Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.04.10 20:45



Борба с глиобластом № 2 четете





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано25.04.10 17:21



Рени ,двоен късмет ,утре!!!





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: marggoto]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано25.04.10 19:27



Здравей Марго,много ти благодаря за подкрепата!Утре като разбера резултата ще пиша,надявам се да е подходящ за "Добрата новина"!До утре! Целувки от мен!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.04.10 21:59



Ще стискаме палци мила.И на срещата ще дойдеш с добри резултати.Успех!

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор vedda ()
Публикувано25.04.10 22:31



Много, много късмет и от мен! Поздрави на милата ти дъщеричка. Прегръщам Ви.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор vedda ()
Публикувано27.04.10 09:41



Здравейте приятели! Да пожелаем хубав резултат на Ася и нейния съпруг, днес са на контролен ЯМР. Дано утре и те да бъдат на първа страница в "Добрата новина".



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано27.04.10 10:03



Стискам палци и се моля за добри резултати!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано27.04.10 10:07



Ася, всички сме с вас. Успех!!!!!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано27.04.10 11:32



Ася ..успех!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: marggoto]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано07.05.10 08:53



Защо никой не пише? Ася, Веда, как сте?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор vedda ()
Публикувано10.05.10 14:30



Здравей Elinia! Благодаря за вниманието. Не съм писала, защото нищо ново не се е случило при нас. Синът ми още е в болнични, но започна често да повтаря, че иска да се връща на работа. Проблемът със зрението обаче стои и това много ме притеснява. На контролен преглед сме чак на 1 юли. Мен все така ме тормози реалността, явно така ще бъде винаги. Понякога се опитвам да си внуша, че може всичко да се оправи, но почти не се получава. Често изпадам в такива състояния, че нищо не мога да върша, не искам да виждам и чувам нищо и никого. С две думи, знаеш-трудно е.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.05.10 14:40



Скъпа, не губи кураж! Нали ще се срещнете скоро и с тибетския лекар?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор tzveti61 (новак)
Публикувано10.05.10 15:29



vedda, прочетете книгата "Подсъзнанието може всичко" на Д.Кехоу. Там описват невероятни случаи за болни, които са си помогнали сами като са следвали описанията в книгата. С визуализация, с насочване на мисълта към оздравяването, даже имаше случай с момче с тумор в мозъка абсолютно безнадежно-до пълно излекуване. Книгата е страхотна и ако човек се заеме сериозно да следва съветите, добрите резулати неминуемо ще дойдат.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано10.05.10 17:26



Веда, щом се чувства добре, нека работи. А това със зрението е важно да не се влошава. Щом се стационира, може, като мине повече време нещата да се подобрят в известна степен. Недей се невротизира излишно, приеми, че това е по - добрият вариант, че има и по - лоши и тежки поражения. Да, трудно е, но се старай да не мислиш за това и вярвай, че всичко ще е наред. Защото, ако ти си притеснена, той също ще се притеснява, а това не е добре. Прегръдки от мен.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано12.05.10 15:26



Здравейте,

В края на април направихме магнитния резонанс в Турция и видяха, че има оток, затова мъжът ми е с главоболие. Предписаха му дексаметазон, но до момента главоболието се засилва. Много се притеснявам, защото от Турция ни препоръчват до края на май да направим нов резонанс и консултация с неврохирург за евентуална операция. Цялата изтръпнах като прочетох днес този отговор от тях. Моля се този тъп оток да спадне и да не се наложи нова операция.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано12.05.10 15:27



Ана, а вие как сте? С какво се поддържате да няма растеж?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.10 15:36



Миличка, не знам как гледаш на алтернативната медицина, но П. Димков дава рецепта за мозъчни отоци, тумори и пр. (с хлебен квасец, кестени и корени от бъз). Има я в нашия архив, но може да погледнеш в книгите на Димков, защото той дава цялостен режим на лечение, включващ лапи, чайове, начин на хранене. Неговият внук д-р П. Димков също лекува по рецептите му, както и по свои собствени. Мисълта ми е с алтернативните средства да подпомагат консервативното лечение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.10 15:37



Миличка, не знам как гледаш на алтернативната медицина, но П. Димков дава рецепта за мозъчни отоци, тумори и пр. (с хлебен квасец, кестени и корени от бъз). Има я в нашия архив, но може да погледнеш в книгите на Димков, защото той дава цялостен режим на лечение, включващ лапи, чайове, начин на хранене. Неговият внук д-р П. Димков също лекува по рецептите му, както и по свои собствени. Мисълта ми е с алтернативните средства да подпомагате консервативното лечение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано13.05.10 10:29



Мила Ася, с такова нетърпение чаках добри новини от теб. Съжелявам за притесненията ти. Но въпреки всичко не допускай лоши мисли в главата си, дори и да е трудно. Дексаметазона най-вероятно ще даде резултат. Боже, колко е тежка тази борба.
А с какво държим тумора да не расте - един Господ знае. Всеки според собствените си разбирания пробва какво ли не. Аз съм писъла и друг път - вече година и половина мъжа ми яде черен бъз, на сладко или сироп. След операцията четох статия за един мъж, който споделяше, че също е с мозъчен тумор /макар и доброкачествен/ и бъза му е помогнал. И така аз се доверих. Шест месеца взимаме прополис, не знам той дали помага, но поне не вреди. И за него четох какво ли не. Всеки ден сок от червено цвекло. Но ако трябва да си сложа ръка на сърцето, мисля че основно лъчето и темодала си казаха думата. Сега сме без темодал, за съжаление и направо изтръпвам. Моля се Господ да е с нас. Ще продължаваме с "илачите", друг избор няма. Трудно е, но не се отказвай, винаги има надежда, винаги. Четох в един англииски сайт за един мъж, който вече 15-сет години е с глиогластом и е жив и здрав, дори имаше снимки. Така че нищо не се знае. Просто вярвай, силно вярвай.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор vedda ()
Публикувано13.05.10 14:53



Ани, как точно вземате прополис и в какви количества? От аптека ли го купувате, или от пчелари? Въобще, ако не те затруднява, напиши повече, това не сме пробвали.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано14.05.10 09:43



Най-добре е ако е домашен прополиса, но не знам как точно се приготвя. На нас ни го даде една жена, която отглежда пчели и вече го беше приготвила. Но това беше еднократно. След това реших и и сега си купувам от аптеките готов - клеева тинктура. Между другото съвсем прилича на домашният. Пием го 3 пъти по 30 капки. Но четох, че е възможно и по 40 капки на прием. Реших да давам на съпруга ми прополиса, защото четох много за него. В някои от сайтовете дори пише че по- дългият му прием спирал разстежа на раковите клетки. В края на крайщата ако но помага за това, то той не вреди.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано17.05.10 12:26



Ани, консултирахме се и с други доктори и казаха,че е рано за резонанс сега. Ще го правим края на юни. Междудругото, можеш ли да ми пратиш линка, от който си чела за този мъж с глиобластом. И ние приемаме черен бъз /домашно приготвен/, Темодал, Саменто и др. Трябва да се справим някак си. Успех и на Вас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано17.05.10 20:04



Здравей Ася,щом пие Темодал не се притеснявай.Този препарат ще се окаже доста добър и пречистен ,без странични действия.Моята дъщеря го пие вече 12 месеца,няма никакви странични ефекти.Другите неща които приемате също са добри.Желая успех.



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано18.05.10 09:56



Ася, Рени е много права за темодала. И аз като нея смятам, че темодала е добро откритие. Ние също близо година го пихме, но за съжаление сега ни го спряха. Така че сега продължаваме с другите "илачи".
Обещавам да намеря сайта за този човек и ще ти го изпратя.
Бори се!!! Ние всички сме с вас!!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор lily68 (мама)
Публикувано25.05.10 19:21



Здравейте момичета,да не би да са удължили приема на Темодала.Доколкото знам се правят максимум 10 курса,поне така ми беше казал онколога и нервохирурга.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: lily68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:35



Постингът е на iliqn4e:

"Здравейте. Отново съм тук с въпроси към вас. Предварително благодаря на всички(не за пръв път съм тук при вас). Периодично влизам и чета,защото така си обещах преди 2 год. Сега за момента:от 5 г. баща ми има световъртеж и лекува вестибулит, от 2 г. загуби слуха на дясно ухо - от шип. Преди 3 седм. започна да забравя наименования, включ.букви - започнаха "Гинко" за остарели мозъчни клетки. Миналата седмица по наше настояване направиха скенер. Тумор с размери 60мм-40мм в ляво, оток на мозъка. Спешна операция на следващия ден.Успешна-освен тумора и киста-всичко е отстранено. Хистологията се забави-чакам понеделник. Според хирурга-злокачествен,от много време.Никакъв вестибулит,загуба на слух-в следствие на тумора. След хистологията-лъче или химио. Прочетох в справочника много. Говорите за суми, които ние не можем да си позволим. Татко е на 60г-пенсионер по болест-сърдечни проблеми. Има ли къде да се правят терапии по здравна каса? И още много въпроси,но знам....чакам хистологията още 2 дни, сякаш не мога...

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:40



Постингът е на reni56:

"Здравей Илиянче, почти всички в този клуб са минали по този път, състояние на безизходица след като научат диагнозата, независимо какъв е тумора и къде е покализиран. От личен опит ти казвам, че ще ти трябват 2-3 месеца, за да можеш да се отърсиш от този кошмар и да започнеш да мислиш по-трезво и да взимаш адекватни решения. Не трябва да се отчайваш и да се предаваш, когато това се случи, трябва да има един член от семейството, който да се натовари с приемането на всякаква информация, след което да прецени какво трябва да се каже на болния и по какъв начин да му бъде поднесена тази информация.
Не е лесно!

Но ако искаш твоя татко да се справи, трябва да му помогнеш! Не трябва да показваш пред него, че се притесняваш или страхуваш, трябва да го обнадеждаваш и да му вдъхваш надежда, че има изход от тази ситуация.
Първото, което е много важно, е да изчакате хистологията. От това зависи какво ще предприемете по-нататък. Не се притеснявай за пари. В онкологията лъчелечението е безплатно. Там имат един доста добър апарат, който често се разваля, защото е доста натоварен, но скоро в новините съобщиха, че в ИСУЛ ще бъде монтиран нов линеен ускорител, който ще поеме голяма част от пациентите.
Илиянче, тук в клуба сме няколко души, които се борим с този проблем - мозъчен тумор - сигурна съм, че и те ще се включат със съвети. Щом излезе хистологията, пиши какъв е резултата, мисля, че ще можем да ти помогнем или поне да те упътим какво да предприемете.
Засега мога да ти пожелая да бъдеш много силна и търпелива! Приятна вечер! Чакам да пишеш пак!"

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.05.10 13:43



Постингът е на besraboten:

"Търсих търсих в нета, но при такива размери и то стар тумор, за по малко от два месеца никой не може да го излекува, освен с рязане. Хирурзите са си свършили работата идеално, но ако е злокачествен, очаквай евентуално разсейки, а и нека не забравяме за рецидив - нали не се знаят причините за тоя тумор, значи няма как да отстраниш причините. Какво обшто има тук лъчелечението? Как да се прицелят в нещо, дето не се вижда. Естествено, че ще правите химиотерапия. Цикъла ще завърши, като накрая метастазите, които се появят след химиото, ги борите с лъчи. Всъщност тогава и ще се изръсите яко за киберкнайфа, като по-добра алтернатива на нашите ускурители. Последните алтернативи, както винаги, са за жар и отровата от син скорпион, както и тибетските билки и газта. Една много важна задача, която стои пред теб, е да потърсиш в нета те на какво са алтернативи - на химиото или на лъчето."


ето и снимка:


El Chofer

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано30.05.10 14:06



Извинявай безработен,но този песимизъм ми се струва,че няма място тук в клуба.!
Не зная имаш ли някакво медицинско образование,но аз като човек занимаващ се 30години с медицина,ще ти кажа че:първо почти всички тумори на мозъка са злокачествени,но това не означава нищо.Има различни видове,които не винаги метастазират или рецидивират.Има и степени на малигненост /злокачественост/.Така,че докато не излезе хистологията нищо не се знае.Второ ,голяма част от тези тумори са лъчечуствителни,което означава,че се повлияват от лъчелечени.По твойте разсъждения означава,че само тумори които можеш да видиш са подходящи за лъчелечение,ами туморите на черен дроб,на бъбрек и въобще на всички вътрешни органи да не би да се виждат?
Трето не зная дали си запознат с химиолечението ,но в Европа от няколко години е разработен препарат за химиолечение,точно на мозъчни тумори,който препарат преминава кръвно-мозъчната бариера и безкрайно добре пречистен и не дава никакви странични действия.Моята дъщеря го пие вече 12 месеца.
При мозъчните тумори лъчелечението и химиотерапията започват паралелно.
Относно отровата от син скорпион и тибетските билки ще ти кажа,че са абсолютно съвместими с химиотерапията,дори тибетските билки ги препоръчват още при лъчелечението за по-бързо възстановяване на организма.
Така,че този песимизъм и негативизъм с който си зареден няма да помогне на никой,и моят съвет е ако можеш на някой да помогнеш му помогни ,а не го карай да изпада в още по-голямо отчаяние.
Ако аз нямаш вяра и надежда,сигурно щях да си сложа край на живота защото при мен става въпрос за най-милото нещо детето ми!
Илиянче не се отчайвай мила!Нека излезе хистологията и тогава вече нещата ще си дойдат на място.Желая приятен ден !

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано31.05.10 10:18



Излезе хистологията-глиобластом 4-та степен.Какви са шансовете ни?Моля пишете ми!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано31.05.10 10:38



Изобщо не мисли в момента за шансове и статистика. Важно е в момента да си до баща си. Нека първо се възтанови от самата операция. Ще направи ЛТ и ХТ. Трябва да имаш вяра.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано31.05.10 10:44



защо са изписали депакин.чета,че единствено с темодал може да има подобрение.след операцията той се възстанови бързо,все още не знае,но вече е време да му кажем.иначе от събота съм в София-тук живея,след малко отивам на работа.Оставих сестра си при него в Плевен.Незнам как ще се оправим от тук,нататък.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано31.05.10 11:03



Задължително изписват депакин. Той се взима дълго време. На нас ни изписъха финлепсин, но той действа по същият начин. Така че не се притеснявай. Темодала ще го почнете когато започне и лъчетерапията.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.05.10 13:37



Мисля, че не пречи да разговаряте, макар и по телефона, с асистента на тибетския лекар, да обясните, че случаят е спешен, да кажете диагнозата и той да ви предпише лечебните схеми. Да не забравяме, че именно с информация за успехите му при мозъчните тумори, той "влезе" и в нашия Клуб.

Също така, доколкото следя отзивите за синия скорпион, смятам, че той има добър ефект особено при мозъчните тумори.

И не на последно място - рецептите на Димков! В архива имаме описан компрес (лапа) с хлебен квас, корени от бъз и диви кестени. Но ако се прочете целия режим за лечение на този вид тумор, препоръчван от Димков, в него има и много други неща (пиене на чайове и дестилирана вода, определен тип хранене, дихателни упражнения и т. н.). Лично аз много вярвам на неговите рецепти!

Така че няма място за отчаяние, а трябва да се въоръжите със сила, борбеност, постоянство и оптимизъм! Вожно е да ги предадете на баща си, защото той трябва да помага и сам на себе си!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 09.06.10 16:43.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано31.05.10 19:52



Илиянче щом си в София,отиди до онкологията с епикризата и хистологията на татако ти ,предполагам че имате и ЯМР,занеси и него.В онкологията се намира един доста добър апарат линеен ускорител,но се изчаква доста време за записване,затова не чакай.Лекарят който се занимава с олъчване на мозъчни тумори се казва д-р Димчо Георгиев.Потърси го ,дано ви включат по-бързо за лъчелечение.Предполагам,че ще изпишат и Темодал и при него минава около месец докато го отпуснат,процедурата е малко тромава,затова не се бавете.Докато чакате ти трябва да се ровиш ежедневно в нета,да изчетеш темите в клуба и да решиш какво алтернативно лечение да предприемеш.Не се притеснявай всичко което ще му дадеш допълнително от рода на антиоксиданти,билки и хранителни добавки не пречат на лъчелечението и на химиотерапията,напротив подобряват състоянието на имунната система.Има доста неща които могат да се включат но вие трябва да си прецените кои да бъдат.Моят съвет е не давайте повече от три неща наведнъж,защото става досадно ,по-добре ги сменяйте през шест месеца.Аз започнах с билки -6м,алое-6м и котешки нокът-6м,след което продължих с два курса мумио,ленено олио и капсули с чесън и мащерка.Сега пие отрова от син скорпион и тибетските билки.
Прочети за хранителния режим,има тема в справочника.
Има тема и за хранителните добавки.Изобщо има толкова много неща в този клуб,че можеш да не търсиш другаде.Просто сядаш и четеш.Желая успех!Ако имаш въпроси пиши.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано31.05.10 22:55



говорих с Иво,с надежда,че някой се е отказал от часа,но няма такива.Разбрахме се да изпратя на и-мейл епикриза,години,кг.Дайте ми адреса.Лечителя е тук до петък.Каза,че ще преведе и ако реши,че е удачно ,ще ми изпрати билки.Мислите ли,че този вариант е добър?Лека и спокойна вечер на всички.Ренка,отказахме се от София.Чакането е много,ЯМР не се признава,ако операцията не е правена тук и е много натоварено.Препоръчаха ни Враца или Велико Търново.Във Враца имаме познати.До утре ще решим.Ако знаете нещо-пишете.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.06.10 06:15



tibetan_pulse@abv.bg това е имейла на Иво.Чела съм,че и други хора са вземали билки без да ходят лично при лекаря ,само с епикриза.За Враца и за Велико Търново нищо не мога да ти кажа,не зная с какви апарати разполагат.При вас в Плевен нямате ли апарат за лъчелечение?Днес като отида на работа ще поразпитам колегите знаят ли нещо за апаратурата в тези два града.Приятен ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.06.10 08:51



В Плевен няма.Но там,никой не препоръчва София.Първоначално исках да е тук ,но сега и аз се разколебах.Благодаря за адреса.Сядам да пиша.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.06.10 22:45



Здравейте,не мога да разбера,има ли проблем за изписването на Метадон(някъде бях чела,че се изписва на млади хора,но нямам спомен дори къде).Сестра ми 3 пъти се връща от химио-до лъчетерапевти.Протокол е издаден за лечетерапия.Единия казва,че др. трябва да го изпише.Ако знаете нещо по въпроса,моля пишете.Марго,благодаря.Поздрави на всички.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано02.06.10 06:08



Метадон ??? или Темодал?Метадона е за лечение на наркозависими.
За Темодала се прави протокол от лекуващ химиотерапевт,изпраща се от болницата в Министерството на здравеопазването,там се разглежда от комисия,която разрешава отпускането му,а самото получаване става срещу рецепта издадена от химиотерапевта и лекарството се получава от болничната аптека.Времето за получаването на протокола е около един месец.Хубавото е това,че протокола важи за шест месеца и когато започне монотерапията с Темодал /това са курсове на приемане на Темодала през 23 дни,след като е свършило лъчелечението/ не ти се налага да чакаш толково време за да си вземеш лекарството.Темодала се изписва при всички степени на глиобластом независимо от възрастта на пациента.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано02.06.10 08:47



Разбира се,грешката е моя!Благодаря Рени,ще се чуем.А като се замисля,и ние и те(темодал,метадон),водим еднакво тежка борба.Успех на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
АвторMilan (Нерегистриран)
Публикувано03.06.10 14:38



Колко дълго трябва да се пие лекарството от син скорпион?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Milan]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано03.06.10 19:11



Моята дъщеря го пие вече осми месец.Имаме количество до края на този месец.Помолила съм жената която ни го донася да направи консултация с лекаря в Куба,колко време още трябва да го приема.Предполагам,че е индивидуално.Ние изпращаме всеки път последния резултат от изследването на ЯМР,за съжаление при нас туморът е доста голям около 3,7см,за сега няма някакво драстично намаляване,но пък няма и растеж,което все пак е успокояващо.
Елена Банова от "Неогенезис" беше писала,че ще покани лекар от лабораторията в Куба,тук в България,за да може повече хора да направят консултация и евентуално да получат от това лекарство,но за сега още няма никакво съобщение за такова посещение.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Авторian (Нерегистриран)
Публикувано09.06.10 14:19



Здравейте,

От доста време следя темата. Мой близък е в тежка фаза на метастазен тумор. Макар темата да е по-друга искам да направя един постинг.

Искам да поздравя всички борещи се - имайте кураж, надежда има винаги.

Ще споделя с вас един сайт, който в никоя от 3те дискусии не видях споменат. За съжаление на английски.



Сайда съдържа много информация, само за мозъчни тумори. Тя се състои от проследяване на състоянието на болни доброволци с годините, като за целта се събират резултати от резонанс, кръвни картини, използвани медикаменти и други такива.

Интересен е този документ -
Той е предназначен за хора които току що са разбрали диагнозата си. Съдържа синтезирана най-важната информация, която човек иска да научи максимално бързо.

Ето тази страничка ме впечатли много:


Това е списък на хора, организиран по типа мозъчен тумор, които са преборили болестта. Всеки човек разказва историята си в детайли, през какви трудности е минал, какви операции/медикаменти е използвал, как се е чувствал. Отдолу на страницата на всеки човек има форма за да му зададеш въпрос. Предполагам повечето от тях отговарят, защото доста от тях след като са се преборили са станали членове на организации за взаимна помощ.

Историята на този човек ме впечатли - той е преборил глиобастом и вече 14 години няма рецидиви.


Надявам се да може да помогне.

От личен опит искам да споделя - превете резонанс възможно най-често - особенно в началото. Не чакайте някой от онкологията или от другаде да ви прати. Излиза скъпо, но е жизненоважно. За 3 месеца между резонансите, нещата може да станат от обнадеждаващи до непоправими.

Поздрави и късмет на всички.

Редактирано от Buba67 на 09.06.10 18:25.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
АвторMilan (Нерегистриран)
Публикувано09.06.10 14:53



Откъде е възможно да се закупи Темодал официално?
Има ли информация?
Днес нашата онколожка ме шашна, като каза, че първо трябва да направим лъчето и едва след това темодала, докато навсякъде е упоменато за 1-ва фаза на лечение да се извършва едновременно.
Моля да споделите опит, особено пловдивчани!!!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ian]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.06.10 06:11



Благодаря ти ian, страхотни сайтове,вчера ги прегледах набързо но днес ще се постарая да отделя павече време,аз не ползвам английски но преводача на гугъла също върши добра работа.Приятен ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Milan]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано10.06.10 15:04



Здравейте!
По повод начина на терапия на глиобластом след операция ви предлагам мнението на български лекар-неврохирург, който работи от години в Германия.Извлечението е от електронната ми поща, затова е на латиница.Това , което пише той, се прави по цял свят,но не и при нас .Не ми говори за всичко, което изживяхме.В крайна сметка изгубихме неравната битка, колкото и силен да беше съпругът ми/45г,/ и колкото да не искаше да повярва, че е болен.Остана ни последната доза Темодал/ 20 капсули по 100мг/.Срокът на годност е до 2011 година.

Ето и мнението на лекаря:

"Pri diagnosa glioblastom trjabva da se provede kombinirana chemoradioterapie po protokola na Stupp. Tova znachi 30 otdelni oblachvanija na tumornata kuxina s edinichna doza ot 2 Gray (obshta dosa 60 Gray) pri sashtevremenno priemane na Temodal (75mg/m2 telesna plosht). Sled kraja na radioterapijata Temodal se dava v doza ot 200 do 300 mg/m2, ot den 1 do 5, sled tova tri sedmizi pausa i kontrol na kravna kartina na 21-23 den. Tozi protokol e priet v zjal svjat pri glioblastom i nosi nai-dobrite rezultati v sravnenie s drugi metodi. Kontrollen magniten rezonans s kontrastno veshtestvo da se napravi 1-2 meseza sled zavarshvane na chemoradioterapijata. "



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Milan]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано10.06.10 15:12



Извинете! Исках да кажа "не МИ се говори за всичко" ......



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vesela]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано10.06.10 18:31



chemoradioterapie po protokola na Stupp.Търсих в Гугъл и нищо не открих.Явно не изписвам правилната фраза.Открих Струп.Това нали е лъчетерапия?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.06.10 21:47



Илиянче,Весела е описала този протокол,точно такъв е приетия стандарт в Европа за лечение на глиобластоми,но в България това много често не се спазва защото бюрокращината е ужасна и за получаването на протокол за Темодал е необходимо около един месец,това е загубено време.Като се има пред вид и това ,че м/у лъчетерапевтите и химиотерапевтите няма почти никаква координация,се сещаш какво се получава накрая.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано10.06.10 22:02



Бореща се-Рени,Илияна и мнооого др.- как да водим тази борба?Със всяко посещение при "лекар" ,те убиват една искрица надежда.Всяка получена информация ,те отчайва още повече.Защо живеем в тази объркана държава?Не мога да се премиря,че може да се направи още нещо-полезно и успешно-,но не се прави.Извинявайте,то си е за плювалнята,но тук ме свари настоението.Лека и приятна вечер на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.06.10 22:54



Илиянче много си права,но не се отказвай!Чети в интернет!Чети темите в клуба,от тук ще научиш неща които никой лекар нямя да ти ги каже,тук хората споделят своите неволи но и своите успехи.Чети и вярвай на своята интуиция!Аз така се боря,много чета и това което най-много ми пасне го прилагам!До сега мисля ,че не съм в грешна посока!Трябва да вярваш,че нещата ще се оправят,само така ще има положителен резултат!В такава насока трябва да бъдат и разговорите с твоя татко,винаги оптимистични!Не е лесно но трябва да му помогнете да се справи!Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: veddaнови [re: reni56]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано04.07.10 20:52



стискам палци



Тема Re: veddaнови [re: marggoto]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.08.10 09:10



Момичета,гледахте ли вечерните новините преди 2 дни.За пръв път се прави операция в Пирогов-мозъчен тумор.Една приятелка ми каза,но нищо не ми обясни.Просветлете ме,какво и е специалното на тази операция и само Пироговци имали разрешение да я правят???



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.08.10 10:37



Веднага слагам линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.08.10 11:34



Здравей Илиянче,аз гледах новините.По всяка вероятност по време на операцията се използва някакво вещество,може би някаква контрастна материя,която прониквайки в туморните клетки започва да излъчва някакъв вид светлина и по този начин хирурзите са по-наясно кои тъкани са нормални и кои са туморна маса.Проф Габровски каза,че в Австрия от няколко години ползват този метод и неговият екип е бил там на специализация,затова за сега само те ще правят операции по този начин.Предполагам,че колегите им неврохирурзи ,от другите болници няма да останат по-назад и сигурно след време ще започнат да оперират по този начин и на други места.
Другото което мен ме зарадва повече е едно изказване на доц.Карадимов от "Иван Рилски",който каза,че българска банка е поела ангажимента да финансира закупуването на Кибер нож,но трябва разрешение от министерството на здравеопазването.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: veddaнови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.08.10 13:47



Благодаря Бубе!Ренка,преди месец,два четох за този кибер нож.Останах с впечатление,че от финансова гледна точка няма проблем(и то при положение,че става дума за космически суми),но отново се създават изкуствени пречки(за подписа на някакъв министър и отдаването на дългосрочен наем).В нашата държава се гонят какви ли не интереси,но те в никакъв случай не са хуманни.Четох дори,че държавата или по-точно някой от държавата,получава суми от клиниката в Турция за всеки един българин,лекувал се там.И ако това е вярно,и от този някой се чака подписа,питам се :дали скоро ще подпише?И в този ред мисли ,всеки един от нас продължава да си задава още мнооого въпроси,на които все пак си знае отговора.И всички ние продължаваме да се надяваме ,че нещата в БГ все пак някога ще се оправят.Дано е по-скоро!



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор vedda ()
Публикувано02.08.10 16:50



iliqn4e, от това, което съм чела, цената на тази апаратура е около 12 мил. лева. Мисля, че не е космическа сумата за една държава, при положение , че всяка година у нас новорегистрираните онкоболни са 33-35 хиляди. А тази апаратура е с доста висока успеваемост на лечение, поне такава е статистиката.



Тема Re: veddaнови [re: vedda]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано02.08.10 22:40



За държавата сумата не е нищо,но никой от управляващите в тази държава не мисли за народа си.Имах в предвид,че изтъкват смешни причини и се забавят нещата,при положение,че парите са готови.Дано скоро предприемат нещо сериозно,въпреки че ,всички знаем:кибера във всички държави е частен,а държавата поема много малка част,което значи,че пак не всеки ще може да си го позволи.Но силно се надявам,че ще се осъществи този проект.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано07.09.10 10:30



Здравеите Ана, Ася и всички които пишете в този форум! Аз съм току що регистрирана в тоди клуб, макар че борбата за рака я водим от 8 години, едната битка я загубихме-мама си отиде преди 2 години/рак на стомаха/. Ужаса захочна отново през м.март тази година-откриха огромен тумор на брат ми/45год./, веднага оперираха в Пловдив, хистология Астроцитома ІІ степен, химия не ни предписаха, само лъчетерапия, която мина без големи усложнения и тъкмо си бяхме поели дъх- рецидив голям 4,8 на същото място след 5 месеца. Сега сме 5 дни след втора операция , като 10%от тумора е неоперативен/лекарите дадоха най-лошите прогнози/, но чакаме хистологията и откровенно не знам какво следва. Хиляди пъти препрочетох постингите ви, благодаря ви за откровеността и споделения опит!Моля помогнете ни със съвети!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано07.09.10 12:52



Здравей Мария,съжалявам за всичко което е сполетяло семейството ти ,но не трябва да се отчайваш,трябва да продължаваш борбата за да помогнеш на брат си.След като излезе втората хистология,независимо каквато и да е,настоявай пред химиотерапевтите да започне лечение с Темодал.Предполагам,че си запозната с този медикамент,той специално е за лечение на мозъчни тумори.За съжаление го изписват при ІІІ и ІV степен на глиобластом,но в листовката му пише,че се дава и при рецидивирали астроцитоми.
Къде е опериран брат ти и кой разчита хистологията/това е от голямо значение/?
Ако имаш някакви въпроси задавай ги,тук влизаме няколко души с подобни проблеми,предполагам,че всички ще се включат с някакъв съвет.
За сега се успокой,събери си ума и продължавай смело борбата!

УСПЕХ!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано07.09.10 17:08



Здравей Мария, съжалявам, че се сключваш в темата с такъв проблем. Рени ти е казала всичко точно, така че няма да се повтарям. Относно прогнозите на лекарите, просто не им обръщай внимание. На Господ в работата никой няма право да се бърка. Докато чакате хистологията, можеш да приложиш народната медицина. Във форума е изписъно много.
Важното е как се чувства брат ти. Варвам, че обичта лекува по някакъв начин. Хубаво е че си до него. Знам че е много трудно, също така с тази мисъл за болестта никога не се свиква, затова винаги можеш да разчиташ на нас. Желая ти успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано07.09.10 22:57



Здравейте Рени, Ани и всички от този форум!Не знам как и защо, но всички тук, без да ви познавам, започнах да ви чувствам близки.Първата операция на брат ми бе направена в Пловдив, а втората в болница Токуда.Със свити сърца със снаха ми чакаме хистологията, но ще настояваме за изписване на Темодал/за съжаление не ни го изсписаха с лъчетерапията/.До тук сме давали натанал,новомин и сок от бъз, които не помогнаха да се спре растежа на тумора, но пък възстановяването на брат ми след втората операция е изненадващо/даже и за докторите/ бързо.Много ме притесни обаче мнението на лекуващите, че за нас няма терапия-нито Темодал, нито кибер ножа са подходящи за нашия тумор.Още веднъж-благодаря ви за подкрепата!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.09.10 08:29



Мария, здравей!
Чудесно е, че брат ти се възстановява "изненадващо даже и за докторите"! Това трябва да ти покаже, че и те могат да бъдат иненадани и че не всичко се развива винаги според техните очаквания и прогнози! Всеки организъм има свои вътрешни резерви и механизми за самовъзстановяване, така че никой не може да знае предварително как ще се справи с едно или друго изпитание.

Следващия месец в София ще пристигне д-р Сонам Дордже - тибетски лекар, който идва тук 2 пъти в годината.
Пръв ни го препоръча нашият "клубен лекар - MD):



При тибетския лекар са ходили много хора от нашия Клуб и отзивите им може да прочетеш в темата "Въпроси към MD за тибетския лекар":
Препоръчвам и вие да отидете при него, като още сега може да се свържете с асистента му Иво Гайдаров (телефонът и имейла му ги има в темата). Той може, на база на епикризата, да се консултира с д-р Дордже, който да изпрати лекарства (на природна основа), а когато дойде тук след месец, ще осъществите и личен контакт.

Д-р Дордже прави пулсова диагностика с голяма точност (имам лични впечатления от едно момиче, на което определи до сантиметри големината на тумора, потвърдена при последващата операция). Случаят е интересен и с това, че тибетският лекар НЕ препръчваше въпросната операция, но тя така или иначе се състоя. Установи се, че въпросният тумор не съдържа вече ракови клетки!

Затова - кураж и успех!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано08.09.10 18:44



Привет отново!С нетърпение влизам тук,с надеждата някой да е писал, и най-интерестана книга не бих препрочитала толкова пъти, колкото вашите постинги!Още вчера си разменихме съобщения с асистента на д-р Сонам Дордже, за наша радост той ще е сравнително скоро в България, в началото на м.октомври и тогава ще го посетим.Това, което не ни е ясно е реда за отпускане на Темодал, очаква се до края на седмицата да изспишат брат ми от болницата/когато дойде хистологията/ и след това къде и кой ще разреши отпускането на Темодал и колко време се чака,със снаха ми решихме първата доза да я купим ние за да не губим време/ тумора е растял по сантиметър на месец/, като от вас разбрах че дозата е 400 мг.за 5 дни и почивка 23 дни,можем ли да започнем ведвата терапията Моля ви дайте ми съвет и информация !Лека вечер!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.09.10 21:45



Като излезе хистологията на рецидива, ще се явите на онкологична комисия отново. Тя ще реши дали да правите химиотерапия с Темодал. Намерете читав химиотерапевт, който да се заеме с вас.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано08.09.10 21:56



Мила Мария!Първо честит празник!Днес е малката Богородица!Предполагам,че въобще не ти е празници,но трябва полека-лека да се върнете към нормалния начин на живот,иначе притесненията и стреса съвсем ще ви съсипе,а трябва да бъдете силни ,за да можете да помагате на брат ти/ в това число включвам и снаха ти/
Сега по-конкретно-Темодала се отпуска с протокол от химиотерапевтите,този протокол се одобрява в Министирството на здравеопазването,и ако го одобрат отпускат необходимото количество,което се взема от съответната болнична аптека,със специална рецепта изписана от лекуващия химиотерапевт.Времето за придвежване на цялата процедура е около един месец.Срока на протокола е за шест месеца.Количеството е само за един месец и се получава,срещу кръвни изследвания-следят се левкоцитите,хемоглобина и тромбоцитите.
Количеството се изчислява от химиотерапевта по формула като се вземат пред вид кг и височената на пациента,изчислява се на куб.м. телесна маса.Темодала не можете да го купите,защото няма свободна продажба по аптеките.Аз също бях решила в началото ,че ако не мога да го подсигуря от болницата да го купувам но се оказа,че за един месец цената е около 7000 лв,такава оферта ми предложи жена,чийто близък беше починал и й беше останало някакво количество.Може и да е била спекулативна цена ,но по принцип не е много евтин,а и надали ще можете регулярно да си го набавяте ,ако решите да го купувате .Затова говорете с химиотерапевтите и настоявайте за лечение с Темодал.Използвайте аргумента,че Темодал се отпуска и при рецидивирали астроцитоми.
Може би сте чели моите постинги,дъщеря ми е също с астроцитом и смятам,че до сега не е рецидивирал благодарение на Темодала.
Всичко друго което прецените може да давате,това са неща които укрепват имунната система и помагат на организма да се бори с болестта.
Желая ви приятна и спокойна нощ!Пишете и питайте без да се притеснявате,с каквото можем ще помагаме!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Buba67]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано08.09.10 22:01



Бубе понякога тази комисия се бави.По-добре е да намерят някой благоразположен химиотерапевт,както ти ги съветваш и да започнат да движат нещата,защото този протокол се предлага само от химиотерапевта и формално минава през някаква комисия в болницата,след което отива в министерството.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано08.09.10 22:19



Днес е чудесен празник -Рождение Богородично и благодаря за поздрава и най-вече за съветите, ще ги следваме и утре ще потърсим химиотерапевт. Приятна нощ на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано09.09.10 13:21



Здравейте с днешна дата!Днес е пак хубав христиански празник-на праотците Йоаким и Ана.Днес пак се сблъскахме със здравната ни система-от болницата не ни разрешиха да направим нов ЯМЗ/който щяхме да си заплатим ние без направление/, с аргумента че когато болния е настанен за болнично лечение не може сам да си заплаща изследвания и,че резултата от нов ЯМР на този етап след операцията ще е подвеждащ-трябвало да минат поне 1.5 месеца. Ние определено държим да знаем, колко е голям остатъка от тумора, като смятам че след оперативен ЯМЗ е необходим/след първата операция не направихме такъв-пак по лекарска преценка и сега съжаляваме за това/.Моля за мнение и съвет отново, може ли някой да ни препоръча и добър онколог-химиотерапевт Благораря ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано09.09.10 13:37



Мария,не настоявайте сега за ЯМР,защота тъканите все още са оточни и действително картината не е много ясна,безсмислено е да давате излишни пари,след като няма да може да се види добре какво е положението.
Относно химиотерапевта-пиши за кой град става въпрос,доколкото разбрах от написаното сте от Пловдив.
За София бих препоръчала доц.Куртева от онкологията,мисля,че тя няма да ви откаже.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано09.09.10 21:59



Благодаря за съвета!Наистина тогава няма да настояваме за ЯМР сега.Ние сме от Пазарджик и брат ми е заведен на отчет в Онкодиспансер-Пловдив и явно ще трябва да намерим добър онколог там- ако ми предложите някое име ще бъде чудесно.Лека вечер на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано10.09.10 06:26



Мария, това, че сте към онкодиспансера в Пловдив, не значи, че не можете да се консултирате при доц. Куртева. Тя работи в Дървеница и там е национален цетър за лечение на онкоболни.
Темодал е скъпо лекарство и наистина не се продава по аптеките, но става с рецепта от лекуващия онколог и разговор с фирмата дистрибутор . Тя го доставя по поръчка в определена аптека и в определен ден и вие отивате и го купувате. От аптеката ще ви се обадят. Всичко това не нужно, ако в рамките на месец протоколът се придвижи.
Ето линк за Темодал, има и цената





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.09.10 08:53



Здравей МамаD,благодаря за ценната информация относно Темодала

Преди да отпуснат Темодал на моята дъщеря,аз също се бях притеснила,че протокола се бави и започнах да ровя в нета ,по разни форуми ,така поподнах на жена която предлагаше някакво останало количество,но щом може да се договори с фирмата дестрибутор и да се вземе от аптека,това е едно добро решение,докато се придвижи тромавата процедура с протокола.
Надявам се, и искренно желая в къщи да сте добре!Приятен ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано10.09.10 11:30



MamaD благодаря за информацията и сайта, сега съм по-спокойна, че може да закупим Темодала, ако протокола се забави.Ние от вчера имаме и друг проблем-раната на главата не иска да зарасне и изтича ликвор/може би защото скоро е правена и лъчетерапията/ днес за втори път са правили пункция от гръбначния стълб и утре и в другиден ще направят още две.Доста ние притеснено Ако някой е минал през това-нека ми пише Благодаря ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.09.10 11:59



Когато направиха операцията на моята дъщеря сложиха компресивна превръзка,която тя носи около месец.Лекаря обясни,че известно време след операцията вътречерепното налягане е малко повишено,което повдига костното капаче и това води до по-трудно зарастване.Може би това е причината да изтича ликвор.Той нали все още е в болница и е под лекарско наблюдение?

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано10.09.10 13:13



Здравей Рени Да той е в болницата още,казаха че със сигурност ще го задържат до понеделник и тогава ще преценят дали да го изспишат или да продължат с пункциите.След първата операция раната на главата му заздравя бързо, но явно всеки път става все по-усложнено/силно се моля да няма нов рецидив и нова операция/.Иначе той се държи, не си е загубил чувството за хумор.Лек ден ти желая и до скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано10.09.10 14:22



Мария, не се притеснявай. При съпруга ми беше същото. Имаше изтичане от раната и му правиха пункции. За съжаление те са болезнени, но помагат. Дори до колкото си спомням изследваха този разтвор от тях. При нас пункциите бяха доста, но тогава съм била в такъв шок, че не помня бройката. Не се притеснявай, явно се случва. Пиши брат ти как се чувства в момента.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано10.09.10 15:12



Привет Мария! Рядко пиша, но не пропускам да чета всичко, особено в тази тема. Желая много късмет и успех в борбата.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано11.09.10 23:18



Здравей Ана!Твоя постинг определено много ни помогна, обясних на брат ми, че въпреки че тези пункции са много болезнени и неприятни/късаше ми се сърцето като ми разказваше за тези процедури/,са необходими.Иначе той и след втората операция няма неврологични нарушения/ходи,говори,мисли,помни/,въпреки че е отпаднал и схванат.Брат ми от малък/на 3 год.възраст е преживял силен стрес/ заеква, като това не му е пречило нито за обучение,нито в работата.Преди втората операция беше започнал много да заеква,както и да получава джаксънови припадъци/ние го отдадохме на депакина и лъчетерапията/,но може би е било от рецидива на тумора.Пиши кога направихте контролен ЯМР след операцията, толкова се моля да се забави растежа на туморните клетки!Как се чувства твоя съпруг, върна ли си на работа.Лека нощ и до скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано13.09.10 10:11



Мила Мария, разбирам колко много се притесняваш. Пред нас все има въпроси на който търсим отговор. След време ще ме разбереш, сега каквото и да ти говоря, знам че разбитото ти сърце страда много. Ние след операцията правихме дълго време ЛТ, така че контролният ЯМР беше почти половин година след нея. Така че при всеки е различно, не слагай всичко под общ знаменател. Рени е права, трябва малко време след операция, за да правите ЯМР. В началото - първата година - е добре ЯМР да са на 3 месеца. Но въпреки всичко се консултирай. Много е хубаво, че брат ти се чувства добре. Това е много важно. Поне това трябва малко да те успокой. При нас след операцията мъжа ми се възтановяваше бавно - болеше го глава, забравяше, и много такива неща, които ме притесняваха. Искаше ми се всичко да си дойде на мястото на мига. Но това са тежки операции, и възтановяването е трудно. След като брат ти е добре, това е много добър фактор. Непременно пиши като излезе хистологията. Тогава както те съветва Рени, бягай при химиотерапефтите. Трябва те да определят дозата от темодал, все пак това е ХТ и не е редно да се води самолечение. Стискам ти палци да го отпуснат. Желая ти много късмет. Ако те притеснява нещо друго пиши.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано14.09.10 10:00



Нямам сили даже да плача може би защото съм в шок излезе хистологията - мултиформен глиобластром четвърта степен звучи също като смъртна присъда знам но ще се борим до последно



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано14.09.10 10:39



Разбира се, че ще се борите. Не говори повече за разни присъди. С тази диагноза не могат да ви откажат темодал. Задействай те го по-бързо, защото найстина се бави около месец. Желая ви успех. Пак ти казвам, много зависи как се чувства самият човек.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано14.09.10 15:59



Мария трябва да си силна,за да можеш да помогнеш на брат си.Моят съвет е да занесете хистологията на още едно място.Много е обективно това изследване.Препарата се гледа от човек под микроскоп и в много случаи има разминаване на мненията.Препоръчвам ти доц.Каменова-патоанатом в Пирогов.Тя е най-добрата за мозъчни тумори.Срещу подпис можете да вземете препарата и да го занесете на друго място.Настоявайте за Темодал,при тази хистология не могат да ви откажат.Желая успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано15.09.10 08:52



Здравей Мария! По съвет на приятелите тук от клуба, аз също направих консултация на няколко места относно хистологията на тумора на сина ми. И наистина се оказаха различия, което не е маловажно в случая.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vesela63 (жена на ангел)
Публикувано15.09.10 13:31



Съжалявам, че се увеличават хората, пишещи по тази тема.Но споделената болка е половин болка/ поне така казват/.Въпреки че болката от това, което ни се случва, не може да се мери, тя е огромна!
Мария, ако не си решла въпроса с намирането на Темодал,можеш да ми се обадиш.Разполагам с известно количество,което съпругът ми не беше в състояние да поема.
vesela_evtimova@abv.bg



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vesela63]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.09.10 08:20



Добро утро Весела!Ние вчера придвижихме протокола за изписване на Темодал-определехо дневно количество от 412мг., като ще чакаме 20-30дни.Аз все пак направих уговорка да закупим първото количество от аптека/20 хапчета по 100мг/, за което отговор ще имам в понеделник.Благодаря ти за предложението, в понеделник, ако по някаква причина в аптеката ми откажат, ще се свържа с теб.Съжалявам искренно са съпруга ти



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.09.10 08:26



Добро утро Рени!Разбира си, че ще последвам съвета ти и ще направим още една хистология, това беше голямата ни грешка след първата операция!Не мога да си обясна как Астроцитома ІІ степен след пет месеца се изроди в Глиобластома мултиформе.Но сега на дневен ред е започването на терапията с Темодала, настръхвам като си помисля, че това охтоподче расте в мозъка му ежедневно и ние не прилагаме още никаква терапия.Желая ти лек и ползотворен ден



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано16.09.10 10:05



Здравей Мария,може би си прочела,моята дъщеря е също с астроцитом ,доста неща прочетох в интернет,направих и консултации с неврохирурзи.Има известен процент от този вид тумор да модифицира в глиобластом,но не ми се иска да повярвам,че вие попадате в този процент

Затова те съветвам да отидеш поне при още един патоанатом.Четох,че клеткките на глиобластома и на астроцитома,визуално били доста сходни,може пък да е станало объркване.Но дори и да потвърдят хистологията,няма място за отчаяние,предполагам,че с Темодала ще овладеете положението.Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано16.09.10 11:51



На съпруга ми бяха изписали същата доза - 400 мг. на ден, 5 дни, след това 23 дни се почива. Предполагам и вие ще сте на същата схема. Добре е да му давате и зофран, паралелно с темодала, за да не му става лошо.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.09.10 12:14



Здравей Ана!Предписаха му доза 412мг/зависело от килограмите/, но искат да прилагат Темодала в болнична обстановка-онкото-Пловдив, когато пристигне лекарството/казаха да започнем да се обаждаме след 20дни/.Обаче ние имаме друг голям проблем от тази нощ-раната протече отново много, утре сутрин се връщаме в болницата.Дано му се размине пункцията...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано16.09.10 12:32



Много съжалявам за това. Възтановяването от тези операции е трудно, но всичко ще се оправи. Дано ако правят пункции да са по-леки. На нас ни ги правеше една много кадърна лекарка от Пирогов - д-р Лалева и мъжа ми ги понасяше добре. Но веднъж я замества друга - и просто не искам да си спомням. Не знам да ли освен пункция се прави нещо друго. Не се притеснявай брат ти ще се възтанови. А това че искат да дават темодала в болнична обстановка не е толкова лошо - поне някой ще го следи. Кагато ние бяхме на темодал просто си го взимахме и никой не ни следеше. Единствено искаха кръвни изследвания. пожелавам ви от сърце всичко да се оправи. Успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vesela63 (жена на ангел)
Публикувано17.09.10 15:02



Мария,точно 20 хапчета по 100мг имам.Ако наистина ще ги купувате,ще Ви ги дам на половин цена.Много пари ще Ви трябват напред, поврвай ми!И се въоръжете с търпение.Не отписвайте човека и по никакъв начин не му давайте да разбере, че положението е сериозно.Медецината напредва и дано се измисли ефикасно лечение на тази гадост!Целта е да се задържа положението, да се подтиска растежа.При нас от откриването на тумора до края минаха точно три години.Четох, че с такава диагноза хора проживяват и 5, и 10 години.Но ние нямахме късмет.Желая Ви кураж ,търпение и благополучно лечение!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vesela63]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано17.09.10 16:14



Мария,татко също е с глиобластом 4-та степен.Днес завърши вторият курс Темодал.И аз като теб приех много трудно тази диагноза-десеттонна преса се стовари върху мен.Но няма място за отчаяние.Много сложни операции са,възстановяването е трудно.Но ще го преодолеете.Искам да ти кажа,че баща ми се чувства добре в момента,грижи се сам за себе си,шофира и дори си позволява да работи по няколко часа на ден-стругар е.Бъдете силни и търпеливи!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.09.10 22:39



Привет Илиянче!Всяка свободна минута, която имам е да чета и разучавам тази страшна диагноза.Моя близка ми препоръча да изкараме курса на Норбеков и планирам да го направим с брат ми.Вие кога започнахте Темодала, трудно ли го понася татко ти.Изчетох твоя постинг на брат ми/той в момента не шофира/и доста живна, като разбра, че татко ти шофира и работи по-малко Благодаря ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано18.09.10 10:01



Здравей Мария,привет и на брат ти!Как се казва той?Щом и той чете,трябва да се поздравяваме.

Татко започна Темодала на 16.08.10,а втория курс на 13.09.При нас много се забавиха нещата с изписването.В Плевен трима химиотерапевти не пожелаха да го изпишат.Накрая намерихме терапевт във В.Търново,усложнихме процедурата,направихме временно жителство,(трябваше да бъде жител на града),сега пътува всеки месец до Търново.Трябваше да започнем по-рано,но срещнахме много трудности.Важното е ,че си тук,в този клуб.Постоянно питах какво трябва да направя и получавах адекватни отговори и съвети.Ако не бяха жените в клуба със сигурност да сме объкали нещата.Темодала го приема много добре.Терапевта не ни изписа нищо срещу повръщане,каза че можело и да има,но може и да няма странични действия.Но послушах Рени и даваме Зофран.Ако започне повръщане,няма как да се спре-няколко дни.Не ми се рискува,още повече че баща ми е с коктейл заболявания и пие и др. медикаменти за сърце,диабет и още др.Прочетете за Зофрана и моят съвет е да не започвате химията без покритие.Лек и усмихнат ден!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано24.09.10 11:27



Здравей Илиянче, привет и на смелия ти татко!Брат ми се казва Светослав и е на 46 години.Не можех да пиша тези дни, ние сме с усложнение и не можем да започнем с Темодала.Тъй като мястото, където оперираха втори път е облъчено при лъчетерапията, не може да зарастне костта, брат ми направи възпаление и се наду в главата.От днес започва антибиотици, дано да помогват защото иначе ще се прави пластика на главата и незарастващата кост ще се замени с изкуствена.Стискайте палци да овладеем положението!Лек ден желая!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано24.09.10 21:40



Здравей Мария!Важно е,че имате готовност с Темодала.След като овладеете възпалението, ще го започнете.С вас сме,стискаме палци да се оправи възможно най-бързо и да започнете лечението.Поздрави на Светослав!



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано01.10.10 20:59



Здравейте Илиянче,Рени,Ани и всички от този клуб!Ние отново се нуждаем от вашия опит и съвети.Накратко-набавихме Темодала за първия месец,но поради гнойна инфекция от 15 дни/както се установи стафилококус аурелус/,незатваряне на раната /хирурга даже каза, че костта не се храни и незараства/,вместо Темодал, брат ми пие антибиотик ципрофлоксацин,сменен сега с ципринол,от който почти изчезна гнойта и намаля оттока на лицето.Потърсихме доц.Куртева, но се оказа в отпуска,и потърсихме съвет от микробиолог, който даде мнение, че можем за започнем Темодала/особено ако е спешно/ мезависимо от антибиотика, освен това брат ми пие Депакин,хапчета за кръвно, тибетски билки,новомин,зелен чай на капсули.Още не можем да решим как и в какъв ред да съчетаем всички лекарства и добавки с Темодала,пишете ви как ги приемате вие.Благодарим ви и лека вечер



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.10.10 22:27



От изключителна важност е да не допуснете повръщане, защото няма да знаете какво количество от Темодала е останало в стомаха. В листовката пише на гладен стомах сутрин, час преди закуска. Всички останали лекарства и добавки давайте през половин час след Темодала.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Buba67]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано01.10.10 22:46



Набавен е и Зофран/тук прочетох да го вземем половин или един час преди Темодала/, най-вече ме плаши комбинацията антибиотик-Темодал, другия вариант е да изчакаме още няколко дни и тогава да прекъснем антибиотика.Навсякъде в сайтовете чета-питайте вашия лекуващ лекар, но при здравната ни система кой е нашия лекуващ лекар-в онкото се регистрирахме, но не ни определиха лекар, хирурга не иска повече да се ангажира, убедих се че при такава тежка диагноза нито един ликар не иска да се ангажира, а най-често отношението на лекарите досега е обезнадеждаващо и унизително спрямо болния....



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.10.10 23:01



Здравей Мария,много е хубаво ,че възпалението отшумява и ,че вече имате Темодал.След като и микробиолог ви е казал,че можете да съчетаете Темодала с антибиотика не се бавете.Според мен схемата би трябвало да е следната:
Зофран- 2таблетки Х4мг
след половин час Темодала
след около един час лека храна
лекарството за кръвно и след това през някакви интервали другите неща които ако му идват в повече може да ги спре за петте дни през които ще пие Темодала.Нека да взема по две хапчета Зофран защото при това количество /400мг/Темодал едно хапче може да му е не достатъчно.Хубаво е през тези дни да пие повече течности и да приема по-лека храна която да не дразни стомаха.Хайде успех!Пиши всеки ден как се справяте!Стискам палци!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано02.10.10 12:36



Здравей Мария!Освен от микробиолог,потърсете мнение и от химиотерапевт,относно едновременният прием на Темодал и антибиотик.За Зофран ,Рени е права-задължително го вземайте.Татко също приема 400мг Темодал,с 8мл Зофран 1 час преди химията няма никакъв проблем.Час след Зофрана пие 200мл,след 3-4 часа другите 200мл Темодал.Аз съм на мнение,че добавките не трябва да ги спира.Ще ти оставя на лични тел. на химиотерапевт(отзивчива е),ако решиш да получиш още едно мнение.Радвам се,че възпалението отшумява.Поздрави на Светослав !И пиши,ние сме тук!

Редактирано от iliqn4e на 02.10.10 12:39.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: iliqn4e]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано04.10.10 10:27



Явно при всеки е различно. Когато мъжа ми беше на темодал отказваше да пие добавките който му давах. Той също пиеше по 400 мг. Взимаше само финлепсина / той действа като депакина/. Така че ти прецени. Аз се успокоявах, че все пак 5 дни не са толкова дълго време. Но ако той понася добре темодала не виждам причина да ги спираш. При нас в началото от темодала му ставаше лошо, но ние взимахме само по 4 мг. зофран. После като поговорих с Рени, увеличих сама дозата на 8 мг. и нямаше проблем. Рени е права и за друго - повреме на тези 5 дни по-лека храна, да не е мазна. До колкото дали може да се дава с антибиотик, не знам. Все пак ние не сме лекари. Мога само да ти споделя как са били при нас нещата. Звънни поне на химиотерапевката, която ти препоръчва Илианчето. На листовката на самият темодал няма ли нещо описано. Аз отдавна я нямам и не си спомням какво точно пише, но ти провери.
Радвам се че възпалението отшумява. Пиши пак. Всички сме с вас.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано04.10.10 22:06



Днес лекарите удължиха приема на антибиотик с още 5 дни, раната бавно се затваря и опасността от нова операция за смяна на костното ламбо се отдалечава, но послушах съветити ви и утре записахме час за преглед при химиотерапевт от Пловдив,наистина не става важни въпроси да ги задаваме по телефона, макар че съм много благодарна на Илиянчето за съдействието,все пак всеки лекар ще каже дайте епикризи и изследвания.Нямам търпение да почнем Темодала,тумора расте сега безпрепятствено и без лечение и като се замисля от това се сковавам от ужас, днес направихме ЯМР и утре вече ще имаме ориентир колко е пораснал врага...Лека вечер, до скоро и ние сме с вас!



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: Maria Georgieva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.10.10 22:19



А имате ли предвид да се срещнете и с тибетския лекар?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: *jull**]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано05.10.10 10:37



Мария, това са добри новини. Непременно пиши какво е казал химиотерапевта за темодала. Успех.



Тема Re:ред на приемане на Темодал с лекарства и добавкнови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано06.10.10 14:31



записахме си час за 14-ти и нямам търпение за тази среща



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано06.10.10 17:23



Чакаме новини след 8 дни.До тогава пиши как действат антибиотиците.Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 09:46



Мария,видях че си писала в темата за тибетския лечител.Кажи какво стана на 14.10 при химиотерапевта.Приемате ли Темодал?Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано16.10.10 10:10



Добро утро Илиянче!Веднага сядам да ти отговоря,не писах дълго тук защото след последния ЯМР, който показа че въпреки операцията, рецидива си стои и нараства,бях доста депресирана и стресната.На 14.10 бяхме при химиотерапевт,веднага ни спряха антибиотиците и започнахме Темодала, въпреки опасенията ни, понесе лекарството леко, даже повече позиви за повръщате,гадене,липса на апетит има сега,след приключване на курса.Но аз продължавам да търся начин да намалим размера на остатъчния тумор този път с Кибер нож,макар че от всичко което прочетох ми стана ясно, че за глиобластом не се прилага заради инфилтрацията на тумора в здравата тъкан.Жалко че в България не се прилага и химиотерапия с Авастин,който да спре възможността тумора да произвежда сам бързо кръвоносни съдове.От всичко прочетено стигнах до извода, че зеления чай и по-точно екстракт от зелен чай много помагат в тази насока.Пиши как е татко ти и го паздрави от нас!Желая приятна събота и неделя на вас и на всичко от форума!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 14:23



При татко всичко е наред,вчера приключи 3-та химия.Той пие зелен чай сутрин на гладно,но за екстракт нищо не знам.На таблетки ли е,от аптеките ли го вземате?Поздрави и на вас!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано16.10.10 16:34



Авастина е препарат за лечение на рак на дебелото черво и ректума

При вашият случай по-добре е да приема отрова от син скорпион,този препарат е специално за лечение на мозъчни тумори

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от reni56 на 16.10.10 16:35.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано16.10.10 18:35



Здравей, Мария. Къде прочете, че при глиобластом не се прилага кибер ножа. При моят син точно той блокира тумора. Нашият е астроцитом, но съпругът на Ася 79 е с глиобластом и също прилагаха кибер нож. Не зная обаче как е повлиял при тях, защото Ася пожела да прекасне всякакви контакти и не съм я чувала от доста време. Желая Ви успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано16.10.10 19:02



И аз четох за Авастина и никъде не се споменаваше за мозъчен тумор.Мария от къде е информацията за този препарат?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.10.10 22:09



Здравей Илиянче!Колкото повече чета на тема Глобластом във форуми и публикации,толкова повече се ядосвам на състоянието на здравната ни система.Оказва се, че Темодала не е единствената химиотерапия-от май 2009 Авастин е получил ускорено одобрение за лечение на пациенти с прогресиращо заболяване Глобластом от Американската агенция за храните и лекарствата,като терапевтичната му цел е забавяне на много високите нива на съдово ендотелния растежен фактор т.е.способността тумора да изгражда сам кръвоносни съдове,да се храни и да расте скоростно.Попаднах и на публикация, че съдържащия се в зеления чай епигалокатехин галат /досега е дал реални резултати при лечение на левкемия/ също може да доведе до намаляване на съдово ендотелния растежен фактор и да усили въздействието на Темодала,затова купихме екстракт от зелен чай,макар че не знам дали го приемаме в правилно количество.Четох, че в Гърция преди да се започне химиотерапия с Темодал, се изследвал някаъв ген, който показвал доколко е по-благоприятно да се започне с Темодал или Авастин.Благодарение на съвет от Д-р Сонам и на Рени от форума, сега ще се опитаме да намерим отрова от син скорпион.Всеки ден се моля да спрем растежа на тумора!Лека нощ и до скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано17.10.10 22:46



Привет!Ведда, права си, че във всички сайтове за терапия с Кибер нож е включен и Глиобластома.Още преди 12 дни изпратих документи до клиниката в Киев/дават третиране на тумори до 7 см.и приемат медицинска документация и на български/, но до ден днешен отговор нямам.Сега подготвям и до клиниката в Истамбул, но превода на всичко на английски ме забави.За съжаление общоприетото мнение сред медицинските среди е, че тъй като резултатите от терапия с Кибер нож настъпват месеци след прилагането му,много от болните от този гаден тумор Глиобластом не доживяват до настъпване на тези резултати.Друго ме натъжава много, ние може да имаме блестящи хирурзи, невролози и т.н.,но много малко от тях се покриват с понятието Лекар.Лекар за мен е човека, който със своите знания,опит,дарба, че и обаяние ще застане на страната на Болния срещу Болестта!Повечето с които се сблъскахме до сега застанаха на страната на Тумора срещу брат ми,повдига ми се от всичките мнения които чух,че каквото то и да правим ,каквото и лечение да предприемем, с тази Диагноза изхода е само един...Затова всички тук сте ми по-близки и ценя мнението ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано18.10.10 10:11



Аз също съм чела за Авастин, в чуждестранните сайтове. Дори това, че е по-добър и от темодала. Въпроса е как може да се снабди човек с него. А за цената - просто не ми се мисли.
Мария ако все още нямаш кординати на жената, която доставя синият скорпион, пиши, да ти ги пратя. Рени е права за него. Можете да опитате. А това, че на брат ти му е зле след приема на темодал е нормално и при нас беше така, затова не се притеснявай. Може би темодала има някакво остатъчно действие. Все пак курса е през 23 дни. Не се предавайте, а от това което правиш за брат ти се вижда колко борбен човек си. Много е тежко когато лекарите вдигат рамене. Въпреки всичко има описани толкова случай на чудеса, необесними за медицината. Трябва да се борим, трябва да победим тази гад. Затова сме си толкова близки. Нека Господ бъде с всички нас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано18.10.10 11:07



Привет, Мария! Съжалявам, че е трябвало да чуеш мрачните прогнози на лекарите. Едва ли ще се успокоиш, но и при нас беше същото. Всички повтаряха- нали си знаете диагнозата, нали знаете, че е на лошо място тумора, какво очаквате. Не го спестиха дори на сина ми, поне да бяха го казали само на мен. Но ние ще се борим, всички заедно, независимо от мрачните прогнози. Знае ли човек, може пък да оцелеем, напук на всичко.
Синът ми също пие ескозул /син скорпион/. Не зная дали помага, но надявам се не вреди, така че..... Желая много късмет на теб и брат ти.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано18.10.10 12:17



Нашите химиотерапевти се страхуват да приложат по-агресивно лечение и да експериментират-всичко се прави по приети стандарти.Току що прочетох, че има и друга схема за монотерапия с Темодал-21 дни прием и 7 дни почивка, и дава по-добри резултати при агресивни тумори, но естествено тук никой няма кой да го приложи, та камо ли да го финансира...Дано Господ бди над нас!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано18.10.10 22:55



Добър вечер Ведда!Бързам да ти пиша-от Киев днес се обадиха -готови са да оперират с Кибер нож и това може да стане след следващата химиотерапия.Аз тъкмо приключих с превода на всички епикризи на английски и затова смятам да ги пратя и в Истамбул и Атина, за да разбера и тяхното мнение Искам да ти попитам, след терапията с кибер нож, твоят син започна ли да приема нещо за детоксикация Така се надявам всичко да тръгне към подобрение!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано18.10.10 23:38



Здравей Мария! Новината ти е чудесна. Лечението със CyberKnife /кибер нож/ въобще не е операция. Това е роботизирана апаратура, която се движи около болния и облъчва тумора. Процедурите на сина ми бяха 6 броя по 30-40 минути всеки ден. След терапията не му изписаха никакви лекарства. Бях чувала за интоксикация на организма и зададох въпрос на МД /въпроси към лекарите- тук в клуба/. Отговора беше - не може да предизвика интоксикация. Аз му вярвам и не взехме никакви лекарства. Синът ми сега се чувства добре, доколкото може да се каже с това заболяване. Пие само саменто, ескозул и мурсалски чай. Следващият месец сме на контролен преглед. Желая Ви всичко да е наред и непременно пиши. Ако имаш въпроси-на разположение съм. Лека вечер.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано20.10.10 23:23



От този линк става дума за това, че FDA са одобрили Авастин за лечение на глиобластома

От този се разбира, че ESMO не го одобрява За да искаме и у нас да се прилага, трябва да се одобри в ЕС от ESMO . Това евентуално би могло да стане чак догодина. По принцип Европа е много по-консервативна в начините на лечение, а лекарите в БГ са оковани от стандарти и схеми, МЗ отпуска само тези които са официално одобрени за определена диагноза в Европа. Това е за глиобластома в ESMO
[url][http://annonc.oxfordjournals.org/content/21/suppl_5/v190.full/url]
Имам позната, чиято майка се вкл. в кл. проучване. Тя се свърза с екипа който го ръководи, майка й отиде там, направиха й редица изследвания и я взеха. Това не е някаква утвърдена схема, но можете да проверите къде в Европа има такива кл. изпитвания и да пробвате.. Може да се потърси в този линк, нищо, че е щатски, има ги всички кл. проучвания.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано21.10.10 22:54



Привет Мама Д!Много ме заинтригува твоето съобщение, и аз умувах, че е възможно да се включим в клинични изпитания и сега ще помня да търся из Интернет Благодаря ти!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Авторcvetka (Нерегистриран)
Публикувано24.10.10 17:09



МОГА ЛИ ДА ВИ ПОПИТАМ КАДЕ СТЕ ГО ПРАВИЛИ



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: cvetka]  
Автор vedda ()
Публикувано24.10.10 23:14



Анадолски медицински център- Истанбул



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vesela63]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано26.10.10 11:57



Здравей Весела!Ние май пак сме в задънена улица.Още ли имаш количество Темодал Благодаря ти



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано29.10.10 17:17



zdr Maria,

Vedda, Reni i Ani,
Ne sam pisala otdavna, zashtoto sastojanieto na maja mi se vloshi i ne mi se govoreshe s nikoi. Za sajalenie toi ve4e e na leglo, po4ti si zagubi zrenieto, ne moje da hodi i t.n. Ako njakoi se nujdae ot Temodal, molja pishete mi. Sprjahme da go davame ot 1 mesez, zashtoto ot nego za momenta njama efekt. Molim se na Gospod da ni pomogne,zashtoto lekarite veche otpisaha Kozeto.
Pozdravi i i dano vie imate uspeh



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано30.10.10 09:53



Мария,писах ти на e-mail-a.Поздражи и кураж на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано30.10.10 10:52



Мила Ася,
днес света ми се срути, като прочетох твоето съобщение, и ми и мъчно, и ми се плаче и ме обхваща ужас...Знам, че всички ние един ден ще си отидем от този свят, и въпреки, че преди две години минахме по същия мъчителен път заради мама, толкова ми се иска да стават чудеса и близките ни -твоят съпруг, моя брат да имат шанс и да живеят!Чаках те да пишеш тук, защото развитието на заболяването на брат ми и твоя съпруг много си приличат-първа операция - астроцитома-ІІ степен, лъчетерапия, рецидив след 5 месеца, втора операция-глиобластом.Вие направихте третиране с Кибер нож/точно тава се опитваме да уредим в момента/и прием на Темодал.Никой лекар ли не се реши за трета операция при твоя съпруг, особено с новия метод на оцветяване на туморната маса по време на операцията, който приложиха в Пирогов.Толкова ми си иска туморите да започнат да си свиват и изчезват...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано01.11.10 10:01



Здравей Мария,

Не съм сигурна дали трябваше да облъчваме мъжа ми с Кибернож, защото Глиобластомите са много агресивни и трудно се поддават и на лъчелечение. Според мен е добре първо да потърсите информация за човек с тази диагноза, който се е повлиял добре от това, и след това да решите дали да го правите. Казвам Ви го, защото в Турция, за да ви вземат парите, ще направят облъчването, но дали ще има успех е друг въпрос.
Третата операция беше на 15.06, но за четвърта вече никой не искаше да се наеме - нито от ВМА, нито от Пирогов. Казаха, че туморът е прекалено голям и следваща операция няма да подобри състоянието. Не знам какъв е точно случаят с Вас, но ако става въпрос за операция, се консултирайте с проф. Габровски от Пирогов. Той е голям професионалист и много честен човек на фона на всички останали печелбари. Желая Ви успех от сърце.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: asya79]  
Автор vedda ()
Публикувано01.11.10 10:07



Мила Ася, съжалявам за случващото се. Често мисля и се моля за Вас. Не зная какво да кажа, постарай се да съхраниш себе си, ще си нужна на малката Вики. Прегръщам те и ти желая много сила и вяра.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (член)
Публикувано01.11.10 10:26



Мила Ася, липсваше ни. Съжалявам, че по такъв повод се включваш пак. Много боли. Както казва Веда, не сме спрели, въпреки твоето решение да мислим за вас. Ако имаш нужда от нещо пиши. Прегръщам те силно. Казват че когато повече хора се молят за един човек силата е по-голяма. Ася, ние сме до теб.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано01.11.10 15:31



Здравейте Ани, Веда, Мария, Рени!

Благодаря ви за всичко, което правите. Болката е ужасна и понеже загубих и баща си преди 4 години - той беше със същата диагноза, се чудя защо съдбата ми е толкова жестока и трябва да понеса всичко това с най-любимите ми хора. Моля се да стане чудо, друго не ми остава. Целувам ви.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано03.11.10 13:02



Здравей Ана!Току що попадтах на един твой стар постинг, че заради ниски тромбоцити веднъж са ви отложили Темодала, страх ме е, че и при нас това ще се случи.Пиши ми, моля те предприехте ли нещо спешно, лекарства храни ...Брат ми увеличи дозата на Геристан и започна от вчера бирена мая.
Лек ден желая!



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.10 13:41



Ето линк с информация за овладяване на ниски показатели. Тромбоцитите са накрая.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: Buba67]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано03.11.10 17:16



Благодаря за бързия отговор!На този постинг бях попаднала и по-рано, но останах с впечатление, че тази рецепта е при повишени тромбоцити, а не за повишаване на тромбоцити, може би греша.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: Maria Georgieva]  
Авторondin (Нерегистриран)
Публикувано03.11.10 19:50



да, и аз попаднах на него, търсейки нещо, но пише ПОВИШЕНИ тромбоцити, а не за повишаване.. Бубе, можеш ли да ни ориентираш? да не вземат да се сринат още повече :)



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: ondin]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.10 22:28



Да, сега и аз разгледах подробно линка. Рецептата действително е за понижаване на тромбоцитите.
За повишаване не открих нищо споделено в клуба, освен силна храна /цвекло, орехи/ и в краен случай дори кръвопреливане.
Ако съм разбрала правилно принципа на първо четене, тромбоцитите живеят само няколко дни и след това костния мозък ги подменя. Когато обаче имаме имаме химиотерапия или лъче, мозъка не смогва и трябва да му се помогне. Та никакъв зелен чай, наблягайте на силната храна, ядките и салатите с много витамини. Есента е богата.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: ondin]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.11.10 22:41



При ниски тромбоцити помагат суровите ядки (без фъстъци и слънчоглед) и най-вече –
много орехи, сусамов тахан, суров лешник; полезна е консумацията на черен дроб.
Има данни, че Хрущялът от акула (Shark Cartilage) също помага.

УСПЕХ и споделяйте!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: *jull**]  
Автор ana8 (член)
Публикувано04.11.10 11:24



Мария, извинявай че чак сега ти отговарям. Когато се случи при нас да паднат тромбоцитите, ни обесниха - само силна храна. Както е писала Jull, черен дроб, яйца, засилихме Герисана /правилно си постъпила/. Яйцата му ги варях, но понеже не трябва да се прекалява с жълтъка, го изхвърлях, така че повече белтък. При нас имаше и един парадокс, оказа се че резултатите от поликлиниката и от онкологията /дадохме кръв и на двете места/ се различават доста. Така че подбери си е добра лаборатория.
Ако имаш други въпроси пиши. От сърце ви желая успех. И опитай да си по-спокойна, до колкото можеш.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: ana8]  
Автор asya79 (непознат )
Публикувано10.11.10 01:12



Zdraveite momicheta,

S mnogo bolka iskam da vi saobshtja, che tazi vecher zagubihme bitkata s raka. Majat mi Kostadin /35 g./ pochina. Ne se otkazvaite, borete se dokrai. Za sajalenie nie njamahme kasmet da se spravim s tazi ujasna bolest. Jelaja vi mnogo kuraj i uspeh.



Тема До Асянови [re: asya79]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано10.11.10 03:34



Преместено в Изповедалнята

Редактирано от *jull** на 11.11.10 23:34.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: asya79]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.11.10 06:09



Мила Ася,мойте най-искрени съболезнования!

Ти беше силно момиче и се бори до край,
но за съжаление не винаги успяваме в тази неравна борба! Мир на праха му!



От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Редактирано от *jull** на 10.11.10 15:11.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: asya79]  
Автор vais62 (непознат)
Публикувано10.11.10 08:41



Най-дълбоки съболезнования на теб и семейството ти! Никак не е честно такива млади хора да си отиват само заради лош късмет.



Тема Re: Ниски тромбоцитинови [re: asya79]  
Автор vedda ()
Публикувано10.11.10 09:40



Преместено в Изповедалня.

Редактирано от *jull** на 10.11.10 18:02.



Тема Re: Тъжно енови [re: vedda]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано10.11.10 12:33



Мила Ася, запалих свещичка за твоята половинка, мъчно ми е, че си отиде толкова млад, но знам че е бил обичан , щастлив и уважаван от теб и от всички около вас, не казвай че загубихте битката, всеки от вас направи всичко възможно и бе готов на всякакви жертви за да има шанс за още живот, но има неща, който просто не зависят от нас...



Тема Re: Тъжно енови [re: Maria Georgieva]  
Автор kykлeнcka пиpaня (минаващ)
Публикувано10.11.10 12:38



Мила Ася,
толкова сте млади. Толкова няма думи да се опише и обясни. Съжалявам.



Тема Re: Тъжно енови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор ana8 (член)
Публикувано10.11.10 13:17



Мила Ася, толкова съжалявам, много ме боли. Мразя я тази коварна болест. Не е справедливо толкова млад човек... Нека почива в мир. Прегръщам те. Думите са просто излишни.



Тема Re: Тъжно енови [re: ana8]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.11.10 16:35



Скъпи съфорумци,

Съобщението на Ася е преместено в Изповедалнята. Който желае, също може
да премести постинга си там, а тази тема ще се наложи да бъде затворена.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано21.12.10 10:10



Elinia моят баща също е болен от тази ужасна болест глиобластом.Вярно е ,че тук лекарите в България не дават много надежди,затова решихме да отидем в Русия(Санкт-Петербург),където всички болни с тази болест досега са живи!Ако искаш повече информация пиши ми на skype: rey_mysterio171911. И знай,че всичко ще бъде окей и се моли много на господ!!!Йехова и Исус Христос ще ви помогнат както и на нас!!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.12.10 10:16



Напишете повече информация тук. Коя е клиниката, какво прилагат, колко струва. Така повече хора ще знаят и ще се възползват.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Buba67]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано21.12.10 18:07



Здравей Вилен!Ние също се борим с глиобластом.Всяка информация за нас е важна.Моля да пишеш в темата!Ще се свържа и в скайпа,но всичко написано тук ще помага на хора и след години.Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано21.12.10 23:25



В Санкт-Петербург лекуват Глиобластоми! Ние се свързахме с там и направихме превод на епикризата за да я пратим в санкт-петербург и да чакаме отговор за да отидем там и да продължим лечението! Моля МамаД да пише за състоянието на своята дъщеря и по начина,по което я лекуват! За повече информация относно Санкт-Петербург:
1-Там правят серум от кръвта на човека, или от раковите му клетки(за това не съм много сигурен)
2-По схемата им дават 2 години живот за злокачествените тумори,но това е най-малко!Дават от 5-10 години живот най-много или средно. Има и такива случаи там,че някой хора са надхвърлели 10 години!
3-Всички хора лекували се там и по този начин до момента за живи!!!!
4- Телефон за връзка с този Неврохирургически Институт в Санкт-Петербург
0078122729879(обадете се точно по този номер всичко написал както трябва с кода) Моля ви ако някой има важна информация относно лечение на глибластом по други начини да пише умолявам Ви! Не искам да се разделям със своят татко,защото го обичам ужасно много-просто не мога да живея без него!
Сигурно ще си кажете,че всички сте така.-Да вярно е всички сме в ужасно състояние,всички тези,които се борят с тази ужасна болест! Затова моля ви помогнете!
5-Не правете ХТ и ЛТ в България!! Няма смисал с нищо не помага. Търсете опции в чужбина-например Турция или Русия ако разполагате с много средства защо не и в Франция? Желая ви успех на всички и се надявам някой ден във вестника или по новините да кажат,че в България вече има регистрирани случаи за излекуване от болеста Глиобластом.!! И съм сигурен,че ще е така само трябва да вярваме в господ и неговият син Христос и те да ни дадат прав път,по който да се движим. Успех на Всички!!!! Пишете по темата!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано21.12.10 23:27



Моля MamaD да пише на е-майл:lequer@abv.bg или тука да ми отговори на въпроса!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.12.10 00:01



Здравей Vilen,
моята дъщеря се чувства отлично! Тя се лекува тук в България, но лечението за нейното заболяване е едно и също в цял свят. Тя е с ГИСТ и се лекува с Гливек, тя не е с глиобластом. При ГИСТ средно време до прогресия с Гливек е около 19-20 месеца, средна обща преживяемост - около 5-6 години, а максималната обща преживяемост още не е достигната, за сега е над 10 год. Но това е само статистика, т.е. суха информация, а хората са различни...
Това което казваш за лечението в Санкт Петербург, изготвяне на автоложна противотуморна ваксина ли е? Това знам, че е много скъпо, чувала съм, че само арабските шейхове могат да си го позволят. Освен това резултатите за сега са противоречиви.
Вие конкретно, какво лечение проведохте? Какви са резултатите? Разкажи по-подробно! Какви процедури сте провели, изследвания, кое колко струва, какви са резултатите и как ги следите? Не успявам да разбера дали вече сте били в Петербург, или още чакате отговор.
Разбирам болката ти, тежко е, много е тежко да изгубиш близък, в душата зейва дупка, която нищо не може да запълни, но твоя татко е жив! Жив е и му предстои една трудна, но не и невъзможна борба! В тази борба участва цялото семейство и тя е всеки ден, без изключение, няма почивка, дори в дните в които татко ти се чувства добре. Прочети цялата тема за глиобластом, има много полезен опит, прочети темата за тибетския лекар, свържи се с Иво, прочети темата са лечението с отрова от син скорпион, има опции и за кибернож, Темодал е едно чудесно лекарство, единствено по рода си - преминава мозъчната защитна бариера и атакува директно туморните клетки....С поставянето на диагнозата, светът не свършва, просто започва един нов, по-различен етап от живота. От сърце ти желая, този нов етап да бъде белязан с успех!

Редактирано от MamaD на 22.12.10 00:14.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано22.12.10 11:11



Значи ние се обадихме в Санкт-Петербург и там ни казаха,че лекуват тази болест и сега понеже ние имаме познати там и те се интересуват и сега чакаме отговор!Ние сме твърдо решени да бъдем първите,но не и последни излекувани от тази болест! А за тази отрова от син скорпион съм чувал за нея,но знам,че е трудно да се намери ако знаете откъде можем да се набавим с тази отрова моля ви пишете непременно! А кой е този Иво? Напишете повече информация или по добре ме намерете в скайп rey_mysterio171911



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.12.10 11:33



Отровата от син скорпион се донася от жена, която пътува до Куба. Превежда се епикризата на испански или английски.
Ето темата:


Иво е асистент на тибетски лекар, който идва два пъти годишно в България. Прави пулсова диагностика и изписва тибетски добавки. Има случаи, доказани с изследвания на стопени мозъчни тумори. Негови координати мога и аз да ти дам.
Ето темата:


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Buba67]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано22.12.10 15:02



Buba a можете ли да ми дадете вашият скайп за да имаме по-добра връзка? Много ни е нужна всякаква полезна информация!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.12.10 15:11



скайп zelena80011202

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано01.01.11 17:06



Честита Новата 2011 Година!Нека бъдем здрави и на всички борещи се с коварните болести, желаем да достигнат така желаната ремисия и нека тя бъде безкрайна!Ние с моя брат се върнахме за Коледните празници, той успешно се справи с трета кръвна операция и така записа рекорда за издръжливост на 3 кранитомии в рамките на 8 месеца.Много силно се надявах този път да ни се размине и да приложим Кибер нож, но в последствие пак стигнахме до операциия, този път в Атина-клиника "Игия".Изпратихме документи за кибер нож в Киев/там се съгласиха да оперират, независимо от големината на тумора/, Анадолски медицински център- Истанбул/много бързо отговориха, но за здравословното състояние на брат ми отделиха едно изречение и три листа начин на плащане и т.н./, в Клиника в Мюнхен/още чакаме отговор, оказа се че за празниците отговарящата за нас е в отруска/ и се обадих на неврохихург в Атина, който обясни, че иска лична среща с пациента, а не по Интернет или телефон.Тъй като здрамословното състояние на брат ми си влоши/загуби координация на ръката отново/, след 5 дни размисъл се спряхме на Атинския хирург/може би надделя, че говоря свободно гръцки език и биографията на лекаря/, а и незатворената, гнояща и иннфектирана със стафилококи рана от предишната операция не позволяваше дълго отлагане/когато хирурга видя състоянието на раната,каза че инфекцията е животозастрашаваща и искренно възкликна-Кой ви причини това! след което направи снимка на оперираното място/.Оперирха във вторник, след 24часа в реанимацията, брат ми свободно си ходеше/по-бавничко разбира се/ и почна да се обслужва, все още с една ръка обаче,изписаха ни в събота.Много лаконично лекарите в Атина ми обясниха-при първата операция /Окръжна-Пловдив/ е изваден целия тумор, но поради грешната хистология/дадоха от Университетската в Пловдив астроцитома ІІстепан/, не е приложена адекватна терапия, при втората операция е направена кранитомия само за да се вземе биопсия и да се установи, че тумора е глиобластома, костното ламбо не е поставено правилно, част от черепа липсва и има досег с външната среда/ "златните ръчички", немарливост и безхаберие на доц.Цеков от Токуда/, което доведе до пластика ва главата по време на операцията.Мнението на неврохихурга ни е, че клетките на нашия тумор няма де се поддадат на лечение с Кибер или Гама нож/болницата разполага с тях/и ако можеха да ни помогнах, щеше да ни ги препоръча веднага.Тъй като по времето на приемане на Темодал е имало нарастване на туморната маса, той също не е подходящо лекарство.С наше съгласие в болницата ни посети онколог, той даде мнение, че две седмици след операцията трябва да се започне химиотерапия, която да е с цикличност 14 дни.Така ние минахме първо вливане на Иринотекан, предстои ни още едно такова вливане, и след това съчетаване на Иринотекан с Авастин.Това е накратко за нас, направихме среща с химиотерапевт тук, но ни обясниха, че тази терапия в България не е стандартизирана и няма как да се приложи и съответно няма какво да ни предложат, след като Темодала не ни действа, така че продължаваме да умуваме как да финансираме оттук нататък лечение в чужбина...Желая леки и спокоини празници на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (член)
Публикувано02.01.11 15:53



Честита Нова година и на теб, пожелавам ти успех в тази трудна борба.
За първи път чувам за иринотекан, пиши малко информация за него. Колко време трябва да е ХТ с авастин, по каква схема е. За съжаление тук не се прилага. Нашите лекари само вдигат ръце.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано02.01.11 16:15



Здравей от от мен!И аз не бях чувала за Иринотекан/той и Авастина се прилагат за рак на дебелото черво, но тъй като Иринотекана /на брат ми вляха Кампто като разновидност/сравнително лесно преминава кръвно-мозъчната бариера е започнат като приложение и за глиобластоми.Схемата е изпитана в Америка и е дала сравнително добри резултати.Не знам къде е призната като стандарт, глиобластома е много агресивен тумор и не искат да инвестират явно скъпи лекарства заради ниската преживяемост, но ще ми е чудно, ако някой близък на тези които дирижират лекарствената политика, се разболее, дали ще се ръководи от статистиката на преживяемостта или ще даде мило и драго да продължи живота на близкия си...Авастина се дава на 14 дни, а периода на приема зависи от отговора на тумора/при нас засега е мини остатък/ към лечението.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано02.01.11 16:38



Здравей Мария!Честита Нова Година!Пожелавам ви много здраве и успех в борбата с тази коварна болест!Радвам се,че успешно сте се справили с третата операция и искренно се надявам тази химиотерапия да помогне.Стискам палци и те прегръщам!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано02.01.11 18:12



Здравей Мария!ЧНГ-много здраве и сили,за да се борите.Нека тази година донесе победа на брат ти над болестта!Лекарства има-мислете как да финансирате(дано от фирмата,в която работи брат ти ,не са променили решението си).И нещо,което разбрах вчера:Мария към теб-за Гърция и към всички,да го обсъдим,като някакъв вариант.Сестра на моя приятелка,преди 5 год.е била в Италия,емигрант.При профилактичен преглед,случайно е открит РМЖ.Лечението започва в Италия,но след година,тя се връща в България.Оттогава до момента,тя получава всяка година,писмо-покана,пътува,прави изследвания и получава лекарства за 1 год. напред безплатно.Като си помисля в нашата държава,какво ходене по мъките е,внимание-никакво и т.н.,тази история ми звучи неправдоподобно,но е вярна.Чудя се,има ли вариант,да се използва и такава възможност?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано02.01.11 19:55



Здравейте Рени и Илиянче!Рени, при първо идване в София ще ти се обадя, дано да имаме време да си побъбрим на кафе.Аз ще продължа да пътувам на първо време до Атина заради терапията на всеки 14 дни.След 2 месеца ще направим ЯМР за да видим има ли резултат.Илиянче, ако знаех че ще стигнем до операция и лечение в Гърция сигурно щях да потърся възможност да включим брат ми в осигуряване/иронията е, че той е осигурен здравно у нас и от НОИ и от допълнителен фонд, който не поема обаче онкологични заболявания, защото се поемали безплатно от държавата/, не зная от тук нататък дали няма да се разровя в гръцкото законодателство за вратичка.Снаха ми подаде преди 4 месеца документи пред Комисията за лечение в чужбина, но отговор няма.Илиянче, като дойде отровата от скорпиона пиши ми, моля те До скоро и лека вечер Прегръщам ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано02.01.11 20:17



Ако имаш познати в Гърция,действай.Все има някакъв вариант,но да намериш точния човек.Мария,сега се обадих на Атанаска.Донесла е лекарството,утре ще го дава в Халите в 13ч.Каза,че ако не можеш да дойдеш,ще ти го изпрати,но трябва да се разберете къде.И при първото ти идване в София,не ме пропускайте.С Рени сме почти комшийки.Пък и аз пия кафе

.Лека и спокойна вечер!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано05.01.11 10:59



Мария,отговарям ти на бележката в темата,защото искам да задам въпрос към знаещите.Да,и на нас ни се наложи да поставяме дексаметазон.В края на ноември,татко загуби говор.2 часа след като поставихме дексаметазона,имаше подобрение.Хирурга поиска скенер-няма рецидив.Поставяхме го 5дни по 8 мл и 5дни по 4 мл.И две седмици по-късно,отново имаше същия проблем.Поставяхме дексаметазон 5 дни по 8 мл.И аз смятах,че има оток,но се оказа,че не е вярно.Химиотерапевт ме посъветва да направя консултация с невролог,защото на мястото на операцията има белег(мед. наименование е мн. сложно)и там кръвоснабдяването не е добро,а операцията е до говорните центрове.Първият невролог,каза че всички медикаменти хранят раковите клетки.Втората невроложка потвърди казаното,но предложи да направим консултация с онколог и евентуално да даваме Ноотопил 2400 мл,прахче един път за деня.И въпросът ми към Вас е:знаете ли този медикамент,дали храни раковите клетки?И удачно ли е да го даваме?Мария,това което се е случило,и това че са ви изписали дексаметазон не означава задължително,че е с оток.Знам,че си притеснена.И аз вдигнах под тревога и Руми,и Буба,и кой ли не.Спокойно и

.Поздрави!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано05.01.11 13:18



Здравей Илиянче!Още в понеделник ще попитам онколога ви дали ноотопил подхранва раковите клетки, брат ми приема пирамем,което е същото-Piracetam, само че на хапчета, тъй като заеква от дете още.Пирамема му го предписа проф.Чавдаров, който му изготви нова схема за джаксъновите припадъци/получи ги след първата операция/ и в интерес на истината от момента в който следваме тази схема на терапия припадъци не е имал.Тази тема какво продхранва раковите клетки е неизчерпаема, защото и нормалните клетки около раковите се нуждаят от подхранване...как да разбереш къде е златната среда, нали и раково болните все пак трябва за имат нормален живот...До скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано06.01.11 10:21



Благодаря Мария!Ще чакам отговор.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано08.01.11 16:05



[url]Това е превод с преводача на гугъл.
Д-р терапия Симончини рака
Натриев бикарбонат - естествен начин за лечение на рак HomeDr. SimonciniThe Гъбични HypothesisFAQContactDisclaimerSubscribeBrain рак
Като администратор на 2 октомври, 2010, No Comment
Всички мозъчни тумори първичната, така и метастазирал като цяло отстъпление или спират да растат след терапия с натриев бикарбонат на пет процента разтвор. Лечението трябва да бъде изпълнено най-малко шест до осем дни за първия цикъл, тъй като заболяването започва отново в относително кратък период от време и често става необратим, ако периодът е по-малко от шест дни. Администрацията на решения се осъществява чрез последователно катетеризация на двете вътрешни carotids и кръг на Уилис "с 150 см3 във всяка област, за да получи общо перфузия на encephalus. В перфузия трябва винаги да бъде количествено модулира като функция на местоположението на най-големите маси.

Например, ако има една маса в дясната челна площ, е подходящо да се доставят в 250 cm3 разтвор в тази анатомична отделение, а останалите 250 см3, са разделени в другите две съдови области. Пациентът е в съзнание по време на инфузията, и той е всъщност човек, който диктува ритъма и скоростта, защото най-малкото съдови ефект се усеща веднага.

Терапевтичната схема се основава на размерите на маси - по-големите са те, толкова повече те се нуждаят от допълнителни цикли доставени arterially. Пространствените граници 3-3.5 cm, в който бързото свиване на масите е възможно се окаже решаващ фактор.

Вместо това, когато масите по-голяма от 4-5 см., трябва да постъпите - или в присъствието на няколко места във всички полукълба - необходимо е да се увеличи количеството и честотата на цикъла на терапията.

Един все по-странична сила по време на терапията е жажда. А като цяло, но моментно чувство на болка, както и tachycardiac събития са най-честите симптоми.

В случаите, когато масите са много големи и в присъствието на дифузната менингеално carcinosis, загуба на умствената дейност могат да се наблюдават след първите сесии лечение, което, макар и понякога остри и могат да продължат няколко часа, напълно изчезва след лечението.

Тагове: мозъка Категории: лечение с натриев бикарбонат
Прочетете MoreNext
Пикочния мехур cancerPrevious
Рак на гърдата {Коментари са затворени[/url]


Това е сайта от където го свалих.
Това е линк на сайт където има информация за този лекар д-р Тулио Симончини


От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 19:06



Здравей Jull,Баща ми има глиобластом 4-та степен и в момента се лекува в Турция.
Самият той е много добре,даже постоянно се "лигави" :D има големи надежди,че ще оздравее.Преди 1 месец му направиха операция в Св.Иван Рилски и му казаха,че чак след 5,6 месеца ще може да проходи,но ние всяка вчер се молихме това да стане бързо и да се оправи,а 1 вечер той дълго стоя и се моли на сутринта като се събуди да проходи.Сутрин е вече и ето чудо той проходи сам!В момента се лекува в Джон Хопкинс Анадолу(Турция) Там му направиха ЯМР и казаха,че тумора е израстнал с 1 см,понеже не е бил изчистен напълно. Преди операцията туморът беше 10см! Аз неска му се обадих и той ми каза,че лекарите му дават шансове за излекуване и ми каза също,че там е имала 1 арменска работничка и той я е попитал"Нека да говорим като арменци,какви са шансовете ми? и тя му отговорила,че ще се излекува",но като питам майка ми тя ми казва ,че лекарите са казали трябва да направим ХТ и ЛТ за да разберем какво ще се случи! Не,че татко ме е излъгал така са му казали сигурно,просто майка ми е в стрес и не вярва сигурно толкова на думи.Но това е беззначение аз искам да те помоля или някой друг,който разбира от моята история да ми коментира отговора и да каже какъв е този тибетски лекар,какви рецепти изписва и какви шансове дава? Моля ви пишете възможно най-скоро време!
Успех на всички! Вярвайте в бога и той ще ви помогне! Винаги се случват чудеса



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано11.01.11 19:20



Здравей Вилен!Какво означава,че се лекува в Турция,а трябва да се прави ЛТ и ХТ.Според мен в момента правите ЛТ.Какво е лечението му в Турция-пиши.Аз съм вземала за баща ми билки от Тибетския лечител,но му изпратих само епикриза.Когато разбрах,че е тук,вече нямаше свободни часове.А колкото до това, кой какви шансове дава,ще ти отговоря с твоите две последни изречения: Вярвайте в бога и той ще ви помогне! Винаги се случват чудеса



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 19:29



Грешка при оформянето на изречението. Лекува се в турция там ще му правят Химеотерапия И Лъчетерапия



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 19:33



Iliqn4e ще ти напиша по-подробно лечението му след като почне ХТ и ЛТ. Ако искаш да поддържаме по-сигурна връзка можем да си разменим скайповете?

Моля jull и някой,който може да ми помогне с това което съм написал малко по-нагоре да напише отговор.
Благодаря предварително



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.01.11 19:34



Много интересна е историята, която разказваш! Радвам се за хубавото, които ви се е случило и вярвам, че предстои още!


За шансовете при Тибетския лечител не мога да кажа нищо повече от онова, което пише в темата. Тя започва с това, че д-р Дордже е успял да излекува пациент с тази диагноза. В темата са посочени и координатите на асистента му в София, с когото да се свържеш и чрез него да направите консултация с лекаря. Той ще каже кога ще идва отново в София, но междувременно може да предложи лечение.
Сигурно знаеш, че във Варна и София има ПЕТ-скенер, който може да проследи ефекта от терапиите.

Предполагам, че ще получиш и други отговори.



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 11.01.11 19:37.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 20:08



Искам да почдертая,че самият той има големи надежди,че ще оздравее,а не че лекарите му дават шанс. Казват за тази болест няма надежда(в България) в Турция дават надежди!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 20:31



Здравей reni56,прочетох статията за д-р Симончини.Въпросът ми е как мога да се свържа с него и дали неговото лечение ще бъде в силите си след като баща ми е преминал Лъчетерапия и Химиотерапия в Турция(Там лъчетерапията убива само раковите клетки,а клетките на имунната ни система не),и какво е вашето и на другите от клуба мнение?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано11.01.11 22:30



Здравей Вилен,радвам се ,че твоят татко има вяра в Господ,и съм сигурна,че тази вяра ще му помогне много.аз също всеки ден се моля за моето момиче и вярвам,че Господ ме насочва към най-правилното лечение.
По въпроса за д-р Симончини не мога да ти кажа нищо повече от това което съм качила във форума,няма координати къде работи ,нито имейл.Надявам се в чужди сайтове да намерим такава информация.
Моята дъщеря ходи на преглед при д-р Джордже и девет месеца пи от неговите билки,през това време правихме контролен ЯМР и имаше леко свиване на остатъка от тумора,но тъй като през това време тя провеждаше химиотерапия,пиеше отрова от син скорпион ,не съм сигурна на кое точно се дължи този резултат.
Мисля,че сега през м.януари тибетския лекар ще идва в Б-я.Можеш да вземеш телефона на асистента му и да го попиташ кога ще е тук.Можеш да заведеш татко ти на преглед при него,мисля,че контакта с този човек ще му се отрази много положително,тибетецът има някакво особено излъчване.Билките при всички случаи ще му бъдат от полза,защото ще подобрат имунната му система.
Желая ти успех !

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 23:10



reni56,ние как можем да се свържим с този тибетски лекар отностно билките и отровата от син скорпион?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Vilen Geghamyan]  
Автор Vilen Geghamyan (непознат )
Публикувано11.01.11 23:14



Скайпът ми е rey_mysterio171911 моля ви reni56 намерете ме за да си разменим по-конкретна и по-бърза връзка относно нашите близки и тяхното(дай боже) евентуално излекуване



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано12.01.11 14:41



Включвам се и аз по отношение на Дексаметазон. Мъжът ми през цялото време на лечението беше на Дексаметазон - отначало ампулите на КРКА, 2 пъти дневно по 1 ампула, а после - на таблетки. Това беше предписано от проф. Бусарски, който ни беше оператор и лекуващ лекар. И понеже тогава не бяха разрешени у нас / като че ли и сега, 10 години по-късно все още е така/, аз ходех в Скопие да си ги купувам.

Редактирано от Elinia на 12.01.11 14:42.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор vedda ()
Публикувано13.01.11 11:33



Здравей, Elinia! Радвам се, че се появи. Всъщност, и аз по-рядко пиша. При нас кошмара се върна с пълна сила. Една година след облъчването с кибернож нямахме проблеми. Първото образувание е блокирано, но сега сме с рецидив. В момента синът ми е на химиотерапия с темодал. Надявам се да помогне.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор iliqn4e (новак)
Публикувано13.01.11 20:02



Здравейте момичета!Ние май пак ще трябва да поставяме дексаметазон,утре ще разбера.Питах в аптеката за таблети(до момента не знаех,че има).Казаха,че няма и никога не е имало.Искам да питам, дали някой знае в Гърция има ли ги?Всъщност аз мога да изпратя човек там,но същото ли е наименованието?Приятна вечер!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано14.01.11 08:31



Веда, тук съм, чета и много съжалявам за това, което ви се случва.
А рецидивът на същото място ли е или на друго? Всъщност, сега прочетох, че е на друго място.
А близо ли е до първичното огнище? При нас рецидивите бяха на различни места, не там, където беше първата операция. А изчерпани ли са възможностите за ЛТ?Прегръщам те и дано темодалът да повлияе новото огнище. би трябвало, нали темодал е точно за глиобластоми.

Редактирано от Elinia на 14.01.11 10:35.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано14.01.11 08:47



Дексаметазон на таблетки съществува, само че, го няма в списъка за лекарства, разрешени за употреба у нас.
По-нагоре казах, че си го купувах от Скопие, но сега, ти като попита се сетих, че и от Солун съм купувала. В Гърция има, само трябва да имаш рецепта. А и не беше много скъп, вече съм забравила, но не е нещо непосилно. Ако нямаш познати там, просто се записваш на еднодневна екскурзия до Солун и с една рецепта обикаляш аптеките и събираш колкото има. Защото, по принцип, те не поддържат големи количества на едно място, в една аптека има по 2-3опаковки.
Но , ако имаш познати , могат да поръчат в някоя аптека по- голямо количество и те го доставят. Аз така поръчвах от сутринта за след обяд.
И да, наименованието е същото, като на ампулите.
Ето и някои други наименования на този препарат, в зависимост от това, къде се произвежда:

Dexamethason – Jenapharm – tabl. x 0,5 mg и x 1,5 mg.
Decadron – tabl. x 0,5 mg
Dectancyl- tabl. x 0,5 mg
Fortecortin – tabl. x 0,5 mg, x 1,5 mg и x 4 mg

Ние сме ползвали Декадрон и Дексаметазон.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Elinia на 14.01.11 09:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от Elinia на 14.01.11 10:36.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор vedda ()
Публикувано14.01.11 09:46



Здравей! Новото образование е до старото. По принцип може да се приложи втори път кибернож, но първото облъчване, което правихме в България е било с максимална доза и това обърква всичко. Трети път е рисковано. Сега ще разчитаме на химиотерапията. Нашият тумор е астроцитом, не глиобластом, но какво от това, като гадината се размножава.





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано14.01.11 10:34



Астроцитомът е относително по-доброкачествен, лошо е локализацията.
Как разбрахте, че има рецидив, има ли симптоматика или на рутинно изследване?
Аз разбирах, като почва рецидив по симптомите. Така си бях изострила наблюдателността, че още при най - малкото отклонение веднага тичах при Бусарски.Лошо и е това, че допустимата доза лъчение е поета.
Ние тогава купувахме и Хрущял отакула - нали се смята, че има активно противотуморно действие. И дексаметазон непрекъснато. Всъщност, отвсичките прапарати, които написах по- горе, най-добър бил Декадрон, американски е, на таблетки, тогава ни бяха дали от клиниката от някакви помощи, а после намирах сама, както написах вече.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.01.11 11:16



Вие ме карате много да се замисля. Като правим ЯМР, дали гледат цялата глава или само засегнатото място. Аз май задавам много глупав въпрос. Нищо не разбирам от снимките, но ми прави впечатление че са едни и същи, може и да бъркам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор vedda ()
Публикувано14.01.11 11:59



На контролен ЯМР се видя новото образувание. Няма никакви симптоми, чувства се добре, затова ще изчакаме да се види действието на химиотерапията. Притеснява ме, че може новото да не е астроцитом, а нещо по-агресивно. Дано не се наложи втора операция.





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: vedda]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.01.11 12:17



Елиния, а какви бяха при вас симптомите. То при всеки е различно, но все пак. Съпруга ми е много сънлив в момента. Говорих с Габровки, той ми каза че няма нищо притеснително, но аз съм чела че това е също симптом при моз. тумори и затова много се притеснявам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано14.01.11 14:00



Зависи от мястото на тумора - какво притиска или блокира. При нас беше в преден челен дял - симптомите бяха като при депресивни състояния - унилост, главоболие, неадекватност. При други има сънливост - спят непрекъснато, при трети има припадъци, подобни на епилептичните. Зависи и от мозъчния оток - колко е голям и каква зона обхваща.
Дексаметазонът намалява мозъчния оток, който винаги го има , няма значение дали преди или след операция. Вие приемате ли дексаметазон? Ние въобще не сме го спирали тогава, около две години непрекъснато пиеше. Даже, сега не си спомням, дали и по време на ЛТ дозата не се увеличаваше.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.01.11 14:15



И при нас тумора е в преден челен дял - ляв. Лекарите казват, че не се вижда оток. Не взимаме дексаметазон, но финлепсина не ни го спират, той е против припадъците. Габровски каза да го пием дълго време и да не го спираме, защото спирането му било много както той се изрази "сложно". Явно се презастраховат. Както казваш гледам съпруга ми през лупа и всяка промяна ме плаши.
Благодаря ти, че се включваш и ни помагаш с мнения и съвети, имаме голяма нужда от тях.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано14.01.11 20:18



Елиния и аз ти благодаря,че се включи.До момента не знаех,че има дексаметазон на таблетки.А и тези лекари-сливи имат в устата.Може ли никой,нищо да не ти казва?В Гърция го има-1.40 евро е една опаковка.Дали са го без рецепта.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор Elinia (непознат )
Публикувано15.01.11 08:03



Уф, то и доста от колегите не знаят, че има таблетки, но Бусарски знае.
Само искам да добавя, че и при приемането на Темодал, и при Дексаметазон, трябва хепатопротектор - нещо, което пази черния дроб. Ние ползвахме Еssentiale, може и Карзил.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Elinia]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано15.01.11 10:20



И това не го знаех.Когато е на дексаметазон,даваме и ранитидин.Взема и Лиций,който чисти черния дроб,но ще вземем и Карзил.Организирах доставката на таблетите,до няколко дни ще ги имаме.Благодаря Елиниа!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.01.11 11:04



По мнение на лекари, Есенциале Форте е по-добър вариант - много по-пречистен и ефективен от Карсила.
Консултирайте се!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано15.01.11 19:11



Привет и от нас!Не писах дълго време, брат ми има ужасна диария от химиотерапията, обезводни се и бяхме на системи в болницата.Илиянче у нас има 5 блистера с дексаметазон,казах на снаха ми да ти ги даде.Говорих с онколога за добавки и лекарства, то&#1117; каза да пием каквото искаме, но да чакаме резултат само от химиотерапията.Спряхме за сега дексаметазона,неврологично се пооправи залитането с ляв крак, ръката я движи частично.Сменят ни и схемата на епилептичните, ще заместим депакина с кепра/оказа се че депакина не само намалява левкоцитите, но след кръвно изледване се установи че няма терапевтичен ефект от него/.До скоро стискаите палци да овладеем диарията...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано15.01.11 19:19



Успех Мария и Благодаря!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.11 20:29



Мария, копирам от алтернативи няколко рецепти за силно разстройство. Погледни последните две рецепти.

"СИЛНО РАЗСТРОЙСТВО
При диария се пие само вода. Опитайте една от следните рецепти, ако вече не сте го направили :

1) 1 пакетче ванилия на прах, разтворена в малко вода – 3 пъти на ден.

2) Пиене на прясно изцеден лимонов сок.

3) 1 ч.л. оцет, 1 щипка сол, 1 ч. л. вода – пие се 3 пъти дневно.

4) 24-часовият глад /само на вода/, също помага. След това може да се захрани с оризова вода или вода, в която са били варени картофи /никакви мазнини!/, парче сухар. Спазвайте правилата на захранване след гладуване.

5) Лоперамид (имодиум) - при такава тежка диария препоръките са 4 мг начална доза и по 2 мг след всяко изхождане, но не повече от 16-18 мг за 24 ч. Ако тази дозировка е неефективна, трябва да се мисли за Октреотид 100-150 микрограма три пъти дневно подкожно и след постигане на контрол, може да се мине на дългодействащия му аналог, който се прави веднъж на 4 седмици. При всички случаи трябва да се изключи антибиотик – асоциирана диария!

6) Билката Червено поддъбиче. Много е ефикасна при стомашно разстройство.

7) "НО-ШПА", във вид на инжекция действа по-бързо, успокоява червото и намалява спазмите след 15-20 мин., а във вид на таблетки – по две през 1-2 часа докато отзвучат спазмите и позивите

8) Има още едно лекарство, което взимам в краен случай, то е специално за червото – SPAZMOMEN. Моето предложение е Октреотид (Сандостатин).

9) Кора от нар – безотказно лекарство срещу разстройство:
Кората от четвъртинка нар се вари като чай 200 мл вода около 2-3 мин. след завиране. Оставя се да поизстине и се пие – горчиво и стипчиво е, но пък действа безотказно. След около 30 мин. разстройството спира и газовете намаляват.

10) 2-3 листа от смокиня в 300 мл вода, завира и се пие като чай. Има светкавичен ефект. Изпробвано е. Рецептата е от билкар. "

Дано нещо помогне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Buba67]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано15.01.11 21:39



Внимавайте с разтройството. гледайте дали се оправя примерно на следващия ден след приема на лекарство или билка. ако ходи повече нощем, уведомете лекаря си. също ако имате съмнение, че диарията произхожда от химиотерапия, спрете я незабавно като преди това се обадите на химиотерапевта.
диарията водниста ли е? и вижте цвета на изхождането - това е изключително важно в такъв момент...
също така не позволявайте да не пие вода - или да прекалява с водата, и двете не са много добро нещо в този случай.

имодиум ако не помага, вземете ако можете ХИДРАСЕК таблетки. Пият се 3х1 капсула преди храна.

Успех.



Темата продължава

Редактирано от *jull** на 16.01.11 00:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.