добро усвояване
мисля че не се препоръчваше приемането с топли напитки само



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: cтoян]  
Авторbebedes (Нерегистриран)
Публикувано04.07.10 10:26



Аз получих от лекарството миналата седмица от човек,който пътува до Куба.
Нашите шишенца са от тъмно стъкло(кафяво) със зелени метални капачки.
Изписаната доза е 4пъти по 20 капки,а шишетата са 3 бр.Препоръчва се прием с дестилирана вода.
На етикетите няма срок на годност или се е изтрил,понеже са гланцирани или поне се надявам да е така.
Придружаващият документ няма дата и е със сини печати,включително и текста,където е посочена дозировката е син печат,а с химикал е попълнено
4 пъти по 20 капки "980 desayuno '' ,което не ни е много ясно какво значи.
С две думи,това което получихме се различава от пуснатите снимки във форума,документа също е друг,ще се опитам да кача снимки по -късно.
Някой получил ли е лекарството в този вид,който описвам ?



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: bebedes]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано04.07.10 11:05



Описанието ти ме навежда на мисълта, че сте получили от стария вариант, който изисква разреждане с дестилирана вода. Обърни внимание дали е изписано 4 пъти по 20 капки или е 20 мл. Ако е капки, думата трябва да е "gotas". "desayuno" означава закуска. Вероятно трябва да разредите част от лекарството с 980 мл дестилирана вода. Само предполагам от описанието ти, не мога да бъда сигурна. Ако имаш възможност качи снимка на бланката или я препиши цялата буквално.
Ние получихме лекарството миналата седмица - на 2.07.2011. Шишенцата са бели, пластмасови със син хартиен етикет върху тях. С химикал е нанесена датата на производство и срока на годност.



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: bebedes]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано04.07.10 11:18



Аз също получих лекарството преди 4 дни, но шишетата са пластмасови, бели със син етикет, на който с химикал е отбелязано, че са произведени през 05. 10 и са годни до 05. 11 (поне аз така разтълкувах написаното). Освен това пише на етикета (напечатано), че съдържанието е 40 мл и още някакъв текст, който не съм превела още. Всяко шише е с капачка капкомер, който е нарисуван на етикета и пише още над нарисувания капкомер MEDICAMENTO, а върху капкомера - homeopatico, а под картинката пише LABIOFAM. Ако някой има превода на текста на етикета, моля да пише. Нещо се обърках, защото изписаните дози са много различни- 20 капки 4 пъти на ден (при бебедес) и 5 капки 2 или 3 пъти на ден (на хората от групата, които получихме лекарството на 01.07.2010). Може би концентрацията е различна, но все пак твърде голяма е разликата и не знам какъв ще е ефекта.



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: 123galia]  
Авторstella (Нерегистриран)
Публикувано04.07.10 14:56



Останалата част от текста върху шишенцето гласи:
Биотерапевтична формула, изработена на основата на отровата на rhopulurus junceus.
Показания: за третиране на пациенти с туморни патологии като аналгетично и противовъзпалително средство, както и за подобряване на качеството на живот на пациентите.
Дозировка: Предложена доза: 5 капки перорално под езика на всеки 12 часа.
Развитие 30 дни (което предполагам означава, че дозата стига за 30 дни)
Галя, няма нищо объркващо. Моето обяснение е, че бебедес има доставен стария вариант на лекарството, където 20 мл от лекарството се разтварят в 980 мл дестилирана вода. Вероятно са имали количества от стария вариант и са раздали първо тях, преди да дадат новите. Вероятно лабораторията няма единен стандарт за вида на шишенцата, защото ако пуснеш в гугъл на изображения името на лекарството ще видиш снимки на много различни шишенца и на всички пише лабиофам.
Ако бебедес се включи с по-точна информация какво точно пише на сертификата, ще разберем дали предположенията са верни.



Тема Re: ОТРОВА ОТ СИН СКОРПИОН No 2нови [re: stella]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано04.07.10 18:50



Stella благодаря за превода. От това, което пише разбирам, че 5 капки се слагат под езика и се преглъщат без вода. Обаче дали от скромност, се посочват само следните свойства на лекарството:като аналгетично и противовъзпалително средство, както и за подобряване на качеството на живот на пациентите.
Поне моите очаквания (според това, което съм чела и споделеното във форума) са за някакво въздействие за намаляване кръвоснабдяването на туморите. Не знам, може и да греша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.