Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано10.06.10 22:02



Бореща се-Рени,Илияна и мнооого др.- как да водим тази борба?Със всяко посещение при "лекар" ,те убиват една искрица надежда.Всяка получена информация ,те отчайва още повече.Защо живеем в тази объркана държава?Не мога да се премиря,че може да се направи още нещо-полезно и успешно-,но не се прави.Извинявайте,то си е за плювалнята,но тук ме свари настоението.Лека и приятна вечер на всички!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано10.06.10 22:54



Илиянче много си права,но не се отказвай!Чети в интернет!Чети темите в клуба,от тук ще научиш неща които никой лекар нямя да ти ги каже,тук хората споделят своите неволи но и своите успехи.Чети и вярвай на своята интуиция!Аз така се боря,много чета и това което най-много ми пасне го прилагам!До сега мисля ,че не съм в грешна посока!Трябва да вярваш,че нещата ще се оправят,само така ще има положителен резултат!В такава насока трябва да бъдат и разговорите с твоя татко,винаги оптимистични!Не е лесно но трябва да му помогнете да се справи!Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: veddaнови [re: reni56]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано04.07.10 20:52



стискам палци



Тема Re: veddaнови [re: marggoto]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.08.10 09:10



Момичета,гледахте ли вечерните новините преди 2 дни.За пръв път се прави операция в Пирогов-мозъчен тумор.Една приятелка ми каза,но нищо не ми обясни.Просветлете ме,какво и е специалното на тази операция и само Пироговци имали разрешение да я правят???



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.08.10 10:37



Веднага слагам линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.08.10 11:34



Здравей Илиянче,аз гледах новините.По всяка вероятност по време на операцията се използва някакво вещество,може би някаква контрастна материя,която прониквайки в туморните клетки започва да излъчва някакъв вид светлина и по този начин хирурзите са по-наясно кои тъкани са нормални и кои са туморна маса.Проф Габровски каза,че в Австрия от няколко години ползват този метод и неговият екип е бил там на специализация,затова за сега само те ще правят операции по този начин.Предполагам,че колегите им неврохирурзи ,от другите болници няма да останат по-назад и сигурно след време ще започнат да оперират по този начин и на други места.
Другото което мен ме зарадва повече е едно изказване на доц.Карадимов от "Иван Рилски",който каза,че българска банка е поела ангажимента да финансира закупуването на Кибер нож,но трябва разрешение от министерството на здравеопазването.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: veddaнови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано01.08.10 13:47



Благодаря Бубе!Ренка,преди месец,два четох за този кибер нож.Останах с впечатление,че от финансова гледна точка няма проблем(и то при положение,че става дума за космически суми),но отново се създават изкуствени пречки(за подписа на някакъв министър и отдаването на дългосрочен наем).В нашата държава се гонят какви ли не интереси,но те в никакъв случай не са хуманни.Четох дори,че държавата или по-точно някой от държавата,получава суми от клиниката в Турция за всеки един българин,лекувал се там.И ако това е вярно,и от този някой се чака подписа,питам се :дали скоро ще подпише?И в този ред мисли ,всеки един от нас продължава да си задава още мнооого въпроси,на които все пак си знае отговора.И всички ние продължаваме да се надяваме ,че нещата в БГ все пак някога ще се оправят.Дано е по-скоро!



Тема Re: veddaнови [re: iliqn4e]  
Автор vedda ()
Публикувано02.08.10 16:50



iliqn4e, от това, което съм чела, цената на тази апаратура е около 12 мил. лева. Мисля, че не е космическа сумата за една държава, при положение , че всяка година у нас новорегистрираните онкоболни са 33-35 хиляди. А тази апаратура е с доста висока успеваемост на лечение, поне такава е статистиката.



Тема Re: veddaнови [re: vedda]  
Автор iliqn4e (непознат)
Публикувано02.08.10 22:40



За държавата сумата не е нищо,но никой от управляващите в тази държава не мисли за народа си.Имах в предвид,че изтъкват смешни причини и се забавят нещата,при положение,че парите са готови.Дано скоро предприемат нещо сериозно,въпреки че ,всички знаем:кибера във всички държави е частен,а държавата поема много малка част,което значи,че пак не всеки ще може да си го позволи.Но силно се надявам,че ще се осъществи този проект.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 3нови [re: ana8]  
Автор Maria Georgieva (непознат )
Публикувано07.09.10 10:30



Здравеите Ана, Ася и всички които пишете в този форум! Аз съм току що регистрирана в тоди клуб, макар че борбата за рака я водим от 8 години, едната битка я загубихме-мама си отиде преди 2 години/рак на стомаха/. Ужаса захочна отново през м.март тази година-откриха огромен тумор на брат ми/45год./, веднага оперираха в Пловдив, хистология Астроцитома ІІ степен, химия не ни предписаха, само лъчетерапия, която мина без големи усложнения и тъкмо си бяхме поели дъх- рецидив голям 4,8 на същото място след 5 месеца. Сега сме 5 дни след втора операция , като 10%от тумора е неоперативен/лекарите дадоха най-лошите прогнози/, но чакаме хистологията и откровенно не знам какво следва. Хиляди пъти препрочетох постингите ви, благодаря ви за откровеността и споделения опит!Моля помогнете ни със съвети!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.