Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано09.09.10 13:37



Мария,не настоявайте сега за ЯМР,защота тъканите все още са оточни и действително картината не е много ясна,безсмислено е да давате излишни пари,след като няма да може да се види добре какво е положението.
Относно химиотерапевта-пиши за кой град става въпрос,доколкото разбрах от написаното сте от Пловдив.
За София бих препоръчала доц.Куртева от онкологията,мисля,че тя няма да ви откаже.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано09.09.10 21:59



Благодаря за съвета!Наистина тогава няма да настояваме за ЯМР сега.Ние сме от Пазарджик и брат ми е заведен на отчет в Онкодиспансер-Пловдив и явно ще трябва да намерим добър онколог там- ако ми предложите някое име ще бъде чудесно.Лека вечер на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано10.09.10 06:26



Мария, това, че сте към онкодиспансера в Пловдив, не значи, че не можете да се консултирате при доц. Куртева. Тя работи в Дървеница и там е национален цетър за лечение на онкоболни.
Темодал е скъпо лекарство и наистина не се продава по аптеките, но става с рецепта от лекуващия онколог и разговор с фирмата дистрибутор . Тя го доставя по поръчка в определена аптека и в определен ден и вие отивате и го купувате. От аптеката ще ви се обадят. Всичко това не нужно, ако в рамките на месец протоколът се придвижи.
Ето линк за Темодал, има и цената





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.09.10 08:53



Здравей МамаD,благодаря за ценната информация относно Темодала

Преди да отпуснат Темодал на моята дъщеря,аз също се бях притеснила,че протокола се бави и започнах да ровя в нета ,по разни форуми ,така поподнах на жена която предлагаше някакво останало количество,но щом може да се договори с фирмата дестрибутор и да се вземе от аптека,това е едно добро решение,докато се придвижи тромавата процедура с протокола.
Надявам се, и искренно желая в къщи да сте добре!Приятен ден!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: MamaD]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано10.09.10 11:30



MamaD благодаря за информацията и сайта, сега съм по-спокойна, че може да закупим Темодала, ако протокола се забави.Ние от вчера имаме и друг проблем-раната на главата не иска да зарасне и изтича ликвор/може би защото скоро е правена и лъчетерапията/ днес за втори път са правили пункция от гръбначния стълб и утре и в другиден ще направят още две.Доста ние притеснено Ако някой е минал през това-нека ми пише Благодаря ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.09.10 11:59



Когато направиха операцията на моята дъщеря сложиха компресивна превръзка,която тя носи около месец.Лекаря обясни,че известно време след операцията вътречерепното налягане е малко повишено,което повдига костното капаче и това води до по-трудно зарастване.Може би това е причината да изтича ликвор.Той нали все още е в болница и е под лекарско наблюдение?

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано10.09.10 13:13



Здравей Рени Да той е в болницата още,казаха че със сигурност ще го задържат до понеделник и тогава ще преценят дали да го изспишат или да продължат с пункциите.След първата операция раната на главата му заздравя бързо, но явно всеки път става все по-усложнено/силно се моля да няма нов рецидив и нова операция/.Иначе той се държи, не си е загубил чувството за хумор.Лек ден ти желая и до скоро



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано10.09.10 14:22



Мария, не се притеснявай. При съпруга ми беше същото. Имаше изтичане от раната и му правиха пункции. За съжаление те са болезнени, но помагат. Дори до колкото си спомням изследваха този разтвор от тях. При нас пункциите бяха доста, но тогава съм била в такъв шок, че не помня бройката. Не се притеснявай, явно се случва. Пиши брат ти как се чувства в момента.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор vedda ()
Публикувано10.09.10 15:12



Привет Мария! Рядко пиша, но не пропускам да чета всичко, особено в тази тема. Желая много късмет и успех в борбата.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано11.09.10 23:18



Здравей Ана!Твоя постинг определено много ни помогна, обясних на брат ми, че въпреки че тези пункции са много болезнени и неприятни/късаше ми се сърцето като ми разказваше за тези процедури/,са необходими.Иначе той и след втората операция няма неврологични нарушения/ходи,говори,мисли,помни/,въпреки че е отпаднал и схванат.Брат ми от малък/на 3 год.възраст е преживял силен стрес/ заеква, като това не му е пречило нито за обучение,нито в работата.Преди втората операция беше започнал много да заеква,както и да получава джаксънови припадъци/ние го отдадохме на депакина и лъчетерапията/,но може би е било от рецидива на тумора.Пиши кога направихте контролен ЯМР след операцията, толкова се моля да се забави растежа на туморните клетки!Как се чувства твоя съпруг, върна ли си на работа.Лека нощ и до скоро




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.