Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано07.09.10 12:52



Здравей Мария,съжалявам за всичко което е сполетяло семейството ти ,но не трябва да се отчайваш,трябва да продължаваш борбата за да помогнеш на брат си.След като излезе втората хистология,независимо каквато и да е,настоявай пред химиотерапевтите да започне лечение с Темодал.Предполагам,че си запозната с този медикамент,той специално е за лечение на мозъчни тумори.За съжаление го изписват при ІІІ и ІV степен на глиобластом,но в листовката му пише,че се дава и при рецидивирали астроцитоми.
Къде е опериран брат ти и кой разчита хистологията/това е от голямо значение/?
Ако имаш някакви въпроси задавай ги,тук влизаме няколко души с подобни проблеми,предполагам,че всички ще се включат с някакъв съвет.
За сега се успокой,събери си ума и продължавай смело борбата!

УСПЕХ!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор ana8 (минаващ)
Публикувано07.09.10 17:08



Здравей Мария, съжалявам, че се сключваш в темата с такъв проблем. Рени ти е казала всичко точно, така че няма да се повтарям. Относно прогнозите на лекарите, просто не им обръщай внимание. На Господ в работата никой няма право да се бърка. Докато чакате хистологията, можеш да приложиш народната медицина. Във форума е изписъно много.
Важното е как се чувства брат ти. Варвам, че обичта лекува по някакъв начин. Хубаво е че си до него. Знам че е много трудно, също така с тази мисъл за болестта никога не се свиква, затова винаги можеш да разчиташ на нас. Желая ти успех.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано07.09.10 22:57



Здравейте Рени, Ани и всички от този форум!Не знам как и защо, но всички тук, без да ви познавам, започнах да ви чувствам близки.Първата операция на брат ми бе направена в Пловдив, а втората в болница Токуда.Със свити сърца със снаха ми чакаме хистологията, но ще настояваме за изписване на Темодал/за съжаление не ни го изсписаха с лъчетерапията/.До тук сме давали натанал,новомин и сок от бъз, които не помогнаха да се спре растежа на тумора, но пък възстановяването на брат ми след втората операция е изненадващо/даже и за докторите/ бързо.Много ме притесни обаче мнението на лекуващите, че за нас няма терапия-нито Темодал, нито кибер ножа са подходящи за нашия тумор.Още веднъж-благодаря ви за подкрепата!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.09.10 08:29



Мария, здравей!
Чудесно е, че брат ти се възстановява "изненадващо даже и за докторите"! Това трябва да ти покаже, че и те могат да бъдат иненадани и че не всичко се развива винаги според техните очаквания и прогнози! Всеки организъм има свои вътрешни резерви и механизми за самовъзстановяване, така че никой не може да знае предварително как ще се справи с едно или друго изпитание.

Следващия месец в София ще пристигне д-р Сонам Дордже - тибетски лекар, който идва тук 2 пъти в годината.
Пръв ни го препоръча нашият "клубен лекар - MD):



При тибетския лекар са ходили много хора от нашия Клуб и отзивите им може да прочетеш в темата "Въпроси към MD за тибетския лекар":
Препоръчвам и вие да отидете при него, като още сега може да се свържете с асистента му Иво Гайдаров (телефонът и имейла му ги има в темата). Той може, на база на епикризата, да се консултира с д-р Дордже, който да изпрати лекарства (на природна основа), а когато дойде тук след месец, ще осъществите и личен контакт.

Д-р Дордже прави пулсова диагностика с голяма точност (имам лични впечатления от едно момиче, на което определи до сантиметри големината на тумора, потвърдена при последващата операция). Случаят е интересен и с това, че тибетският лекар НЕ препръчваше въпросната операция, но тя така или иначе се състоя. Установи се, че въпросният тумор не съдържа вече ракови клетки!

Затова - кураж и успех!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: *jull**]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано08.09.10 18:44



Привет отново!С нетърпение влизам тук,с надеждата някой да е писал, и най-интерестана книга не бих препрочитала толкова пъти, колкото вашите постинги!Още вчера си разменихме съобщения с асистента на д-р Сонам Дордже, за наша радост той ще е сравнително скоро в България, в началото на м.октомври и тогава ще го посетим.Това, което не ни е ясно е реда за отпускане на Темодал, очаква се до края на седмицата да изспишат брат ми от болницата/когато дойде хистологията/ и след това къде и кой ще разреши отпускането на Темодал и колко време се чака,със снаха ми решихме първата доза да я купим ние за да не губим време/ тумора е растял по сантиметър на месец/, като от вас разбрах че дозата е 400 мг.за 5 дни и почивка 23 дни,можем ли да започнем ведвата терапията Моля ви дайте ми съвет и информация !Лека вечер!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.09.10 21:45



Като излезе хистологията на рецидива, ще се явите на онкологична комисия отново. Тя ще реши дали да правите химиотерапия с Темодал. Намерете читав химиотерапевт, който да се заеме с вас.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Maria Georgieva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано08.09.10 21:56



Мила Мария!Първо честит празник!Днес е малката Богородица!Предполагам,че въобще не ти е празници,но трябва полека-лека да се върнете към нормалния начин на живот,иначе притесненията и стреса съвсем ще ви съсипе,а трябва да бъдете силни ,за да можете да помагате на брат ти/ в това число включвам и снаха ти/
Сега по-конкретно-Темодала се отпуска с протокол от химиотерапевтите,този протокол се одобрява в Министирството на здравеопазването,и ако го одобрат отпускат необходимото количество,което се взема от съответната болнична аптека,със специална рецепта изписана от лекуващия химиотерапевт.Времето за придвежване на цялата процедура е около един месец.Срока на протокола е за шест месеца.Количеството е само за един месец и се получава,срещу кръвни изследвания-следят се левкоцитите,хемоглобина и тромбоцитите.
Количеството се изчислява от химиотерапевта по формула като се вземат пред вид кг и височената на пациента,изчислява се на куб.м. телесна маса.Темодала не можете да го купите,защото няма свободна продажба по аптеките.Аз също бях решила в началото ,че ако не мога да го подсигуря от болницата да го купувам но се оказа,че за един месец цената е около 7000 лв,такава оферта ми предложи жена,чийто близък беше починал и й беше останало някакво количество.Може и да е била спекулативна цена ,но по принцип не е много евтин,а и надали ще можете регулярно да си го набавяте ,ако решите да го купувате .Затова говорете с химиотерапевтите и настоявайте за лечение с Темодал.Използвайте аргумента,че Темодал се отпуска и при рецидивирали астроцитоми.
Може би сте чели моите постинги,дъщеря ми е също с астроцитом и смятам,че до сега не е рецидивирал благодарение на Темодала.
Всичко друго което прецените може да давате,това са неща които укрепват имунната система и помагат на организма да се бори с болестта.
Желая ви приятна и спокойна нощ!Пишете и питайте без да се притеснявате,с каквото можем ще помагаме!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: Buba67]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано08.09.10 22:01



Бубе понякога тази комисия се бави.По-добре е да намерят някой благоразположен химиотерапевт,както ти ги съветваш и да започнат да движат нещата,защото този протокол се предлага само от химиотерапевта и формално минава през някаква комисия в болницата,след което отива в министерството.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано08.09.10 22:19



Днес е чудесен празник -Рождение Богородично и благодаря за поздрава и най-вече за съветите, ще ги следваме и утре ще потърсим химиотерапевт. Приятна нощ на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано09.09.10 13:21



Здравейте с днешна дата!Днес е пак хубав христиански празник-на праотците Йоаким и Ана.Днес пак се сблъскахме със здравната ни система-от болницата не ни разрешиха да направим нов ЯМЗ/който щяхме да си заплатим ние без направление/, с аргумента че когато болния е настанен за болнично лечение не може сам да си заплаща изследвания и,че резултата от нов ЯМР на този етап след операцията ще е подвеждащ-трябвало да минат поне 1.5 месеца. Ние определено държим да знаем, колко е голям остатъка от тумора, като смятам че след оперативен ЯМЗ е необходим/след първата операция не направихме такъв-пак по лекарска преценка и сега съжаляваме за това/.Моля за мнение и съвет отново, може ли някой да ни препоръча и добър онколог-химиотерапевт Благораря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.